I Q'UO&hOyOAJ' akkoorden Wat doen we mei ons Jeugdvoetbai oud papier? Oix t s, 6%. WALDO n SCHIEDAM tournooi 0W 1969 anno 182(r I Rente tot °ogste* Koninginnedag r O Sx-lv Talloze inzamelaciies Te grole stapels Bewoners vaak schuldig Astronomisch bedrag Intensief onderhoud van 5 t/m 13 mei Grootser dan 1968 .V. Een uitvoerig programma vindi u op pagina 3 Boerenleenbanlc Schiedam/Kef hel t ie rijbrnijs „JASMIN" Van St'In is slugerijen .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Vlug's Bakkerijen De hedendaagse mens wordt overstroomd met papier. Naast zijn dagblad(en) verenigingsbladen, damesbladen, radio- en t.v. bladen krijgt hij een stroom van gratis nieuws- en advertentiebladen, folders en reclame in zijn brievenbus. En de stroom groeit nog steeds, terwijl omvang en kleur der papierstroom steeds meer aandacht van de lezer gaan vragen. gooid. Bij de laagbouwflats worden door bewoners tientallen kranten en drukwerken die men de moeite niet waard vindt, gewoon bovenop de brie venbus neergelegd. Wind en kinderen zorgen wel dat ook dit papier op plei- nen en tussen struiken kan gaan ronddwarrelen. En we hebben talloze gevallen meege- maakt waarin bezorgers van huis-aan- huis kranten en folders hele pakken of stapels gewoon maar in trappenhuizen of bij de buitendeur neerlegden. Ge- lukkig komt dit laatste door enkele re- primandes van de verspreidende bu reaux niet zo vaak meer voor! Wat doen we echter met al dat papier als we alle informatie in ons hebben opgenomen. Er zijn legio mogelijkheden om al dat papier weer kwijt te raken. Vele organisaties, clubs, scholen, ker- ken etc. vinden in het verzamelen van oud papier een welkome aanvulling van hun kas en nemen graag de moeite dit papier bij u thuis te komen halen. Er zijn gevallen waarin een goed georga- niseerde ophaaldienst vele duizenden guldens per jaar oplevert. Geeft u uw kranten dus aan zo'n ophaaldienst mee, dan doet u goed werkl Wat de scholen en kerken allemaal met oud papier kunnen financieren leest u regelmatig in uw krant. Filmapparatuur, grammofoons en andere dure educatie- ve attributen kunnen ervan worden aangeschaft. Als u aan zo'n papieractie meedoet, moet u echter 1 ding goed voor ogen houden en wel dat u ervoor moet zor gen dat uw papier zo correct mogelijk en zonder verlies op de plaats van bestemming komt. En daarmede komen we tot de kern van dit artikel. Nog al teveel wordt papier met kleine kinde ren mee gegeven, die de grote stapels op de vaak lange weg naar school of club nauwelijks kunnen torsen. Tien tallen kranten worden dan verloren en worden een speelbal van de wind. Ook het buiten klaar zetten bij vuilnis- bak of containerhok vraagt natuurlijk om gratis verspreiding in de buiten- lucht. De wind en vele baldadige kin- derhanden en voeten zorgen daar wel voor! U moet uw ogen in Groenoord maar eens goed de kost geven. Er zijn mo- menten dat het lijkt of het papier ge- sneeuwd heeft. In de hoeken der plei nen, op gazons en tussen de struiken stuiven honderden kranten en stukken papier in het rond. Heus niet al dit papier is afkomstig van de oud-papier- acties! Bewoners schromen niet papier en dozen van balkons en galerijen naar beneden te gooien. En'fiet blijft niet bij papier alleen; terwijl we dit schrijven kijken we vanuit ons raam op: een overtrek van een bromfietszpdel", een nylon dameskous, een grote schoenen- doos, enkele plastic knijpflacons en een oude damestas. Dit is toch ge woon huisvuil, dat uit grove noncha lance maar naar beneden wordt ge- Al dit op de pleinen en tussen de strui ken liggende papier moet weer worden weggehaald. Soms wil een bewoner met gemeenschapszin nog wel eens een al te erge papiervloed opruimen, doch het leeuwendee! wordt toch door Gemeentereiniging en plantsoenen- dienst verwijderd. Dat hiermede astro- nomische bedragen gemoeid kunnen zijn, bewijst onze buurstad Rotterdam. In ons zusterorgaan ,,De Scheibroekse Gemeenschap" lezen we in een bericht van de chef van de afd. Plantsoenen Ir. A. Raad dat in 1968 door de afd. plantsoenen en door de Gemeentelijke Sociale Dienst een bedrag werd uitge- geven van f 1.225.000,—. Ja u leest het goed, bijna V/4 miljoen!ILet wel, dit betreft alleen het verwijderen van papier en vuil uit parken en plantsoe nen. Op straten en pleinen geschiedt dit door de reinigingsdienst van de ROTEB. We laten het aan uw eigen fantasie over om voor die 1 miljoen een betere besteding te vinden!!! Van die t1/i miljoen gulden in Rotter dam ging ,,maar" f 19.000,— naar de wijk Schiebroek, terwijl daar nog niet eens mensen van de Gemeentelijke So ciale Dienst (papierprikkers) werkten. We kunnen dachten wqwel stel- len dat het bedrag in onze wijk aan -het yerwijderen van papier uit de plant soenen wordt uitgegeven per jaar net zofjoog z?l zijn als in Schiebroek. Dagelijks gaat eeri papierprikker de ge- hefe.wijk door; mensen van de.t Plant- - soenendienst zelf werken iedere dag nog eens 4 uur. aan het verwijdere'p' .van papier«en tenslotte wordt door het ^uinonderhoudbedrijf Mosterd en de Winter nog eerie Tjj^.uur per week-uit- sluitend besteed aan het papierruimen uit de groenstroken. zie vervolg op pagina 5 In ons vorig nummer maakten we mel ding van de 2 tournooien die de sport- commissie van de Wijkvereniging bin- nenkort gaat houden. In dat bericht werd als datum van het jeugd voetbal- tournooi vermeld 16 t/m 23 juni. Door- dat in die tijd echter ook de Avond Vierdaagse wordt gehouden, heeft de sportcommissie het beter geacht het tournooi te vervroegen. De jeugdige voetballers zullen nu van 5 t/m 13 mei hun krachten meten op de beide vel- den aan de Valeriusstraat. Alle avonden vangen aan om 7 uur 's avonds. De grote finale zal zijn op dinsdag 13 mei. Hoewel het jeugdtournooi vorig jaar een eclatant succes was, hoopt men dat het dit jaar toch nog grootser zal worden. Een groot voordeel is al dat de wedstrijden nu veel vroeger in het jaar gehouden zullen worden, zodat niet zoals vorig jaar in schemerduister ge- eindigd moet worden. Er wordt dit jaar naar alle waarschijnlijkheid ook ge- zorgd voor een geluidsinstallatie, waarmede naast de noodzakelijke me- dedelingen ook gezellige muziek ten gehore kan worden gebracht. Er zal worden gezorgd voor echte doelen en netten en er zullen lijnen op de velden worden aangebracht overeenkomstig de spelregels der KNVB. De Gemeente zal zorgen voor het in goede staat brengen van de speelvelden, voor af- zethekken en misschien ook voor fleu- rige vlaggen, waardoor het geheel een feestelijke tint zal krijgen. Er zal een EHBO-post aanwezig zijn voor het ge- val er eens een onqelukje mocht qe- beuren. Op de finale-avond zullen de spelers der beide elftallen frisdranken en koe- ken aangeboden krijgen en er zullen verschillende prijzen beschikbaar wor den gesteld door bedrijven en door de wijkvereniging. De hoofdprijs blijft na tuurlijk de wisselbeker, welke mag wor den behouden door de school die 3 jaar achtereen winnaar van het tour nooi wordt. Vorig jaar werd de beker gewonnen door de Burg. Verveen- school uit Kethel, die hem dus dit jaar zal moeten verdedigen. We zullen de deelnemende elftallen en de wedstrijdindelingen elders in dit blad volledig vermelden. A TELEFOON 15 3655 - 262430 le Jaargang no. 26 1 mei 1969 Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. Verschijnt iedere veertien dagen hula aan huis In Groenoord en Kethel. Secretariaat: J. Oreliosingel 27, telefoon 15 67 35. Gironummer Wijkver. Groenoord 267585 Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,DeMagneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: I. i. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Spaarbank Gezinsrekeningen Alle bankzaken Zwaluwlaan 101, felef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, fel. 15 8183 AUTORIJSCHOOL V A.M.O R. en N.B.A. ge- dipl. en erkend. Lest met Fiot 850 en Fiat 850 Abarth Bachplein 114, - Tel 353291 Schiedam b.g g. 26 23 85 of 15 93 73 Voor een lekkere maalfijd met vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 70 39 Kethel Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stod.

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1