f. 14>£4*0<0' akkoorden Geef uw gevel een corsage WALDO o SCHIEDAM r Afsluiting overweg Enquette bij Openbare scholen geeft inzicht in zakgeld voUl (ulTv tjofc*1 Tuinieren zonder tuin Balkonbakkenkeuring Geraniummarkt Van Selm's slagerijen Prijzen l it' rijbetvijs „JASM!N" Boerenleenbank Schiedam/Kethel Conclusies N.V. Zelf invullen Dit is het motto, waaronder de a'H Schiedam van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde dit voorjaar een actie zal voeren waarmede zij hoopt haar steentje bij te dragen aan de verhoging van de leefbaarheid van Schiedam en in het bijzonder van die der nieuwbouwwijken. Daartoe organiseert zij op 25 maart a.s. in de Rank te 20.00 uur een avond voor alien, dus ook voor niet-leden, die iets meer willen weten over de mogelijkheden om hun flat te verfraaien door het plaatsen van bloembakken. Tuinarchitect K. de Wit uit Rotterdam zal aan de hand van fraaie dia's spreken over de mogelijkheden van kieine en middel grote stads- tuinen, terwijl in het bijzonder aandacht zal worden besteed aan balkonbeplanting! De mogelijkheid om bij eigen huis een stukje grond te verzorgen wordt in ons dichtbevolkte land ook in Schiedam hoe langer hoe kleiner. Veel lief- hebbers van bloemen en planten heb- ben reeds een weg gevonden om dit gemis te compenseren. Door het plaat sen van bloembakken, urnen e.d. op balkons is het ook voor flatbewoners mogelijk gebleken van een uitbundige bloemenweelde te genieten. Vrijwel alle ramen en balkons in onze wijk lenen zich voor de toepassing van bloembak ken, die mits goed beplant en verzorgd de woning een volkomen ander aan- zien geven. Het is verrassend te zien hoe een aantal enthousiaste liefheb- bers door het plaatsen van bloembak ken vaak in staat zijn een flatgebouw of een gehele straat een fleurig aan- zien te geven. Een goed beplante bloembak zal de blik van menige voor- bijganger weten te vangen en de ver- zorging ervan zal voor velen een aan- gename vrijetijdsbesteding zijn in het steeds ingewikkelder en nerveuzer be- staan. Ontvlucht daarom eens uw wo ning en ga op 25 maart naar de Rank om daar voorlichting en raadgevingen omtrent balkonbeplanting te krijgenl Ter stimulering van ook werkelijk fraaie bloembakken wordt in samen- werking met de Wijkvereniging Groen- oord en de afd. Schiedam der KNMTP een balkonbakkenkeuring georgani- seerd. Een groot aantal nuttige prijzen zal aan deze keuringen verbonden zijn! Nadere bijzonderheden over deze keu ringen zullen zo spoedig mogelijk in ons blad worden bekend gemaakt. We hopen dat vele wijkbewoners aan deze bloembakkenwedstrijd zullen mee doen; we kunnen onze wijk er reusachtig mee verfraaiien en een deel van de make up van Groenoord voor eigen rekening nemenl De KNMTP heeft nog meer plannen. Helaas is de tijd van voorbereiding dit jaar te kort, doch volgend voorjaar hoopt men een speciale Geranium markt" in een of meerdere nieuwbouw wijken te organiseren. Het doel van zo'n geraniummarkt, die reeds op vele plaatsen in het land met succes is ge- houden, is het gebruik van bloemen en Voor een lekkere maalfijd met vlees Noordeinde 3 (Dorp) fel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 70 39 Kethel le Jaargang no. 23 20 maart 1969 planten in bloembakken en urnen etc. te stimuleren. Op zo'n markt worden te koop aangeboden, bakken, urnen, schalen, speciale haken voor bevesti- ging van bakken aan het balkon, grond, mest, klein gereedschap, zaad, zaad- bakken enz. enz. en dan natuurlijk niet te vergeten allerlei planten zoals Pe tunia, Geranium (Pelargonium) Agera- tum, Salvia enz. Zo'n geraniummarkt lijkt ons inderdaad net iets wat we in Groenoord nodig hebben en hij zou prachtig gecombi- neerd kunnen worden met de dinsdag- se markt op het Joh. Straussplein. Alles wat nodig is om van Groenoord een bloemenoord te maken zal dan bij zonder gemakkelijk en in een keer dicht bij huis gekocht kunnen worden. Doch dit jaar zult u de ingridienten voor uw bloembak nog elders moeten halen. De KNMTP zal de plaatselijke bloemisten en hoveniers vragen in te willen haken op de actie, door genoeg bakken en planten in voorraad te heb ben. Wanneer u door dit artikel enthousiast gemaakt bent en door het plaatsen van bloemen en planten in uw flat wilt meehelpen de natuur in huis te halen en uw wijk te verfraaien noteer dan die datum van 25 maart in uw agenda. Uw komst zal op hoge prijs worden gesteld, daar kunt u van verzekerd zijn. Als extra stimulans wordt aan alle be- zoekers van de voorlichtingsavond aan de ingang van ,,De Rank" een genum- merde folder uitgereikt. U heeft daar- mede kans een van de aantrekkelijke prijzen, die die avond gratis worden verloot, mee naar huis te kunnen ne- men. In de nacht van 28 op 29 maart en van 29 op 30 maart a.s. zal de spoorweg- overgang in de Nieuwe Damlaan van 22.00 tot 8.00 uur worden afgesloten voor het verkeer met motorvoertuigen in verband met herstelwerkzaamheden aan de overweg. Voor voetgangers, fietsers en bromfietsers blijft de mo gelijkheid open om de overweg via een loopbrug te passeren. Fietsers en bromfietsers moeten dan wel afstappen en de brug over lopen. Voorzichtigheid is echter geboden. Bewoners van Ke thel en Groenoord die met een motor- voertuig naar en van Schiedam rijden, worden geleid via de Rijksweg 20. Met verwijsborden wordt de omlegroute duidelijk aangegeven. Naar Kethel- Groenoord rijdt men via de 's-Graven- landsewegRijksweg 20, afrit Kethel. Naar Schiedam rijdt men via Harga- laan, Rijksweg 20, 's-Gravenlandseweg. Verschijnt iedere veertien dagen Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o., verspreiding huis aan huis Secretariaat: Bart Verhailenplein 26, tel. 15 71 03 Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: 1. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 J dan naar AUTORUSCHOOL V A.M.O R. en N.B.A. ge- dipl. en erkend. Lest met Fiat 850 en Fiot 850 Abarth Bachplein 114, Tel 353291 Schiedam b.g.g. 262385 of 159373 Spaarbank Gezinsrekeningen Alle bankzaken Zwaluwlaan 101, felef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel. 15 8183 VEEL KINDEREN KRIJGEN EEN GULDEN IN DE WEEK BESTEED AAN EXTRAATJES EN SPAREN VRIJWEL NIET AAN NOODZAKELIJKE UITGAVEN SCHIEDAM Een opmerkelijke enquete is de afgelopen weken gehouden onder de ouders en kinderen van de openbare scholen in Kethel en Groenoord. Het bestuur van de Vereniging Openbaar Onderwijs heeft met hulp van de leer- krachten een onderzoek ingesteld naar de stand van zaken met het zakgeld en de manier waarop kinderen met geld omgaan. Het is een hele operatie geworden, die dinsdagavond werd besloten met de bekendmaking van uitvoerige over- zichten van resultaten. De belangrijkste conclusies uit de enquete onder 410 gezinnen en 425 kinderen tussen 6 en 13 jaar waren: 1. 40 tot 50% van de kinderen krijgt zakgeld voor zij 7 jaar oud zijn; 2. 15% van de kinderen krijgt het zelfs al voor het zesde jaar; 3. In grote gezinnen wordt zoals viel te verwachten eerder zakgeld ge- geven dan in gezinnen met 1 kind; 4. Beginnend met ongeveer een kwartje per week loopt het zakgeld voor de meeste kinderen al spoedig op tot 1 gulden in de week. Onge veer dat bedrag wordt veel gegeven A TELEFOON 15 36 55 - 26 24 30 zo tussen 8 en 11 jaar, daarna stijgt het iets, soms flink; 5. De kinderen geven voor zichzelf meestal lagere bedragen op dan hun ouders; 6. Het zakgeld wordt vrijwel niet be steed aan contributies, noodzake- lijke kieine uitgaven, maar geheel aan extraatjes als autootjes, snoep en ijs, cadeautjes. Wel wordt er door veel kinderen van gespaard; 7. Vele ouders laten kleuters met geld omgaan, maar er niet mee spelen; 8. De liefste wens van de meeste kin deren, ingevuld achter de vraag wat zij zouden doen met honderd gul den, is; een fiets of een nieuwe fiets en voor een hoog percentage van de jongens een racebaan. Op de burgemeester Verveenschool en de Willem Gehrelsschool hebben 206 meisjes en 219 jongens zelf, of ge- deeltelijk met hulp van leerkrachten, een uitvoerig vragenformulier ingevuld. Zij konden de bedragen van het zak geld aanstrepen, hun uitgaven en bo- vendien konden zij een schatting ma ken van de kosten van een lange rij artikelen. De ouders kregen een formulier dat ge- deeltelijk dezelfde soort vragen bevat- te, thuis. De eerste tellingen zijn ver- richt door de leerkrachten van de lagere scholen en kleuterscholen. Het bestuur van de Vereniging Openbaar Onderwijs heeft de verdere berekenin- gen van dit unieke onderzoek uitge- voerd. Alle antwoorden werden in per- (vervolg op pag. 3)

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1