995 275 198 Van het V 67 Kindercreche Schaakfront GIRO 267585 iPClcine akkoordjes ZIMERMAI anno 1820 Uitslag kruiswoordpuzzel Judo voor de jeugd UIT DE SCHOOL GEKLAPT.... Speciale aanbiedingen Belofast overhemden wit - reseda - bleu - beige 3 bollen scheepjeswol Badstof stretch kinderslips 5 tinten Helanca sport- 1 Qfi kousengrote maten ww alle maten - wit - ook grote maten 3 paar nylons 250 Zie onze nieuwe Tweka collectie Badpakken Bikini's Zwembroeken Mgr. Nolenslaan 610 Telefoon 263142 W. Gehrelschool Aan de schoolhoofden en oudercommissies De Mgr. Bekkersschool en het paastournooi Eer hoog gehouden Alle girobetalingen aan de wijkvereniging uit- sluitend aan penning- meester wijkvereniging „Groenoord" e.o. magneet drukwerk trekt tel.: 2(86 66-266178 Hearing St. Martinuskerk Kinderen over Kenia-aktie Foto's gepensioneerdentochi Rente R*J tot <?jt U/° °Ogsie Op onze vorige kruiswoordpuzzel in het nummer van 17 april kwamen weer een flink aantal oplossingen binnen. Na loting kwamen de volgende prijswin- naars uit de bus: 1e prijs: Autokoffer (Wijkvereniging) F. H. Fllpse, Joh. Straussplein 232. 2e prijs: 50 visitekaarten (Drukkerij De Magneet) G. v. d. Stoep, J. Oreliosingel 183. 3e prijs: GALA lipstick (Drog. Slots) H. Kleinjan, J. Oreliosingel 201 Deze prijswinnaars hebben hun prijs inmiddels ontvangen. De in ons nummer van 17 april ver- melde judolessen voor jongens en meisjes van 5 t/m 16 jaar, die onder leiding zullen staan van dhr. T. Moritz van het Delta Sportcentrum zullen voor de eerste maal op woensdag 7 mei wor- den gehouden in het Trefcentrum. Het ligt in de bedoeling om 's woensdag te lessen van 12.30-15.30 uur en 's za- terdags van 8.30 - 9.30 uur. Het zal aan de belangstelling en aan de beschik- bare zaalruimte liggen of het aantal lesuren nog kan worden uitgebreid. Momenteel heeft dhr. M. ca. 50 jongens en meisjes ingeschreven. OP WOENSDAG 30 APRIL ZAL DE KINDERCRECHE GESLOTEN ZIJN I.V.M. KONINGINNEDAG. Op donderdag 8 mei gaat de 2e klas op schoolreis. De tocht gaat naar de kaasmarkt in Gouda en naar de die- rentuin in Wassenaar. Men vertrekt om 8 uur 's morgens en is om ca. half 5 weer terug. Maandag 12 mei is de eerste klas aan de beurt voor een heerlijk dagje uit. Bezocht zullen worden Madurodam in Den Haag en Duinrel in Wassenaar. Men vertrekt ook om 8 uur en is om half 5 weer thuis. We duimen voor mooi weer op die dagen. Enige tijd geleden zijn wij begonnen met de rubriek ,,UIT DE SCHOOL GE KLAPT" met als bedoeling daarin alle activiteiten der scholen in Groenoord en Kethel, zoals ouderavonden, con- tactavonden, lezingen, inzamelactie's feestelijkheden, jubilea en trouwerijen etc. etc. te vermelden. We hebben alle schoolhoofden en vele leerkrachten toen in een persoonlijk gesprek ge- vraagd, de redaktie regelmatig op de hoogte houden, ook van leuke voorval- len op de scholen. Het spijt ons echter te moeten zeggen, dat de animo, die aanvankelijk redelijk was, zodanig ver- slapt is, dat er zelfs vele nummers van ons blad zonder de rubriek zijn ver- schenen. Door eigen activiteiten heeft de redaktie soms nog voor wat copij kunnen zorgen. Om echter een zo vol- ledig mogelijk beeld van het schoolge- beuren te kunnen geven moet de stroom van nieuws toch echt weer flink aangroeien. (De kinderen van uw redakteur zitten toevallig op de open- bare school, vandaar dat van deze kant wel regelmatig nieuws komt, doch dit houdt beslist geen voorkeur van uw redakteur in.) Het is echter voor de redaktie beslist onmogelijk om zelf al het nieuws op te sporen. Daarom nog- maals een dringend verzoek: zendt uw nieuws vooral tijdig in! De copij moet steeds uiterlijk een week voor de ver- schijning van G.A. (dus op donderdag- avond) binnen zijn. Nogmaals het redaktieadres: J. Orelio singel 91. Geslaagd jubileumtoernooi van de S.V. Groenoord Op 22 april j.l. vierden de schakers uit onze wijk hun eenjarig bestaan met een snelschaaktoernooi. Omdat het Trefcentrum deze avond niet beschikbaar was verhuisden de na- volgelingen van Euwe naar Hoogvliet, waar Sporthuis Centrum andermaal gastvrijheid bood. Bij de opening memoreerde voorzitter Schoonderwoerd enige gebeurtenissen van het afgelopen jaar. „De vereniging, opgericht op initiatief van de heren Zwart en Groot, is uit- gegroeid tot een volwassen schaakclub. Vooral de toetreding tot de R.S.B. was een belangrijk besluit", zo constateer- de hij. Hij sprak tenslotte de hoop uit dat het ledental zou blijven stijgen. Daarna begon de strijd op de 64 vel- den. Om 11.00 uur kon wedstrijd- leider Meeder de volgende stand op- maken. Groep I: Schoonderwoerd 4 p.; Henkelman 3 p.; Harms 1 p.; v. d. Spek 1 p.; Zwart 1 p. Groep II: Henkelman Sr. 4 p.; v. d. Steegh 3 p.; v. d. Heuvel 1 p.; Eenhuizen 1 p.; Kruidenier 1 p. Groep III: Meeder 4 p.; Wassink 3 p.; Renskers 1 p.; v. Soest 1 p.; Zeilstra 1 p. Groep IV: Schilten 4 p.; v. d. Steegh 3 p.; Haque 2 p.; Bakker 1 p.; Hoogendijk 0 p. U zult wellicht weten, dat ook dit jaar weer op de Harga-velden het gebruike- lijke paastoernooi gespeeld is, omvat- tend voetbal- en handbalwedstrijden tussen alle mogelijke scholen in Schie dam. Ook de Mgr. Bekkersschool heeft met andere Groenoord- en Kethel- scholen aan dit steeds weer grootse evenement deelgenomen met totaal 5 teams: t.w. 3 voetbaielftallen en 2 hand- balzeventallen-meisjes. De jongens en meisjes hebben waarlijk de eer van onze school hoog gehouden. Van de 5 teams wisten er 3 poule- winnaar te worden: n.l. voor het voet- ballen het 1e en 3e team en voor het handballen het eerste team. Het eerste elftal kon zich reeds na 3 van de 4 wedstrijden (o.a. ook tegen de Wm. Gehrelsschool) poule-winnaar noemen. Op Koninginnedag zal in een aantal wedstrijden uitgemaakt moeten worden, wie zich de beste voetbal- lagere-school mag noemen. Onze kan- sen zijn vrij gering, maar een prijs hebben we zeker al. Ons tweede elftal had het wat moei- lijker, vooral tegen de Gunning 3, die poule-winnaar werd, waardoor onze kansen verder verkeken waren. Het derde elftal trof een vrij zwakke poule, waarin wij de sterkste bleken. Ook dit elftal speelt op Koninginnedag enkele beslissingswedstrijden. Veel kans zullen we niet hebben, maar zeker wel een prijs. Vervolgens onze 3e poule-winnaar. Het eerste zevental van de meisjes heeft zich op duidelijke wijze superieur ge- toond in hun poule met uitslagen als 190, 170 en 130. Wat betreft de beslissingswedstrijden op Koninginne dag kunnen we zeker optimistisch ge- stemd zijn. Het tweede zevental kon helaas niet meekomen met de andere teams. Mis- schien zal het Groenoord-toernooi be- tere perspectieven bieden. Al met al mogen we niet klagen als pas beginnende school. Daarom tenslotte een goede raad voor de andere scholen in Groenoord en Kethel: Doet u mee aan het Groenoord- toernooi, dan moet u nog maar eens goed gaan trainen, want wij zullen er ook zijn! R. A. Poels, Mgr. Bekkersschool. Op dinsdag 22 april werd in het Tref centrum van de St. Martinuskerk een hearing gehouden inzake parochiele aangelegenheden. Op deze door de parochieraad georganiseerde hearing waren ca. 60 mensen aanwezig, die met elkaar en met de leiding van de hearing een zeer interessante en vaak vrucht- dragende discussie aangingen. Het zou te ver voeren om alle besproken onder- werpen in dit blad te belichten: daar- voor waren ze te veel op de eucharis- tieviering en de begeleidende aspecten afgestemd. De hearing, waar ook ver- schillende mensen van buiten de Mar- tinusparochie aanwezig waren, werd buitengewoon goed en kundig geleid door pater Preusting. In de ,,Martinus-klok", het contactor- gaan van de St. Martinusschool en de Mgr. Bekkersschool troffen we een aantal ontboezemingen aan van kinde ren der beide scholen over de gehou den actie t.b.v. een ziekenhuis voor Kenya. We vinden hier verder commen- taar overbodig! Wij helpen Kenya omdat ze daar een ziekenhuis willen hebben met 15 bed- den, want daar gaan wel honderden mensen dood per jaar, dat komt alle- maal door de insekten en wilde dieren, daarom maken wij leuke dingen, bij- voorbeeld schilderijtjes enz. enz. Frank Datema. Nu vraag je natuurlijk, waarom nou over Kenya? Omdat er zoveel armoede in dat land is. En iedereen is arm, zo arm dat ze niet eens in een bed kun nen slapen. Daarom gaan alle mensen van Schiedam een actie houden en er moet veel geld voor opgehaald worden hoorl We proberen zo veel mogelijk geld op te halen. Dan kunnen zij ook op een bed liggen, leggen als zij ziek zijn. Daarom doen we dat. Manfred de Wit. Ik vind dat we Kenya ook een zieken huis moeten geven. Weet u eigenlijk waarom. Omdat ze daar altijd erg ziek zijn. Want ze liggen daar niet op bedden, nee op zand. En er is een aardige zuster. En die heet Ton Simons. Ze wil die mensen gaan helpen. En daarom geven we Kenya een zie kenhuis. van Monique v. Akkeren. Ik vind het heel erg maar wij helpen ze. We maken van alles en daarvan gaan we een winkel maken. Daar in Kenya zijn erg zieke mensen die krijgen insek ten in hun ogen. En Ton Simons die is nu bezig om al die mensen weer beter te maken en ze hebben ook geen bedden. Mara Elshot. Mochten er mensen zijn die op de foto's van de bejaarden bustocht die op de voorpagina van het vorige nummer stonden, willen hebben, dan kunnen ze die a raison van f 0,35 bestellen bij de redactie van dit blad. Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. AUTORIJSCHOOL AAD VAN LEEUWEN lest met Volkswagen. Uw eigen instruc- teur. Vamor-gediplomeerd. Prof.Ka- merl. Onneslaan 129, tel. 26 55 78. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Maliepaard, Telefoon 35 24 10 Bachplein 444 - Schiedam-Groenoord BIJVERDIENSTE Welke heer of dame in Groenoord is in staat zo nu en dan kas- en giroboeken te komen bijwerken (niet 's avonds). Telefoon 15 71 54. Voor huwelijks-, verlovings-, visite- en geboortekaarten, prive briefpapier en enveloppen naar: Drukkerij-Uitgeverij ,,De Magneet", Rotterdamsedijk 279 -281, Schiedam, Telefoon 26 86 66, 26 66 70.

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 7