Van het schaakiront Kindercreche G. J. J. Ponje Bridge A. H. v. d. Leije KOPii Agenda. Uitbreiding balletlessen Bloemschikken Oprichting muziekgroep mogelijk? Uitbreiding ledental Nieuwe competitie Spiegelbeeld Buikjestournooi WITitN SCHILDEREN EN BEHANGEN De kampioen van de maand januari 1969 Beter speelgehalie Direct reageren Sportvereniging in Groenoord? Vlaardingseweg 3 - Tel. 265460 Schiedam (v.m. Kethel) Jeugd-handbaltournooi Jeugd-voetbaltournooi L. ■sf® voor het volgende nummer, dat op 20 februari verschijnt, moet UtTERLI K 13 februari in het bezit zijn van de redaktie, J. Oreliosingel 91 Toneel ledere maandagavond 20 uur In keet Lagendijk, Obrechtstraat. Kaarten ledere maandagavond 20 uur In zaal Martinuskerk. Schaken ledere dinsdagavond 20 uur In zaal Martinuskerk. Kinder-creche ledere woensdagochtend van 8.45 - 12.15 uur in keet Lagendijk, Obrecht straat. inJoortraining Dames ledere donderdagavond van 21.30- 22.30 uur In gymn.-zaal P. v. Anrooy- laan. Indoortraining Heren ledere vrijdagavond van 21.15-22.30 uur in gymn.-zaal, P. v. Anrooylaan. Jeugd Posfzegel-club ledere 1e zaterdag van de maand van 10-12 uur in keet Lagendijk, Obrecht straat. Balletstudio Tosca Balm (tel. 15 71 57) zal wegens enorme belangstelling de bal letlessen voor kinderen uitbreiden met enkele uren op de vrijdagmiddag en -avond. De tijden zijn als volgt: 16.30- 17.00 uur; 17.30- 18.30 uur; 19.30-20.30 uur. Eventueel zal dit laatste uur be- schikbaar komen voor gehuwde dames als daar voldoende belangstelling voor mocht bestaan. In vorige nummers hebben we al ver- schillende malen melding gemaakt van een te houden bloemschikcursus voor de vrouwelijke 'leden van de wijkvereni- ging. Door de feestdagen in december kon de cursus toen niet gehouden wor- den, doch nu is besloten te starten ca. eind maart. Op het ogenblik zijn de bloe- men te duur en is er te weinig variatie om de cursus nu al te starten. De cursus zal worden gegeven door de heer J. Krabbendam van bloemenmaga- zijn Bouvardia en zal worden gehouden in het Trefcentrum van de St. Martinus kerk. De kosten bedragen f 2,50 per avond. In dit bedrag zijn de benodigde bloemen en materialen inbegrepen. De gemaakte bloemstukjes kunnen worden meegenomen. U kunt u voor de cursus opgeven bij mevr. J. de Graaf-Boelen, Diepenbrock- straat 90, tel. 26 03 99. Die dames die zich al eerder opgaven, behoeven dit niet weer opnieuw te doen; hun namen zijn ons bekend en zij zullen vroegtijdig bericht krijgen van de juiste begindatum der cursus. Er bereikte ons een vraag of er in onze wijk voldoende belangstelling zou be staan om te komen tot de oprichting van een muziekgroep. De vragenstelster zelf is ge'interesseerd voor haar dochter in blokfluit, doch wellicht zijn er ook nog andere muzikanten of adspirant mu- zikanten in Groenoord, die zich willen aaneensluiten. We vragen hen dan con tact met ons op te nemen. Ook reaches van hen die eventueel leiding kunnen en willen geven aan een muziekgroep (of misschien zelfs wel groepen) zien we met grote belangstelling tegemoet. Het lijkt ons bijzonder leuk als zo'n muziek groep (ook beat is natuurlijk welkom) van de grond zou kunnen komen, want er zijn vele mogelijkheden zo'n groep in te passen in het kader van de wijkver- eniging. We denken aan de muzikale om- lijsting van bijeenkomsten, optreden in bijv. Spaland of gewoon een hele avond verzorgen met bijv. een bal of een an dere attractie. We wachten met span ning op uw reactiesl Zo langzamerhand begint de interne com- petitie naar haar einde te lopen. Of- schoon er enkele leden zijn die meerdere wedstrijden achter zijn, heeft het bestuur gemeend de competitie enigszins gefor- ceerd te moeten beeindigen. De oorzaak van e.e.a. is de geleidelijke uitbreiding gedurende de laatste maanden van het ledental. Hierdoor ontstond de situatie dat enkele van de nieuwe leden niet meer in de competitie konden worden ingepast, wat voor hen uiteraard een teleurstelling was. Medio februari zullen we nu starten met een nieuwe competitie, welke door twee groepen zal worden gespeeld. Deze groepen zullen naar de geschatte sterkte van de spelers worden samengesteld, terwijl tevens een promotie-/degradatie- regeling zal worden toegepast. De mensen in onze wijk die nog aarzelen zich als lid aan te melden roepen wij hierbij op dit nu bij onze secretaris, de heer W. Harms, Toon Verheystraat 125, tel. 352147, te doen, waardoor zij nog in de nieuwe competitie kunnen worden ge- plaatst. Uw komst op onze clubavond, elke dinsdag in Trefcentrum" zouden wij zeer op prijs stellen. Van de week een artikeltje gelezen over de startmoeilijkheden van kindercreches te Ridderkerk. En het was alsof ik in de spiegel keek van onze eigen jonge Groenoord-kindercreche. Ridderkerk huisvest evenals Groenoord een groot aantal jonge gezinnen met evenzoveel jonge kinderen. Men verbaasde zich er over dat zo weinig belangstelling be- stond voor dit eigentijds initiatief en terecht vreesde men dat te vroeg hier- mede was begonnen. Hoe dikwijls heb ben wij dit de afgelopen maanden ook niet gedacht! Maar we bleven draaien, ergens voelden we toch dat de creche er moest zijn. En ziedaar, na de prijs- verlaging in dit nieuwe jaar bleek voor vele moeders de laatste drempel ge- slecht! Een verheugend aantal kinderen mochten wij de laatste weken begroeten. Zo wordt het voor de oppas-dames een w Ibestede morgen, zij komen handen tekort en dan vliegt de tijd voorbij. Van- zelfsprekend moeten we even afwachten of deze ontwikkeling van blijvende aard is, zo ja, dan liggen de initiatieven voor uitbreiding reeds op tafel. U ziet dames, het hangt van u zelf af. Wij van onze kant proberen uw behoefte te peilen en van daaruit Groenoord leefbaarder te maken. Kindercreche hoek Obrechtstraat-Joh. Wagenaarstraat. U kunt terecht iedere woensdagmorgen vanaf 08.45-12.15 uur. Kosten: leden f 1,50, niet-leden f 2,50. Voor is het voordeligste en meest ver- trouwde adres toch altijd Delflandseweg 250 - Schiedam Teletoon 26 4019 Dit jaar is voor het bridgepaar Seip- Vledder niet zo best begonnen. In rang- orde vinden wij ze pas op de zesde plaats. Dit keer hebben zij geen „ererol" gespeeld. Wij hebben echter een stil ver- moeden, dat de rivalen op hun tellen moeten passen op de volgende zittingen. De grote overwinnaars zijn de heren W. J. C. Vermande, en E. P. J. de Wolf. Nu namen zij geen genoegen met een derde plaats, zoals in november 1968 (52,08%), neen, ze legden er een schep- je bovenop en zegevierden met het mooie gemiddelde van 55,57%. Wel een felicitatie waard! Ook geen onbekende, het echtpaar de Bruin, al eens derde geworden in oktober 1968, legde beslag op de tweede plaats met een gemiddelde van 52,97%. Onze gelukwensenl! Nog meer reeds eerder in dit blad ge- noemde bridgers voor de derde plaats? Inderdaad, de heren J. A. M. van Zwie- ten, Hekbootstraat 16c te Rotterdam en A. v. d. Berg, Sem Dresdenplein 80, die bijna niets onderdeden voor de tweede geeindigden, t.w. 52,91%. Hun namen kwamen voor in Groenoord Ak- koorden" van 17 oktober j.l. Toen was hun maand-gemiddelde 52,2%, waar- mede zij als tweede de strijd sloten. Het percentage, waardoor zij de derde plaats bezetten ligt nu hoger. Hieruit mogen wij met genoegen concluderen, dat het speelgehalte beter wordt. Dit gaat de goede kant op, dames en heren!! Tenslotte nog een verzoek: de wedstrijd- leiders, die ervoor moeten zorgen, dat iedereen zijn kaartje kan leggen en nie- mand onverrichterzake komt, willen graag weten op wie zij kunnen rekenen. Een en ander kan alleen soepel verlopen, als zij weten, dat degenen, die niet afge- beld hebben ook beslist komen. Bent u verhinderd, verwittigt u dat dan de heren Holler en Vledder even, hetzij mondeling of schriftelijk, hetzij telefonisch. Noteert u in uw agenda, die iedereen naar mag worden verondersteld wel heeft, hun tele- foonnummers; de heer Holler 15 16 83 en de heer Vledder 15 26 24. Bij voorbaat hun dank. Namens het bestuur van de Klaverjas- en Bridgever. FV In navolging tot het zo succesvol ver lopen jeugd-voetbaltournooi is bij de sportcommissie van de Wijkvereniging het idee gerezen om ook voor de huis- vaders van Groenoord eens een voetbal- tournooi te organiseren. De gedachten gaan uit naar elftallen ge- formeerd uit bewoners van pleinen of straten, die dan onderling het ..BUIKJES- KAMPIOENSCHAP VAN GROENOORD" kunnen bevechten. De wedstrijden zou den gehouden kunnen worden op de bei- de velden aan de Valeriusstraat. De fi nale moet dan nauturlijk weer met een massaal publiek worden gehouden. In gedachten zien we al die moeders en kinderen hun echtgenoten en vaders al uitbundig toejuichen langs de lijn. Huisvaders, steek dus de hoofden eens bij elkaar en probeer met uw buren en buurtgenoten een elftal te formeren. Lukt dit niet, geen nood, stuur dan in ieder gevai uw adhaesiebetuiging naar ons toe, dan kunnen we zien of we gecombineer- de elftallen kunnen maken. En laat u niet weerhouden door het feit dat u wellicht geen schoenen, shirt of broekje hebt, want daar is wel aan te komen! Waar een wil is, is een weg! Vul dus direct de coupon in die u op deze pagina vindt! De actieve sportcommissie van de wijk vereniging vraagt zich af of er in de wijk voldoende belangstelling is om te komen tot uitbreiding van de sportacti- viteiten. Gedacht wordt aan 3 takken van sport, die het meest populair zijn (naast voetballen dan) en wel basket ball, volleybal en wandelsport. Laat de sportcommissie eens weten of u voor een van deze sporten (of wel licht voor een andere sport) belangstel ling hebt, dan kunnen we zien of tot het activeren van deze sporten kan worden overgegaan. Onderstaande coupon kunt u inleveren bij de leden van de sport commissie t.w. dhr. B. J. de Jong, J. Oreliosingel 5; dhr P. Immerzeel, D. Schaferplein 88, dhr. J. H Brugman, D. Schaferplein 92; dhr. H. v. d Vlist, D. Schaferplein 95, mevr. van Houwelingen, Obrechtstraat 68 of bij de redactie van G.A. Schoenhandel annex Moderne Schoenreparatie De Sportcommissie heeft besloten het jeugd-voetbaltournooi 1969 van de wijk vereniging Groenoord e.o. dit jaar te la- ten plaats vinden van 16 t/m 23 juni. Er wordt al druk aan de voorbereidingen gewerkt, doch we vragen nu alvast ieder een die zich voor dit tournooi interes- seert, zowel spelertjes als mensen die kunnen helpen met de voorbereiding of de begeleiding van het tournooi, zich met de sportcommissie in verbinding te stellen. Dat kan gebeuren met onder staande coupon. Eveneens is nu besloten voor de meis- jes van Groenoord ook iets te doen en wel een handbaltournooi. Dit zal worden gehouden van 2 t/m 9 juni. Daar wat handbal betreft, de ervaring met een vorig tournooi ontbreekt, vragen we ook hiervoor iedereen die belangstelling heeft, zich onmiddellijk te melden, op- dat we zo vlug mogelijk weten waar we aan toe zijn. Hoe vlugger de readies binnen komen, hoe meer tijd er is om de organisatie tot in de puntjes voor te bereiden. COUPON Ondergetekende Naam Adres Tclcfoon heeft belangstelling voor: Jeugdvoetbaltournooi Jeugdhandbaltournooi Buikjestournooi Basketbal Volleybal Q Wandelsport Q Ander sport (invullen) Handtekening

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 7