FltEWO Judo voor de jeugd Geef uw gevel een corsage Gedipl. le kapster FREW© /anno 1620 j Rente (ip tot j °ogste* Enthousiaste leraar Voldoende animo Prachtige sport Bad Groenoord Buslocht Bestuursmededelingen Wisseling secretariaat U heefi rechi op Uw lidmaatschapskaart Enige achterstand Let wel Kontributie-betaling per bank of giro Mevr. Walther voor nil' bullion: MODEHUIS MGR. NOLENSLAAN 426 HOEK PIERSONSTRAAT-TEL. 261579 U Ct S> Wo Beginnend per 30 april of per 7 mei zal voor de jeugd om de edele judosport te zijn voor jorigens en meisjes van 5 t/m 16 dagmiddag en/of zaterdagochtend in het De lessen worden gegeven door de 26- jarige en zeer enthousiaste CIOS judo- leraar T. Moritz. Dhr. Moritz heeft in Spijkenisse al een bloeiende sport- school onder de naam Delta Sportcen- trum, waar ruim 300 leerlingen van 4 tot 40 jaar zowel judo als indoortrai- ning beoefenen. Getipt door familie en kennissen in Groenoord dat er in deze wijk nog geen judo was, is dhr. M. eens op verkenning uitgegaan. Veel sportaccommodatie is er in onze wijk niet, dat is bekend. De enige gymnas- tiekzaal aan de P. v. Aanrooylaan is elk uur van de week bezet! Tenslotte werd onderdak gevonden in het Tref- centrum, waar dan wel geen ideale accommodatie is voor binnensporten (douches en kleedruimten ontbreken) doch waar met wat behelpen toch zeer redelijk judo kan worden beoefend. Dhr. M. moet voor deze gelegenheid speciaal een judomat laten maken van 6x8 mtr., die hij iedere keer met een aanhangwagentje achter zijn auto moet meenemen naar Spijkenisse. Doch die extra moeite heeft hij er graag voor over! Om de belangstelling eens te peilen heeft dhr. M. een tweetal woensdag- middagen t.w. 9 en 16 april zitting ge- houden om leerlingen in te schrijven. Op die eerste woensdag namen we eens poolshoogte bij hem. Er waren toen ca. 15 jeugdige judoka's geweest en dat wijst wel op voldoende belang stelling. Want het was die woensdag stralend warm weer en vele jongens en meisjes zochten hun vertier toen buiten. We hoorden van dhr. M. dat het les- geld is bepaald op f 5,50 per maand voor jongens en meisjes tot 10 jaar en °P f 6,t/m 16 jaar. Hoeveel lesuren dhr. M. zal gaan krijgen was die mid- dag nog niet te zeggen; dat zou nog afhangen van de animo van de 2e woensdagmiddag, terwijl natuurlijk ook als de lessen eenmaal lopen, nog veel jongens en meisjes door vriendjes en er in Groenoord ook gelegenheid zijn beoefenen. Deze lessen, die bestemd jaar, zullen worden gegeven op woens- Trefcentrum van de Martinuskerk. vriendinnetjes enthousiast worden ge- maakt. Er zullen gemengde lessen wor den gegeven voor jongens en meisjes tot 8 jaar! De lessen duren allemaal 1 uur! Gevraagd naar de kosten van een judo-uitrusting, zei dhr. M. dat hij de eerste 3 keren de jongens en meisjes In korte broek en shirt les geeft. Mocht de belangstelling niet blijvend zijn, dan zijn dus geen kosten aan judokleding gemaakt. Daarna kan men bij dhr. M. een judopak bestellen. De kosten varieren van f 16,tot f 22, al naar gelang de maat. In het gesprek met dhr. M. merkten we dat deze jonge sportleraar werkelijk al allround is; dat blijkt ook al wel uit zijn bloeiende sportschool in Spijke nisse. Naast judo en indoortraining geeft hij ook nog zwemlessen en traint hij ook nog alle elftallen van de 's-Gra- vezandse Sportvereniging, een voetbal- club uitkomend in de 2e klas van de zaterdagmiddagcompetitie. Gemiddeld is dhr. M. dan ook 40 uur per week in touw, nog buiten de intensieve ad- ministratieve bezigheden die hij meest- al in de ochtenduren doet. Toch heeft het judo wel zijn grootste interesse. Hij ziet in deze sport vooral voor de jeugd een belangrijk vormingsmiddel. De uiterste scherpe karaktertrekken worden genivelleerd en de jeugd leert in sportieve krachtmeting elkaar te waarderen en respecteren. De hele sfeer bij de judosport is doordrongen van dit sportieve respect voor de te- genstander. U zult rondom topduels in de judosport nimmer die felle, bezeten en geprikkelde stemmingen aantreffen zoals bijv. bij bokswedstrijden in de professionele sector. Mocht uw zoon of dochter zich dus aangetrokken voelen tot de judosport, neemt u dan eens contact op met dhr. Moritz. U kunt hem telefonisch berei- ken onder nr. 01880-55 52 of 010- 34 59 33. Zijn adres in Spijkenisse is: Poolsterstraat 14c. vervolg van voorpagina al topdagen had gehad, doch iedereen snapt natuurlijk dat als eenmaal een openingsdatum is vastgesteld, daar met alle werkzaamheden rekening mee wordt gehouden. Ook het personeel kan maar niet 2 weken eerder begin- nen. Tijdens de Paasdagen waren de bassins nog niet eens gevuld en ver- warmd en dit kost ook al enkele dagen. Er zullen echter nog genoeg topdagen komen dit seizoen hopen we. De ma ximum capaciteit van het bad (15.000 bezoekers per dag) is groot genoeg om iedere zwemlustige aan zijn trekken te laten komen, al lijkt het vaak alsof er geen water meer is om nat te worden. Doch die maximum capaciteit is nog nooit op een dag geheel gebruikt. Vorig jaar was de topdag 11.500 be zoekers doch die zijn natuurlijk niet allemaal tegelijk in het bad! Dhr. H. houdt echter niet zo van die topdagen. Hij heeft Never een constant bezet bad, met een vaste kern van zwemmers. Hij realiseert zich echter vanzelfsprekend dat door ons grillige klimaat topdagen in weekends en va- kanties nu eenmaal onvermijdelijk zijn. We hopen aan het eind van dit seizoen weer evenals vorig jaar te kunnen zeg gen: ,,Bad Groenoord heeft weer een fors recreatief steentje bijgedragen aan onze wijk!" (vervolg van voorpagina) Wat een stralende dag was dit voor de wijk Groenoord: ik was warempel groos dat ik boven de zestig was en in aanmerking mocht komen aan deze bustocht deel te n&men. Wat was het leuk aiiemaal bekenden om je heen en wat was alles fantastisch verzorgd; een prachtig lunchpakket gevuld met allerlei heerlijke dingen. Zo gingen we 's morgens vroeg van start met een fijne chauffeur aan het stuur van de bus, die ons allerlei wetenswaardig- heden vertelde over de route die we reden; de tunnels en de wegenaanleg, 't is iets groots dit allemaal te zien! De eerste aanleg was in Gouda, waar we de Waag bezichtigden. Zeer inte- ressant te zien hoe de kaas wordt be- reid en we genoten gelijk van een heerlijk kopje koffie. Daarna trokken we verder naar Haarzuilens waar we genoten van ons prima verzorgd lunch pakket bestaande uit: verse broodjes, een heerlijke reep chocolade, vers fruit, geschonken door fruithandel Jillis. Vervolgens naar het kasteel de Haar waar even een angststemming was om over het bruggetje op het landgoed van het kaseel te komen, maar we hadden een chauffeur uit de kunst; die kon er wat van! Er werden vele foto's geno- men, want het was zo prachtig. Toen het kasteel in, nu het was niet te ge- loven zo'n pracht en praal, om angstig van te worden. Nee, dan blijf ik maar liever in mijn eigen flatje, want dat valt in het niet bij die 200 kamers. Daarna trokken we weer verder langs prachtige wegen en we kwamen in Delft aan waar we belandden bij de Gist- en Spiritusfabriek. Daar werden wij al gelijk onthaald op thee en koek. Nu ik wist niet wat er allemaal uit tarwe tevoorschijn kan komen en wat er allemaal aan vooraf gaat eer er een brood van wordt gebakken. Degene die alles vertelde, kon zo wel dagen door gaan!! Even pauze, weer thee met biskwie en daarna een film, zeer interessant, je beleefde het helemaal mee. En zo kwam aan onze dag een einde, om nooit te vergeten. Dit was een zeer dankbare tocht voor onze bejaarden. Zeer hartelijk dank aan ons bestuur en alien die zich voor deze dag hebben ingezet. Daarom een hiep hiep hoera van onze deelnemers en we hopen volgend jaar weer begunstigd te worden! Hiermede tekenen wij met zeer veel dank, W. Cordemans, W. Cordemans-den Held. Aangezien de secretaris van onze Wijk- vereniging, dhr. N. Heijes door grote drukte in zijn dagelijkse werkkring (die hem ook vaak nog 's avonds intensief bezig houdt) te weinig tijd over houdt om zijn functie als secretaris naar be- horen te kunnen vervullen, is tijdens de laatste bestuursvergadering op zijn verzoek besloten om het secretariaat in handen te geven van de 2e secretares- se mevr. B. A. M. Luyckx, J. Orelio- singel 27. Dhr. Heijes zal nu voortaan als 2e secretaris optreden. U gelieve alle correspondentie aan het secreta riaat dus voortaan aan mevr. Luvckx te richten. Elk lid van onze wijkvereniging die zijn/ haar kontributie betaalt, heeft recht op een lidmaatschapskaart, geldig voor het lopende jaar of kwartaal. De leden bij wie de kontributie aan huis wordt ont- vangen en zij die de kontributie bij de onderafdelingen betalen, zoals b.v. de kaartclubs, ontvangen bij de betaling van januari een nieuwe lidmaatschaps kaart, waarop de betalingen van het gehele jaar worden aangetekend door de penningmeester(es). De leden die per giro of bank betalen krijgen hun lidmaatschapskaart thuis toegestuurd, direkt na ontvangst van de kontributie door de penningmeester. Voor elk kwartaal wordt een nieuwe kaart verstrekt en voor de leden die meerdere kwartalen tegelijk betalen wordt op de lidmaatschapskaart bij- gestempeld voor welke kwartalen de kontributie door de penningmeester is ontvangen. Er wordt echter alleen met kwartalen gewerkt, dus een lid die b.v. t/m juli heeft betaald, ontvangt een lid maatschapskaart tot juni. Bij de ont vangst van de kontributie over augustus en September wordt dan in dit gestelde geval rekening gehouden met de reeds ontvangen kontributie over de maand juli. Door enkele omstandigheden was er enige achterstand ontstaan in het uit- schrijven van de lidmaatschapskaarten voor de leden die per giro of bank be talen. Deze achterstand wordt snel in- gehaald en er mag worden aangenomen dat voor 20 april elk lid, die zijn kontri butie heeft betaald in het bezit is van een geldige lidmaatschapskaart. Mochten er onverhoopt leden zijn die nog niet in het bezit zijn van een lid maatschapskaart en wel hun kontributie hebben betaald, gaarne even een be- richtje aan de penningmeester, de heer G. de Jager, Henr. Bosmanplein 125, tel. 151063. Lidmaatschapskaarten zijn noodzakelijk o.a. voor de feestavond van 30 mei a.s. en verder voor alle ledenvergaderin- gen e.d. Ter verlichting van het werk van de penningmeester het volgende: Gaarne betaling per 3 maanden of meer. Verder het liefst betaling aan het begin van het kwartaal en niet daar na, zodat u dan direkt in het bezit van de lidmaatschapskaart wordt gesteld. En nogmaals: Girobetalingen op giro nr. 267585 t.n.v. de Penning meester van de Wijkvereniging Groenoord e.o., dus zonder bijver- melding van persoonsnaam, ook niet K. Vlug, daar deze heer voor zich een ander gironummer heeft. De Penningmeesters. Moderne dameskapsels Kinderen knippen Qoupe knippen Waterftolven Permanenten Behandeling volgens afspraak op dinsdag en woensdag. Bart Verhallenplein 142 Groenoord - Schiedam In ons vorig nummer beloofden we u ditmaal uitvoerig voor te lichten inzake bloembakken, bevestigingen en de kos ten van de bakken en hun inhoud. Ook zouden we u vertellen wanneer de bal- konbakkenkeuringen zouden plaatsvin- den en welke maatstaven bij die keu- ringen zullen worden aangelegd. U moet al deze informatie echter nog even tegoed houden tot het nummer van 1 mei. We wachten nl. nog op voorschriften en adviezen van de Ge- meentelijke Woningdienst inzake het ophangen van de bloembakken en willen de bloemenliefhebbers dan ook adviseren nog te wachten met het op hangen der bakken tot die adviezen van de gemeente binnen zijn. Wat be- treft de keuringen krijgen we nog nader bericht van de K.N.M.T.P. afd. Schiedam. Bloembakken O Siervazen '3> Keulse potten <3> Sierstenen Rotan hangers O Plastic balkonafscheiding voor leulip gesrhenken Lange Kerkstraat 44 Schiedam ONZE ISRAELISCHE COLLECTIE is gearriveerd o.a. MANTELS in DIOLEN, TREVIRA en JERSEY, evt. compleet met bijpassende JAPON P A K J E S zowel gekleed als sportief REGENMANTELS exclusief van model in de nieuwe zomerkleuren Voor betere DAMESKLEDING apart van model ook in de goedkopere prijsklasse Vrijdagavond tot 9 uur geopend

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 3