POESEKATER" HENFLI r v 6 Vredesgroep anno 1820 Zij gaven de prijzen voor de tombola J Groenoord nog geen flBloemoord" Q), romen zyn bed i rog ledereen is welkom Rente R?) tot Oj U Bestuursmededelingen Nieuw bestuurslid A. M. de Lange D E T V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. BEL RADIO Laatste wilsbeschikking van Harold Mc Tailor Autorijschool Groenoord Erkend door A.N.W.B. Teleloon 15 9115 ^bocli mel dabanlie Waar blijft Tuindorp? Revolutionaire plannen voor een moderne, totaal nieuwe, praktische en esthetische satelietstad. Deze flarden van volzinnen werden door bouwkundige journalisten geschre- ven, na de bekendmaking van de bouw van een nieuwe wijk in een der twintig grote steden van ons land. Een ambitieus en vooruitstre- vend college van burgemeester en wethouders, had met inschakeling van erkende deskundigen kans ge- zien, ondanks de vele beperkin- gen van de rijksoverheid, de woonideeen van deze tijd werke- lijk gestalte te geven. Een typisch voorbeeld voor alle stedebouwers. Alle bouwgedragingen van kort na de oorlog waren overboord ge- gooid. Bewust zal worden verme- den zo snel en zo veel mogelijk woonhokken uit de grond te stam- pen. Nee, het gaat om het woon- en niet te vergeten het leefklimaat. Dit alles onder motto: „EEN HOK ALLEEN IS NIET GENOEG". laag- en hoogbouw waren in een harmonische afwisseling gepland. Parkeren zal geen probleem wor den, voor elk gezin zijn 2 plaatsen gereserveerd. De trots van alles was echter een goed geoutilleerd winkelcentrum met als klap op de vuurpijleen restaurant, een klei- ne bioscoop annex-toneelzaal en een verzorgingscentrum voor de kruisverenigingen en zuigelingen- zorg. Ondanks de hoge kosten van dit laatste project werd ge- steld dat realisering buiten kijf is. De opzet van deze unieke wijk zou met het winkelcentrum staan of vallen. Het spreekt vanzelf dat de scho- len en speelgelegenheden ruime aandacht in het ontwerp kregen. Kortom aan alles is gedacht en zo op het oog verantwoord. Drie jaar later bevolkten de eer- ste bewoners de in aanbouw zijn- de stad. Het winkelcentrum annex verzorgingsruimte is praktisch ge- reed. Tot die tijd zijn er gelijk- waardige noodoplossingen. Een gemeentefunctionaris heeft zijn in- trek in een houten optrekje ge- nomen om een juiste communi cable tussen bewoners en over- heid te bevorderen. De wijk stroomt vol. In een kocrtsachtig tempo zijn de huizen verrezen. Ook alle geplande voorzieningen naderen hun voltooiing. Echter zonder dat de kwaliteit van de bouwwerken geweld is aange- daan. Langzamerhand blijkt dat de h oog gespannen verwachtingen gegrond zijn. Natuurlijk zijn et kleine perikelen. Maar over het algemeen zijn de wat hoge huren en de geisoleerde ligglng van de wijk, geen bezwaar om het ge- meenschapsleven in de wijk tot bloei te laten komen. De 30.000 bewoners hebben er een echt ge- zellig woonoord van gemaakt. He- laas, het is een droom en een ge- miste kansl A. S. VAN HARTE GEFELICITEERD We feliciteren hiermede de heer en mevr. v. Wieringen, Bachplein 170, met de geboorte van hun dochter Anneke. De fam. v, Wieringen was zo vriende- lijk ons het geboortekaartje van An neke te zenden, wat we zeer op prijs stelden. Graag houden we ons aan- bevolen voor meer van die geboorte- kaartjes, zodat we van de nieuwe Groenoordertjes in ons biad melding kunnen maken! Met medewerking van de Gereformeer- de, de Rooms-Katholieke en de Her- vormde groeperingen in Kethel-Groen- oord is een z.g. Vredesgroep opge- richt. Deze werkgr'oep wil de gedachte van de vrede in onze wijk uitdragen en is momenteel druk doende aan de voorbereidingen van de Vredesweek, die van 21 tot 28 September a.s. zal worden gehouden. U zult daar t.z.t. nog meer van horen. De groep gaat oecumenisch te werk (oecumene betekent: de gehele be- woonde wereld). Ze richt zich dan ook nadrukkelijk tot alle mensen in de wijk, kerkelijk of niet. Mocht u interesse hebben, dan bent u van harte welkom. Enkele jonge men- sen die niet tot een kerk behoren, zijn de groep al komen versterken. De eerstkomende vergadering is op woensdag 4 juni ten huize van de fam. Zoeteman, Willem Landreplein 63. U kunt daar gerust aanbellen. Ook kunt u alle inlichtingen verkrijgen bij de fam. Schijff, Jac. Urlusplein 88, tel. 15 62 33. t In ons nummer van 17 april J.I. maakten wij al melding van het terugtrekken uit de secretarisfunktie van dhr N. Heijes wegens te drukke werkzaamheden in zijn werkkring overdag. Dhr. Heijes zou als 2e secretaris aan de wijkvereniging verbonden blijven, zo schreven we toen. Inmiddels heeft dhr Heijes te kennen gegeven ook graag van zijn funktie als 2e secretaris ontheven te worden, aan- gezien hij ook daar geen tijd meer voor kan vrij maken. Hij wil nu verder als gewoon lid de wijkvereniging trouw blijven. We danken dhr. Heijes hierbij nogmaals voor het zeer vele werk dat hij vooral in de beginperiode van de wijkvereniging heeft verzet. Zonder hem waren we beslist niet zo vlot van de grond gekomen. Gelukkig hebben we de plaats van dhr Heijes uit eigen bestuur kunnen aanvullen, doordat mevr. Luyckx zich daartoe beschikbaar stelde. Op de 14 mei gehouden bestuurs- vergadering van de wijkvereniging werd met volledige instemming van alle bestuursleden besloten dhr H. O. Gusman in het bestuur op te nemen. We hopen dat dhr Gusman, die woont op het Bart Verhallenplein 80, zich in het bestuur der wijkvereniging zal thuis voelen en dat hij zich volledig zal kunnen inzetten voor alle activiteiten waarvoor we een beroep op hem doen. Voor uw Fijne banket en gebak naar Dorpsstraat 19 Kethel Telefoon 26 26 28 WAARBORGVOOfcVAKKUNDIGHEID Bij ons geen hoge reparatiekosten. Lange Kerkstraat 86, Tel. 157143-262996. Op vertoon van deze sdvertentie F 2,50 reductie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood. Eigen service-dienst 3 mnd. garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar. Een spreekwoord zegt: ,,Het is goed op tijd gek te zijn". Wij moeten op zijn tijd goed gek kunnen en willen zijn om de ernst van het leven aan te kunnen. Dit stuk is er een ideale gelegenheid voor. Het zal je toch gebeuren, dat je als vrijgezel plotseling je zuster en twee knappe nichtjes op bezoek krijgt, met in hun vaarwater een boefachtig trio, een zwerver en een raadselachtige buitenlander. Er ontstaat dan een jacht op een ver- dwenen testament, dat vervolgens on- leesbaar blijkt, personen komen en gaan, terwijl alle ramen en deuren ge- sloten zijn. In deze warwinkel van situaties, schiet Amor kwistig met zijn pijltjes en alles komt toch nog op zijn pootjes terecht. Met dit stuk een avondje uit; goed voor U! Blijspel door B. J. Duin Rolverdeling: Charley Tippery, Vrijgezel, Ad van Mansem; Virginia Tippery, zus van Charely, Mieke Meyer; Humphrey, but ler bij Charley, Barend Bongaards: Evie Leeds, dienstmeisje, Loes Tertoo- len; Pieter Leeds, broer van Evie, Paul Segaar; Daisy Mc Tailor, nicht van Charley, Loes Bonneur; Suzette Mc Tailor, nicht van Charley, Inge Noor- dijk; Poes Himmelschein, Ric v. d. Slot; Gossie, boef, Siem Rosman; Buddy, boef, Fred Halberstadt; Polletje, zwer ver, Toon Pluym. Eerste bedrijf: een lentemorgen. Twee- de bedrijf: avond van dezelfde dag. Derde bedrijf: volgende morgen. Voor de puzzelvrienden onder ons, volgt hier het testament. Er ligt een grote dam, die eens een som geld en een misschien wel bijzon- der groot pakket waardepapieren in 'n antieke-oud-aftandse-gammele kluis van de Dakar beschermde. Er stond een bank in de noordelijke rivier bij de zee, straat twee en veertig graden oosterlengte en ook op de naam van een oude negerkoning. Samuel, Daysie en Susette klein, zijn dochters waren met oom Charlie en zijn vrouw en ook een zuster zullen jullie wel kennen. Ook zij gingen helpen en zoeken an- ders maar lang en goed naar mijn oude huisknecht, die altijd weer zei Hij heeft een atlas van de gehele we- reld waarin een bepaalde plaats, waar een schat is, staat aangegeven met rode lijnen van bloed en inkt. Ik vertrouw mijn goed gesternte, maar mijn secretaresse niet. Vandaar deze vreemde woorden en een ingewikkelde brief, die tevens het einde is van mijn testament. Is jullie al wat duidelijk geworden Liefhebbende vader en moeder groe- ten jullie, terwijl er ergens in de hemel een zon stralend lacht. P.S. Susette weet er alles van, met hear begint ook de oplossing. Getekend 4-4-'68, Harold Mc Tailor. Onderstaande bedrijven gaven prijzen voor de tombola op de ontspannings- avond van de wijkvereniging. De lijst is niet volledig, omdat er ook enkele prijsgevers onbekend wensten te blij ven. Laan van Bol 'Es: Slots, Otto Jan- sen, Simons, Zalm, Doe het Zelf. Rijks V.A.M.O.R. gediplomeerd instructeurs. R. Haan, Bachplein 269, Groenoord - Schiedam We hadden het weer eens uit- gebreid gehad over de mogelijk- heid met vakantie te gaan met de kinderen. Doch omdat we alleen onze zinnen hebben gezet op de zuidelijke klimaten en ons budget daartoe niet toereikend was, heb ben we besloten die vakantie dan nog maar een jaar uit te stellen. Grote teleurstelling natuurlijk bij de kinderen, die bij het gesprek aanwezig waren. Mijn jongste zoon verdween daarop naar bui ten. Hij nam een blocknoot en een pen mee. Een half uur later kwam hij weer terug, kwam naar me toe en zei: „Pap, we kunnen nu wel met vakantie I I" Vol verbazing keek ik hem aan en vroeg: „Zo en hoe had je dan gedacht aan het geld te komen?" ,,Wel" zei hij, ,,ik heb alle auto's die bij de kerk (het was kerkdienst op zondag) verkeerd geparkeerd stonden een bekeuring onder de ruitewisser gestopt en daarop geschreven dat ze die bij jou moeten betalen". Helaas is geen enkele ,,over- treder" zijn boete komen betalen, zodat zoonliefs plan in rook op gingl Mgr. Nolenslaan: Vemax, Favoriet, Huize Brabant, Nijkamp, Gorzeman, Windsor House, Dullaart, De Papaver, Stoopman, Padmos, Zimmerman, Beurs van Schiedam, Prins. Kethel: Nooteboom, Hoefijzer. Tevens nog: Friese Vlag, Joh. de Kuyper. De hoofdprijs werd beschikbaar gesteld door de fa. Bijl. Hoewel we na onze vele publicaties over de balkonbakkenactie „Geef uw gevel een corsage" al op vele balkons in Groenoord fleurige bloembakken hebben zien komen, moeten er toch nog nog vele bloembakken bijkomen voordat we Groenoord in gedachten kunnen omdopen in „Bloemoord". Nu zijn het nog maar incidentele kleur- vlakjes in de grote flatkolossen, doch het moet zo worden dat een flatgebouw of straat werkelijk van aanzien veran- dert door de bloemen op de balkons. We hebben het bij onze artikelen over balkonbakken steeds nog uitsluitend gehad over de flats in Groenoord, doch vanzelfsprekend moet ook Kethel laten zien wat je met bloemen aan de bui- tenkant van het huis kunt bereiken. En we moeten zeggen na een wandeling door de wijk Tuindorp dat er daar nog heel wat te doen valt. Er zijn nota bene vele straten (lepenlaan, Kamperfoelie- laan, Wingerdlaan, Perenlaan, Serin- genhof, Molensingel en Hargsingel) waar alle huizen al door de huis- eigenaar van een bloembak onder het raam op de eerste verdieping voorzien zijn. Doch maar heel weinig van die bakken zijn nog maar met bloemen en planten gevuld. Alleen in de Perenlaan zagen we een redelijk aantal gevulde bakken. In de andere lanen zagen we bakken gevuld met gras, distels, dorre takken van vorige jaren, terwijl in een bak een poes een heerlijke rustplaats had ge- vonden. Vooruit Tuindorpers, laat je niet door Groenoord overtroeven. U hebt ten- slotte de secretaris van de Kon. Ned. Mij. v. Plant- en Tuinbouwkunde afd. Schiedam in uw midden wonenll!

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 5