Jeugd Festival '69 cKldne KOPIJ Gedipl. 1e kapster akkoordjes Mevr. Walther Samen met kunstenaars Aitraciiel programma HULP IN DE HUISHOUDING Autorijschool Groenoord Erkend door A.N.W.B. Teiefoon 15 9115 Waar blijlt uw contributie? Vervolg van de voorpagina gemeente als voor de middenstand overwonnen moeten worden alvorens een economisch verantwoorde winkel- stand gerealiseerd kan worden. Burgem. Roelfsema zei dat men met het werkschema van het buurtwinkel- centrum aan de Borodinlaan niet achter is, zodat gehoopt wordt dat dit winkel- centrum nog in het eind van dit jaar gereed zal komen. Ten aanzien van het grote wijk-winkel- centrum aan de Zwaluwlaan kon hij zeggen dat met grote spoed aan de uitwerking van de plannen wordt ge- werkt. De wijze waarop burgemeester Roelfse ma deze opening van zaken ten aan zien van het winkelbestand verwerkte in zijn openingsspeech werd, dachten wij, door alle aanwezigen op die avond bijzonder gewaardeerd. Het applaus na zijn woorden bewees dat volkomen. Na afloop van de officiele openings- ceremonie bleef de burgemeester nog geruime tijd met verschillende bewo- ners van onze wijk gezellig napraten over allerlei zaken. De nieuwe winkel van dhr. Bijl fungeerde die avond zo- - doende ook nog een beetje als een sociaal ontmoetingspunt in de wijk. Zojuist hebben wij de nieuwe voorjaarseollectie 1909 voor maatcostnums ontvangen. Met alle bekende engelse kamgarens, waar- onder tiveeds en mohairs Iepenlaan 51 - tel. 26 50 83 Kethel bij de Rank ROTTERDAM MAART VOOR MENSEN VAN 17 TOT 25 voor het volgende nummer, dat op 6 maart verschijnt, moet UITERLIJK 27 februari in het bezit zijn van de redaktie, J. Oreliosingel 91 Moderne dameskapsels Kinderen kmppeti Qoupe ktiippen Walergolven Permanenten Behandeling volgens afspraak op dinsdag en woensdag. Bart Verhallenplein 142 Groenoord - Schiedam We beginnen in dit nummer een vaste maandelijkse puzzelrubriek. De bedoe- ling is in deze rubriek uitsluitend zelf- gemaakte kruiswoordraadsels, krypto- grammen, hersenbrekers etc. etc. op te nemen. Bijgaande eerste kruiswoord- puzzel is gemaakt door mevrouw J. de Graaf-Boelen. We nodigen iedere Groen- oorder uit ook eens zijn krachten op een eigen puzzel te proberen. Onder de goede oplossers van bijgaan de kruiswoordpuzzel worden de volgende prijzen verloot: Een fraaie gereedschapkoffer voor uw auto. 50 stuks visitekaarten, bedrukt met uw naam en adres met bijbehorende enve- loppen, ter waarde van f 7,50 beschik- baar gesteld door Drukkerij-Uitgeverij De Magneet. Oplossingen zenden v66r dinsdag 25 febr. aan J. de Graaf-Boelen, Diepenbrock- straat 90. Horizontaal: 1 kerkelijk armenverzorger 6 deel van het oog 10 kleurling 11 griekse godin 13 steen 14 voorzetsel 15 drank 18 rotterd. krant (afk.) 19 oorsprong 20 bergplaats 20a getal 22 voorteken 24 verbrandingsrest 25 waterstand 26 plaats 27 rivier in Italie 28 dier 30 sprakeloos 31 ergernis 32 bloedverwant 33 overal 36 geestelijke 38 regeringshoofd in Venetie 39 United Nations 40 vogel 44 zwarte delfstof 45 teken 46 en andere Verticaal: 1 dag van de week 2 meisjesnaam 3 in het jaar onzes Heren 4 onzin praten 5 nakomelingen 6 klein kind 7 arbeidsvermogen (afk.) 8 europeaan 9 commando 12 voorzetsel 16 dat is (afk.) 17 woongebied 19 zoogdier 21 antwoord betaald 23 krachtbron 24 verdedigingsrede 28 nut 29 geestigheid 31 minnaar 32 werk 34 lomp 35 half 37 vroeger 41 binnenl. strijdkr. (afk.) 42 rivier in Friesland 43 het Romeinse Rijk PRATEN LUISTEREN KIJKEN SPELEN WERKEN ETEN SAMEN MET KUNSTENAARS dagen wordt er gezamenlijk gegeten, ook samen met kunstenaars. Een rijk programma, en zoals ieder jaar zal er ook nu weer veel worden gelachen en gepraat er heerst op het Jeugdfestival altijd een plezierige sfeer. De kosten bedragen f 48,voor al die dagen, alles inbegrepen, ook de maaltijden. Aanmelden bij het Comite Jeugdfestival '69, E.N.-gebouw, kamer 280, Coolsin- Hoewel het niet onze gewoonte is om gebeurtenissen of manifestaties die buiten Groenoord plaats vinden te me- moreren maken we op deze regel nu met plezier een uitzondering. In Rotter dam wordt n.l. in maart het Jeugd-Fes- tival '69 gehouden voor mensen van 17 tot 25 jaar. Tal van zeer interessan- te passieve en actieve kunstbelevingen zijn ook voor de jongeren van onze wijk de moeite m6br dan waard! Onder- staand artikel vertelt jullie er alles van en bij het Comite Jeugdfestival '69 kun je alle verdere inlichtingen krijgen. Vroeger was kunst een zaak, waarmee maar weinig mensen rechtstreeks in aanraking kwamen. Dat is wel grondig veranderd. Kunst is een deel van het dagelijks leven geworden, iets dat heel vanzelf spreekt. We zien sommige kunstuitingen, versieringen, muziek, te- levisie, bijna niet meer als kunst. Maar het zijn toch altijd kunstenaars die dat werk tussen! de mensen hebben ge- bracht. Die kunstenaars willen hun werk laten zien aan de jeugd en er met jonge mensen over praten. Musicl, schilders, beeldhouwers, toneelspelers, dansers, mannen en vrouwen, willen de jeugd laten zien wat het ,,geheim" van de kunst is. En hoe hard er voor die kunst moet worden gewerkt net zo hard als de jeugd in hun eigen beroep of bedrijf moet werken. In Rotterdam wordt dat contact tussen kunstenaars en jeugd tussen 17 en 25 jaar gelegd op het Jeugdfestival '69. Dat wordt dit jaar gehouden op de vijf zaterdagen van de maand maart. Op 1 maart eerst 's morgens kennis maken met elkaar en met de kunste naars, en daarna kijken en luisteren naar het cabaret Harlekijn met Herman van Veen, 's Middags tentoonstellingen met toelichting zien. 's Avonds muziek in De Doelen van het Kamerorkest R'dam met Edo de Waart: napraten. Op 8 maart 's morgens praten over muziek of architectuur of op bezoek in ateliers of musea. 's Middags nieuwe muziek in De Doelen en 's avonds de musical Sweet Charity". 15 maart 's morgens bezoek aan een balletstudio, ateliers of musea of pra ten over architectuur. 's Middags mo dern ballet en 's avonds een voorstel- ling van het Nederlands Dans Theater. Op 22 maart de toneeldag. 's Middags in de schouwburg een voorbereiding op de voorstelling van die avond: ,,De onbekende soldaat en zijn vrouw" van Peter Ustinov door het Nieuw Rotter- dams Toneel: napraten. Op de laatste dag, 29 maart, 's mor gens napraten over wat men heeft ge- zien en gehoord, 's middags jazz in De Doelen en 's avonds een „Avond der Zelfwerkzaamheid" aan boord van het m.s. Jan Backx: zelf toneelspelen, beeldhouwen, tekenen, muziekmaken, balletdansen, cabaret en een dansje toe. Met acteurs en actrices, beelden- de kunstenaars, musici, balletdansers en -danseressen. En op al die zater- farief f 2,50 voor de eersie vijf regels, f 0,60 voor ie dere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schrlftelijk en telefonisch wor den opgegeven bij de redaktie, t.a.v. Hr. Rosa. PEDICURE-MANICURE SCHOON- HEIDSSPECIALISTE. Mej. M. Maliepaard Bachplein 444, Schledam-Groenoord. Teiefoon: 35 2410. Dr. L. FOLDESY Belastingconsulent Voor al uw belastingzaken en boek- houdingen. Bart Verhallenplein 56, tel. 157471. Gevraagd WERKSTER in Groenoord voor enkele uren per week, liefst woensdag- mlddag. Aanm. na 4 uur tel. 26 91 60. Voor poppen reparatie 136994 bellen. Wij halen en brengen zonder prijsver- hoging. Enige poppendokter in heel Zuid-Holland. Voor huwelijks-, verlovings-, visite- en geboortekaarten, priv6 briefpapler en enveloppen naar: Drukkerij-Uitgeverij ,,De Magneet", Rotterdamsedijk 279-281, Schiedam, Teiefoon 26 86 66, 26 66 70. GEVRAAGD: Leeftijd 20 jaar, welke geheel zelfsfandig kan werken In gezin met twee schoolgaande kinderen. Schiedam-Groenoord, Teiefoon 15 97 33. Rijks V.A.M.O.R gediplomeerd insfrucfeurs. R. Haan, Bachplein 269, Groenoord - Schiedam In ons nummer van 6 februari is u een overzicht gegeven wat er met de door u in 1968 betaalde contributiegelden zoal is gedaan. Hieraan kan nog wor den toegevoegd, dat het batig saldo voorlopig veilig bij de Boerenleenbank is gedeponeerd en geen zorg meer no- dig heeft. Wel een zorg voor de pen- ningmeester is echter, dat er altijd nog leden zijn die te laat gireren, ja zelfs nog over 1968 moeten betalen. Gireer s.v.p. voor het aanbreken van het nieuwe kwartaal. Om de controle op de inkomsten te vergemakkelijken, ver- zoeken wij u op de girokaart te ver- melden, voor welke maanden uw stor ting is. Het giro-adres is: Penningmeester wijk- vereniging Groenoord", no. 267585. WENST U LID TE WORDEN VAN DE WIJKVERENIGING GROENOORD? Neem dan even contact op met: Mevr. G. J. v. d. Spek, Obrechtstraat 86, tel. 15 95 38; Mevr. B. A. M. Luyckx, J. Oreliosingel 27, tel. 15 67 35; Dhr. G. de Jager, Henr. Bosmanplein 125, tel. 15 10 63. U wordt hierna zo spoedig mogelijk bezocht!

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 3