Veilig uit, Veilig thuis vakantie-aktie ver wegf 2 uur rijden 1/4 uur rust drinkjijenrijik FREW© 6 4 Sporthuis Ritman 1° Houdt de bloembakken netjes! anno 1820 CKleine FREW© 7 akkoordjes voor hid balkon: Voor al Uw sport- en campingartikelen en vrijefijdskleding NIEUWS IN HET KORT Rente S]tot .Op BROOD van VLUG komf men TERUG." Onder het motto 2 en (2 uur rijden, en uur rusten) en „Drinkjijenrijkik" (Glaasje op, laat je rijden) is het Verbond voor Veilig Verkeer gestart met een grote Veilig uit, Veilig thuis vakantieaktie. De noodzaak voor deze campagne tonen de ongevallencijfers van de juni/juli en augustusmaanden van vorig jaar, toen 837 doden en meer dan 15.000 gewonden vielen op onze Nederlandse wegen. SCHRIKBARENDE TOL Ook uit vergelijkingen met andere maanden van het jaar blijkt dat de vakantiemaanden tot de zwartste perio- de van het hele jaar behoren; de ge- stage stijging van de ongevallencijfers in de voorgaande jaren (1965 t/m augustus 723 doden, 1966 738 doden, 1967 821 doden en in 1968 837 doden) roept de beklemmende vraag op hoe lang het nog zal duren dat duizend doden de schrikbarende tol wordt in het Nederlandse vakantieverkeer, De grootste drukte op onze wegen wordt dit jaar verwacht als op 27 juni ae scholen en de metaalindustrie hun poorten sluiten en bovendien een mas- sale uittocht kan worden verwacht naar de T.T.-races in Assen, Een tweede golf volgt op 11 juli als een aantal bedrijven in de provincies Brabant, Limburg en Zeeland sluit, ter- wijl eveneens op 11 juli de vakanties beginnen van een groot aantal scholen en bedrijven in Northrhein/Westfalen. Een derde hausse op de wegen wordt op 25 juli verwacht, als de vakanties van de bouwbedrijven, de textielindus- trieen en een aantal collectief sluiten- de bedrijven in de oostelijke en noorde- lijke provincies beginnen. Van de honderdduizenden, die er van- af 27 juni opuit trekken voor een va- kantie in binnen- of buitenland, staat vast dat een groot aantal over onvol- doende rij-ervaring en verkeersinzicht beschikt, factoren, die vorig jaar veel- vuldig tot ernstige ongevallen hebben geleid. GEDRAGSADVIEZEN Het Verbond adviseert daarom alle automobilisten, die om welke reden dan ook minder dan 5.000 km per jaar rijden een minimum aan routine op te doen door de komende dagen een paar flinke proefritten te maken, eerst op stille en geleidelijk op wat drukkere wegen. Een tweede belangrijk gevaar in het vakantieverkeer betekent de grote mate van onbekendheid met afwijkende verkeers- en gedragsregels in binnen- en buitenland. Teneinde hierin een verbetering aan te brengen heeft het Verbond afgelopen weken een grote hoeveelheid voorlich- tingsmateriaal verspreid zoals een reis- folder, die in een oplage van een kwart miljoen exemplaren onder de werk- nemers van een groot aantal bedrijven is verspreid en waarin onder meer gedragsadviezen zijn opgenomen voor het rijden op autosnelwegen (snelheids- aanpassing, invoegen, filerijden, gedrag op verkeerspleinen, enz.). Voor hen die 'n buitenlandse vakantie- bestemming op het programma hebben staan, ligt een brochure klaar, die van twintig Europese de voornaamste af wijkende verkeersregels geeft. Deze brochure is voor f 1,bij het Verbond voor Veilig Verkeer, Postbus 287 Hil- versum verkrijgbaar en kan per brief- kaart worden besteld. De betaling kan geschieden door naast de normale porto vier postzegels van een kwartje bij te plakken. DRINKJIJENRIJIK Hoopt het Verbond dat door deze voor- lichting meer Nederlanders beter voor- bereid op vakantie zullen gaan, komen de weken zal middels de acties 2 en en Drinkjijenrijik extra worden bena- drukt om in ieder geval fit en nuchter de grote trek te aanvaarden en dan met een daggemiddelde van niet meer dan 500 km. In het bijzonder de minder ervaren vakantierijders zal op het hart worden gedrukt dat deelnemen aan het massale verkeer geen vrijetijdsbeste- ding, maar een vak is waarvoor 100% concentratie wordt vereist om te kun- nen anticiperen op de fouten van ande- ren in het verkeer: op plotseling af- slaande bromfietsers, op onverhoeds overstekende kinderen, op wat traag reagerende bejaarde automobilisten, op overmoedige jeugdige weggebruikers en op de gevaren die irritaties, haast, zelfovertschatting en bravour met zich meebrengen. m A. JL ONVERWACHTE SITUATIES Aangezien in het bijzonder op toeristi- sche, niet op massaal verkeer bereken- de wegen extra oplettendheid wordt verlangd voor onverwachte situaties (aan de verkeerde kant van de weg lopende voetgangers, bermtoerisme, groepjes fietsers, enz.) zal het Verbond in de vakantietijd via radio (voor het eerst ook regionaal via de RONO) en televisie intensief verkeersveiligheids- voorlichting geven. Met de ANWB neemt het Verbond voor Veilig Verkeer het standpunt in dat automobilisten ook op toeristische wegen het zogenaamde sightseeing over moeten laten aan hun mede-passagiers. Ook hier moet te langzaam rijden worden verhinderd om irritaties en minder gelukkige inhaal- manoeuvres van andere weggebruikers te vermijden. Extra voorzichtigheid, maar wel resoluut gedrag wordt aan- bevolen op kruisingen van binnen- wegen. Een verkeerd gekozen route kan beter na een kruising worden ge- corrigeerd dan het tot het laatste mo ment in onzekerheid laten van andere weggebruikers over de keuze van route en rijrichting. Tenslotte nog dit: waar de vakantie- bestemming ook ligt, in binnen- of buitenland, veel onervaren rijders zul len handen en voeten tekort komen om Veilig uit en Veilig thuis te komen. Het Verbond doet daarom een dringend beroep op het meer geroutineerde woon -werkverkeer om in de vakantie tijd van 27 juni tot medio augustus extra rekening te houden met langere rijtijden, in het bijzonder op de vrij- dagen. <s> o <9> <3> Bloembakken Siervazen Keulse potten Sierstenen Rotan hangers Plastic balkonafscheiding voor leuke gesehenken Lange Kerkstraat 44 Schiedam Zoals u wel gezien zult hebben, heeft de Plantsoenendienst alle op straat staande bloembakken in onze wijk weer opnieuw gevuld. Nu met prachtige rode geraniums, die een bijzonder fleurige noot zijn tussen de flatgebouwen. Plantsoenendienst vraagt u nu deze bloembakken in goede staat te houden. VERDWENEN GERANIUMS Dus er niet doorheen lopen, er geen hond in uit laten, geen fiets of brommer tegenaan zetten en er zeker geen plan- ten uit te halen voor eigen bloembak op balkon of in huis. Want dit laatste gebeurt helaas regelmatig. Uit de bak- ken in Kethel bij de winkels aan de Schiedamseweg waren de dag nadat ze gevuld waren, al veel geraniums ,,verdwenen". Dit is toch beschamend en geeft ook de plantsoenendienst een wrange smaak in de mond. Vooral als u weet dat deze ,,bloemenservice" van de gemeente jaarlijks ca. f 50.000, kost. Laten we dus met z'n alien zor- gen dat we het vertrouwen van de plantsoenendienst waard zijn en laat de geraniums een lang leven beschoren zijn; minstens tot het einde van de zomer! BESTUUR W1JKVERENIGING Voorzitter Dhr K. Vlug, Bachplein 194, tel. 35 13 56 Secretariaat Mevr. B. A. M. Luyckx, J. Oreliosingel 27, tel. 15 67 35 Financien Mevr. A. v. Spek, Obrechtstraat 86, tel. 15 95 38 Dhr. G. de Jager, Henr. Bosmanplein 125, tel. 15 10 63 Vice-voorzitter Dhr J. J. Levens, Joh. Straussplein 332, tel. 15 69 67 Leden Mevr. J. de Graaf, Diepenbrockstraat 90, tel. 26 03 99 Dhr. B. J. de Jong, J. Oreliosingel 5 Dhr. C. F. P. Ostendorf, Joh. Straussplein 331, tel. 15 71 17 Dhr. H. Overheul, Sem Dresdenplein 129 Dhr. H. O. Gusman, Bart Verhallenplein 80 Dhr. B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Toegevoegd lid Dhr. M. Jongste, Kerkweg 10, tel. 26 91 48 Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 MOEDERS VOOR MOEDERS Mevr. G. A. Bervoets-Schaberg, Bach plein 486, tel. 35 34 07 die voor Schie dam belast is met de Actie ,,Moeders voor Moeders" zal van 7 tot 22 juli we- gens vakantie afwezig zijn. Gedurende die tijd zal zij worden vervangen door mevr. F. Verkaik-Mennen, Diepenbrock straat 8, tel. 35 26 46. Mevr. Verkaik verzoekt diegenen die haar nodig heb ben uitsluitend te bellen tussen 17.00 en 19.00 uur, aangezien zij op andere uren niet aanwezig is! VERVANGENDE DIENSTPLICHT De Oecumenische vredesgroep waar- over we in ons nummer van 29 mei schreven, bericht ons, bij monde van dhr. B. Schijf, dat dhr. C. van Gerwen, Corn. v. Zantenplein 83 tot de groep is toegetreden. Indien er mensen zijn in de wijk die over vervangende dienst- plicht ingelicht willen worden, dan kun- nen ze bij dhr. v. Gerwen terecht. Hij weet ook bij welke instanties u moet zijn om vrijstelling van militaire dienst te verkrijgen en wie u op deze weg be- hulpzaam kunnen zijn. WERGROEP MUZIEK GESTART Donderdagavond 26 juni zal een eerste vergadering plaats vinden van de werk- groep die wil pogen om beginnend in September een serie muzikale- en an dere culturele avonden in Groenoord te realiseren. Voor deze avond werden uitgenodigd mevr. v. Duikeren-Pors, mevr. v. d. Slikke-de Niet, mej. Lilian Vinther, dhr. E. v. d. Horst, dhr. Joh. Groen, dhr. H. Pluym, dhr. G. C. Hage- naars en dhr. B. D. Roza. We zullen u op de hoogte houden van de resul- taten die deze werkgroep boekt. FRANSE GRAFIEK Tot en met maandag 21 juli kunt u in ons stedelijk museum nog de expositie ,,Hedehdaagse Franse grafiek" bewon- deren. We kunnen u deze tentoonstel- ling van harte aanbevelen, want ze is zeer de moeite waard. t p Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op t5. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. Te koop: Moderne kinderwagen, hoog model, witte skai bak, donker blauwe kap. Bak afneembaar en op standaard te plaatsen, plus mooi sierkussen, nieuw en zo goed als nieuwe veilig- heidsbox met nieuw boxkleed. Bachplein 286, telefoon 353979. AUTORIJSCHOOL AAD VAN LEEUWEN lest met Volkswagen. Uw eigen instruc- teur. Vamor-gediplomeerd. Prof.Ka- merl. Onneslaan 129, tel. 26 55 78. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Maliepaard, Telefoon 35 24 10 Bachplein 444 - Schiedam-Groenoord Voor poppen reparatie 136994 bellen. Wij halen en brengen zonder prijsver- hoging. Enige poppendokter in heel Zuid-Holland. Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 7