RATTEN 67o Sporthuis Hitman Moel de markt langer open? anno 1820 °og ste^ Meer verkoopruimte bij Sporthuis Ritman Agenda trefcentrum Martinuskerk De nieuwe puzzel Rente tot Enquete onder bezoeksters Enquete onder kooplieden Conclusie Autorijschool Groenoord Voor al Uw sport- en campingartikelen en vrijetijdskleding Allereerst nog de uitslag van de vorige kruiswoordpuzzel die voorkwam in G.A. van 17 april J.I. Horizontaal: 1 paard, 5 dalia, 9 olm, 10 ere, 11 Oss, 12 eiber, 14 stoot, 16 eed, 17 Eos, 18 aarde, 20 meter, 23 maan, 25 snor, 30 Rugen, 32 afgod, 34 Eli, 35 era, 36 ere, 37 lorre, 38 teler. Verticaal: 1 poema, 2 Ali, 3 amber, 4 derde, 5 desem, 6 loost, 1 iso, 8 aster, 13 Eeden, 15 toets, 19 Aga, 21 ego, 22 al, 23 merel, 24 Aegir, 26 nagel, 27 reder, 28 snee, 29 baat, 31 U.L.O., 33 HOUDT 22 MEI VRIJ VOOR HET CONCERT IN DE MARTINUSKERK Ditmaal hebben we eens een ander soort puzzei zoals u ziet. De bedoeling is dat u de 3 tekeningen over de stip- pellijnen uitknipt. U moet daarna deze 3 tekeningen zodanig naast, over, of onder elkaar leggen, dat u 2 ruiters te paard ziet. Beslist niet vouwen of scheuren!! U kunt de 3 tekeningen in de juiste stand opgeplakt als oplossing inzenden, ditmaal aan: C. J. H. v. d. Heijden, Corn. v. Zantenplein 79. Er zijn ook ditmaal weer een 3-tal prijzen beschikbaar die zullen worden verloot onder de goede oplossers der puzzel. We wensen u veel succes en hopen op een record aantal inzen- dingen! De weekmarkt op het Johann Straussplein is nu aan zijn 8e maand bezig. Vele huisvrouwen uit Groenoord en Kethel, doch ook wel uit andere delen van Schiedam, zijn in die 8 maanden trouwe bezoeksters van de markt geworden. Helaas zijn de weergoden tot nu toe nog maar gierig geweest met goed weer op de dinsdagen, zodat zowel bezoeksters als marktkooplieden vele malen in kou en regen hebben gestaan. We hopen dat de komende zomermaanden beter weer op de dinsdagen zullen geven, zodat de kooplieden iets van het verloren terrein kunnen inhalen. Daar er van vele kanten bij de Wijk- vereniging verzoeken binnen kwamen om de markt te verlengen met 1 of 2 uur, heeft een van de bestuursleden eens een kleine enquete gehouden on der de bezoeksters van de markt. He laas was het die dag weer slecht weer, zodat het bezoek geringer was dan normaal bij goed weer. De readies waren zeer positief. Het grootste ge- deelte van de bezoekers waren kopers, die het kopen op de markt erg aan- trekkelijk vonden. Wel vonden de meeste kopers dat de markt qua op- pervlakte wel wat groter zou mogen zijn, zodat er meer kramen zouden zijn en de keuze groter zou worden. De meeste der ondervraagden kwamen wekelijks op de markt, vooral om er groente en fruit te kopen, hoewel vol- gens enkelen deze artikelen op de markt niet veel goedkoper zijn dan in de groentezaak. De meeste bezoekers vonden dat er ruimschoots tijd is om de markt te bezoeken, zodat verlenging der markt niet noodzakelijk geacht werd. Een vaak gehoord bezwaar was, dat er nog te weinig concurrentie is, doch dit komt natuurlijk doordat op het kieine aantal standplaatsen een zo groot mogelijke variatie moet zijn. Zijn er meer kramen, dan wordt de concur rentie vanzelf groter! Vele vrouwelijke bezoekers misten een kraam waar four- nituren te koop zijn (het z.g. kleinvak), want daarvoor moet men dan weer naar de stad. Vonden enige kopers de prijs van sommige artikelen duurder dan in winkels of supermarkten, een kleiner deel vond ze goedkoper. Bijna alle on dervraagden die ochtend waren vol lof over de prettige behandeling van de marktkooplui en het schone aanzien dat de markt geeft. Dit compliment geven we dus gaarne door dat de markt met een of twee uur verlengd wordt. 40 der kopers wil meer kramen, zo dat er meer artikelen verkocht kunnen worden. We hebben ook de mening van de marktkooplieden inzake verlenging der markt gevraagd. Dit onderzoek werd verzorgd door een der 2 verenigingen van marktkooplieden. Van de 44 inge- brachte stemmen waren er 22 voor ver lenging der markt en 22 tegen ver lenging, zodat men nog geen defini- tieve uitslag kreeg. Wel was de en- queterende vereniging van mening dat van de tegenstemmers nog wel een aantal voor verlenging der markt zou den zijn als men zou merken dat het merendeel der bezoekers van de markt voor zo'n verlenging zou zijn. Uit het door de Wijkvereniging gehouden on derzoek blijkt dat 30 der onder vraagden voor verlenging is. Aan de tegenstemmers" dus de vraag of ze hierin aanleiding vinden hun mening te wijzigen. Zou dat het geval zijn, dan zou men B. en W. kunnen vragen verlen ging der markttijd in studie te nemen. Dit korte marktonderzoek resumerend komen we tot onderstaande concrete gegevens: 75 van de kopers is tevreden en koopt regelmatig op de markt. 80 der kopers wil meer concurrentie, zodat de artikelen goedkoper worden en het verschil met de winkels groter wordt. 30 van de kopers zou graag zien Van verschillende kanten bereikte ons het verzoek de bewoners van Groen oord nog eens te willen wijzen op het rattengevaar. Van het brood en de etensresten die u voor vogels of een- den naar beneden gooit, blijft vooral tussen de struiken altijd genoeg liggen om op de ratten een grote aantrek- kingskracht uit te oefenen. Niet alleen 's avonds, doch ook zelfs overdags worden ratten bij de flats waargeno- men. Als u weet dat ratten bacillen- dragers bij uitstek zijn, zal het u dui- delijk zijn, dat vooral de buiten spelen- de kinderen, die op het gras en tussen de struiken hun vertier zoeken, groot gevaar lopen. Helpt u dus alien mee de ratten te beletten zich voort te plan- ten door alleen brood aan de eenden te voeren in de singel. Alleen dan kan de bestrijding d.m.v. bestrijdingsmidde- len effectief werken! VERGEET U DE FEESTAVOND OP 30 MEI NIET?? In een snel tempo heeft er de afge- lopen weken bij Sporthuis Ritman in de Oranjestraat 15 een ingrijpende ver- bouwing plaats gevonden. De midden in de zaak staande grote paskamer is in een ochtend tijd vakkundig gesloopt en voor de zeker drie meter wand, welke toen vrij is gekomen, werd een vast wandrek in de plaats gezet. Ook de grote oude toonbanken zijn verdwenen en er voor in de plaats kwamen nieuwe teakhouten toonbanken met een aparte kassabank. Tegen de wand van het kantoor werd een heel rek getimmerd, waarin we al het witgoed t.w. tennis- shirts en tennisshorts en de sokken terugvinden. Alies nu in een rek over- zichtelijk bij elkaar. De verbouwde wand is geheel geschil- derd en aan diezelfde wand heeft men ook nog een paskamer gebouwd, zodat Sporthuis Ritman nu beschikt over drie paskamers n.l. 1 paskamer boven en 2 paskamers beneden in het Camping sousterrain. Deze drie paskamers zijn hard nodig, nu het tennisseizoen volop draait en er ook regelmatig bikini's en badpakken gepast moeten worden. Voor het oude tennisracket rek kwam een geheel nieuw los rek, zodat alle tennisrackets, hockeysticks en honkbal- bats overzichtelijk in een rek zijn on- dergebracht. Door de grotere ruimte werd het noodzakelijk een tapijt in de zaak te leggen en vanaf de ingang tot achterin de zaak ligt nu een drie meter tapijt in een prachtige geel gemeleerde kleur. Het geheel geeft een sfeervol aanzien en nu alle buitensport en de vrijetijdsbesteding voor de deur staan, geeft meer ruimte en overzicht in een winkel en veel vlotter verloop en u winkelt gezelliger. De winkelbetimme- ring werd vakkundig en snel uitge- voerd door de fa. Brouwer, alhier en snel was hier zeker aan de orde, want tijdens deze verbouwing ging de ver- koop door. Wij wensen mevr. Nefkens en haar personeel met de uitbreiding van deze verkoopruimte veel succes toe. U weet nu ook, dat u voor al uw sportartikelen, maar ook voor uw bad- pak of bikini, of voor al uw Camping- benodigdheden terecht kan bij Sport huis Ritman. 14 mei: kleine zaal, van 14.30-20.30 uur balletlessen Tosca Balm; gedeelte grote zaal, naaicursus van 19.30-22.00 uur. 15 mei: van 14-15 uur spreekuur ver- loskundige, mevr. Segers; kleine zaal, van 20-22 uur repetitie Par. Zangkoor. 16 mei: kleine zaal, van 14-15 uur, be- jaarden gym. van 16.30- 18.30 uur, balletlessen Tosca Balm, in de kleine zaal. 17 mei: kleine zaal, van 10-12 uur spaarbank; grote zaai, van 20.00-23.30 uur Dansavond ,,De Harg". 19 mei: kleine zaal, van 13.45-16.15 uur, naaicursus; gedeelte grote zaal, van 20.00 - 23.00 uur klaverjassen en bridgen, door wijkver. Groenoord; kleine zaal, repetitie ,,Bel Canto" van 20-22 uur. 20 mei: kleine zaal, bejaardensoos, van 14-16 uur; gedeelte grote zaal, van 19.30- 22.00 uur, naaicursus; gedeelte grote zaal, voor het scherm, bloemschikcursus, door de wijkver. Groenoord; kleine zaal, van 20.00 - 23.00 uur schaakver. Groenoord. 21 mei: kleine zaal, van 14.30-20.30 uur balletlessen Tosca Balm; gedeelte grote zaal, van 19.30-22.00 uur, naaicursus. 22 mei: Aula en grote zaal Concert door Wijkver. Groenoord 20.00 uur; kleine zaai, repetitie Par. Zangkoor, van 20-22 uur, van 14-15 uur, spreekuur verloskundige mevr. Segers. 23 mei: kleine zaal, van 14.30-15.00 uur, bejaarden gym.; kleine zaal, van 16.30 - 18.30 uur, bal letlessen Tosca Balm. 24 mei: kleine zaal van 10-12 uur spaarbank. 26 mei: 2e Pinksterdag. 27 mei: kleine zaal, van 14-16 uur, bejaardensoos; kleine zaal, van 20.00 - 23.00 uur, schaakver. Groenoord; GEEN NAAICURSUS 28 mei: kleine zaal, van 14.30-20.30 uur, balletlessen Tosca Balm; GEEN NAAICURSUS. 29 mei: kleine zaal, repetitie Par. Zangkoor, van 20-22 uur, van 14- 15 uur spreekuur verloskundige, mevr. Segers. 30 mei: kleine zaal, van 14-15 uur, be jaarden gym.; kleine zaal, van 16.30- 18.30 uur, balletlessen Tosca Balm. 31 mei: kleine zaal, van 10-12 uur, spaarbank; grote zaal, Dansavond ,,De Harg", van 20.00 - 23.30 uur, laatste avond van dit seizoen. Erkend door A.N.W.B. Rijks V.A.M.O.R gediplomeerd insfrucfeurs. Telefoon 15 9115 R. Haan, Bachplein 269, Groenoord - Schiedam VERGEET U DE FEESTAVOND OP 30 MEI NIET?? Oranjestraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 5