HENFLI Oversteekplaatsen dringend nodig iHtndaq 67 Fusie Kruis- verenigingen Dankbetuiging anno 182(T Overmatig motor- lawaai Gedipl. 1e kapster Rente tSi tot Oy VJ/o °og ste Van Selms slagerijen ONZE BURGEMEESTER D E T.V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. BEL RADIO Mevr. Walther GROENTJE" "...ieder zorgb voor zich UITSLAG COMBINATIEPUZZEL Het aantal oplossingen van de combi- natiepuzzel uit ons vorige nummer was kleiner dan op de voorgaande puzzels. Speelt de vakantie al een rol mee? Na loting kwamen de volgende prijswin- naars uit de bus: 1e prijs: Mevr. Cijs-Grande, Diepenbrockstraat 88, Ontvangt de auto-gereedschaps- koffer. 2e prijs: G. A. Mak, D. Schaferplein 69, Krijgt de taartenbon. 3e prijs: Hans Elderhorst, J. Oreliosingel 19, Ontvangt een boek. De uitslag was: Vak A: a. langzamer- hand, b. aak, c. neus, d. doven, e, ven ter, f. rijwiel, g. eiber, h. unie, i. gek, j. dierentemster. De uitslag in Vak B luidde:: Bent u ook a! lid van de Wijkvereniging? Voor een lekkere maaltijd met vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 Kethel Tijdens een gezamenlijke ledenverga- dering van het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis Kethel op 9 juni in „De Rank" werd met algemene stemmen besloten op te richten een vereniging onder de naam „Vereniging voor Ge- zondheidszorg Kethel e.o." en het werk van de gezondheidszorg onder deze naam gezamenlijk voort te zetten. VOLLEDIGE SAMENWERKING Met deze samenwerking komt een einde aan bijna 50 jaar zelfstandigheid der beide kruisverenigingen. De beide besturen in hun huidige samenstelling vormen het bestuur van de nieuwe ver eniging totdat alle zaken betreffende de fusie geheel zijn afgewerkt en de nieuwe vereniging in alle opzichten goed funktioneert. Om praktische rede- nen is besloten de administratieve za ken eerst per 1 januari 1970 te doen ingaan. De diensten van de Wijkverple- ging, de Consultatiebureaus voor zui- gelingen en kleuters, het uitlenen van verplegingsmateriaal en de Gezinszorg der beide kruisverenigingen worden geheel overgenomen door de nieuwe vereniging. Ze worden op dezelfde voet voortgezet. Getracht zal worden zo spoedig mogelijk te komen tot een folder waarin alle diensten, adressen, zittingen, spreekuren, telefoonnummers enz. zijn - opgenomen. Het bestuur der nieuwe vereniging hoopt tenslotte dat alle leden der oude verenigingen zich spontaan zullen aansluiten bij de nieuwe vereniging en voorts dat alien die nog geen lid waren van een der kruisverenigingen, mogelijk in deze samenbundeling een reden zien zich nu ook als lid op te geven, waardoor het ledental van 2500 wellicht zou kunnen stijgen naar 3500 en meer. Hierdoor zal een optimale gezondheidszorg in het werkgebied Kethel, Groenoord, Woud- hoek en Spaland mogelijk zijn! Een burgemeester is het hoofd van de poiitie en van de brandweer. Hij zit de raadsvergaderingen voor en is het hoofd over veie gemeen- tediensten. Hij zit in commissies en heeft vele functies in bestuur- lijke, culturele en sociale organi- saties. De lijst van werkzaamhe- den is nog veel langer te maken. Maar een burgemeester doet nog veel meer. In het representatieve vlak zijn zijn ,,verplichtingen" on- gelofelijk talrjk. Hij ontvangt dele- gaties, opent beurzen, winkels, tentoonstellingen, reikt prijzen uit enz. enz. En nu willen we vooral onze bur gemeester Roelfsema eens een pluim op de hoed steken. Want goodwill heeft gekweekt is voor wat hij vooral de laatste tijd aan het contact gemeenteburgerij bijzonder belangrijk. Als we alleen de bezoeken aan Groenoord en Kethel van de laatste maanden be- kijken, zien we onze burgemeester eerst bij de prijsuitreiking van de ruiterdemonstraties van Oranje- ver. ,,Wilhelmina". Vervolgens treffen we hem aan op de kermis in Kethel, waarvoor hij alle be- langstelling toont. Tijdens de Koninginnedagfeesten lijkt het wel of burgemeester Roelfsema overal tegelijk is. Hij zingt mee tijdens de aubade in Kethel, is bij de kinderspelen in Kethel en op het Joh. Straussplein. Diezelfde dag reikt hij ook nog de prijzen uit bij het schoolvoetbaltournooi op Har- ga. Op 5 mei is het de burgemees ter die de aftrap verricht van ons eigen jeugdvoetbaltournooi. Hij babbelt er gezellig met iedereen en ieeft intens met het spel mee. Hij moet zich verontschuldigen na een half uur, want in Musis Sa crum wacht hem de prijsuitrei- kinq van de toneelwedstrijd van de S.G. Muzikaal als onze burgemeester is, bezoekt hij ook het eerste con cert van de wijkvereniging in de Martinuskerk op 22 mei. In de pauze is hij het middelpunt van vele gesprekken. We besluiten de opsomming van 's burger- vaders representaties in onze wijk met het defile van alle 1500 deel- nemers aan de jaarlijkse turndag van het Zuidergewest van het KNCGV in de W. Andriessenlaan. Het is dan ook geen wonder dat burgemeester Roelfsema tot de meest gefotografeerde mensen van Schiedam behoort. Je kunt geen krant opslaan of je ziet hem bezig in een van zijn zo waarde- volle representatieve werkzaam- heden. We vonden daarom dat we onze burgemeester best wel eens in het zonnetje mochten zetten! WAARBORGVOOfcVAKKUNDIGHEID Bij ons g£en hoge reparatiekosten. Lange Kerkstraat 86, Tel. 157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reductie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood. Eigen service-dienst 3 mnd. garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar De laatste tijd komt het herhaaldelijk voor dat enkele motorrijders en auto- mobilisten met veel lawaai en motor- geronk de wijk Groenoord overstelpen. Kennelijk wordt er door de betreffende berijders veel plezier beleefd aan dit lawaai. Dat er veel mensen last van deze herrie ondervinden schijnen ze niet te beseffen. ELDERS UITLEVEN De kinderen worden door het lawaai wakker gemaakt en wanneer het op de late avond gebeurt worden ook de ouderen uit hun slaap gewekt. Een klemmende vraag rijst hierbij opl Is dit nu wel nodig? Kunnen de herriemakers zich niet uitleven op de wegen die zich daar wel voor lenen? Over de snel- heden die zij daarbij ontwikkelen, wil ik het niet eens hebben. Zij dienen te beseffen dat ook zij een verantwoorde- lijkheid hebben tegenover de wijk- gemeenschap waarvan ook zij deel uit- maken. Ik hoop dat de daarvoor in aan- merking komende personen zich verder zullen onthouden van onnodig lawaai en zich aan de gestelde maximum-snel- heid zullen houden. De rust, die elk mens zo nodig heeft, wordt dan niet meer onnodig verstoord en de bewo- ners van Groenoord zullen dan weer rustig kunnen slapen! En door het zich houden aan de maxi- mum-snelheid zal ook de wijk weer iets veiliger zijn geworden, waarvan dan iedereen profiteert. Laten we elkaar helpen goede wijkbewoners te zijn, die elk voor zich een steentje wil bijdragen. M. J. Modertte dameskapsels Kinderen knippett Qoupe knippen Waterftohen Permanenten Behandeling volgens afspraak op dinsdag en woensdag. Bart Verhallenplein 142 Groenoord - Schiedam Vanaf deze plaats, bedank ik de voet- ballers van het C. v. Zantenplein en Wijkvereniging Groenoord voor de at- tenties welke ik tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis mocht ontvangen. J. Los, C. v. Zantenplein 128. Het was de dag van de turners en turnsters, die 2e zaterdag in juni. Eerst hadden ze 's middags in Sporthai Margriet, enkele gym- nastieklokalen en op het korfbal- complex van KC Schiedam hun krachten gemeten in een faire strijd op de toesteilen en bij de ze tegen de avond in een lange vrije oefeningen. Daarna trokken lange mars door heel Groenoord. En wat een gezellige drukte en een fijne sfeer gaven die 1500 turners met hun pittige drumbands aan onze wijk. Begunstigd door werkelijk stralend zomerweer trokken ze door de straten, fier hun vaandels en vlaggen tonend aan de burgemeester en zijn echt- genote. voorzitter A. de Boef van het KNCGV en de voorzitter van het Zuidergewest dhr. J. Valken- burg, die op een platform bij de St. Martinuskerk het fleurige de file afnamen. Luid klaterde het guile applaus van de talrijke toeschouwers tij dens deze marswedstrijd op tus- sen de hoge flatgebouwen. En dit applaus was ten voile verdiend, want de stoere gymnasten maak- ten hiermede een machtige propa ganda voor hun mooie sport, 's Avonds gaven de verenigingen die de beste prestaties hadden bereikt nog een grote demonstra te, waaraan tevens werd mee- gewerkt door de dames keurgroep van DOK en DOK's drumband. Zo kwam een waardige afsluiting van een in alle opzichten geslaag- de turndag. Moe, maar voldaan trokken de 1500, verdeeld over 40 verenigingen weer naar hun in het hele land verspreide woonplaatsen terug. De beide organiserende verenigingen DOK en Animo ble- ven tevreden achter. DOK met een eerste prijs in de marswedstrijd en een 2e prijs in de drumband- wedstrijd, Animo met een 3e prijs in de marswedstrijd I Over enkele dagen beginnen de grote vakanties. De scholen zullen dan leeg zijn tot half augustus. In die tijd zal het gevaar dat schoolkinderen iedere dag lopen als ze op weg naar school de drukke v. Beinumlaan moeten over- steken tijdelijk geweken zijn. Hoewel natuurlijk ook in de vakantie de kinde ren vaak zullen oversteken tijdens hun spel in de wijk. NIET LANGER WACHTEN We hebben er al meermalen op ge- wezen, dat het eigenlijk een onhoud- bare situatie is dat in een wijk met zoveel kinderen geen enkele over- steekplaats is die een veilige oversteek over de v. Beinumlaan garandeert. Er is overleg geweest destijds tussen de schoolhoofden en politieautoriteiten, doch dit heeft tot nu toe alleen maar geresulteerd in een prikkeldraad- afscheiding met enkele opengelaten plaatsen. Doch op die plaatsen blijven de kinderen een prooi van het vaak veel te hard rijdende en drukke ver- keer. Er is gesteld dat bij de definitieve vormgeving van het wegtrace van de v. Beinumlaan ook de oversteekplaat sen zouden komen, doch waarom moe ten we wellicht nog jaren daarop wach- ten? De huidige situatie duurt nu ook al meer dan 2 jaar. Er zijn in die tijd op verschillende kleine ongelukken na, gelukkig geen ernstige dingen gebeurd op de v. Beinumlaan, doch laten we de put niet dempen als het kalf verdron- ken is. We zouden poiitie en gemeente willen vragen toch tijdelijke voorzieningen te maken voor het nieuwe schooljaar (met een vloed van nieuwe leerlingen) be- gint. Het kost slechts wat verf en enkele verkeersbordenl!

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 5