HET FORT Rijden over voetpaden knip dit uit Groenoord" wordt met Holy verbonden CONTRIBUTE Sporthuis KiUnun Grote muzikale P1 annen Brievenbus Bachplein? CfefeUciteerd! anno 1820 °ogste JUDO Delta sportcentrum GR0ENTJE 'RI/w/el-proof f Brommer-p^ Voor al Uw sport- en campingartikelen en vrijetijdskleding 99 Rente FF] tot (vervolg viin voorptig.) GEVARENFACTOR De spelletjes die de kinderen in het Fort doen zijn o.a. cowboytje, indiaan- tje en rovertje spelen, tikkertje, ver- stoppertje, doch het meest worden de palen wel gebruikt om er overeen te lopen. Dit is zeker niet de bedoeling geweest van de ontwerper; hij zag de palen echt als een beschutting; als het creeren van een intimiteit voor de kin deren. Het lopen over de palen ia n.l. beslist niet van gevaar ontbloot. Dat blijkt ook wel uit de opstellen. Bijna alle kinderen hebben het over het ge vaar en over de ongelukjes die er al uit zijn voortgekomen. Dit komt voor- namelijk doordat als kinderen eenmaal aan een wandeiing over de palen zijn begonnen, ze door achter hen lopende (en vooral grotere) kinderen worden gedwongen vaak te snel door te lopen. Ze springen er dan in angst vaak af of vallen in overmoed. Er waren zelfs suggesties er leuningen aan te maken, of uitwijkmogelijkheden. Dat laatste is natuurlijk altijd mogelijk door enkele concentraties van palen aan de ,,muur" toe te voegen. We zullen in dit num- mer en in volgende edities enkele van de leukste en origineelste opstellen der kinderen opnemen. Ze zeggen meer dan wij als commentator onder woor- den kunnen brengen. h ET FORD Ik kom er vaak, omdat het leuk is om over de palen te lopen. Er stond in de krant dat het een ford voor moest stel- len (Anders hat niemand het geweten.) Er stond ook dat als je in het fort was dat je de flats weg moest denken en je verbeelden dat je in de priaerie was. Als er iets is dat in Groenoord niet kan is het wel de flats wegdenken. Mijn ouders vinden dat ze er beter gras op hadden kunnen laten staan. Ze voet- balden er toch altijd op. Ik vind het wel leuk om er op te spelen. Maar van mij hoeft het er helemaal niet te zijn. Annemarieke Zweinenberg HET FORT Ik mag wel naar het fort maar ik vind het zelf niet leuk. Het zijn alleen maar een paar palen waar je op kan lopen, anders niet. Ik ga er haast nooit been omdat ik wel andere dingen te doen heb dan op die palen te spelen. Je loopt alleen het risico dat je eraf valt, en vol schrammen zit. En als je er op speelt, gaat het je toch gauw vervelen. Ik begrijp niet dat er nog kinderen zijn die dat leuk vinden, er zijn er wel die er heel de middag op spelen. Nee ik denk er gewoon niet aan. Ik vind er niets leuk aan, het zijn gewone houten palen, meer niet. Marjan Rotmans HET FORT Het fort is wel leuk. Ik kom er 's avonds weleens, maar je kan er geen vangertje spelen. En het is ook zo gevaarlijk om er op te lopen. Want ik zie er weleens kinderen vanaf vallen. Een speeltuin zou leuker zijn met twee wippen en een stuk of 5 schommels. een glijbaan en een draaimolen. Net zoiets als in het Beatrixpark. Dan kunnen er ook kleinere kinderen speien een paar bankjes er bij voor de moeders. Maar de glijbaan het liefst niet van hout en spijkers, want dan blijf je haken. In het Beatrixpark is hij van dat lichtgroene spul gemaakt. la een speeltuin zou veel leuker zijn als het kan liefst 2 glijbanen (een hoge voor de groten en een /age voor de kleinen). En wilt u een hoge wip en een kleine wip maken. Net zoals met de glijbanen. Ik hoop dat u er een speeltuin maakt. Ik zou u hartelijk kun nen bedanken. Als u het doet hebben de 10-tallen kleintjes bij ons in de buurt er ook gaan spelen. Hans Drenkelford HET INDIANENFORT Ik speel haast nooit in het indianenfort. Ik vind er niets aan, je hebt er niets anders te doen dan op die palen te lopen en het is nog gevaarlijk ook. Als die kleine (ook grotere) kinderen, die op die palen lopen, misstappen, dan is het gebeurd met de pret. Een echte speeltuin (met schommels, een glijbaan, enz.) zou veel leuker zijn. Of een ouwe tank, of een krot van een vliegtuig, of een paar ouwe auto's zouden veel meer plezier brengen. Dick Krul HET FORD If vind dat ford wel leuk. We spelen er coyboytje. Ik zou graag een huis er in willen hebben want daar kunnen we dan in wegkruipen als we overvallen worden door de Indianen. Een poort bij ce ingang zou ook wel leuk zijn. En een uitkijkpost met de vlag van de V.S. er bovenop. Wat struiken in het midden en schietgaten tussen de palen. Peter van Beek HET INDIANENFORT Ik vind het machtig't is weer eens een afwisseling al die saaie boel hier. Ik speel er heel vaak, dan doe ik tikkertje of voetje van de vloer. Het mag dan we/ kinderachtig klinken voor een meis- je van 14 jaar. Maar heus je kan er harstikke lol mee hebben. Wat zou je nou anders moeten doen, naar de stad, nou daar heb je het al, dan moet je weer geld uitgeven. Als je bij de palen bent (zo noem ik dat) dan ontmoet je nog iemand. Ik zou graag (al is het mis- schien te veel gevraagd) willen dat hier een jeugdherberg kwam waar je kan dansen en kaarten, sjoelen en al die oingen meer. Ik hoop dat m'n wens vervuld wordt. Dit is geschreven door Irma Berends. T. Morltz Jeugd-judo v.a. 5 jr. op woensdag v. 12.30-15.30 uur en zaterdag v. 09.00 10 00 uur in trefcentrum Martinuskerk Inl. ook tel. 01880-5552 Of het bij P.T.T. regel is dat bij elke telefooncel ook een brievenbus is we- ten we niet. Wel weten we dat in Laan van Bol 'Es, op het Joh. Straussplein en in de E. v. Beinumlaan die cotnbi- natie van brievenbus met telefooncel wel aanwezig is. Waarom dan niet op het Bachplein, zo vragen we ons met veel bewoners van dat plein af? Wie weet kan P.T.T. de 572 gezinnen op het Bachplein blij maken met een brieven bus bij de telefooncel op het plein. Dat bespaart ze een tocht naar het Strausspleinl De Werkgroep ,,Culturele Evenemen- ten" die op 26 juni haar eerste bijeen- komst had, heeft die eerste avond ge- lijk spijkers met koppen geslagen. Er werd een basisprogramma opgesteld voor de maanden September, oktober, november en december. Respectievelijk wordt gedacht aan een orgelbespeling met toelichting door een bekend orga nist, een concert door een groot man- nenkoor, een optreden van een sym- phonie-orkest en een massaal kerst- concert, met koren, solisten en samen- zang. Gezien het prille stadium waarin de plannen zich nog bevinden, achten we het niet raadzaam nu al namen en exacte data te noemen, doch zodra er iets concreets te melden is, doen we dat onmiddellijk. Het derde kwartaal is begonnen. We verzoeken alle leden van de wijkver- eniging die hun contributie per kwar taal, per giro of bank betalen, hun storting of overschrijving zo spoedig mogelijk te willen doen op giro 267585 t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord e.o. of op de Boerenleen- bank Kethel, Zwaluwlaan 101, Schie dam. Het rijden over voetpaden door jong en oud neemt de laatste tijd steeds meer toe. De voetpaden welke in Groenoord zijn aangelegd, vormen in veel gevallen de verbinding tussen de pleinen onderling. Door kinderen en bejaarden wordt veel gebruik gemaakt van deze voetpaden. KWETSBARE VOETGANGERS Door met fiets en bromfiets over deze paden te rijden brengt men juist deze kwetsbare voetgangers in gevaar. Elke bewoner van Groenoord weet wat voet paden zijn of welk gedeelte tot de rij- baan behoort. Het is nog niet zo lang geleden dat er vragen werden gesteld over de Jozef Oreliosingel, of dit nu wel of geen voetpaden waren, daar deze paden beter als voetpaden tot zijn recht zouden komen. Hierna zijn er borden geplaatst, zodat deze paden aangeduid werden als voetpaden. Men ziet echter steeds dat door jong en oud over deze voetpaden wordt ge- reden. Wanneer iedereen zich eens aan de verkeersregels zou houden en dit geldt dan niet alleen voor het rijden over voetpaden, doch in het algemeen, dan zal Groenoord er veiliger door worden. Neem de tijd, het leven is toch al zo gehaastl M. J. Naschrift redactie: Het valt ons regelmatig op dat er ook vele .bejaarden" op fiets en bromfiets over de voetpaden rijden. Daar juist deze groep mensen altijd als kwetsbaar in het verkeer wordt aangeduid, zouden we van hen juist het goede voorbeeld verwachten. Maar als je hen wel eens op de borden die het voetpad aangeven wijst, doen ze net zo verwonderd of onwetend dat je de kwetsbaarheid van de oudere leeftijdsgroepen in twijfel gaat trekken. Van kinderen en druk- bezette ouders kun je de haast en daar- door overtreding van het rijverbod op de voetpaden nog wel eens voorstellen, doch de ouderen hebben alle tijd, zodat haast uit den boze isl GEBRUIK W»" HET V0ETPB° GfGfiftHNDEERD Dhr. en mevr. Levens maakten ons op 27 juni op zeer originele wijze bekend met de geboorte van hun dochter Antoinette. Dhr. Levens (vice-voorzitter der wijkvereniging en tevens drukker- uitgever van ons blad) liet aan al zijn familie, vrienden en relaties persoonlijk een doos aanreiken met daarin een complete zuigfles. In die zuigfles zat opgerold in echte muisjes een oorkon- de die melding maakte van de heuge- lijke geboorte. Namens de wijkvereni ging wensen we dhr. en mevr. Levens nog van harte geluk met hun dochter Antoinette. Oranjesfraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513 99 Omstreeks de helft van augustus zal Groenoord rechtstreeks met de Vlaar- dingse Holywijk verbonden worden door het doortrekken van de Laan van Bol 'Es met de Vlaardingse Zwanen- singel. Aan de Vlaardingse kant zijn de werkzaamheden aan de weg al geruime tijd in voile gang; aan Schiedamse zijde moesten eerst nog de buizen die ge bruikt zijn voor het aanvoeren van zand voor de Zoomweg en de ophogingen van Groenoord worden weggehaald. VOORLOPIGE VERBINDING De nieuwe weg zal in tegenstelling tot kranteberichten een tijdeiijk ka- rakter dragen. Het wordt een 8 meter brede klinkerweg, die aan de noord- zijde nog een voetpad krijgt van 3 meter breed. De weg zal niet geheel rechtaan lopen; i.v.m. een toekomstig viaduct van de Zoomweg, maakt de weg een bocht zuidwaarts en daarna weer terug. De definitieve verbinding tussen Groenoord en Holy zal in de toekomst worden gevormd door een veel bredere weg die aansluit op de Mozartlaan. Voorlopig echter kunnen we eindelijk sneller bij onze Vlaarding se familieleden en bekenden op bezoek gaan (vooral per fiets of brommer) en wordt de Laan van Bol 'Es van ,,slurf" een echte weg. Of ook de huidige en toekomstige middenstand in Groenoord en Kethel zo blij zal zijn met die ge- makkelijke doorsteek naar Vlaardingen is echter wel de vraag! Er zijn in Vlaar dingen zoals bekend nogal wat zeer grote publiektrekkende winkels en die zullen nu nog gemakkelijker bereik- baar worden! C&Y. WENST U LID TE WORDEN VAN DE WIJKVERENIGING GROENOORD? Neem dan even contact op metj Mevrouw G. J. v. d. Spek, Obrechtstraat 86, tel. 15 95 38; Mevrouw B. A. M. Luyckx, J. Oreliosingel 27, tel. 15 67 35; Dhr. G. de Jager, Bosmanplein 125, tel. 1510 63. U wordt hierna zo spoedig rrogelijk bezochtl

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 5