sport in groenoord mi e s en scene Graag keurig gekleed Binnen 24 uur gereed. CHEMISCH REINIGEN SWAMMERDAMSINGEL 79 - TELEFOON 26 98 22 - SCHIEDAM Rotterdam: Burg. Meineszplein 25, Buitenhofstraat 40, telef. 23 03 03 Filiaal boven Oostzeedijk 40, telefoon 1249 85 Uitslititend letvaliteitstverh Op onze vaste klantenkaart 10% korting. groeton gevorderd? kontakt nieuw stuk Juwelier Boot Luiheid of laksheid? Buikjestournooi Jeugd voetbaltournooi Jeugd handbaliournooi Sportvereniging A.V.I. VRIJDAGS tot 20.00 uur geopend ZATERDAGS GESLOTEN. in Groenoord op a.s. (en iedere) maandagavond, aanvang 20.00 uur in de Keet Lagendijk aan de Obrechtstraat. Als mevrouw Mies Bouwman deze aanhef zou lezen, zou ze hoogstwaarschijnlijk haar wenkbrauwen fronsen en zich afvragen, wie die stunt nou weer heeft uit- gehaald om haar nu uitgerekend in die huizenhoge-betonnen-stad te laten op- treden. Maar nee, Televisie-Mies heeft met dit artikeltje niets te maken, wel de amateur-tonelisten van de toneelgroep „Groeton", Het betekent: inriching en aankieding van het toneel". De samenstelling van deze groep is bij- zonder heterogeen. Voor de spelleider hoeft een dergelijke groep geen uitda- ■ging te zijn. Maar wat kan je alzo doen met zo'n groep, die toch de vrijheid moet hebben te willen spelen, ieder naar eigen mogelijkheden en behoef- ten? De meesten hebben nog nooit ge- speeld, toen ze zich als lid van de toneelgroep opgaven. Enkelen waren wel eens in de schouwburg geweest, alien hebben ze wel een stuk voor de T.V. gezien. En natuurlijk hebben ze als kinderen gespeeld. Er zijn er ook die niet voor een rol in aanmerking willen komen, maar alleen willen komen kijken, of(toch) een belangrijk onderdeel in het geheel wil len worden. Er valt altijd wel iets te doen: de man die later geknipt blijkt te zijn om ,,de steun-en-toeverlaat" te worden (de souf- fleur) of de man achter de knoppen (lichtoperator m.a.w. licht brengen die een voorstelling kunnen neerhalen of omhoog voerenl), of de man/vrouw die voor de kleine dingetjes zorgt, die spe- lers door nervositeit vaak genoeg ver- geten, met alle gevolgen van dien. Een ding hebben ze alien gemeen: het enthousiasme om het publiek te amu- seren met een zekere toeleg! Neen! Het neemt echter niet weg, dat elke speler of speelster met de nodige toewijding zijn/haar toebedeelde rol leert en speelt. Van elke amateurtoneel- speler immers wordt verwacht, dat hij de tekst van het stuk waarin hij op- treedt, goed uit het hoofd kent. Dit geldt weliswaar ook voor de beroeps- acteur, maar deze kan, steunend op zijn routine, veel onvolkomenheden in zijn rolkennis voor het publiek verber- gen door een onopvallend contact met de souffleur te onderhouden. Een ama- teurtoneelspeler kan zich de weelde niet veroorloven om op de souffleur te werken. Hij heeft al zijn energie en aan- dacht nodig voor het uitbeelden van zijn rol. De tekst mag hem dus geen moeilijkheden geven. Nu is het vermogen om iets uit het hoofd te leren een persoonlijke eigen- schap, een begaafdheid, die de een meer dan de ander bezit. Ook de ma- nier waarop onthouden wordt, is ver- schillend. Sommigen hebben een ge- heugen voor de pagina waarvan zij hebben geleerd, ze zien als het ware de tekst voor zich in hun herinnering en lezen daarvan op. Anderen onthou den woorden en zinnen. Bij repetities kan het onthouden van de situatie in een scene er ook toe bijdragen dat de tekst beter wordt onthouden. Iedere spelleider zal hier zeker de no dige aandacht aan besteden. In de groep zal zoveel mogelijk uitgegaan worden van het standpunt: we leren van elkaar een heleboel en het is daarom niet te verwonderen, dat een zo groot mogelijk aantal leden op elke repetitie aanwezig is. Het verhoogt niet alleen het enthousiaste, maar het bindt elkaar, waardoor ontstaat een intensiever We verheugen ons zeer, dat het ver- trouwen in onze groep groot is bij het Wijkbestuur. Om het contact te bevor- deren is als tussenpersoon aan de toneelgroep toegevoegd dhr. H. Over- heul, Sem. Dresdenplein 129. We heten hem van ganser harte welkom en gaar- ne spreken we de hoop uit, dat we nog heel veel van zijn diensten gebruik zul- len maken. Ja, zo zijn we nu een- maal we willen meteen de hele handl Sinds een maand zijn wij als groep weer druk bezig met de repetities van een leuke toneelschets. Het is een vro- lijk stuk, waar wij als aankomende ama teurs al bijvoorbaat op de repetities veel plezier aan hebben. Het ligt in de bedoeling om dit stuk, onvoorziene om- standigheden voorbehouden, omstreeks eind april ten tonele te brengen op een contactavond voor alle wijkverenigings- leden, en uiteraard aspiranten. Jong en oud wijdt zich hieraan, maar helaas moet wederom gezegd worden dat we nog wel meer leden kunnen ge- bruiken. We ontvingen weliswaar via het wijkbestuur verschillende adressen, doch na bezoek zijn we weer van een koude kermis thuisgekomen. Waarom? ,,Ach, bij nader inzien Probeert u het eens. Elk beginnend acteur/actrice zal een groeiproces moe- ten doormaken; het is een langdurig proces, en heus niet alleen voor toneel- spelers. Maar een amateur zal merken, hoe het zich bezighouden met de karak- MODEL CLAUDIA MODEL FRANCIi Dr. Wibautplein 15 Telefoon 26 69 05 ters van rolfiguren bijdraagt tot een betere zelfkennis, een zelfkennis die gepaard gaat met de ontwikkeling van zijn spreken, bewegen, zijn smaak en zijn gevoel voor stijl. Als ,,Groeton"-leden proberen wij het toch ook? U kunt zich opgeven bij: dhr. B. H. Bongaards, Jozef Oreliosingel 79, tel 158057 of Mevr. H. van Mansum, Bart Verhallenplein 177, tel. 352458; of: dhr. L. K. Prins, Toon Verheystraat 15, tel. 159280. Maar u kunt ook in de Keet Lagendijk Obrechtstraat (uitkijkend op de boer- derij Landvreugd!) op elke maandag avond langskomen. Welkom! CONTACTADRESSEN SPORTCOMMISSIE Dhr. B. J. de Jong, J. Oreliosingel 5, tel. 15 76 23. Dhr. P. Immerzeel, D. Schaferplein 88. Dhr. J. H. Brugman, D. Schaferplein 92, tel. 35 18 43. Dhr. H. v. d. Vlist, D. Schaferplein 95. Mevr. v. Houwelingen, Obrecht straat 68. Tevens alle bestuursleden der Wijk- vereniging en de redactie van Groenoord Akkoorden". In ons vorig nummer stonden onder de kop ,,VAN DE SPORTCOMMISSIE" een aantal activiteiten op sportgebied vermeld, die we graag zouden willen organi- seren, t.w. een Buikjestournooi voor voetballende huisvaders, een meisjeshandbal- tournooi, het jeugdvoetbaltournooi en een op te richten Sportvereniging Groen oord. We verzochten de liefhebbers direct te reageren door de in het artikel opgenomen coupon in te leveren. Het moet ons van het hart, dat het aantal ontvangen coupons ons bitter is tegengevallen; als het er alles bij elkaar 10 zijn is het veel. Dit verbaast ons, want we hebben van vele kanten mondelinge adhaesiebetuigingen ont vangen. Waarom al deze mensen dan hun coupon niet inzonden? Waarschijn- lijk om dezelfde reden waarom op zo veel andere onderwerpen die in ons blad en in vele andere bladen staan niet of nauwelijks gereageerd wordt. Men leeft te snel, is met teveel dingen bezig, waardoor het afwerken van iets wat men van plan is er vaak niet van komt. We zouden u daarom nu met klem willen vragen: wilt u dat onze sportcommissie voor u aan het werk gaat, aarzel dan niet en vul de coupon die we nogmaals afdrukken nu direkt in en deponeer hem in de bus van bijstaande adressen. Om uw geheugen nog even op te fris- sen memoreren we nog even in het kort wat de bedoeling is van onze sportcommissie. Ten eerste: een vriendschappelijk voetbaltoernooi voor huisvaders. Er zijn toch tientallen man- nen die te oud voor een voetbal- club toch graag nog eens een bal- letje willen trappen. We hebben dat vorig jaar gezien toen heren van onze indoortraining een vriendschappelijke wedstrijd speelden tegen een elftal van Martinit. Eerst wilde niemand, doch toen de wedstrijd zou beginnen waren er meer spelers dan er mee konden doen. Daarom moeten er nu in die- zelfde groep indoortrainers toch veel liefhebbers voor een buikjestournooi zijn. We rekenen dus op minstens een elftal uit die groep I I I Evenals in 1968 zal er dit jaar weer een jeugdvoetbaltournooi worden ge- houden met als inzet de wisselbeker. Vorig jaar streden de 5e en 6e klassen van de scholen uit Groenoord en Kethel om de eer, doch dit jaar willen we ook de jongens die niet in Groen oord of Kethel op school zitten mee laten voetballen. Dus jongens die vo rig jaar langs de kant stonden en graag een partijtje hadden willen mee- spelen, dit is jullie kansl Uit jullie aan- meldingen zullen we proberen een of meer elftallen samen te stellen. Vraag natuurlijk eerst even aan je ouders om toestemming. Het tournooi zal worden gehouden van 16 t/m 23 juni weer op de velden aan de Valeriusstraat. We vragen voor dit grootse voetbal tournooi ook nog een aantal enthou siaste mensen die wat vrije tijd be- schikbaar willen en kunnen stellen om de sportcommissie te assisteren bij allerlei karweitjes. De meisjes van Groenoord hebben vorig jaar als enthousiaste supporters tijdens het voetbaltournooi hun idolen duchtig aangevoerd met spandoeken, toeters en spreekkoren. Ze zorgden er- voor dat de jongens hun voile inzet aan het spel gaven en dat er een echt gezellige stemming langs de lijn kwam. Die meisjes hebben echter en te- recht vinden we gevraagd: ,,Kan er voor ons niet ook eens iets gedaan worden". Wel dat kanl Als jullie willen en dan ook direct de coupon invullen, organiseren we voor jullie een hand- baltournooi in de periode van 2 t/m 9 juni. Dan kunnen de jongens eens als supporters fungeren en jullie toe- juichen! Naar aanleiding van vragen van Groenoorders of er naast indoortrai ning geen andere sportevenementen gerealiseerd kunnen worden heeft de sportcommissie gedacht aan 3 takken van sport t.w. wandelsport, volleybal en basketbal. Op de oproep in het vo- rige nummer zijn zoals in de aanhef van dit artikel al gezegd, slechts en- kele aanmeldingen binnen gekomen en volleybal met 4 mensen spelen of een wandelroute uitstippelen voor een handjevol mensen is natuurlijk vol- strekt onmogelijk. Daarom nogmaals het verzoek: Interesseert u zich voor bovengenoemde sporten of voor een andere sport, vul de coupon in en be- zorg hem bij de bijgaande contact- adressen. Zodra we van een der bovenstaande activiteiten meer nieuws hebben, zullen we dit u direct via Groenoord-Akkoor- den laten weten! COUPON Ondergetekende Naam Adres Telefoon heeft belangstelling voor: Jeugdvoetbaltournooi Basketbal Jeugdhandbaltournooi O Volleybal Buikjestournooi Q Wandelsport Andere sport (invullen) Handtskening

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 7