akkoorden Het nieuwe orgel in de St. Martinuskerk WALDO n voM) 01tofc* SCHIEDAM v.: r ol/l/nnir Contactbijeenkomst mei gemeentebestuur \}C&X Modehuis uClausan" houdl modeshow Patatkraam £en besparincj van ticntallen guldens/ SCHIEDAMSE J ALOEZ IEENFAB RI E K Orgel opgeslagen Veriraging I Mode in cabaretsleer Boerenleenbank Schiedam/Kethe! Tan Seltn's slagerijen Uw rijbewijs .JASMIN Hei is de juiste tijd voor een aluminium jaloezie. In twee voorgaande uitgaven van Groenoord Akkoorden hebben we u al melding gemaakt en indrukken gegeven van het nieuwe orgel in de St. Martinuskerk, dat zoals bekend op 9 maart officieel in gebruik zal worden genomen. We vroegen dhr. Th. J. C. Hollander, sekretaris van het kerkbestuur van de St. Martinus- om wat meer informatie over het orgel. Deze informatie treft u hieronder aan. In verband met de bouw van de metro, moest in Rotterdam-Zuid, een Ned. Herv. Kerk worden afgebroken. Het in die kerk aanwezige orgel, van de firma Dekker uit Goes, werd door de heer C. A. Koppe, orgelbouwer te Rotter dam, geheel uit elkaar genomen en op geslagen in zijn werkplaats. Door het Kerkbestuur van de St. Mar tinuskerk te Schiedam-Groenoord, is dit orgel toen gekocht, met de bedoe- ling, het te gaan gebruiken bij de con- secratie/ingebruikneming van de nieu we kerk in juni 1967. Daar het orgel niet in de werkplaats van de heer Koppe kon blijven, werd het overgebracht naar de boerderij van de heer C. P. M. Lansbergen aan de Harreweg te Kethel en aldaar opge slagen. Toen bleek, dat de nieuwe kerk een te hoge vochtigheidsgraad had, werd op advies van de orgelbou wer, voorlopig gewacht met de opbouw van het orgel. Doordat de architect van de St. Mar tinuskerk, de heer W. J. Fiolet, kort na de ingebruikneming van de kerk, door een zeer ernstige ziekte werd getrof- fen, ontstond er een grote vertraging in de opbouw van het orgel; daar zijn zienswijze hierbij een vrij grote rol speelde. Ruim een jaar na de ingebruikneming van de kerk, kon het kerkbestuur aan de heer C. A. Koppe, orgelbouwer, op- dracht geven het orgel weer op te bouwen. Een groot gedeelte van het orgel ging toen weer terug naar de werkplaats van de heer Koppe, daar o.a. de mem- bramen, die vgn leer zijn, moesten wor den vernieuwd, omdat deze door het vocht verteerd waren. (zie vervolg pag. 3) In onze uitgave van 9 januari en 6 fe- bruari hebben wij melding gemaakt van een schrijven van de Wijkvereniging aan het Gemeentebestuur van Schie dam waarin werd gevraagd op korte termijn een voorlichtingsavond in Groenoord te willen houden. Bij deze artikelen was een coupon opgenomen, waarin men alvast het onderwerp waar- over men geinformeerd wilde worden kon noemen. Bij de redactie kwam een aantal coupons binnen, doch inzake de datum van de te houden voorlichtings avond konden we nog niets zeggen. In- middels is echter van de gemeente een antwoord op onze brief ontvangen, dat wij hierbij afdrukken. Om diegenen die nog een belangrijke vraag inzake onze wijk hebben, doch die verzuimden de coupon in te leveren de gelegenheid te geven dit alsnog te doen, vindt u die coupon nogmaals hierbij opgenomen. U hebt de gelegen heid deze coupon tot uiterlijk 13 maart in te leveren bij de redactie of bij een der bestuursleden van de Wijkvereni ging. Zodra het gesprek met het Gemeente bestuur heeft plaats gevonden, zullen wij u van het resultaat op de hoogte stellen. Geacht bestuur, In antwoord op uw brief van 6 januari 1969, waarin u vraagt om in Groenoord nogmaals een voorlichtingsavond te houden, delen wij u mede, dat wij daar- toe in principe bereid zijn. Uit publicaties in de plaatselijke pers zal het u bekend zijn, dat wij, na de twee avonden in Groenoord, ook in Oost en Zuid bijeenkomsten hebben gehouden. Het ligt in ons voornemen nu eerst in de wij ken West/Centrum en Nieuwland soortgelijke avonden te beleggen. Nu u door middel van het publiciteits- orgaan van uw vereniging bij de be- woners reeds vragen hebt uitgelokt, verklaren wij ons bereid de bij u inge- diende vragen met u te bespreken. In een later stadium, d.w.z. nadat alle wij- ken van de stad aan de beurt zijn ge- weest, kan dan in Groenoord weer een bijeenkomst worden belegd. Hoogachtend, De Burgemeester en Wethouders van Schiedam. A TELEFOON 153655 - 262430 le Jaargang no. 22 6 maart 1969 De voorjaars modeshow van Modehuis Clausan van de Parkweg begint al een traditie te worden. De show wordt dit- maal gehouden op woensdag 19 en donderdag 20 maart, wederom in Hotel- cafe-rest. RIJNMOND aan het Nieuw- landplein 12. De shows beginnen om 8 uur en duren tot ongeveer kwart over 10. De toe- gangsprijs bedraagt inclusief koffie- of thee-complet f 3,per persoon. Vooral voor de dames in Groenoord zijn deze shows van Clausan een ge- zellig uitje dicht bij huis. Begeleid door de Lady-speaker Maggy Sierenberg (bekend o.a. van de voorjaarsbeurzen) zullen een 4-tal beroepsmannequins de nieuwste modellen dameskleding tonen voor zowel de jongere als de oudere vrouw. Een der mannequins zal speciaal de tienermaten demonstrerenl De gehele show zal in een aparte en gezellige cabaretsfeer worden gebracht, zodat de avond los van de getoonde modellen ook een ontspannend karak- ter heeft. Er is per avond plaats voor 150 perso- nen, doch de bedrijfsleider van Clau san, dhr. J. Gille, adviseert belangstel- lende dames toch tijdig een of meer kaarten te reserveren! Dit voorkomt te- leurstelling op de avond van de show. Van verschillende kanten vraagt men ons steeds of de plaatsing van een patatkraam op de E. van Beinumlaan nu nog door gaat en zo ja, wanneer men die kraam dan tegemoet kan zien. U herinnert zich dat het Gemeente bestuur de wijkvereniging in September van het vorig jaar om advies vroeg in zake de noodzaak van zo'n patatkraam. Het bestuur van de wijkvereniging zei volledig voor een patatkraam te zijn en schreef dat ook in een brief aan de gemeente. Tot nu toe echter hebben we nog niet van de gemeente gehoord of de patat kraam er inderdaad ook zal komen. We zullen deze vraag nogmaals monde- ling stellen op de te houden bespreking met het gemeentebestuur, waarover u elders in dit blad kunt lezen. f Verschljnt iedere veertlen dagen Orgaan van de wljkver. Groenoord e.o. verspreiding huis aan huis Secretariaat: Bart Verhallenplein 26, tel. 15 71 03 Redaktie: B. D. Roza, 1. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.fDrukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. 1. Levens Jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad. Spaarbank Gezinsrekeningen Alle bankzaken Zwaluwlaan 101, felet. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel. 15 8183 Voor een lekkere maaltijd met vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 70 39 Kethel AUTORIJSCHOOL V.A.M.O.R. en N.B.A. ge- dipl. en erkend. Lest met Fiat 850 en Fiat 850 Abarth Bachplein 114, Tel. 353291 Schiedam b.g.g. 26 23 85 of 15 9373 Jan Steenstraat 3 Schiedam Telefoon 26 7215, na 18.00 uur 16 73 28

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1