HENFLI r Koninginnedagfeesten geslaagd „<TVfyat's in a name P r if dstrijd GROENOdRD swinnaars ieke nwe Gedipl. 1e kapster Zingen en spelen Lampionoptocht Straattekenen Wisselbeker Friti Selms slayerijcn Bustocht eerste-prijs winnaars kinderspelen "GROENTjE"- D E T V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. RADIO V Mevr. Walther Hoewel de koninginnedag alweer 14 dagen achter ons ligt, willen we t6ch enkele belangrijke punten van die dag nog even belichten. De weergoden waren ons gelukkig bijzonder goed gezind, zodat alle activiteiten onder flinke belangstelling konden plaats vinden. Allereerst de aubade 's ochtends om 9 uur op het Kerkplein in Kethel. De ouderen onder ons die er aanwezig waren, zullen getroffen zijn door de heerlijke en gezellige sfeer die daar heerste onder die honderden kinderen terwijl ze uit voile borst de Oud-Hol- landse liedjes zongen. Vanuit het mud- voile plein sprong een feestvonk over op het oude Kethel en de omringende flats van het Bachplein. Voor velen onopgemerkt waren ook de burgemees- ter en zijn vrouw bij die aubade aan wezig en zongen dapper mee! De burgemeester troffen we ook aan op het volgende punt van die feestdag ni. bij de kinderspelen op het Johann Straussplein. Hier streden ca. 280 kin deren van de lagere scholen van Groenoord om aantrekkeiijke prijzen die aanlokkelijk lagen uitgestaid op een door de wijkvereniging opgerichtte marktkraam. De kinderen van Kethel hadden dezelfde spelen op de Koe- koekslaan en op de Leeuweriksingel. We zullen de winnaars van eerste prijzen van die spelen nog apart bij dit verslagje vermelden! Inmiddels zijn deze eerste prijswinnaars en winnares- sen (24 in totaal uit Groenoord en Kethel) op 7 mei met nog 60 kinderen uit de andere wijken van Schiedam waar de kinderspelen werden gehou- den, naar het Brabantse plaatsje Dorst geweest. Daar werden dezelfde spelen nogmaals gespeeld en kwam de winnaar van Schiedam uit de bus El ders in dit blad treft u een verslagje aan van een der begeleidende leidsters van deze door de S.G. georpaniseerde bustocht. Nadat velen de turndemonstraties van de Chr. Gymnastiekvereniging Animo op het schoolpiein van de Dr. Sauer- school hadden bijgewoond, zetten om precies half 4 meer dan honderd kin deren zich aan het tekenen op de te- gels van het schoolpiein van de Mgr. Bekkersschool. De resultaten die daar door de kinderen op de kieine ruimte van 9 tegels werden tot stand gebracht, waren werkelijk verbluffend en de jury had het dan ook bijzonder moeilijk om de prijswinnaars aan te wijzen. Het was opvallend te zien hoe onze nationale figuur Jacob de Uil op vele tekeningen in vol ornaat naar voren kwam. Fred Flinstone en Donald Duck moesten het zichtbaar afleggen tegen onze nieuwe t.v. held van de fabeitjeskrant. De winnaars en winnaressen der eer ste, tweede en derde prijzen van de verschillende klassen (18 in totaal dus) zullen op 24 mei a.s. hun prijs in ont- vangst nemen tijdens een gezellige ochtend met verrassingen. Ook de ouders en leerkrachten van die kinde ren zullen bij die prijsuitreiking aan wezig zijn. Inmiddels hebben de ouders der prijswinnaars een uitnodiging voor die „feestochtend" al ontvangen. De prijzen zullen de kinderen worden overhandigd met een toepasselijk praatje door dhr. J. v. d. Griend. Ook zal tijdens die ochtend de wissel beker worden uitgereikt die door de Oranjevereniging ,,Wilhelmina" uit Ke thel beschikbaar is gesteld aan de win- nende school van de straattekenwed- strijden. Dat was de Burg. Verveen- school. De wisselbeker zal behouden mogen worden door die school die hem 3 maal wint. Al naar gelang een der prijswinnaars een bepaalde school vertegenwoordig- de, werd een aantal punten toegekend door de jury (1e prijs 30 pt.2e prijs 20 pt. en 3e prijs 10 pt.). De Burg. Verveenschool ging zodoende met 90 punten met de eerste prijs strijken, ge- voigd door de Mgr. Bekkersschool met 80 punten, de W. Gehrelsschool met 60 punten, de Dr. Sauersschool met 40 punten, de Julinanaschool met 20 pun ten en de Jacobusschool met 0 punten. De tekenaars streden dus zowel om hun eigen eer als om die van hun school. Het zal ons benieuwen of de Vereenschool ook volgend jaar weer de beste tekenaars zai leveren! Als sluitstuk van de dag tenslotte was er de lampionoptocht waaraan een bij zonder groot aantal kinderen deelna- men. Begunstigd met prima weer ging de vrolijke lichtstoet, waarin ook vele leuk verklede kinderen meeliepen, on der begeleiding van St. Radboud en de drumband van de R.K. Sportvereniging Excelsior van het Johann Strausplein door Groenoord en Kethel naar de Lin- deyerstraat, waar geeindigd werd. Ondanks het feit dat er aan de ver schillende activiteiten van de feestdag nog enkele kieine organisatiefoutjes kleefden, mogen we toch stellen dat het geheel toch een groot succes is geweest voor de organiserende ver- enigingen nl. Wijkvereniging Groenoord en Oranjevereniging Wilhelmina. Nu al is men bezig om de Koninginnedag volgend jaar tot een nog groter succes te maken; er zijn al verschillende plan- nen in studie die in samenwerking met de V.N.F.G. nader zullen worden uitge- werkt. Voor een lekkere maalfijd mef vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 Kethel Eerste prijswinnaars kinderspelen JOHANN STRAUSSPLEIN: 1e klas: Blokjes rapen meisjes Ruby Duttenhofer, idem jongens Burt Aurik. 2e klas: Autosteppen meisjes Liesbeth v. Veen, idem jongens Antoni Lissenberg. 3e klas: Zaklopen meisjes Helga Groen, idem jongens Marcel v. d. Ven. 4e klas: B.B.K.-race meisjes Nico- lien v. Tol, idem jongens Willem Lagendijk. 5e klas: Fietsenrace meisjes Ineke Holley, idem jongens Robert de Wit. 6e klas: Hindernisrace jongens Henk Wernke. De meisjes hinder nisrace werd niet gespeeld. LEEUWERIKSINGEL: 1e klas: Blokjes rapen meisjes Jacqueline v. d. Drift, idem jon gens Edwin Verheul. 2e klas: Autosteppen meisjes Jackie Sigmond, idem jongens Berry Romijn. 3e klas: Zaklopen meisjes Annette Kazenbroot, idem jongens Bert I flncor KOEKOEKSLAAN: 4e klas: B.B.K.-race meisjes Els Kramer, idem jongens Marrie Schel. 5e klas: Fietsenrace meisjes Si- mone Bergwerf, idem jongens Nico v. d. Kraan. 6e klas: Hindernisrace meisjes Leny Verboom, idem jongens Artur Heres. Woesdagmorgen 7 mei om 8.30 uur waren alle 84 eerste-prijs winnaars uit de diverse wijken van Schiedam ver- zameld op de parkeerplaats aan de Broersvest, om samen de bustocht naar Dorst (N.-B.) te maken. Wat betreft het weer, beloofde het een stralende dag te worden. Om 8.55 uur werd het vertreksein ge- geven, en uitgezwaaid door de ouders gingen we op weg. ledereen had, zoals afgesproken, z'n goede humeur mee- genomen en dit werd geuit in het zin gen van allerlei liedjes. Om 10.15 uur kwamen we in Dorst aan, waar we eerst limonade gingen drinken en koeken eten, om ons te sterken voor de strijd, die volgde. En inderdaad een strijd werd het, want elke wijk was erop gebrand die prachtige beker te winnen. Er werd hardgelopen, gefietst, gestept, blokjes geraapt en zakken ge- lopen dat het een lieve lust was, en allemaal met het doel voor ogen: ,,Wij willen die beker winnen." Na afloop van de wedstrijden werd er nog even in de speeltuin gespeeld, en daarna gingen we eten in het mooie nieuwe restaurant ,,Surae". Na het eten werd door dhr. Drenth bekend gemaakt, welke wijk de beker gewonnen had. Nu bleek echter dat volgens de gewone puntentelling 2 wijken gelijk geeindigd waren nl.: Schiedam-Oost en Groen oord. Maar na beraad en veel gereken was het toch Schiedam-Oost, die als winnaar uit de bus kwam, en zo moest Nieuwland, die vorig jaar gewonnen had, de beker afstaan. Hierna stond er nog een uitstapje naar de ,,Efteling" op het programma, dat bij iedereen in de smaak viel. Om 4.30 uur moest iedereen zich bij de bussen verzamelen, en na nog een flesje limonade gedronken te hebben en een iekker stuk worst, was het jam mer genoeg alweer tijd om aan de te- rugreis te beginnen. Precies volgens planning om 6.30 uur kwamen we weer in Schiedam aan, waar alle kinderen nog een zak snoep en een sinaasappel kregen, en hierna ging iedereen voldaan en tevreden naar huis. Ik geloof wel, dat ik zeggen mag, dat deze dag bijzonder goed geslaagd is dank zij de fantastische organisatie, het mooie weer en ieders medewer- king. Tineke van de Water. Voor mij dikwijls een heleboel. En zo ook in de naam van onze woonwijk Groenoord. Het valt mij als ,,niet-Schie- dammer van afkomst", misschien ten onrechte, sterk op, dat de naam Groenoord door velen niet voor vol- waardig wordt aangezien. Om enkele voorbeelden te noemen: De ANWB-bewegwijzering schenkt geen aandacht aan Groenoord, en wel aan bijvoorbeeld Holy in Vlaar- dingen, een veel kleinere wijk. Onze drogisterij, die nota-bene zelf de naam Groenoord draagt, duidt haar adres aan met Kethel. De ,,gele gids" (beroepengids) noemt in het stratenregister van Kethel al onze dierbare muziekstra- ten en pleinen. Reizigers vanaf station Schiedam zoeken vergeefs naar een aanwijzing voor een bus richting Groenoord. Bij een weg-omlegging wijst de ge- meentelijke verkeerspolitie wel de weg naar Kethel, maar niet naar Groenoord. Zo zijn er nog diverse voorbeelden te noemen. En u zult het toch met mij eens moeten zijn, dat meer vreemde- lingen naar Groenoord zoeken, dan naar Kethel. Het excuus dat ik nogal eens hoor, dat Kethel een plaats" is, is vanzelfspre- kend ongegrond. Sedert de annexatie is dit ook ,,slechts" een wijk. Met deze verzoek ik de bevolking, overheid en zakenwereld, wat meer eerbied te betonen t.o.v. de veelzeg- gende naam GROENOORD. C. v. d. Heijden. ....IK M0ET TOCH WRT NiEMRND WEET MU TE ViflDEN...." WENST U LID TE WORDEN VAN DE WIJKVERENIGING GROENOORD? Neem dan even contact op met: Mevr. G. J. v. d. Spek, Obrechtstraat 86, tel. 15 95 38; Mevr. B. A. M. Luyckx, J. Oreliosingel 27, tel. 15 67 35; Dhr. G. de Jager, Henr. Bosmanplein 125, tel. 15 10 63. U wordt hierna zo spoedig mogelijk bezocht! WAARBORGV008VAKKUHDIGHEID Bij ons geen hoge reparatiekosten. Lange Kerkstraot 86, tel. 157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reductie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood. Eigen service-dienst 3 mnd. garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar. PRIJS NAAM SCHOOL KLAS NUMMER eerste Petra Krijthe W. Gehrels een 30 tweede Marcel Leyenaar B. Verveen een 65 derde Jose Barzilay W. Gehrels een 19 eerste Rene Brockling Mgr. Bekkers twee 123 tweede Petra Beekenkamp Kon. Juliana twee 104 derde Jelle v. d. Kooy Dr. Sauer twee 96 eerste Ronald Cornelisse Mgr. Bekkers drie 136 tweede Jolanda Hoekstra Mgr. Bekkers drie 132 derde Cobi Steenbergen Dr. Sauer drie 143 eerste Liesje Kok B. Verveen vier 211 tweede Annemieke de Vette St. Martinus vier 204 derde Saskia v. d. Berg B. Verveen vier 209 eerste Joke Bonefaas St. Martinus vijf 245 tweede Caroline Heijmans W. Gehrels vijf 228 derde Annet v. Winden St. Martinus vijf 242 eerste Nicoline v. Straten B. Verveen zes 259 tweede Henk Wernke Dr. Sauer zes 256 derde Irma Prein St. Martinus zes 253 HOUDT 22 MEI VRIJ VOOR HET CONCERT IN DE MARTINUSKERK Eerste prijs: Petra Krijthe, B. Verhallenplein 134. Moderne dameskapsels Kinderen knippen Qoupe knippen Watergolven Permanenten Behandeling volgens afspraak. op dinsdag en woensdag. Bart Verhallenplein 142 Groenoord - Schiedam

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 3