akkoorden Wijkvereniging organiseert concert WALDO n 0V SCHIEDAM 67 Jeugdvoetbal tournooi void bad* o'eH Druppel van lintjesregen „Viking" in aktie iijdens K.W.-mars op zaterdag 17 mei a.s. Bezoek'es iemand anno 1820 Rente f^tot °ogsle Proefconcert De solisten Gevarieerd programma Dank aan medewerkers Uitslagen .V. I Ridder in de Orde van Oranje-Nassau 400e lid wijkvereniging Boerenleenbank Schiedam/Kethel f/ui rijbewijs ..JASMIN Koopt bij onze adverteerders .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Op donderdag 22 mei zal's avonds om 8 uur in de St. Martinuskerk een concert worden gegeven. Aan dit concert, dat wordt georganiseerd door wijkvereniging Groenoord, in samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap zal worden mee- gewerkt door Kees Bak orgel, Annemarie ten Bosch viool, Hans Knijff hobo en Gerrit Schotman trompet Dit concert is het resultaat van overleg tussen de leden van een werkcommis- sie van de wijkvereniging, S.G. en de Schiedamse Muziekschool. Met als be- doeling om in het volgende seizoen een serie muzikale avonden te organi- seren van zo groot mogelijke variatie, wordt deze eerste avond gezien als een proef. Slaagt de avond en dat zal uit het bezoekersaantal en uit een te houden enquete moeten blijken dan zal zo spoedig mogelijk aan de voorbereiding van zo'n serie concerten (eventueel aangevuld met lezingen) worden begonnen. De werkcommissie is dankbaar voor het feit dat ze de directeur van de Schiedamse Muziekschool de heer Kees Bak bereid vond om op zo korte termijn met een drietal solisten be- schikbaar te zijn voor het eerste con cert. Kees Bak zelf behoeven we bij de muziekminnaars niet meer te introdu- ceren. Zijn kwaliteiten als organist zijn van vele concerten als voldoende be- kend. Annemarie ten Bosch studeerde aan het Kon. Conservatorium in Den Haag o.a. o.l.v. Nap de Klijn. Ze be- haalde er het einddiploma B. Ze is mo- menteel als docente verbonden aan de Schiedamse Muziekschool en de Muziekschool De Drechtsteden in Dor drecht. Hans Knijff is hoboist van het Gewestelijk orkest van Zuid Holland en leraar hobo aan de Schiedamse Mu ziekschool en de Gemeentelijke mu ziekschool in Bergen op Zoom. Gerrit Schotman tenslotte is een zeer verge- vorderde amateur op trompet. Hij kreeg o.a. les van Frans Vreugdenhil en Theo Laanen. We hopen dat op deze eerste muziek- avond in Groenoord een groot aantal bezoekers zullen komen. Het program ma is zeer gevarieerd en zal o.a. be- staan uit werken van Joh. Seb. Bach, Purcell, Buxtehude, Handel, Andriessen en Verwoerd. Het gehele programma zal exclusief een pauze ca. 11/2 uur duren. De toegangsprijs kan ook voor niemand een bezwaar zijn dachten we. Volwassenen betalen f 1,50, kinderen beneden 18 jaar en bejaarden hebben voor f 1,toegang. Kaarten zijn op de contactavond verkrijgbaar vanaf half 8 aan de kerk en tevens dagelijks bij het S.G./V.V.V.-kantoor aan de Planta- ge of bij de redactie van G.A. We ho pen in ons volgend nummer te kunnen vermelden dat dit eerste concert een groot suces was I I Op maandag 5 mei verrichtte burge- meester Roelfsema de aftrap van het door de wijkvereniging georganiseerde jeugd-voetbaltournooi. Een talrijk pu- bliek (waaronder ook tal van gei'nteres- seerden van buiten Groenoord) woonde deze eerste avond, die door bijzonder fraai weer begunstigd werd bij. Voor zover op het moment van afsluiten van deze krant bekend, vindt u de uitsla- gen hierbij vermeld. Helaas kunnen we i.v.m. de verschijningsdatum van ons blad de winnaar van het tournooi nog niet vermelden. We zullen op dit tour nooi daarom in de uitgave van 29 mei nog nader terug komen. We willen wel alvast alien die mee- helpen dit tournooi weer tot een succes te maken, hartelijk dank zeggen voor hun spontane medewerking: de scheidsrechters, de Schied. Lucht- vaartclub The Crusaders die hun tent uitleenden, de Schied. Wielerclub en dhr. v. d. Touw, die voor de geluidsin- stallatie zorgden, de voetbalclubs Ursus en Hermes D.V.S. die kalkwagen en netten beschikbaar stelden en last but not least dhr. Monster van plantsoenen- dienst, die iedere avond aanwezig was en ontzettend veel werk verzette bij het in orde brengen van de terreinen. De prijsgevers t.w. IJssalon La Venezia, Sporthuis Ritman, n.v. Gebr. Coster, Sporthuis ter Braak en Jillis de fruit- koning zullen in ons volgend nummer bij de vermelding van de definitieve uitslag van het tournooi nog nader wor den genoemd. Poule A: Willem Gehrelsschool-Dr. Sauerschool A 23, Kon. Juliana- school-Mgr. Bekersschool A 02, W. Gehrelsschool-Kon Julianaschool 02, Mgr. Bekkersschool A-W. Gehrels- school 14. Poule B: Mgr. Bekkersschool B-St. Jacobusschool 06, Burg. Verveen- school-Dr. Sauerschool B 70, Dr. Sauerschool B-St. Jacobusschool 06, Dr. Sauerschool B-Mgr. Bekkersschool B 0—3. A TELEFOON 15 3655 - 262430 2e Jaargang no. 27 15 mei 1969 Bij de gebruikelijke jaarlijkse lintjes regen t.g.v. de verjaardag van Kon. Juliana zijn ditmaal ook een tweetal be- woners van Groenoord en Kethel ge- ridderd. Het zijn dhr. W. C. de Vries wonend aan de Sweelincksingel 10 en dhr. C. Dubbeld wonend aan de Kerk- weg 12 in Kethel. Dhr. de Vries, die tot 1 december 1968 hoofd was van de openbare lagere Prof. J. A. Gunninghschool in Nieuw- land, werd voor zijn langjarige werk geeerd met het ridderschap in de Orde van Oranje Nassau. Aan dhr. Dubbeld werd de gouden ere- medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau toegekend. Dhr. Dub beld maakt zich vooral in de kring der Geref. Kerk op vele gebieden verdiens- telijk. Ook is hij secretaris van de afd. Kethel van het Groene Kruis. Op de verjaardag van de koninging bege- leidde dhr. D. tenslotte nog de zingen- de jeugd van Groenoord en Kethel tij- dens de aubade op het Kerkplein. De Schiedamse Modeljacht Vereniging VIKING" zal tijdens de ZILVEREN KONINGIN WILHELMINA MARS de- monstraties geven met al haar jachten. Zowel met zeiljachten als motorjachten, al dan niet radiobestuurd, zullen on- derlinge wedstrijden worden gehouden in de vijvers van het Prinses Beatrix- park. De routes van de K.W. Mars zijn zodanig gekozen, dat alle wandelaars deze demonstraties kunnen zien. Vooral voor de jeugdige wandelaars is dit aan- trekkelijk omdat deze de rustpauze in het park zullen houden. Door deze grootse medewerking van ,,De Viking" zal er zeer zeker heel wat belangstelling zijn van het publiek wanneer de wandelaars door het Prin ses Beatrixpark zullen trekken. Mochten we op 1 februari 1969 het 350e lid van onze wijkvereniging in- schrijven, nu na 3 maanden zijn we al weer ruim 60 leden rijker geworden. De 400e was dhr. T. de Baat, Corn. v. Zantenplein 114. Deze kreeg namens de wijkvereniging een attentie aange- boden. We wachten nu met spanning af wanneer de 500e zich aanmeldt. Hem of haar wacht een bijzondere huldiging door het bestuur. We zouden zeggen dat vooral nu na het zo geslaagde jeugdvoetbaltournooi het nieuwe leden moet gaan stromen. We wachten met spanning af! an van de wijkver. Groenoord e.o. Verschijnt iedere veertien dagen huis aan huis in Groenoord en Kethel. Secretariaat: J. Oreliosingel 27, telefoon 15 67 35. Gironummer Wijkver. Groenoord 267585 Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Uitgave: „De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 DENK AAN EEN LANGDURIG ZIEK OF ££nzaam MEDEMENS EN GEEF HUN ADRES OP AAN MEVR LUYCKX, JO- ZEF ORELIOSINGEL 27, TEL. 156735. Spaarbank Gezinsrekeningen Alle bankzaken Zwaluwlaan 101, felef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel. 15 8183 dan naar: AUTORIJSCHOOL V A.M.O R. en N.B.A. ge- dipl. en erkend. Lest met plat 850 en Fiat 850 Abarth Bachplein 114, Tel. 353291 Schiedam b.g.g. 262385 of 159373 Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad.

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1