akkoorden ffForl" doorbreekl rechtlijnigheid! W. V. wil huismoeder- brigade bij oversteken Skelterraces Groenoord WALDO n.v. voig £Uro'*vl SCHIEDAM in 6% j f oLrLrnoi-r rr" MB bad* I anno 1820 N Rente tot itel Boerenleenbank Schiedam/Kethel A Uw rijbewijs ..JASMIN Groenoord is rechtlijnig; alle flatgebouwen en pleinen staan in rechthoeken ten opzichte van elkaar. Het groen van gazons en beplanting volgt die rechtlijnigheid op de voet. Bomen staan op vele punten netjes in rechte rijen van drie naast elkaar. Het enige punt in de wijk waar die rechtlijnigheid nu wordt doorbroken is op het Bart Verhallenplein, waar de plantsoenendienst met boomstammen uit het Sterrenbos geprobeerd heeft voor de jeugd een aparte speelgelegenheid te VOOR- EN TEGENSTANDERS Omdat de meningen van volwassenen over vorm en functie van deze speel gelegenheid nogal uiteenlopen, heb- ben we middels een opstel de school- jeugd van Groenoord eens om hun mening gevraagd. Het was een heel werk de ruim 125 opstellen te lezen en te rubriceren in voor- en tegenstanders. De namen die de kinderen voor de speelgelegenheid hebben gevonden varieren van palendorp, kralendorp, bonanzaspel, doolhof, indianenkamp tot doolhof. De meest gebruikte naam is echter gewoon ,,Het Fort". Sommige kinderen legden hun mening over Het Fort weer in 4 regels, anderen schre- ven 2 kantjes vol over hun bevindingen. Het aantal kinderen dat positief over Het Fort oordeelt en er regelmatig speelt was maar weinig meer in aantal dan de kinderen die er niets aan vin- den. Daartussenin is een groep die er nooit spelen, doch er ook niet tegen zijn dat het er is. Van vele kinderen kwam de opmerking dat het Fort na enkele keren er gespeeld te hebben gaat vervelen en geen nieuwe spelmo- gelijkheden meer biedt. De tegenstan ders van het Fort stellen allemaal dat ze er veel liever een speeltuin hadden gehad met schommels, wippen, glij- baan, klimrekken enz. De voorstanders willen het Fort graag nog verder ver- volmaakt zien met een poort, uitkijk- toren, schietgaten en andere attributen die het indianen- of cowboyspel wat echter kunnen maken. (zie vervolg 5) r 4 1 SL aargjgstfi Hier ziet U het ,,Fort" in al zijn glorie, gefotografeerd vanaf de derde etage van een der naburige fiats. U ziet, er is nog wei ruimte voor enkele aanvullingen zoais door de kinderen werd voorgesteid. Een belangrijk punt dat met het door- trekken van de Laan van Bol 'Es aan de orde komt, is de noodzaak van bevei- ligde oversteekplaatsen voor alle schoolkinderen die nu een drukke weg zullen moeten oversteken op weg naar school. HUISMOEDERBRIGADE In ons vorig nummer braken we al een lans voor oversteekplaatsen op de E. v. Beinumlaan; dit gaat nu ook gel- den voor de Laan van Bol 'Es. De tijd is rijp voor een grondige aanpak voor de scholen weer beginnen. Wellicht kan worden overgegaan tot de aanstelling van verkeers-brigadiertjes of huismoe- ders op de belangrijkste plaatsen, zo- dat een veilige oversteek gegarandeerd wordt. Uit een der kranten vernamen we dat politie en gemeente geen aan- leiding zien om voor de Churchillweg het verkeer op v. Beinumlaan en Laan van Bol 'Es gaat ontlasten, tijdelijke oversteekplaatsen aan te leggen. Daar het gereed komen van die Churchill weg voorlopig nog beslist niet is te verwachten, wil de wijkvereniging zich niet schikken in de huidige gevaarlijke situatie. Ze vraagt daarom of er huis- moeders zijn die bereid zijn zich bij toerbeurt beschikbaar te stellen voor het behulpzaam zijn bij het oversteken tijdens het aan- en uitgaan der scholen. In Alexanderstad in Rotterdam is zo'n huismoederbrigade een eclatent suk- ses. De politie gaf de moeders een speciale cursus voordat ze aan het werk gingen. Gaarne ontvangen we ad- haesiebetuigingen van huisvrouwen bij de redaktie van dit blad of bij een der bestuursleden der wijkvereniging, zo- dat we snel tot actie kunnen over gaan. Voor uw Reisdeviezen en Reisverzekeringen Travelercheques Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, fel. 15 8183 A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 2e Jaargang no. 31 10 juli 1969 Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. Verschijnt iedere veertien dagen huis aan huis in Groenoord en Kethel. Secretariaat: J. Oreliosingel 27, telefoon 15 67 35. Gironummer Wijkver. Groenoord 267585 Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. i. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Op zaterdagmiddag 19 juli krijgt Groenoord een zeer speciale attractie. Dan organiseert n.l. de Schiedamse Gemeenschap op het Bachplein skel- erraces om de grote prijs van Schie dam. Een gedeelte van het parkeerter- rein van het Bachplein zal hiertoe met behulp van strobalen worden herscha- pen in een racecircuit. De races be ginnen om 14.00 uur. GROENOORD-TEAM Aan de wedstrijden zal worden deel- genomen door in totaal 20 ploegen ge- recruteerd uit bedrijven en verenigin- gen. Ook onze wijkvereniging Groen oord is van de partij met een ploeg en zal proberen in de prijzen te vallen. Het bezit van een eigen skelter is niet nodig, want er staan skelters ter be- schikking op het parcours. Ook vak- kennis is niet vereist. De gang van zaken is als volgt: Eerst rijden de leden van dezelfde ploeg tegen elkaar. De snelste gaat over naar de finale. Van zijn behendigheid zal het afhangen hoe lang hij in de strijd blijft. Er zullen prijzen worden gegeven aan de drie snelste ploegen en aan de drie snelste individuele rijders. Een troostprijs valt ten deel aan de rijder die de langzaam- ste ronde op zijn naam brengt We juichen dit initiatief van SG van harte toe en hopen dat er volgende week zaterdag een massaal publiek zal zijn en dat dit publiek de ware spanning en sfeer rondom de baan zal brengen. dan naar AUTORIJSCHOOL V.A.M.O.R. en N.B.A. ge- dipl. en erkend. Lest met Fiat 850 en Fiat 850 Abarth Bachplein 114, - Tel. 353291 Schiedam b.g.g. 262385 »f 159373

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1