akkoorden Boerderij iegen oktober gereed sv 6% Geef SVV WALDO n.v. vol9 SCHIEDAM anno 182(T Rente Pi*] tot de ruimte Tosca Balm in nieuw pand Jeugdfestival start 21 juli in Sporthal „G.A." slaat een keer over ;!incv I j«£ Boerenleenbank Schiedam/Kethel Uw rijbetvijs ..JASMIN" Ql4>£4^C>4>/id» In artikelen van de onderafdelingen van onze wijkvereniging hebt u de laatste tijd al kunnen lezen dat men reikhalzend uitziet naar de dag waarop Boerderij Landvreugd voor de wijkactivitelten ter beschikking zal komen. Wei, we kunnen u in dit opzicht prettig nieuws mededelen. Dezer dagen is n.l. de beslissing ge- vallen dat de verbouwing van de voormalige stal van de boerderij spoedig een aanvang zal nemen. Geplanned is die verbouwing tegen oktober gereed te hebben. ILLUSTERE RUIMTE Ter orientatie brachten het bestuur der wijkvereniging en enkele bestuursleden der onderafdelingen op een avond een bezoek aan Landvreugd". Het is vreemd als je zo uit de strakke nieuw- bouwwijk komend plotseling op het erf staat van de uit 1905 daterende hoeve. Machtige bomen omzomen het huis en de stal, een grote moestuin en boom- gaard laten zien dat boer Zonneveld, die nog op de boerderij woont, ondanks het ingebouwd zijn tussen rijksweg en flats, toch nog agrarisch actief is. Nieuwsgierig ga je de stal in en komt gelijk onder de indruk van de duistere ruimte waar het licht door de kleine ruitjes fleurige vlakken op de rood pla- vuizen vloer tovert. Machtige houten balken dragen de zoldering. Er hangt in de ruimte nog de geur van wierook, achtergelaten door de katholieken die hier in 1966 en 1967 tijdelijk kerkten. Hun aanwezigheid is nog te zien aan een biechtstoel, een wijwaterbakje aan de muur, een deel van het altaar, lam- pen aan het plafond en (een bof voor onsj de verwarmingsinstallatie. NA DE BOUWVAKVAKANTIE Direkt na de bouwvakvakantie zullen de bouwers van Muys en de Winter aan de slag gaan. Ze zullen de huidige ruimte omtoveren in 3 aparte lokalen waarvan 1 dan nog met een vouwwand kan worden afgescheiden van de socie- teit, die met een bar het gezellige mid- delpunt zal gaan vormen van het wijk- verenigingsleven. Een gang zal al deze ruimten verbinden. De ramen zullen worden vergroot en er wordt voorts een garderobe gemaakt, benevens een toilettengroep. In de stal, doch met een muur ervan gescheiden, bevinden zich tevens nog 2 ruimten n.l. een grote kamer en een keuken. Hier worden de kindercreche en een pantry gemaakt. Tenslotte komt er nog voldoende kast- ruimte voor het opbergen van alle mogelijke attributen. BUITENRECREATIE Het terrein rondom de stal zal na ge- egaliseerd te zijn, uitstekend kunnen dienen voor buitenrecreatie. De grote bomen zorgen in de zomer voor koele schaduw en er staat een heel oude hooimijt, die gewoon vraagt om tafel- tjes en stoeltjes onder zijn rieten dak. Al wandelend door de stal en er om- heen kwamen bij de bestuursleden tal- rijke plannen naar voren die of direkt of later gerealiseerd zouden kunnen worden. Maar we willen nog niet te ver vooruit lopen op de gang van zaken en ons het hoofd niet op hoi laten brengen door wellicht nog onbereikbare idealen. Vanaf nu zullen we u in ons blad regel- matig op de hoogte houden van de ontwikkelingen in en rond de boerderij. Dit is dan de bijna 65-jarige boerderij Landvreugdgefotografeerd in 1967 door dhr. H. Donkersloot. Omdat in de maand juli een groot aan- tal Groenoorders met vakantie zijn en ook uw redakteur en de drukker graag eens 14 dagen rust willen hebben, is besloten de uitgave van G.A. van 24 juli niet te laten verschijnen. In juli zal dus alleen de editie van 10 juli uitkomen. De eerstvolgende G.A. vindt u dan op 7 augustus in uw bus. De sluitings- termijn voor copy blijft normaal, dus een week voor verschijnen. Hoewel al in alle Schiedamse dag- en nieuwsbladen uitvoerige berichten heb ben gestaan over de S.V.V. bliksem- actie: „Geef S.V.V. de ruimte", waarin gestreefd wordt binnen de kortst mo gelijke tijd f 100.000,bijeen te krij- gen om S.V.V. op sterke benen de ere- divisie te laten ingaan, willen wij alle Groenoordse en Kethelse supporters en symphatisanten voor zover nog no- dig vragen toch vooral de actie van het comite Helpt Schiedams eredivisie voetbal" te steunen en tot een groot succes te maken. Hebt u het huis aan huis bezorgde invulformulier inzake een schenking of een lening nog niet inge- vuld of ingeleverd, doet u dit dan als- nog. U kunt uw formulier inzenden aan dhr. C. de Vries, Jan Steenstraat 63, Schiedam, tel. 26 54 10. A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 2e Jaargang no. 30 26 juni 1969 De bekende Groenoordse balletlerares Tosca Balm die honderden leerlingen les geeft in gebouw Arcade en in het Trefcentrum van de St. Martinuskerk, heeft beslag gelegd op een prachtig eigen pand aan de Grote Markt 29. Na een grondige verbouwing zal op de benedenverdieping een fraaie ballet- studio worden ingericht, terwijl de bovenverdiepingen Tosca als woning zullen gaan dienen. Na de vakanties zullen de nieuwe ruimten in gebruik worden genomen, waardoor dan alle lessen die nu in Arcada worden ge- geven, naar de nieuwe studio aan de Grote Markt verhuizen. Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. Verschijnt iedere veertien dagen huis aan huis in Groenoord en Kethel. Secretariaat: I. Oreliosingel 27, telefoon 15 67 35. Gironummer Wijkver. Groenoord 267585 Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Uitgave: ..DeMagneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. i. Levens Jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Voor de moeders die zich nu al af- vragen hoe ze hun kinderen in de 6 weken durende vakantie moeten bezig houden, wijzen we alvast op het jaar- lijkse jeugd-festival in Sporthal Mar- griet. Dit jaar zal dit festival gehouden worden van 21 juli t/m 1 augustus. TALLOZE ATTRACTIES Iedere dag behoudens de zaterdag en de zondag zal de jeugd van 6 tot 13 jaar zich van 9 tot 4 uur kunnen uitleven in een veelheid van bezig- heden, zoals timmeren, schilderen, boetseren, plakken, naaien, poppen ma ken enz. Dit alles voor slechts f 1, per dag of f 3,75 per week. Evenals vorige jaren zullen ook weer lunch- kaarten te koop zijn a raison van f 1 waarop de kinderen een groot aantal tractaties, zoals krentebol, cola, chips, fruit, ijs, kunnen krijgen. In ons volgende nummer zullen we op alle attracties van het festival nog na- der terug komen, doch we vonden het fijn u alvast op de datum van het festi val te kunnen attenderen. Voor uw Reisdeviezen en Reisverzekeringen Travelercheques Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, fel. 15 8183 naar AUTORIJSCHOOL VA.M.O R. en N.B.A. ge- dipl. en erkend. Lest met Fiat 850 en Fiat 850 Abarth Bachplein 114, - Tel. 353291 Schiedam b.g.g. 262385 of 1593 73

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1