Tedcoro overhemden CKleine °or mo6 akkoordjes bloem- schik cursus pede/.^ A.s. Moeders onmis- baar voor bereiding geneesmiddel Graag keurig gekleed Binnevi 24 uur gereed. CHEMISCH REINIGEN SWAMMERDAMSINGEL 79 - TELEFOON 26 98 22 - SCHIEDAM Rotterdam: Burg. Meineszplein 25, Buitenhofstraat 40, telef. 23 03 03 Filiaal boven Oostzeedijk 40, telefoon 124985 Uitsluitenil lewciliteitswerk Op onze vaste winkelklantenkaart 10f„ korting. NIEUWS IN HET KORT Autorijschool Groenoord Erkend door A.N.W.B. Telefoon 15 9115 Aanmelden nog mogelijk Gq V Belangrijke achtergrond Hormoon dai hormoom vervangt Groie hoeveelheden Keuring gaal vooraf Atieniies voor deelname U weet wel van de T.V., bij De Textielhoek Paul J. J. Verspeek A.V.I. VRIJDAGS tot 20.00 uur geopend ZRTERDAGS GESLOTEN. '••V EIEREN ZOEKEN De Wijkvereniging ,,BIJDORP" houdt op 5 april a.s. voor kinderen t.e.m. 12 jaar een eierzoekwedstrijd op het sport- veld achter de speeltuin. Het feest be- gint om 9 uur 's morgens! Voor leden van de wijkvereniging ,,Bijdorp" is dit eieren zoeken gratis; voor niet-leden bedraagt de deelnemersprijs f 0,50 per kind. Kaarten kunnen worden afgehaald vanaf 21 maart bij dhr. E. Blaauw, Schietbaanstraat 2a en bij dhr. H. G. W. Roeling, Schiedamseweg 237. ORGELCONCERTEN De wijkvereniging wil trachten in samenwerking met de Parochie van de St. Martinuskerk en een aantal Schie- damse organisten te komen tot een maandelijks orgelconcert op het pas gereed gekomen orgel. Hoewel het orgel natuurlijk maar beperkte moge- lijkheden biedt voor de grote orgelwer- ken, kan er volgens orgelkenners toch redelijk op gemusiceerd worden. We hopen u spoedig te kunnen mededelen of en zo ja, wanneer deze orgelconcer- ten gerealiseerd kunnen worden. FILMVOORSTELLING Aan het eind van de maand zeer waarschijnlijk dus 29 maart zal, in de grote zaal van het Trefcentrum in de St. Martinuskerk weer een film- voorstelling voor de jeugd worden ge- houden. Toegang voor alle leeftijden; aanvangstijd 10.30 uur. De toegangs- prijs bedraagt f 0,50. Op de scholen in Groenoord en Kethel zal de definitieve datum van de voor- stelling alsmede de titels der films nog tijdig bekend worden gemaakt! Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels Is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, t.a.v. Hr. Rosa. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Maliepaard, Telefoon 35 24 10 Bachplein 444 - Schiedam-Groenoord Dr. L. FOLDESY Belastingconsulent Voor al uw belastingzaken en boek- houdinqen, Bart Verhallenplein 56, tel. 15 7471. KINDERSCOOTER Zoekgeraakt rode plastic kinderscooter zonder trappers. Bijzondere kenmerken 2 gele wielflensen en 1 blauwe. Gaarne terugbezorgen bij C. J. H. v. d. Heijden, C. v. Zantenplein 79, tel. 351087. KINDERFIETS Bij huismeester J. Boks, Alb. v. Raalte- plein 15, tel. 155405, staat een blauw kinderfietsje, dat daar al maandenlang onbeheerd doch op slot bij de flat heeft gestaan. Wil de eigenaar zich even bij dhr. Boks melden? Rijks V.A.M.O.R gediplomeerd insfructeurs. R. Haan, Bachplein 269, Groenoord - Schiedam JA OF NEEN Dat is de naam van het toneelstuk van Kenneth Home, dat de Schiedamse toneelvereniging ,,ONYX" in het kader van de Toneelwedstrijd van de Schie damse Gemeenschap op donderdag 27 maart a.s. zal opvoeren in Musis Sa crum aan de Lange Haven. De avond begint om 20.00 uur. Het stuk, bestaande uit 2 bedrijven, gaat over de vraag wat er in een be- paalde situatie zou zijn gebeurd als een der hoofdpersonen (onze wijkgenote Roelie Koning) ,,Neen" of ,,Ja" zou hebben gezegd. De epiloog laat zien wat er werkelijk gebeurde! De regie heeft Hans Polman; voor de grimes zorgt Wim v. d. Leye. P.T.T. GEEF ONS MEER POSTZEGELAUTOMATEN! Het zal iedereen wel eens zijn over- komen dat hij's avonds een brief moest Dosten, doch dan bemerkte dat er geen oostzegels meer in huis waren. Er zat dan niets anders op dan naar de enige Dostzegelautomaat te gaan in de Laan van Bol 'Es. Voor veel mensen is dit wel een eind uit de buurt. We vragen dan ook de P.T.T. of het niet mogelijk is om nog enkele auto- maten te plaatsen in Groenoord, want 1 automaat op een inwonertal van meer dan 12.000 is toch wel heel gering. De aangewezen plaatsen voor automaten zijn natuurlijk de Eduard van Beinum- laan (hoek J. Oreliosingel) en het Joh. Straussplein, waar ook al brievenbus- sen staan. We wachten belangstellend af of de P.T.T. kans ziet op korte ter- mijn tot deze extra service voor Groenoord over te gaan. De cursus bloemschikken, waarover we al in vorige uitgaven schreven en die zal worden gegeven door dhr. J. Krabbendam van bloemenmagazijn Bou- vardia, gaat nu op 1 april a.s. beginnen. U kunt dus al voor de Pasen een ge- zellig zelfgemaakt bloemstukje op tafel hebben. Het volledige cursusrooster is: 1 april, 15 april, 29 april, 6 mei, 20 mei, 3 juni en 17 juni. De avonden worden gehouden in de kleine zaal van het Trefcentrum van de St. Martinuskerk en beginnen om 20.00 uur. Er hebben zich al vele dames voor deze cursus gemeld maar het blijkt dat som- mige dames geen lid zijn van de wijk vereniging. Er is in onze vorige artikel- tjes over deze cursus gesteld dat de cursus alleen zou zijn voor leden der wijkvereniging, omdat de kosten van zaalhuur, honorarium van de cursus- leider e.d. ook door de wijkvereniging betaald moeten worden. We willen ech- ter ook voor niet-leden deelname mo gelijk maken, doch moeten dan het les- geld voor hen met f 1,per avond verhogen. Leden betalen dus f 2,50, niet-leden f 3,50 per avond. Zij die nog geen lid van de wijkvereniging zijn, kunnen zich natuurlijk alsnog opgeven (f 1,50 per maand). Men bespaart zich de f 1extra en kan van vele andere activiteiten profiteren! Voor de goede orde vermelden we nog eens dat in de genoemde bedragen de benodigde bioemen en materialen zijn inbegrepen en dat de gemaakte bloemstukken na tuurlijk mee naar huis kunnen worden genomen. Dames die zich nog willen aanmelden kunnen dit doen bij mevr. J. de Graaf- Boelen, Diepenbrockstraat 90, telef. 26 03 99. In vele plaatsen van ons land zijn urine-inzamelingsdiensten van a.s. moeders georganiseerd. Deze maken zich bekend onder de naam; aktie „Moeders voor Moeders". De aktie doet een doorlopend beroep op aanstaande moeders om in de eerste zwangerschapsmaanden urine af te staan als noodzakelijke grondstof voor de bereiding van een geneesmiddel, dat sommige vormen van onvruchtbaar- heid kan verhelpen. Dit op het eerste gezicht wat merk- waardige verzoek om urine, heeft een belangrijke achtergrond. Het is name- lijk gebleken, dat uitsluitend de urine van a.s. moeders in de allereerste vier maanden van de zwangerschap een stof bevat, waarmee men een zeer belang- rijk geneesmiddel kan maken. Dit ge neesmiddel wordt o.m. toegepast bij de medische behandeling van bepaalde vormen van onvruchtbaarheid van de vrouw. Ook kan het een onvervangbare rol spelen in de behandeling van man lijke steriliteit en in de voorkoming daarvan. De stof, waar het in dit geneesmiddel om gaat is een hormoon. Het staat in de medische litteratuur bekend als het H.C.G. (Humaan Chorion Gonadotro- fine). Het wordt geproduceerd door de moederkoek (placenta), waarrva het in de bloedbaan van de zwangere komt om tenslotte via de nieren in de urine te worden uitgescheiden. Het H.C.G. in de urine kan langs chemische weg daaruit geextraheerd worden. Op an dere wijze is het niet te verkrijgen Het H.C.G. ontleent zijn therapeutische belang aan het feit, dat het een soort- gelijke werking bezit als een van de hormonen, die normaal door de mense- lijke hypofyse (hersenaanhangsel-klier) worden afgescheiden en die van essen- tieel belang zijn voor de functies van de geslachtsklieren. Tienduizenden liters urine zijn nodig om slechts een kleine hoeveelheid van het gezochte hormoon te kunnen winnen. Al deze duizenden liters moeten per auto aan huis worden opgehaald bij die a.s. moeders die aan de aktie deelnemen. Inzamelingen geschieden thans in en rondom de grote centra o.a. Amster dam, Rotterdam en Den Haag etc. Vele a.s. moeders in Nederland doen aan deze inzameling mee. Doorgaans om-de-dag worden bij haar aan huis de kleine plastic containers, waarin zij de urine verzameld hebben, door een be- stelauto opgehaald. Elke hoeveelheid wordt daarbij op prijs gesteld. Slechts korte tijd kan de a.s. moeder aan de aktie meedoen. De genoemde stof komt n.l. slechts ongeveer maximaal 13 we- ken, en wel in het begin van de zwan gerschap, in voldoende mate in de urine voor. Niet alle a.s. moeders kunnen zonder meer aan deze aktie deelnemen. Al- vorens te kunnen beginnen wordt een monster urine gekeurd. Deze test is noodzakelijk om te weten of zich vol doende van het gezochte hormoon in de ur'ne bevindt. Hoewel de medewerking doorgaans graag belangeloos gegeven wordt stelt de aktie Moeders voor Moeders" toch een aantal attenties voor de deelneming ter beschikking. Hiernaast ontvangt de deelneemster nog een financiele tege- moetkoming als blijk van waardering voor de dagelijkse moeite gedurende de periode dat zij haar medewerking heeft verleend aan de aktie. De op- offering, die de aktie van de a.s. moe ders vraagt is in feite betrekkelijk klein in vergelijking met het belang dat er mee gediend is. Immers, naast het op zich reeds indrukwekkend medisch be lang, bestaat hier het humaan belang, voor een andere vrouw, aan wie het moederschap ontzegd bleef, de moge- lijkheid te scheppen om ook moeder te kunnen worden. Voor gei'nteresseerde dames vermelden we hier nog het adres van de acquisi- trice voor Schiedam van de actie Moe ders voor Moeders". Dit is Mevr. G. A. Bervoets-Schaberg, Bachplein 486, tel. 35 34 07. Als u haar even een seintje geeft als u wilt meedoen aan de actie of als u er nog meer over wilt weten, brengt ze u onmiddellijk een bezoekje! Schiedamseweg 1 Schiedam Telefoon 26 74 78

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 7