67 Van het GIRO 267585 Agenda. Schaakfront K0PIJ Agenda trefcentrum Martinuskerk GR0ET0N UIT DE SCHOOL GEKLAPT.... anno 1820^ Rente [ii] tot Bezoek'es iemand Alle girobetalingen aan de wijkvereniging uit- sluitend aan penning- meester wijkvereniging „Groenoord" e.o. Paasbridgedrive en Klaverjasiournooi Inzameling Bejaardentocht Groot enthousiasme Toneelgroep Autorijschool Groenoord Erkend door A.N.W.B. Telefoon 15 9115 Nieuws van de W. Gehrelsschool Gebeuren vatten Nog meer tonelisfen? De Textielhoek vlaggen vanaf (8,50 kindervlaggen (0,50 Paul J. J. Verspeek Toneel ledere maandagavond 20 uur In kaet Lagendijk, Obrechtstraat. Klaverjassen Bridge ledere maandagavond 20 uur In zaal Martinuskerk. Schaken ledere dinsdagavond 20 uur In zaal Martinuskerk. Kindercreche ledere woensdagochtend van 8.45 - 12.15 uur In keet Lagendijk, Obrecht straat. Indoortraining Dames ledere donderdagavond van 21.30- 22.30 uur In gymn.-zaal P. v. Anrooy- laan. Indoorfraining Heren ledere vrijdagavond van 21.15-22.30 uur in gymn.-zaal P. v. Anrooylaan. Jeugd Postzegel-club ledere 1e zaterdag van de maand van 10-12 uur in keet Lagendijk, Obrecht straat S.V. Groenoord bestaat een jaar Op 26 april a.s. is het alweer een jaar geleden dat de S.V. Groenoord werd opgericht. In het afgelopen jaar is de vereniging uitgegroeid tot een schaakclub, die meer dan 20 leden telt. Hiermede is duidelijk aangetoond dat S.V. Groenoord in een behoefte voor- ziet. Het bestuur heeft dan ook gemeend dat het eenjarig bestaan niet onopge- merkt voorbij mag gaan. Op 22 april zal er voor de leden een tournooi worden gehouden waarbij elke partij niet meer dan 40 minuten mag duren. Voor eventuele belangstellenden moe- ten wij echter mededelen, dat deze avond niet in het Trefcentrum zal plaatsvinden, maar in Sporthuiscen- trum te Hoogvliet. De huishoudelijke competitie In groep A schijnt Zwart met grote plannen rond te lopen. Met 5 uit 5 gaat hij tier aan de kop van de rang- lijst. De enige serieuze concurrenten zijn Schoonderwoerd en Van der Spek. In groep B is Meeder al zeker van promotie. Wie met hem mee zal pro- moveren is nog niet te zeggen. De stand is thans: Groep A Zwart 55 Van der Spek 33 (I) Schoonderwoerd 43 (I) Harms 63 Van Eevert 41 y2 Henkelman jr. 511/2 Henkelman sr. 11 Kruidenier 51/2 Van den Heuvel 51/2 Groep B Meeder 54 Wassink 43 Van Soest 42 Zeilstra 52'/2 Renskers 51 Bakker 51/2 voor hat volgende nummer, dat op 1 mei verschljnt, moet UITERLIJK 24 april In het bezit zijn van de redaktie, J. Oreliosingel 91 In vergelijking met het eerste evene- ment in de geschiedenis van onze bridge- en klaverjasvereniging Groen oord e.o. mag worden gesteld, dat de organisatie dit keer meer gefundeerd is gebeurd. Al doende leert men!! Kon- den de deelnemers net voor het begin der wedstrijden in december 1968 zich nog aan de zaal melden en hun entree- geld betalen, thans meenden wij te moeten bepalen, dat alleen deelname mogelijk was als voortijds (d.w.z. NIET aan de zaal) de gelden werden vol- daan Afgezien van het feit, dat er altijd gevallen zijn, die niet binnen de begrenzende bepaling zijn te vangen, heeft dit systeem aan het beoogde doel, namelijk het vroeger beginnen van de wedstrijden beantwoord. Het aantal deelnemers werd daardoor niet belnvloed, want, bereikten wij eind 1968 het mooie getal van 120 spelers en speelsters, nu waren het er 112, waarbij de kanttekening moet worden geplaatst, dat een aantal potentiele deelnemers helaas door ziekte of an- derszins verstek moesten laten gaan. Onze leden zijn daaraan niets tekort gekomen, omdat hun eitjes toch wer den gebracht door de welwillende be- zorgers. Het Hoofdbestuur van de Wijkvereni ging werd ditmaal vertegenwoordigd door de voorzitter, de heer K. Vlug. Het was echter niet alleen om eens te zien hoe dit eierfestijn zich voltrok (hij heeft zijn verbazing over de enorme opkomst en de prettige sfeer niet on- der stoelen of banken gestoken, dat kan het bestuur van de kaartvereniging u wel verklaren), doch ook om te trach- ten geld te vergaren om de kosten, verbonden aan het ,,daagje-uit" voor de ,,oudjes" van Groenoord enigermate te kunnen dekken. Het resultaat van de inzameling was zelfs voor genoemde voorzitter verbluffend. Ruim f 100, kwam er bij elkaar, dus bijna een f 1, per persoon werd spontaan gegeven. Wij vinden het hier op z'n plaats u alien, die blijk hebben gegeven van hun medeleven in het wel en wee van onze wijkbewoners, hartelijk dank te zeggen. Als u even erbij zoudt stilstaan wat een wellicht intens plezier u ONZE ouden van dagen door uw gift hebt gegeven, dan zult u achteraf een glimlach van genoegen niet kunnen onderdrukken. U hebt het bestur niet beschaamd. Men- sen, ,,hardstikke bedankt". Over de wedstrijd zelf behoeft niet veel verteld te worden. Het enthousiasme was weer groot, zelfs zodanig, dat er zo nu en dan een sissend geluid moest worden geproduceerd om het gemoede- lijke lawaai wat te beperken. (Op de competitie-avonden wordt een schei- dingswand tussen de bridgers en kla- verjassers dicht gedaan, zodat elkaar nauwelijks overlast wordt bezorgd. Tij- dens de gezamenlijke festiviteiten voor Kerstmis en Pasen achten wij het ech ter vanzelfsprekend, dat wij alien, zowel de bridgers als de klaverjasliefhebbers, een groot spelers-geheel vormen. Het lawaai moet dan maar op de koop toe worden genomen, lawaai echter, dat tenslotte uiting geeft aan de onge- dwongen sfeer en spontaniteit). Na de wedstrijden werden eerst de kla- verjassers van eieren voorzien, waarna de bridgers, die even meer tijd nodig hadden om de zitting te voleindigen, niet met lege handen naar huis gingen. Helaas was aan het geheel een klein schaduwkantje te bespeuren: de eieren waren grotendeels niet zodanig verpakt als wij het graag gewild hadden. De leverancier, die zou zorgen voor een puike bediening, werd aan het ziekbed gekluisterd, zodat van zijn voornemens niets terecht is gekomen. Wilt u onze excuses aanvaarden? Wij hopen, dat niet al te veel eieren werden gedegra- deerd tot struif op straat. Van diverse zijden hoorden wij, dat de avond als geslaagd kon worden be- schouwd. Wij vertrouwen, dat al dege- nen, die ons niets hebben gezegd (en dat verlangen wij ook in het geheel niet) zich achter die mening kunnen scharen. In dat geval is onze moeite met de voorbereiding volledig beloond. Namens het bestuur, F. V. 17 april: kleine zaal, repetitie R.K. Zangkoor van 20.00 - 22.00 uur, van 14.00-15.00 uur spreekuur verlos- kundige mevr. Segers. 18 april: kleine zaal, bejaarden gym., van 14-15 uur; kleine zaal, balletlessen Tosca Balm, van 16.30 -18.30 uur. 19 april: kleine zaal, spaarbank, van 10.00- 12.00 uur; grote zaal, dansavond ,,De Harg" van 20.00-23.30 uur. 21 april: kleine zaal, repetitie Bel Can to, van 20.00 - 22.00 uur; grote zaal, klaverjassen en bridgen, door de wijkver. Groenoord, van 20.0-23.00 uur; kleine zaal, naaicursus van 13.45- 16.15 uur. 22 april: kleine zaal, bejaardensoos, van 14.00 -16.00 uur. 22 april: kleine zaal, naaicursus van 19.30-22.00 uur. grote zaal, Hearing georganiseerd door de parochieraad van de St. Martinuskerk, van 20.00 - 23.00 uur. 23 april: kleine zaal, balletlessen Tosca Balm, van 14.30-20.30 uur; grote zaal, naaicursus, van 19.30- 22.00 uur. 24 april: kleine zaal, repetitie R.K. Zangkoor, van 20.00 - 22.00 uur, van 14.00- 15.00 uur spreekuur verlos- kundige, mevr. Segers. 25 april: kleine zaal, bejaarden gym., van 14.00 -15.00 uur; kleine zaal, balletlessen Tosca Balm, van 16.30 - 18.30 uur. 26 april: kleine zaal, spaarbank, van 10.00-12.00 uur. 28 april: kleine zaal, repetitie Bel Can to, van 20.00 - 22.00 uur; grote zaal, klaverjassen en bridgen, door wijkver. Groenoord, van 20.00 - 23.00 uur; kleine zaal, naaicursus, van 13.45- 16.15 uur. 29 april: kleine zaal, bejaardensoos, van 14.00 - 16.00 uur; grote zaal, naaicursus, van 19.30- 22.00 uur; kleine zaal, bloemschikcursus, door wijkver. Groenoord, van 20.00 - 22.00 uur. 30 april: kleine zaal, balletlessen Tosca Balm, van 14.30-20.30 uur; Geen naaicursus i.v.m. Koninginne- dag. Rijks V.A.M.O.R gediplomeerd insfructeurs. R. Haan, Bachplein 269, Groenoord - Schiedam Op donderdag 24 en maandag 28 april zullen contact ouderavonden worden gehouden. Op die avonden zal ook werk worden tentoongesteld dat door de kinderen in de laatste weken is ge- maakt. Dit werk is een direct gevolg van de cursussen die sinds kort voor het onderwijzend personeel worden ge organiseerd. Verder kan men foto's (Dia's) bezichtigen die door V.O.O. (Ver. Openbaar Onderwijs) gemaakt zijn en waarop men vele kinderen van de school aan het werk kunt zien. Deze dia's zijn ook te bestellen. De ouder- commissie zal op beide avonden aan- wezig zijn en voor een gezellige ont- vangst zorgen. De krantenactie van de school had voor de tweede maal een goed resul taat. De opbrengst bedroeg f 170,90. Op donderdag 24 april zal de container voor de derde maal komen. Bewaart u dus uw oud papier, maar breng het zelf als het teveel is voor uw kinde ren, want anders belandt de helft op straat. Groeton weet er alles van, met haar begint als een alliteratie op een gezegde uit ons toneelstuk waarmee wij nu bezig zijn, beginnen we dit artikeltje. Inder- daad zal de Toneelgroep Groeton" als begin functioneren op de grote feest- avond die de wijkvereniging haar leden gratis zal aanbieden op vrijdag 30 mei a.s. In voorgaande nummers van dit blad hebt u hierover al kunnen lezen. Maar eerst zal er in de groep nog flink gerepeteerd moeten worden! Vooral het overbrengen van gebaren, hoofdhoudingen, schreden en handbe- wegingen! Het valt niet mee om een stuk met beginners helemaal van de grand te krijgen, vooral als de regis- seur veel moet laten imiteren. Van iedere speler immers wordt ook erg veel verlangd en hij zal na een ver- standelijke uiteenzetting door de re- gisseur eigenlijk het gehele gebeuren moeten vatten. Ook de klemtonen moe ten niet lukraak gei'miteerd worden. Alhoewel een acteur slechts een deel van het geheel is, moet hij eigenlijk niet alleen zijn eigen rol kennen; hij moet goed opletten op de tekst van zijn medespelenden. Het zou dom zijn als er in de tekst van je tegenspeler staat vermeld: ,,Wat kijk jij verbaasd?" en er is geen spoor van verbazing op het gezicht te zien. Maar goed, mede van ons wordt ver- wacht een feestavond met toneel, mu- ziek en bal na. Consumptie is er ook in overvloed, maar of men hiervan een ,,poesekater" zal krijgen zal altijd de vraag blijven. In elk geval zal iedere feestganger met de ,,poesekater" te maken krijgen. Op vrijdag 30 mei gaat het doek op: dan zal aan de maanden- lange druk een einde komen. Dan zal men bevrijd aan alles kunnen deelne- rnen en de huisgenoten zullen geen grauw en snauw meer krijgen door de nerveuze spanning. In spanning wachten we af of er meer- dere amateuristen zich zullen melden. Het begin is gemaakt: we hebben en- kele nieuwe tonelisten in onze gelede- ren kunnen verwelkomen. Wie volgt??? Zie voor verdere gegevens de AGENDA. DENK AAN EEN LANGDURIG ZIEK OF 66NZAAM MEDEMENS EN GEEF HUN ADRES OP AAN MEVR. LUYCKX, JOZEF ORELIOSINGEL 27, TEL. 156735. Schiedamseweg 1 Schiedam Kethel - Telefoon 26 74 78

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 7