akkoorden Yeel groen rond de L- flats 0 350e lid WALDO n voM) SCHIEDAM £en besparwcj van tientallen guldens! H. S.Janssen wijkvereniging I Een stukje ongeduld weggenomen f SCHIED AMSE J ALOEZIEENFAB RI E K speelruimte op naar de 500 buitenaktiviteiten gazons onizien onderhoud tuinen enthousiast kaarter opening van zaken (♦t** .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Boerenleenbank Schiedam/Kethel Van Sehn's slagerijen Vw r ijbetmjs „JASMIN Het is de juiste tijd voor een aluminium jaloezie. y/id» DOOR J. OVERZET Iri het vorige artikel over de groenvoorziening in Groenoord (28 nov. '68) is een uiteenzetting gegeven over de funktie van de boombeplanting in de wijk. Aan- gezien de groenvoorziening van enkele delen van Groenoord vorig najaar in uitvoering is genomen en naar verwacht wordt voor de zomer gereed zal komen, wilde ik graag in het kader van deze serie enkele min of meer afgeronde gereed gekomen delen per onderdeel nader toelichten. Es, Plataan, Prunus, Acacia en Vleugel- noot. Aangezien de ruimte hoofdzakelijk be- stemd is als gazon, zal zeer weinig be- planting worden aangebracht! door het grote comfort en de centrale verwarming het echtpaar Janssen bij- zonder goed bevalt. Ze hebben jaren in het Singelkwartier gewoond waar de omgeving misschien wel wat gezelliger was, doch waar het huis voor de ge- zondheid van mevr. Janssen minder ge- schikt was. Vandaar de verhuizing naar de benedenwoning in de Rossinistraat. En een dochter van de Janssens woont op het Bachplein zodat men dicht in de buurt gezellig op de koffie kan. Ook oude buren uit het Singelkwartier wonen vlak bij, die ook graag een kaar- tje leggen. In dit geval betreft dit de groenaanleg bij de z.g. L-blokken, begrenst door de Borodinlaan, Joh. Straussplein en de Vivaldilaan. Door de situering van de bouwblokken zijn hier een aantal ruim- ten ontstaan welke bij het ontwerpen van het groenplan de mogelijkheid heeft geopend de recreatieve en aes- thetische funktie van het groenontwerp te realiseren. In de groenstrook tussen de Westelijke flats van het Joh. Straussplein en de korte zijde van de L-blokken zijn ach- tereenvolgens een basketbalveld, een zitgelegenheid en een speelruimte voor vrije spelbeoefening gesitueerd, welke onderling verbonden zijn door een wan- delpad. Naast de genoemde speciale bestemmin- gen wordt de wandelgelegenheid afge- wisseld met grote gazons. Deze strook biedt dan ook de mogelijkheid tot vele buitenactiviteiten voor zowel de jeugd als de ouderen. De open gedeelten tus sen de lange zijde van de L-blokken worden bestemd als gazons en kunnen eveneens worden gebruikt als speel ruimte. De parkeerplaatsen worden door het aanbrengen van een haag van haagbeuken afgeschermd van het groen. De ruimten zijn voorts zodanig gesitueerd dat de ouders vanuit hun flats de kleine kinderen kunnen gade- slaan. Door het gereed komen van deze groenaanleg zal de speelgelegenheid ten behoeve van de bewoners aan het Joh. Straussplein aanzienlijk worden verruimd! Vo6r de zomer zullen de gazons wor den ingezaaid. Hoewel na het zaaien de gazons in korte tijd groen zullen zijn, zal het niet mogelijk zijn dat de gazons al vrij kunnen worden gegeven voor gebruik. In dit verband zou ik graag een beroep op de bewoners willen doen, de gazons in de komende zomer zoveel mogelijk te ontzien! De boombeplanting welke in dit plan is opgenomen bestaat uit lep, Meidoorn, De tuinen welke zijn gesitueerd bij de benedenwoningen in de flats van het Joh. Straussplein zijn omsloten door een openbare groenstrook. Hoewel deze tuinen worden omsloten door de groenstrook wordt het aanzien van de totale groenvoorziening mede bepaald door de inrichting en het onderhoud van deze tuinen. Het is van belang dat, hoewel het hier een priveruimte betreft, de tuinbezitters mede in de verzorging betrokken wor den. De ruimte aan de Vivaldilaan, welke door de plantsoenendienst momenteel in gebruik is genomen voor een schaft- wagen en een toiletwagen zal voor- lopig nog als zodanig in gebruik blijven t.b.v. het personeel belast met aanleg en het onderhoud van de groenvoor ziening in de nieuwe delen van Groen oord. In ons nummer van 20 januari spraken we de hoop uit spoedig het 350e lid van onze Wijkvereniging te mogen in- schrijven. Wel op 1 februari 1969 was het dan zo ver. De secretaris van de kaartvereniging bracht ons het aanmel- dingsbiljet van de heer H. S. Janssen, Rossinistraat 10. Dhr. Janssen, die 73 jaar is, woont pas kort met zijn echtgenote in Groenoord. Enthousiast klaverjasser als hij is had hij al gauw onze gezellige kaartclub ontdekt waar hij het nu al bijzonder naar zijn zin heeft. We brachten een kort bezoekje aan zijn huis dat vooral A TELEFOON 15 36 55 - 262430 le Jaargang no. 21 20 februari 1969 Verschijnt iedere veertien dagen Orgaan van de wijkver. Groenoord e. o verspreiding huis aan huis Secretariaat Bart Verhallenplein 26, tel. 15 7103 Redaktie B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Uitgave „De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, *el- 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Namens de Wijkvereniging werd het echtpaar Janssen een attentie aange- boden in de vorm van een mooie plant. We hopen dat deze kleine mijlpaal in onze wijkvereniging spoedig gevolgd zal worden door meerdere. De stijging van het ledental zet zich in snel tempo voort; terwijl wij dit schrijven zijn er al weer vele aanmeldingen na de 350e binnen. Het zou mooi zijn als we aan het eind van dit jaar aan 500 leden zou- den zijn. Die 500e zal dan zeker reden zijn enige feestelijkheden te organi- seren. We hebben dan zeker de be- schikking over de boerderij waar de societeit een ideale ruimte is voor een huldiging. Bent u nog geen lid van de wijkvereni ging, twijfel dan niet langer en geef u op! De opening van de nood-supermarkt van dhr. Bijl aan het Louis Zimmerman- plein ligt alweer 14 dagen achter ons. Een uitgebreid verslag van die opening, die door Burgemeester Roelfsema werd verricht, zullen we u na zo'n lange tijd niet meer behoeven te geven. U hebt er ongetwijfeld in uw plaatselijk dag- blad over gelezen. En dat deze nieuwe winkel in onze wijk in een grote be- hoefte voorziet hebt u zelf waarschijn- lijk al wel ondervonden. Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad. Spaarbank Gezinsrekeningen Al le bankzaken Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, fel. 15 8183 Wat voor ons een belangrijk punt was tijdens de opening was het feit dat de burgemeester de gelegenheid greep om in het kader van die opening, met zoveel Groenoorders om zich heen, die- per op het nijpende winkeltekort in te gaan. Hij gaf toe dat het met de winkel- voorziening in onze wijk wel wat sneller had moeten gaan. Hij memoreerde ech- ter ook welke moeilijkheden er finan- cieel en organisatorisch zowel voor de vervo/g op pag. 3 Voor een lekkere maalfijd mef vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 70 39 Kethel dan naar: AUTORIJSCHOOL V.A.M.O.R. en N.B.A. ge- dipl. en erkend. Lest met Fiat 850 en Fiat 850 Abarth Bachplein 114, Tel. 353291 Schiedam b.g.g. 262385 of 1593 73 Jan Steenstraat 3 Schiedam Telefoon 26 7215, na 18.00 uur 16 73 28

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1