GIRO 267585 Uil de lengle of uii de breedte KOPIJ Bejaarden bustocht volgeboekt Grote belangstelling voor lezing van K.N.M.T.P. Gedeelde vreugd is dubbele vreugd GRDEN Uit de bladen Onberekenbare faktoren Autorijschool Groenoord Erkend door A.N.W.B. Telefoon 15 9115 Allerbeste humeur Alle girobetalingen aan de wijkvereniging uit- sluitend aan penning- meester wijkvereniging „Groenoord" e.o. Dit is het bestuur van Uw wijkvereniging Balkons weinig aandacht Balkonbakkenkeuring Mijn hobbij MODEHUIS MGR. NOLENSLAAN 426 vervolg van voorpagina eerste in exacte cijfers uit te drukken en zal er dus gauwer bekaaid afko- men. En wie geen getallen ter tafel kan brengen, zal niet gemakkelijk gehoor vinden. Architekten en planologen kun- nen we niet als zondebokken aanwij- zen: zij zijn met handen en voeten ge- bonden aan de officiele voorschriften van Den Haag. En dan de grondprijs: grootscheepse plannen voor nieuwe wijken, dorpen en steden kunnen vol- gens prof. Thijsse niet openbaar ge- maakt worden, want dan worden de prijzen van de betrokken gronden te hoog. De wortel van het kwaad zit dus behoorlijk diep. En laten we de hand ook in eigen boezem steken: we lopen eerder warm voor de verhoging van de benzineprijs dan voor de malheurs van de ruimtelijke ordening. Maar terug naar de improvisatie bij het bouwen. Wanneer men bij het ont- werpen van een wijk niet voldoende rekening houdt met allerlei factoren, dan komt men later voor veel onaan- gename verrassingen te staan. Er is een aantal wensen, die zeker vervuld moeten worden: er moeten winkels zijn, scholen, verenigingsgebouwen enz. Maar hoe en wanneer worden die gebouwd? Dat is meestal onbekend. Bij de discussie over het Bachplein- adres merkte de wethouder van On- derwijs op, dat de urgentieverklaringen voor de scholen zo laat kwamen en daaruit ook de (voor de adressanten onbevredigende) toestand te verklaren is. Men heeft met veel ongewisse facto ren te maken: hoeveel kerken moeten gebouwd worden, hoeveel garages, hoeveel scholen en van welk type? Laten we bij het laatste, gemakkelijk aansprekende voorbeeld blijven; dat er lagere scholen en kleuterscholen moe ten komen staat als een paal boven water, maar moeten er ook scholen voor Ito en mavo komen en hoeveel. Wanneer de schoolbesturen onverkort aan hun recht op een eigen schoolge- bouw vasthouden, is de kans op ver- kruimeling van de beschikbare ruimte veel groter dan als ze het niet doen. Indien men wat van dat recht prijs- geeft, zijn er meer mogelijkheden, o.a. voor architectonische vormgeving. Al lerlei afzonderlijke gebouwen zijn duur- der dan een gemeenschappelijk ge- bouw: men zal dus eerder naar de voorgesorteerde blokkendoos van de systeembouw grijpen om de kosten op een redelijk peil te houden. Gevolg: een emotieloze vormgeving. Een architect, een stedebouwkundige kan alleen werken met de gegeven mogelijkheden: zijn die onbevredigend, dan kan hij slechts proberen er het beste van te maken. Terwijl er bij de moderne bouwwijze bijna geen gele- genheid is voor improvisatie, dwingen traditionele gebruiken en rechten en slechts op efficientie gerichte wen- ken en voorschriften" daartoe wel. Ook bij de woningbouw moet het uit de lengte of uit de breedte komen, maar we moeten die lengte en breedte dan wel aanpassen aan de volkomen nieu we eisen, anders zit een volgende ge nerate met een onplezierige erfenis. Van der Horst. Rijks V.A.M.O.R gediplomeerd insfructeurs. R. Haan, Bachplein 269, Groenoord - Schiedam voor het volgende nummer, dat op 17 april verschijnt, moet UITERLIJK 10 april In het bazit zijn van de redaktie, J. Oreliosingel 91 De bustocht die de Wijkvereniging de bejaarden van Groenoord gratis zal aanbieden, is geheel volgeboekt. Reeds binnen enkele dagen na de ver- schijning van het vorig nummer, waarin de tocht werd aangekondigd, waren de 52 beschikbare plaatsen bezet. Aan- melding is dus nu beslist niet meer mogelijk! Alle deelnemers hebben in- middels schriftelijk bericht gehad! Zo zal dan op donderdag 10 april 's ochtends om 9 uur in de laan van Bol 'Es de EVAG-bus voor de eerste maal gereed staan om de gepensioneer- den van onze wijk voor een interes- sante dagtrip mee te nemen. De tocht gaat eerst naar Gouda, waar een be- zoek zal worden gebracht aan de Waag. Vervolgens gaat het naar Haar- zuilens, waar men het kasteel de Haar zal gaan bekijken. Het sluitstuk van de dag is Delft, waar een interessant fabrieksbezoek plaats vindt, dat zal worden gecompleteerd met een film over dat bedrijf en zijn producten. Voor alle eet- en drinkwaren onder- weg, zoals koffie, thee, lunch etc. zal de wijkvereniging zorg dragen. Het enige wat de deelnemers moeten mee- brengen is hun allerbeste humeur. Dan zal de tocht hoe het weer dan ook mag zijn die dag beslist een ecla- tant sukses worden. Een herhaling vol- gend jaar, met wellicht nog een veel groter aantal deelnemers, zal dan zeker mogelijk zijn. We wensen de busreizigers alvast een zeer goede reis en zouden het erg leuk vinden als een der deelnemers een kort verslag van de tocht voor ons zou willen maken, opdat we dat in Groenoord Akkoorden kunnen plaatsen. VOORZITTER Dhr. K. Vlug, Bachplein 194 tel. 35 13 56 SECRETARIS Dhr. N. Heijes, Bart Verhallen- plein 26, tel. 15 71 03 PENNINGMEESTERESSE Mevr. A. v. d. Spek, Obrecht- straat 86, tel. 15 95 38 VICE VOORZITTER Dhr. J. J. Levens jr., Joh. Strauss- plein 332, tel. 15 69 67 2e SECRETARESSE Mevr. B. A. M. Luyckx, J. Orelio singel 27, tel. 15 67 35 2e PENNINGMEESTER Dhr. G. de Jager, Henr. Bosmann- plein 125, tel. 1510 63 LEDEN Mevr. J. de Graaf, Diepenbrock- straat 90, tel. 26 03 99 Dhr. B. J. de Jong, J. Oreliosingel 5 Dhr. C. F. P. Ostendorf, Joh. Straussplein 331, tel. 15 71 17 Dhr. H. Overheul, Sem Dresden- plein 129 Dhr. B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 TOEGEVOEGD LID Dhr. M. Jongste, Kerkweg 10, tel. 26 91 48 V In het kader van de actie ,,Geef uw gevel een corsage" hield de K.N.M.T.P. een voorlichtingsavond in „De Rank" op 25 maart j.l. In ons vorig nummer hebt u over deze actie uitvoerig kunnen lezen. De belangstelling voor deze avond was bijzonder groot. Heeft men normaal ca. 25 mensen op een avond, deze keer telde men er totaal 112 waar- van ongeveer afkomstig waren uit Groenoord en Kethel. Deze mensen waren speciaal gekomen om wat meer te weten te komen over balkonbeplantingen, doch zij kwamen niet geheel aan hun trekken. De Rot- terdamse tuinarchitect dhr. K. de Wit had n.l. het overgrote deel van zijn be- toog en de begeleidende dia's gewijd aan de stadstuinen en aan beelden van tentoonstelling in binnen- en bui- tenland. Ook wel interessant vooral omdat dhr. de Wit bijzonder enthousiast vertelde doch als je je met een flat moet behelpen zijn voorbeelden van fraaie tuinen enigszins paradoxaal. Pas aan het eind van zijn lezing kwam dhr. de Wit volop over balkonbeplanting te praten. Er kwamen talloze vragen uit het publiek, die dhr. de Wit door tijd- gebrek echter helaas niet allemaal kon beantwoorden. Dhr. de Wit toonde ten- slotte ook nog enkele eternieten bloem- bakken die aan de balkonbeplanting de nodige variatie kunnen geven. De avond werd geopend en gesloten door dhr. J. Overzet in zijn functie van voorzitter der afd. Schiedam van de K.N.M.T.P. Een propagandawoord werd nog gesproken door dhr. W. G. K. Zaalberg. In onze volgende uitgave zullen we na- der ingaan op het onderwerp balkon beplanting: u wat technische tips geven inzake bloembakken, bevestigingen en de kosten van enkele soorten bakken geven. Tevens hopen we u dan ook te kunnen vertellen wanneer de balkon bakkenkeuring zal plaats vinden en wel- ke maatstaven bij die keuring zullen worden aangelegd. Hoe wijs dit gezegde is blijkt wel uit de gewoonte om bij feestelijke momen- ten in ons leven een aankondiging hiervan te sturen aan familie, vrienden en bekenden. Bij verloving en huwelijk doen we dat al van te voren, maar bij een geboorte wachten we eerst met spanning af of alles goed zal verlopen, om daarna met grote blijdschap kennis te geven. enz. Onze wijkvereniging telt onder haar leden vele jonge gezin- nen. Het bestuur zou bij een blijde ge- beurtenis in uw gezin gaarne blijk ge ven van haar medeleven. Als u toch kaartjes aan het schrijven bent, stuur er dan ook een naar het secretariaat van uw wijkvereniging of naar mevr. Luyckx, Jozef Oreliosingel 27. Gedeel de vreugd is immers dubbele vreugd! Daar wij, als gevolg van plaatsgebrek in ons blad, enkele uitgaven verstek hebben moeten laten gaan, zijn we achterop geraakt, wat betreft onze kijk in de doe-het-zelf-periodieken. Daarom zullen we nu zowel de februari- nummers als de maart-nummers door- bladeren. Wel wat laat, maar indien een artikel in een der nummers uw interesse heeft, kunt u vast nog wel het betreffende nummer bemachtigen. Zo niet, dan kunt u terecht bij ondergetekende. Het februari-nr. van ,,VRIJE TIJD" toont ons een groot wandmeubel met schrijfblad (incl. werktekening) voor de kinderkamer. Wederom de nodige wetenswaardigheden over uw auto. Het bouwen van de N.S.- diesel-loc 2801. In de ,,verbouw"- rubriek wordt een kale zolder om- getoverd tot gezellig, en voor de dierenliefhebbers mieren als huis- dier. Het maart-nr. van ,,VRIJE TIJD" toont nieuwe wandbekledingen, waaronder een volledig nieuw sierpleister voor de doe-het-zelver. Verder de be- kende gebruikelijke rubrieken. Het februari-nr. van ,,DOE HET ZELF" toont verbouwingsmogelijk- heden van keuken en woonkamer. U wordt de weg gewezen naar min der benzineverbruik door uw auto. Onder de titel onder de loep" laat dit blad u wederom kennismaken met diverse nieuw op de markt ver- schenen materialen en gereed- schappen. Dit zeer uitgebreide arti kel maakt voor mij persoonlijk het lezen van dit blad maandelijks reeds waard. Van een oude klok kunt u zelf een klassieke Friese klok maken. Ver der nog het ,,opwerken", zo u wilt ,,glad afwerken", van hout. Het maart-nr. van ,,DOE HET ZELF" toont veel mogelijkheden voor het indelen en verfraaien van uw tuin. Wederom veel nieuws in onder de loep", en het creeren van veel berg- ruimte door het maken van een kas- tenwand. Ten overvloede wordt opgemerkt, dat het in dit artikel genoemde, geen inhoudsopgave is, maar slechts een greep hieruit. C. J. H. van der Heijden, Corn. v. Zantenplein 79, telefoon 351087. We weten dat er onder de Groenoor- ders vele mensen zijn met een leuke of aparte hobby. We zouden het leuk vin den als die mensen eens de moeite wilden nemen in een kort verhaal het plezier dat ze in hun hobby hebben en de speciale bekoring van die hobby te vertellen. We zullen dan steeds de leukste verhalen in ons blad opnemen en met een kleine attentie belonen. We zien met belangstelling uw verhaal tegemoet! Dames, Niet alleen hebben wij succes met onze collectie SPORTIEVE en GEKLEDE MANTELCOSTUUJVIS en COMPLETS maar ook onze REGENMANTELS, JAPONNEN, BLOUSES en ROKKEN zijn zeer in de smaak gevallen. Wij leveren zowel de maten 36 als 48. Komt ook U eens langs, wellicht is er voor U ook bij, wat U zo graag wilt bezitten. Met onze jarenlange ervaring zijn wij U gaarne van dienst. HOEK PIERSONSTRAAT-TEL. 261579

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 3