Corn. v. Zantenplein wint buikj estournooi Houdt Uw wijk opgeruimd 67 Bestuurs- kopij mededelingen rouw langs de lijn CKleine akkoordjes 'anno 1820 Rente tot Gedipl. 1e kapster o\ \M j y Wo °Ogsl£ GROETON Mevr. Walther "GROENTJE" "1 magneel dtukwetk irekf tel.: 26 86 ii - 26 61 78 Onder grote belangstelling van het publiek werd op donderdag 29 mei de finale van het „buikjestournooi" gespeeld tussen de leftallen van de P. v. Anrooylaan en het Corn. v. Zantenplein. Zij hadden resp. 5 en 6 punten behaald uit de 3 gespeelde wedstrijden. De „jongens" van het v. Zantenplein voegden die avond de vierde overwinning aan hun staat van dienst toe, want ze wonnen de wed- strijd met 20. SPANNENDE STRIJD Daarvoor was het er wel spannend aan toegegaan, want de beide elftal- len ontliepen elkaar niet veel in kracht. Daarom duurde het tot in de 2e helft, voordat de beide doelpunten de strijd in het voordeel van het Corn. v. Zan tenplein beslisten. We kunnen niet an- ders zeggen, dan dat de beide elftallen met voile inzet van hun krachten, doch toch bijzonder fair hebben gespeeld. De leiding was in goede handen bij scheidsrechter R. Vis, gesecondeerd door B. Weeda en D. Grootendorst als grensrechters. Jammer was het dat een der spelers van het C. v. Zantenplein, dhr. Los, zich in de eerste helft zodanig verstapte, dat hij met een beschadigde knieschijf in het ziekenhuis moest worden opge- nomen. We wensen hem van harte een zeer spoedig herstel toe! Een ander vervelend aspect van deze wedstrijd speelde zich af in de kleed- kamer. Daar werd n.l. van een der spe lers een portemonnee ontvreemd met ca. f 60,en een aantal persoonlijke eigendommen, waaronder een trein- abonnement. We hopen dat degene die deze kwalijke street uithaalde, alsnog berouw zal krijgen en desnoods via de Wijkvereniging de gestolen portemon nee zal terug brengen. PRIJSUITREIKING Aan de winnaar van het tournooi werd door de voorzitter van de wijkvereni ging dhr. K. Vlug een wisselbeker overhandigd, die beschikbaar werd ge- steld door Stempelfabriek en Graveer- inr. Schiedam, Passage, benevens een bal, aangeboden door Sporthuis Rit- man. Deze bal blijft gemakshalve onder beheer bij de sportcommissie van de wijkvereniging. Voor beide elftallen wa ser nog een geschenkje van Sport huis Ritman. De voorzitter dankte alien die aan de voorbereiding en uitvoering van het tournooi hebben meegewerkt en richtte een speciaal woord van dank tot mevr. Nefkens, die als E.H.B.O.- hulp iedere avond present was. ,,Het tournooi kan als volkomen ge- slaagd worden gezien", zo sprak dhr. Vlug en hij sprak de hoop uit dat er volgend jaar misschien nog een grote aantal elftallen aan het tournooi 1970 zullen meedoen. De gemeente Schiedam, afdeling Plantsoenendienst doet alle moeite om de parken en plantsoenen zo goed mo- gelijk aan te leggen en te ondterhouden. Wij zouden de afdeling Plantsoenen dienst dan ook een grote dienst be- wijzen, indien wij alien hieraan onze medewerking zouden geven. Dit vraagt geen tijd en niemand behoeft te gaan schoffelen of te gaan harken. Wanneer idereen zich aan de volgende regels zou willen houden dan reeds is de Plantsoenendienst u dankbaar. ZO MOET U HET DOEN Het huisafval dient men in de daarvoor bestemde vaten te deponeren, of in flats met stortkokers in de daarvoor bestemde kokers. Wanneer het afval aan de reinigingsdienst moet worden aangeboden, dient men de vaten niet te vol te doen, zodat de deksels goed gesloten kunnen worden. Heeft men een doos met papier of iets anders, bindt er dan een touw omheen, zodat alles goed verpakt bij de vuilnisvaten staat. Hierdoor wordt voorkomen, dat het papier door heel Groenoord waait, om daarna in de planten te blijven han- gen. Wanneer oud papier wordt opge- haald door schoolkinderen, geef dan alleen papier mee dat goed en in niet te zware pakken is samengebonden. Hierdoor wordt voorkomen, dat het losse papier onnodig op de weg valt of dat de pakken papier te zwaar worden voor de jeugd en deze door er wat uit te halen de pakken lichter gaat maken. Er wordt niet veel van u gevraagd, doch wanneer men zich aan het voren- staande zou willen houden, blijft de wijk Groenoord netjes en opgeruimd. Ook dit is een visitekaartje van de wijk, waarmee alle bewoners gebaat zijn. Hetgeen hiervoor vermeld staat, is ook van toepassing op de wijken Tuindorp en Vogelwijk. voor het volgende nummer, dat op 26 juni verschijnt, moet UITERLIJK 19 juni in het bezit zijn van de redaktie, J. Oreliosingel 91 Via onze penningmeester bereikt ons het verzoek u te wijzen op de wense- lijkheid uw contributie vooruit te vol- doen. Dit is noodzakelijk voor een juiste planning van de verschillende moge- iijkheden van onze wijkvereniging. De opzet van vele van onze activiteiten eisen een ruime blik vooruit, zeker op financieel gebied. Vooruitbetaling van uw contributie stelt onze penningmees ter in staat een goed financieel beleid te voeren. Gelukkig is dit reeds door vele leden ingezien, want zij hebben het gehele jaar 1969 of een fors ge- deelte daarvan reeds betaald. Dus u steunt onze penningmeester 1. door betaling aan het begin van de maand of de periode (dus vooruit zoals de huur e d.) 2. door betaling van een aantal maan- den tegelijk. Voor de goede orde herhalen wij nog: Girostortingen of overschrijvingen op giro nr. 267585 t.n.v. de Penningmees ter van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. (geen namen van derden vermelden.) SECRETARIAAT MET VAKANTIE Door de vakantie van mevr. Luyckx zal het secretariaat gesloten zijn van 14 juni t/m 5 juli. Gedurende die tijd kunt u indien nodig contact opnemen met een der bestuurslfeden van de wijk vereniging, wier adressen u in dit blad vermeld vindt. TUINAFVAL Nog een opmerking voor de Vogelwijk. De bewoners van de Vogelwijk onder- houden hun tuinen voor en achter hun woningen heel keurig. Het is alleen jammer dat er bewoners zijn die het afval uit hun tuinen op een plaats bren gen waar de plantsoenendienst alle moeite hebben gedaan om het zoveel voor de bewoners op te knappen. Als men langs de Koekoekslaan gaat ziet men dat er weer regelmatig takken en ander afval worden gedeponeerd. Hier door wordt het aanzicht van de Vogel wijk te kort gedaan. De tuintjes zijn netjes doch door de rommel aan de wegkant verandert de hele omgeving. Wanneer men tuinafval heeft kan men dit beter in kleine bosjes binden en het aan de reinigingsdienst aanbieden. Wanneer iedereen zijn medewerking hieraan geeft, komt dit ten goede aan de gehele gemeenschap. M. J. V- BESTUUR WIJKVERENIGING Voorzitter Dhr K. Vlug, Bachplein 194, tel. 35 13 56 Secretaresse Mevr. B. A. M. Luyckx, J. Oreliosingel 27, tel. 15 67 35 Penningmeesteresse Mevr. A. v. Spek, Obrechtstraat 86, tel. 15 95 38 Vice-voorzitter Dhr J. J. Levens, Joh. Straussplein 332, tel. 15 69 67 2e Penningmeester Dhr. G. de Jager, Henr. Bosmanplein 125, tel. 15 10 63 Leden Mevr. J. de Graaf, Diepenbrockstraat 90, tel. 26 03 99 Dhr. B. J. de Jong, J. Oreliosingel 5 Dhr. C. F. P. Ostendorf, Joh. Straussplein 331, tel. 15 71 17 Dhr. H. Overheul, Sem Dresdenplein 129 Dhr. H. O. Gusman, Bart Verhallenplein 80 Dhr. B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Toegevoegd lid Dhr. M. Jongste, Kerkweg 10, tel. 26 91 48 Gedurende alle avonden van het jeugdvoetbaltournooi en ook bij alle wedstrijden van het Buikjes- tournooi en het jeugdhandbaltour- nooi zagen wij een vrouw langs de lijn. Het was wel een van de vele vrouwen, maar iedere avond stond ze er weer. We vroegen ons in het begin af, zou deze vrouw nu zo verzot zijn op voet- bal, tot er iets gebeurde en deze vrouw zich aktief binnen de lijnen ging bewegen. De scheidsrechter floot af, riep om hulp en met een koffer onder haar arm, snelde deze vrouw het veld op om een speler te behandelen en uit het veld te dragen vanwege een ge- kneusde voet. Gelukkig hoefde deze vrouw langs de lijn niet iedere avond aktief te zijn, maar aanwezig was ze wel. U begrijpt, dat wij met bovenstaande woor- den op de E.H.B.O. afd. Kethel doelen. Het toesturen van een programma van de voetbalevene- menten was voldoende om zeker te zijn van hun vrijwillige hulp. De vrouw langs de lijn en soms ook binnen de lijnen is mevr. Nefkens, trouw lid van de E.H.B.O. afd. Kethel en waarvan zij nog een bestuursfunktie bekleedt ook. En haar mening is, je moet als be- stuurslid toch het goede voor- beeld geven, dus wordt er een beroep op onze E.H.B.O. gedaan, dan behoor je er te zijn. Mevr. Nefkens heeft op diverse avonden hulp gekregen van medeleden en dit was soms wel noodzakelijk ook. Als we alleen maar terug- denken aan die jongen die uit de acht meter hoge boom in de Vale- riusstraat vieI en lelijk op zijn rug terecht kwam. Wij willen hul- de brengen aan de E.H.B.O. voor hun geweldige hulp om de diver se tournooien mede te helpen slagen en in het bijzonder „onze vrouw langs de lijn", mevr. Nef kens. We weten dat het iedere avond er zijn, toch soms wel moeilijk was. Als eigenaresse van Sporthuis Ritman direkt na het sluiten van de zaak gelijk naar het veld om direkt bij het begin van de wedstrijden aanwezig te zijn. Namens de gewonde spelers en het organiserend comite van de Wijkvereniging Groenoord deze zwart op wit dankbetuiging voor uw spontane en vrijwillige hulp. Na de zo geslaagde uitvoering van onze toneelgroep GROETON zullen er wel- licht nog dames of heren zijn die ook toneel willen gaan spelen. Dat kan, want ,,Groeton" heeft er graag nog leden bij. Doch bij voorkeur eerst een paar acteurs, want momenteel heeft men 1 acteur tegen 4 actrices en deze verhouding is natuurlijk verre van ideaal gezien het toneelrepertoire waarin de heren der schepping altijd een dominerende rol spelen. Alle lief- hebbers kunnen zich wenden tot dhr. J. v. d. Slot, D. Schaferplein 90 of bij een der bestuursleden der wijkvereni ging of de redaktie van G.A. We wijzen er belangstellenden nog op dat de eerstvolgende repetitie-avond waarop men zich bij ,,Groeton" kan orienteren is 16 juni a.s. U kunt dan in het repetitielokaal in de Obrechtstraat (hoek Joh. Wagenaarstraat) vanaf 8 uur terecht. Van de leiding van ,,Groeton" hoorden we dat men voor diegenen die nog nimmer aan toneel gedaan heb ben, een cursus zal houden op een nog nader te bepalen avond. Schroomt u dus niet en ga eens kijken op 16 juni. Moderne dameskapsels Kinderen ktiippen Qoupe knippen Waterflolven Permanenten Behandeling volgens afspraak op dinsdag en woensdag. Bart Verhallenplein 142 Groenoord - Schiedam Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. AUTORIJSCHOOL AAD VAN LEEUWEN lest met Volkswagen. Uw eigen instruc- teur. Vamor-gediplomeerd. Prof.Ka- merl. Onneslaan 129, tel. 26 55 78. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Maliepaard, Telefoon 35 24 10 Bachplein 444 - Schiedam-Groenoord Gevr. BESCHAAFD MEISJE voor en- kele ochtenden of middagen per week. Aanmelden bij mevr. de Hon, Schiedam- seweg 88, Kethel, tel. 26 94 50. pD00 TO QUI \DQ0JT .wie z'n wij'k schendb, schendb z'n aangezichb...." -"C *s~ W-

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 7