Zij leiden de spelen anno 1820 V^° S" °ogste rt is feest Groenoord Akkoorden begint aan 2e jaargang Programma feestelijkheden op Koninginnedag J e^ir36>^^s>^rss>^rc)sri-^)SN^rs Meer medewerking Wai doet de wijkvereniging? Yariafie voldoende "GROENTJE" ^vereniging Rente (iS tot t a°/ De Texfielhoek Groie lampionoptocht op Koninginnedag 30 april 1969 door Groenoord en Kethel vlaggen vanaf (8,50 kindervlaggen (0,50 Paul J. J. Verspeek Het nummer van Groenoord-Akkoorden dat nu voor u ligt is het laatste van de eerste jaargang. We zijn dus een beetje jarig en willen bij deze gelegenheid graag nog eens terugblikken op het afgelopen jaar en de funktie van ons blad en de waardering ervoor onder de loep nemen. Dat ons blad bij de Groenoordbewo- ners een steeds grotere plaats gaat innemen, merken we dagelijks aan de readies. We zijn er trots op dat we steeds meer geaccepteerd gaan wor- den en dat men waarde hecht aan onze artikelen. Dat ook gemeentelijke- en andere instanties ons blad met interes- se lezen en dat de plaatselijke pers regelmatig artikelen uit ons blad citeert of onderwerpen eruit gebruikt voor ,,eigen" artikelen is voor een eenjarige als een zekere mate van volwassenheid te beschouwen. We hopen op hetzelfde peil te kunnen voortgaan, doch zouden nogmaals graag een beroep willen doen op ieder die in staat is de redaktie behulpzaam te zijn bij het vullen van de redaktie- kolommen. Er zijn toch wel Groenoor- ders die vaardig zijn met de pen en een belevenis of ervaring, al dan niet uit de wijk, op papier kunnen zetten. Ook over hobby of beroep zijn wellicht interessante verhalen te schrijven die het publiceren waard zijn. Inzake de nieuwsvoorziening door ver- enigingen, kerken, scholen, organisa- ties en last but not least, de gemeente zouden we nog wel wat meer mede werking willen zien. Het gebeurt nog al te veel dat er in Groenoord of Kethel een belangrijke gebeurtenis plaats vindt (we memoreren een recente uit- voering van een groot zangkoor en de kortgeleden gehouden kermis met daar- naast een ruiterdemonstratie) zonder dat men G.A. daarvan op de hoogte stelt. Wij bedrijven de journalistiek maar in de vrije uren, zodat we niet dagelijks ons zelf overal van op de hoogte kunnen stellen. Nu we toch aan een terugblik bezig zijn willen we gelijk de gelegenheid aangrijpen om de activiteiten van de Wijkvereniging wier stem wij zijn, nog eens te memoreren. Er wordt vaak ge- zegd: ,,Wat doet die Wijkvereniging nu eigenlijk?" Die opmerking komt dan meestal van diegenen die niet daad- werkelijk aan een der activiteiten deel- nemen. Want de wijkvereniging heeft in haar 1-jarig bestaan al heel wat ge- presteerd. Er is een bloeiende klaver- jas- en bridgevereniging (die reeds een 2-tai geslaagde tournooien organi- seerde); de schaakclub is met meer dan 20 leden een der grootste van Schiedam, terwijl de toneelvereniging op 30 mei a.s. tijdens een grote-gratis- ontspanningsavond al haar 2e stuk pre- senteert. De dames- en heren indoor- training verheugt zich al vanaf het prille begin in een enorme belangstelling en de jeugd-postzegelclub loopt ook bij- zonder leuk. De enige wisselvallige in het gezelschap is de kindercreche. Daar zijn soms 4, soms 12 peuters aan- wezig. Doch in andere steden komen creches in het geheel niet van de grond! Naast de clubs, die wekelijks hun speelavonden hebben, organiseert de Wijkvereniging nog een aantal andere evenementen, waarover u veelvuldig in ons blad hebt kunnen lezen, doch die het nog eens memoreren meer dan waard zijn. Voorbeelden? De zeer ge slaagde bejaarden-bustocht op 10 april, de bloemschikcursus, onze steun aan de actie ,,Geef uw gevel een corsage" van de KNMTP; de op handen zijnde 3 sporttournooien, t.w. Jeugd-voetbal- tournooi, buikjestournooi en jeugd- handbaltournooi. Het a.s. Oranjefeest op Koninginnedag zal dit jaar voor het eerst door de wijkvereniging in samen- werking met Oranjever. Wilhelmina en de VNFG worden georganiseerd. Vlak daarna en wel op 8 mei organiseert de wijkvereniging een concert in de Mar- tinuskerk. U ziet, er gebeurt genoeg en dit zijn nog maar alleen de zichtbare activiteiten. Wat achter de schermen gebeurt is beslist ook van grote bete- kenis. Bestuursleden der wijkvereniging hebben zitting in o.a. de beheerscom- missie van boerderij Landvreugd, de commissie die de bouw van een wijk- centrum in studie heeft, een coordina- tiecommissie samen met kerken van allerlei richtingen enz. Er is intensief contact met vele gemeentediensten, dat i.v.m. het voorbereidende karakter nog niet in de openbaarheid komt. Ten- slotte is er de werkgroep ,,Woonomge- ving" die inzicht en inspraak bepleit inzake de afbouw van Groenoord en de bouw van Spaland en Woudhoek. Zou nu nog iemand de 1 -jarige wijk vereniging willen vragen wat ze eigen lijk doet? Andere wijkverenigingen zijn jaloers op ons, om wat we in zo korte tijd al bereikt hebben; zij doen er vaak jaren over. We willen dit resume graag besluiten met een opwekking aan alien die nog geen lid zijn van de wijkvereniging en die na lezing van al onze „helden- daden" ons nu toch willen gaan steu- nen om dit te doen door zich als lid aan te melden. De adressen van de ledenadministratie vindt u in ditzelfde bladl Georganiseerd door Wijkvereniging GROENOORD In samenwerklng met Oranje- vereniging ..WILHELMINA" en de VNFG. 09.00 uur: AUBADE op het Kerkplein van de Ned. Herv. Kerk in Kethel. Ge- zongen wordt onder leiding van dhr. P. J. Beekman en met begeleiding van Muziekver. St. Radboud en dhr. C. Dubbeld piano. Na de aubade, waar 3 boekenbonnen onder elke deelnemende school verloot zullen worden, gaan de kinderen achter de muziek van St. Radboud naar de plaatsen waar de kinderspelen zullen worden ge houden. Dit zijn de Koekoekslaan en de Leeuweriksingel voor Kethel en het Joh. Straussplein voor Groenoord. 10.00 uur: Aanvang der kinderspelen* 1e klas blokjesrapen 4e klas B.B.K. race 2e klas autosteprace 5e klas fietsrace 3e klas zaklopen 6e klas hindernisrace 14.00 uur: mars door de Chr. Gymn. Ver. ANIMO door Groenoord, begeleid door de drumband van Animo. 14.30 uur: Demonstraties door ANIMO op het schoolplein van de Dr. Sauer- school aan de E. v. Beinumlaan. Jeugdgroepen en dames en heren doen vrije oefeningen en toesteloefeningen. 15.30 uur: Straattekenwedstrijd op het schoolplein van de Mgr. Bekkerschool aan de E. v. Beinumlaan. Deze tekenwedstrijd eindigt ongeveer om 18.00 uur. 20.00 uur: Grote lampionoptocht door Groenoord en Kethel. De volledige route vindt u op deze pagina. De 1e prijswinnaars der kinderspelen zullen mogen deelnemen aan een bustocht met de winnaars uit de andere wijken van Schiedam. Tijdens deze door de Stichting Schiedamse Gemeenschap aangeboden bustocht zullen dezelfde spelen als waaraan men in de wijk deelnam, nog eens worden gespeeld, waaruit dan de KAMPIOEN VAN SCHIE DAM te voorschijn zal komen. Aan de kinderspelen die op het Johann Straussplein gehouden zu len wor den doen ca. 265 kinderen mee. De meesten zijn daarvan uit de lagere klassen. Aan de straattekenwedstrijd die 's middags om 15.30 uur op het schoolplein van de Mgr. Bekkersschool zal worden gehouden, doen ca. 115 kinderen mee. Er is echter gelegenheid voor een beperkt aantal kinderen zich zowel voor de spelen als voor het tekenen nog op Koninginnedag zelf op te geven, tegen betaling van 25 cent De spelen zullen worden geleid door de heer Gusman (alg. leiding) de heer Levens, de heer Overheul, mevr. Tombrink, mej. v. d. Water, mevr. Overdijk, mevr. Knipscheer, mevr. v. d. Spek, de heer Poels en de heer v. Rijthoven. Zij zullen herkenbaar zijn aan een oranje band om hun arm. iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii 20.00 uur: beginnen met opstellen op het Joh. Straussplein. 20.30 uur: vertrek van de grote lampion-optocht vanaf het plein, voorafgegaan door de R.K. Muziekvereniging ,,St. Radboud". De drumband van de R.K. sportvereniging Excelsior verleend eveneens zijn zeer gewaar- deerde medewerking. Route: Joh. Straussplein, Vivaldilaan, Eduard van Beinumlaan, Laan van Bol' Es, Willem Andriessenlaan, halverwege via voetpad oversteken naar de Molensingel, Wingerdlaan, lepenlaan, Perenlaan, Kersenlaan, Harg- singel, Schiedamseweg, Meeuwensingel, Kerklaan, Dorpsplein, Vlaar- dingerweg. Ontbinden in de Lindeijerstraat. Er zijn groeps- en persoonlijke prijzen voor de mooiste lampions met versieringen. Schiedamseweg 1 Schiedam Kethel - Telefoon 26 74 78 iiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiniiiiiiiiiiiii Woensdag is het weer Koninginne dag. Dan vieren we de 60e ver- jaardag van Koningin Juliana. Hoe- wel de koninginnedagfeesten voor de ouderen tegenwoordig lang niet meer die sfeer hebben die ze vroe- ger hadden (zijn we daarvoor te nuchter en te ongeinteresseerd ge- worden?) zien onze kinderen in die dag toch nog een grote feestdag. Ze krijgen een feestmuts, een vlag en een toetertje en kunnen zich die dag eens lekker vrolijk uitleven. We hopen alleen dat er in Groenoord, met zijn gebrek aan gespecialiseer- de winkels, gelegenheid zal zijn die feestattributen te kopen. Want we moeten al voor elke wissewas naar de stadi Zoals u in dit blad kunt lezen, zal er op Koninginnedag door de Wijk vereniging in samenwerking met de Oranjevereniging Wilhelmina uit Kethel en de VNFG een aantal ma- nifestaties georganiseerd worden. We noemen de aubade, de kinder spelen, het straattekenen en de lampion-optocht We willen alle ouders van kinderen die aan deze manifestatie willen meedoen advi- seren om zoveel mogelijk hun kin deren te begeleiden op die dag. U zult zien, u krijgt dan zelf ook veel meer het gevoel dat het een feestelijke dag is en niet zomaar een vrije dag waarop lang kan worden uitgeslapen. Uitslapen is er trouwens niet bij, want de auba de in Kethel begint al om 9 uur Daarbij verlicht u door uw aanwe- zigheid de taak van diegenen die die dag de festiviteiten leiden en begeleiden, door uw eigen kinde ren in de gaten te kunnen houden. Last but not least is het voor de kinderen natuurlijk machtig om vader en moeder als supporter langs de lijn te zien. We hopen dat de grillige weergo- den die dag voor stralend weer zullen zorgen (terwijl we dit schrij ven sneeuwt het nota bene) zodat alle activiteiten een groot succes zullen worden. De moeite van de organisatoren zal dan ruimschoots beloond zijnl Redaktie.

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 3