Inhalen hij zebra's verboden FREWO Oud Veilig Verkeer papier Bezoek'es iemand Gedipl. 1e kapster GRDEN Geef uw gevel een corsage FREWO Groenoord papiervrij? Mevr. Walther Inhalen bij zebra's verboden A. M. de Lange De bloembak Hel ophangen der bloembakken voor uw balkon: vervolg van de voorpagina De Reinigingsdienst heeft dan nog eens een electrowagen in Groenoord en Kethel dagelijks op de weg. Geschat wordt dat door deze wagen nog eens 1820 grote vuilnisemmers papier en straatvuil wordt afgevoerd. We zouden zo zeggen; noch op Reinigingsdienst, noch op Plantsoenendienst kan enige krtiek worden uitgeoefend als Groen oord een smerige indruk geeft. Ge- sprekken met vaak moedeloos wor- dende mensen van deze diensten leerde ons dat men daar alles in het werk stelt om Groenoord schoon te houden. Zolang de bewoners echter zo non chalant met hun papier en karton om- gaan is er voor deze diensten weinig eer aan de wijk te behalen. Men zou de mensen vooral op het hart willen drukken aan kinderen die na schooltijd en in vakanties kranten ophalen vooral geen te grote stapels mee te geven. Laten de ouders die bijna altijd wel over vervoer beschikken het papier dan Never zelf te bestemder plaatse afleveren, zo adviseert men! Als we met z'n alien proberen dit ad- vies op te volgen en het kleine papier en karton in vluinisbak of stortkoker deponeren, dan moet Groenoord toch papiervrij worden. Wie weet kan de Gemeente dan van het bespaarde geld nog wat extra speeltattributen voor onze kinderen beschikbaar stellen. Want die 1 miljoen van buurstad Rotterdam laat ons maar niet los DENK AAN EEN LANGDURIG ZIEK OF EENZAAM MEDEMENS EN GEEF HUN ADRES OP AAN MEVR. LUYCKX, JOZEF ORELIOSINGEL 27, TEL. 156735. Moderne dameskapsels Kinderen knippen Coupe knippen Waterftolven Permanenten Behandeling volgens afspraak op dinsdag en woensdag. Bart Verhallenplein 142 Groenoord - Schiedam VOOR IEDEREEN BROERSVEST 54 SCHIEDAM Naar aanleiding van het hand over hand toenemen van het aantal inhaal- manoeuvres bij voetgangersoversteek- plaatsen en de daaruit voortvloeiende ernstige ongevallen is het Verbond voor Veilig Verkeer een actie begon- nen onder het motto: „lnhalen bij ze bra's verboden". Deze actie wordt be- geleid door affiches, raambiljetten en een televisiespot, zodat iedere wegge- bruiker ermee geconfronteerd wordt! Onderstaand treft u nog eens alle fa- cetten van het inhalen bij zebra's aan. Het inhalen bij zebra's begint de laatste tijd hand over hand toe te nemen en daarmee het gevaar voor ernstige on- gelukken. Zo werden door dergelijke inhaalmanoeuvres en ook door het niet tijdig stoppen in een jaar tijd 22 men- sen gedood. Het zijn met name de bromfietsers, die zich regelmatig aan overtreding van deze verbodsbepaling schuldig maken. Gezien de preventieve taak van het Verbond voor Veilig Verkeer zal in de komende twee maanden een actie wor den gevoerd om het ,,rijdende" publiek nog eens duidelijk op dit verbod en op de gevaren die bij overtreding kun- nen ontstaan, te wijzen. Gebleken is, dat zeer velen niet op de hoogte zijn van deze verbodsbepaling, die geldt voor ALLE bestuurders dus ook voor fietsers en bromfietsers en die luidt: Links en rechts inhalen is verboden, wanneer het in te halen voertuig stil- staat voor een voetgangersoversteek- plaats, of deze langzaam nadert". Als een voetganger, die op een zebrapad wil gaan oversteken ziet, dat een be- stuurder zijn snelheid vermindert om voor hem te gaan stoppen, MOET hij er nl. op kunnen rekenen, dat een an- dere bestuurder hem niet alsnog in ge vaar zal brengen door het eerste voer tuig in te halen. Het Verbond adviseert in zijn voor- lichting dan ook om bij nadering van een voetgangersoversteekplaats tijdig snelheid te minderen; dit mede als waarschuwing voor het achteropko- mende verkeer. Een ander punt is, dat inhaalmanoeu vres bij zebra's nog al eens worden uitgelokt door sommige automobilisten. Bedoeld worden de automobilisten, die ten opzichte van voetgangers, die zich nog op het trottoir bevinden, stoppen. De kans is nl. groot dat achterrijdende bestuurders op deze stopmanoeuvre niet voorbereid zijn en daardoor niet tijdig tot stilstand komen of genood- zaakt worden langs de stoppende auto te rijden. Goede staat van onderhoud en zicht- baarheid van de zebra's zijn uiteraard een eerste vereiste om de spelregels in acht te kunnen nemen. Het Verbond doet daarom een dringend beroep op de gemeentebesturen om aan het onderhoud en de zichtbaarheid van de zebrapaden de nodige aandacht te besteden. Naschrift van de redaktie: In Groenoord zitten we nog steeds met het probleem dat er geen enkele voet gangersoversteekplaats is in de Eduard v. Beinumlaan en de laan van Bol' Es. Voetgangers lopen bij het oversteken van deze straten nog steeds een bijzon- der groot gevaar. Vooral kinderen en bejaarden zijn met name tijdens de drukke ochtend- en avond spitsuren af- hankelijk van de attentie en de aan dacht van het gemotoriseerd verkeer. De grote snelheden die vooral op de v. Beinumlaan worden gereden ver- groten alles risico's nog eens. Tot nu toe zijn er gelukkig nog weinig ern stige ongelukken gebeurd, doch voor- komen is beter dan genezen! Het aan tal bewoners van onze wijk neemt toe en daarmee ook de verkeersintensivi- teit. We zouden de instanties dan ook willen adviseren om niet te wachten tot het wegprofiel zijn definitieve vorm krijgt, doch nu al voorzieningen te tref- fen op een aantal van de belangrijkste punten. We denken daarbij vooral aan de scholen en de gevaarlijke kruising v. Beinumlaan, Mozartlaan! Voor uw Fijne banket en gebak naar Dorpsstraat 19 Kethel Telefoon 26 26 28 v Daar de praktische uitvoering van „groen-oord/bloem-oord" niet al te veel belangrijkheid kreeg toebedeeld op de voorlichtingsavond van de Kon. Nederl. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, ge- houden in de Rank, zullen we trachten, in kort bestek de mogelijkheden te noemen, tot het hebben van bloemen en planten op uw balkon. We zullen alles slechts puntsgewijs aanstippen. Wenst u een uitgebreide beschrijving, dan doet u er goed aan een boek hieromtrent aan te schaffen. Soorten bakken: Wenst u de bakken zelf te maken, dan zult u zijn aangewezen op hout. Dan kunt u de buitenzijde bekleden; bijv. met boomschors. De levensduur hangt af van de houtsoort die u gebruikt, en het onderhoud dat u pleegt. U dient de bakken elk jaar opnieuw te bewer- ken met grondverf, en zonodig af te lakken. Indien u er een zinken bak in maakt is de levensduur nagenoeg onbeperkt. Ook kunt u de binnenzijde bekleden met plastic. De afmetingen van de bak dient u te houden op 25 tot 30 cm diep en 20 tot 30 cm breed. Wenst u nauwkeuriger gegevens, dan kunt u zich wenden tot ondergetekende. In de handel zijn verder bakken van beton, aardewerk, schuimplastic (min der geschikt voor buiten), polyester (plastic), asbest-cement. Alle materialen hebben hun eigen voor- en nadelen. De asbest-cement wordt momenteel vrij algemeen als de beste aangemerkt. Behalve de rechte ophang-bakken zijn er diverse staande modellen te krijgen, die het voordeel bieden, dat ze mak- kelijk verplaatsbaar zijn. Ook kan men de rechte ophang-bakken op staanders plaatsen. Men verliest dan echter meer vloer-oppervlak, dan wanneer men ze hangt. De mogelijkheid tot verplaatsen kan voor kleine balkons dikwijls wen- selijk zijn. In de staande modellen zijn diverse varieteiten. De onlangs geopende winkel van ,,FREWO", in de Lange Kerkstraat 44 te Schiedam, welke gespecialiseerd is op dit gebied, en derhalve door mij werd bezocht, blijkt een ruim assorti- ment bakken, vazen, siervazen, sier- blokken enz. aan te bieden. Mij lijkt genoemde nieuwe zaak erg welkom, daar voorheen weinig keus bestond. Sierblokken: Deze sterke decoratieve blokken kan men bijv. gebruiken voor het onderver- delen van het vloeroppervlak, of om de bakken op te zetten. Vergeet niet om de bak, ongeacht welk materiaal, in de bodem te voorzien van afwaterings- gaatjes, om de 20 cm. Leg op de bodem een laagje van 3 tot 4 cm potscherven of grint. De pot- scherven met de bolle kant naar boven leggen, opdat veel Jege" ruimte on der de bak blijft, en de afwaterings- gaatjes niet verstopt raken door de teel-aarde. Ook kan men hiervoor ver- frommeld gaas gebruiken. Grond: Het is duidelijk, dat goede grond ver- eist is. Het is gewenst, de grond elk jaar te vernieuwen. Noodzakelijk is dit echter niet, maar dan zult u de grond goed dienen te behandelen. Tijdens de groei en bloei van de plan- ten dient u te bemesten. Eenmaal in de 3 a 4 weken. U kunt hiervoor hetzelfde kunstmest gebruiken als dat voor uw kamerplanten. De do- sering is dan ongeveer een theelepel in een liter water voor een lengte bak van 1 m. We vullen de bak tot enkele em's onder de bovenrand met grond. Dit om o.a. het gieten te vergemakkelijken. Daarna kunt u inplanten. De wortels van de planten, eventueel met kweekkluit, vooraf goed onder water dompelen. Na het planten royaal gieten. Bloemen: We zullen alleen zomerbloemen be handelen. Later hopen we terug te ko men op de voor- en najaarsbeplanting. We noemen slechts enkele soorten, welke in de bakken goed tot hun recht komen. Geranium (div. kleuren, zowel de han- gende als de staande, Petunia (in een schat van kleuren; be- hoeft weinig zon), Fuchsia (niet te veel zon; veel water), Witte struikmargriet (geen voile zon), Lobelia (graag veel zon), Salvia (voorkeur voor veel zon), Ageratum (behoeft weinig of geen zon), Afrikanen (stellen weinig eisen), Begonia semperflorens (vraagt de voile zon), Knol-begonia (vraagt schaduw), Vlijtig Liesje (geen felle zon). Prijzen: We noemen slechts enkele richt-prij- zen. In de winkel wil men u echter graag gedetailleerd voorlichten. Rechte asbest-cement bakken: f 12, per strekkende meter. Meervormige bakken van asbest-ce ment vanaf f 6,per stuk. Siervazen vanaf f 20, Sierblokken (30 x 30 cm) f 2,40 tot f 4,per stuk. Vicky hangbak) (asbest) vanaf f 10,per stuk. Rotan hangbakjes vanaf f 3,50 per stuk. Voorbeeld van een globale kosten- raming: bloembak van 1 m lang 12, grond (zakjes) 3, ophanghaken 2,50 3 geraniums of fuchsias 5,25 4 lobelias 2, 4 petunias 3, Totaal f 27,75 Na al deze tips over het maken van bloembakken en het vullen ervan willen we het nog even hebben over het op hangen van de bloembakken aan de balkons. U moet de bakken beslist niet aan de buitenzijde van uw balkon han- gen, doch aan de binnenzijde. Het op hangen aan de buitenzijde is n.l. ver boden. Het houdt gevaar in voor het geval er eens iets los mocht raken, doch het voornaamste bezwaar is wel dat de buren die onder u wonen het lekwater dat door de gaatjes onderin de bak loopt bij reaen of water geven, op balkons, ramen en wasgoed druipt. Ook dood plantenafval krijgen uw be- nedenburen op hun balkon. Hangt u de bak aan de binnenzijde van uw balkon, dan geniet u er zelf ook nog meer van. Een laatste tip die we nog willen geven is: plaatst u op die punten waar uw bloembak de balkonbalustrade raakt een klein stukje schuimpastic of een ander zacht materiaal, zodat de be- schadiging en roestvorming aan die balustrade tot een minimum beperkt blijven. We wensen u veel fleurig plezier en hopen dat u bij de balkonbakkenkeuring (waarvan we u de data nog zullen ge ven) een goed resultaat bereikt. C. J. H. van der Heijden, Corn. v. Zantenplein 79, telefoon 351087. <S> Bloembakken O Siervazen Keulse potten <S> Sierstenen Rotan hangers <S> Plastic balkonafscheiding voor leuhe geschenken Lange Kerkstraat 44 Schiedam

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 5