verweg? >jLfv A~ 2uurrijden 1/4 uur rust drinkjijenrijik Hippisch Groenoord Balkon- bakken- keuring Flats fleuriger sv M CKlcinc Agenda trefcentrum Martinuskerk anno 1B2D akkoordjes UIT DE SCHOOL GEKLAPT.... Etend afscheid Het toestellen leventje Een kopje thee? Juwelier Boot Vun Sehns slagerijen Rente (ip tot i O y VF/o On. .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Het ging er donderdagmiddag 26 juni vrolijk aan toe op de speelplaats van de Openbare Lagere Kleuterschool aan de Peter v. Anrooylaan (wanneer krijgt de school nu eens een naam? - red.). Honderdtwintig kleuters vierden er het eind van het schooljaar met een ge- zamenlijke maaltijd. ELFEN EN KABOUTERS Leidsters en oudercommissie zorgden voor een crepepapieren kabouter- uitrusting voor de jongens, terwijl de meisjes als elfjes verkleed aanzaten. Het was een fleurig gezicht, al die zin- gende, etende en dansende bosfiguren onder het stralende zonnetje. Zelfs de draglinemachinist die vlak bij de school werkzaamheden verrichtte, wilde er zijn motor wel even voor stop zetten. Op- getogen kinderen bewaren een heer- lijke herinnering aan het afscheid van de kleuterschool, wat niet in het laatst te danken'is aan het enthousiasme van de leidsters en de zeer prettige samen- werking met oudercommissie en ou- ders! -1&- il. Het paard is in, dat is algemeen be- kend. Maneges rijzen als paddestoelen uit de grond en vele kinderen in dor- pen en in buitenwijken van grote ste- den hebben paardrijles of kunnen zich zelfs de gelukkige eigenaar noemen van zo'n fijne kameraad. PAARD TUSSEN FLATS Ook in Kethel zijn de nodige paarden- en ponybezittertjes. Op woensdag- en zaterdagmiddag en ook vaak's avonds zie je op ,,de zandvlakte" en in de buurt van het Bachplein talloze paar- den draven, die een attractie vormen voor de flatbewoners rondom. Soms komt er wel eens zo'n paardje par- mantig dwars over de pleinen in Groenoord draven. Vreemd gezicht zo tussen die hoge flats. Onlangs troffen we een meisje aan dat met haar pony een boodschap deed bij Bijl. Een vrien- dinnetje hield het paardje voor de deur zolang vast, maar het scheelde maar een haar of het dier was mee naar binnen gegaan. P.S. Naar we naderhand vernamen is kort- geleden in Kethel opgericht de Pony- club de ,,Spalandruiters". Over deze ponyclub zullen we U binnenkort nog uitvoerig inlichten. Men bereidt n.l. een grote demonstratie voorl In het kader van de actie „Geef uw gevel een corsage", die door de KNMTP in samenwerking met wijkver- eniging Groenoord wordt gehouden met als doel het verfraaien van de balkons van onze wijk d.m.v. balkonbakken, in- formeerden we U al uitvoerig over het vullen en het ophangen der bloem- bakken. We stelden toen ook een keuring der bakken in het vooruitzicht, met daaraan verbonden een aantal leuke prijzen. GEMELEERDE JURY De datum van de balkonbakkenkeuring kunnen we U nu geven: dat zal zijn maandag 11 augustus a.s. De meeste mensen zullen dan weer terug zijn van vakantie en de zomer is dan op zijn hoogtepunt, zodat de bloembakken er op zijn voordeligst bij zullen staan. De keuring zal geschieden door een jury bestaande uit dhr. J. A. Overzet, voorz. afd. Schiedam der KNMTP, dhr. W. F. K. Zaalberg, adj. seer, van het hoofdbestuur der KNMTP en dhr. A. de Bruin, chef stadskwekerij, als deskun- digen en een drietal bestuursleden der wijkvereniging als lekenbeoordelaars. Wat betreft de keuringsvoorwaarden, de maatstaven en de aan de keuring verbonden prijzen, zullen we U in onze volgende uitgave van 7 augustus uit voerig inlichten. We geloven wel dat de jury het niet gemakkelijk zal krij- gen, want we hebben tijdens een wan- deling door Groenoord al zoveel prach- tige balkons gezien, dat de prijsbepa- ling niet zal meevalien. Opvallend was het dat er enkele flatgebouwen zijn die wat de aantallen bloembakken betreft direct opvallen. Kennelijk hebben erv- kele bloembakenthousiasten hier een sneeuwbaleffect teweeg gebracht. (Uit Animo Nieuws) Achterin de turnzaal staat de brug met een sip gezicht te kijken. Zijn linker ligger doet zo'n pijn en weer heeft nie- mand medelijden met hem. Dat ene meisje dat hem daarnet zo bezeerd heeft zal natuurlijk volgende week weer terugkomen. Misschien is hij dan wel .total los". Niemand let ;op hem. Hij wordt iedere weer weer met rug-, been- en gezichtklachten weggezet. De bok waar hij naast staat zegt nooit wat. Het paard ook niet, want die staat zelf te kermen van de pijn. De kast, die van zijn onderstel beroofd is, staat in de hoek te snikken. Alleen de ringen heb ben geen pijn. Hun touwen mogen dan wat uitgerekt zijn, toch kunnen ze nog schommelen van plezier. Zij wachten weer op het moment dat ze naar beneden worden gehaald. De an- dere toestellen zouden wel weg willen lopen. Helaas, ze kunnen niet. Help ze toch eens. Smak ze niet alle- maal tegen elkaar aan. Verzorg ze toch goed. Jij wilt toch ook leven? Nou zij ook! A. Oosterhoff, M. 14-16 j. 10 juli van 1415 uur spreekuur ver- loskundige, mevr. Segers, repetitie Par. Zangkoor, van 2022 uur. 11 juli van 1415 uur bejaarden gym. van 16.3018.30 uur, balletlessen Tosca Balm. 12 juli van 1012 uur, spaarbank. vanaf 9.00 uur judo, Ted Moutz. 14 juli repetitie Bel Canto, van 2022 uur. 15 juli van 1415 uur, bejaardensoos. 16 juli van 14.3020.30 uur, balletles sen Tosca Balm. 17 juli van 1415 uur spreekuur ver- loskundige, mevr. Segers, repetitie Par. Zangkoor, van 2022 uur. 18 juli van 1415 uur, bejaarden gym. van 16.3018.30 uur, balletlessen Tosca Balm. 19 juli van 1012 uur, spaarbank. vanaf 9.00 uur judo, Ted Moutz. 21 juli repetitie Bel Canto, van 20 22 uur. 22 juli van 1415 uur, bejaardensoos. 23 juli van 14.3020.30 uur, balletles sen Tosca Balm. 24 juli van 1415 uur, spreekuur ver- loskundige, mevr. Segers, repetitie Par. Zangkoor, van 2022 uur. 25 juli van 1415 uur, bejaarden gym. van 16.3018.30 uur, balletlessen Tosca Balm. 26 juli van 1012 uur, spaarbank. vanaf 9.00 uur, judo Ted Moutz. 28 juli repetitie Bel Canto, van 2022 uur. 29 juli van 1415 uur, bejaardensoos. 30 juli van 14.3020.30 uur, balletles sen Tosca Balm. 31 juli van 1415 uur, spreekuur ver- loskundige, mevr. Segers, repetitie Par. Zangkoor, van 2022 uur. De handigers, die proberen om telkens iets nieuws te doen met aluminium, hebben nu een soort toverlepel pp de markt gebracht. Wie in Amerika snel een kop thee wil hebben, doet niets anders dan een kop vullen met heet water en daar vervolgens in roeren met een lepeltje, dat na gebruik wordt weggegooid. Dat lepeltje is van blad-dun aluminium, hoi en gevuld met theebladeren, die op hun plaats worden gehouden door een dun poreus dekje. Naar verkiezing kan men ook zulke holle lepeltjes krij- gen, waarin koffie, soep, cacao of vruchtensap zit verborgen. De huis- vrouw serveert kopjes water en al naar gelang de gast een wens uit, roert zij met het vereiste lepeltje. De theevisite wordt op die manier een soort sim-sala-bim-vertoning. Maar het is zo handig, zeggen de fabrikanten, want je hoeft nooit meer dan edn kopje tegelijk te maken. Nog belangrijker lijkt het ons, dat het nieuw en een beetje gek is. Dat zijn tegenwoordig goede verkoopargumen- ten. MODEL CLAUDIA Dr. Wibautpiein 15 Telefoon 26 69 05 Voor een lekkere maaltijd mef vlees Noordeinc e 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 Kethel Al geruime tijd zijn schilders van het Rotterdamse schildersbedrijf v. d. Plas en Kabouw n.v. bezig om alle flats van de gemeente een beetje fleuriger te maken. De betonnen randen van bal kons en galerijen worden met een beige verfje „versierd". LANGDURIG KARWEI Het verschil tussen al geverfde en nog niet behandelde fiatblokken is zeer goed te zien. Dit werk kon niet eerder uitgevoerd worden omdat het beton nog werking vertoonde. We vroegen een der schilders eens te schatten hoeveel kilo verf er in het hele projekt (dat 16 hoogbouw en 12 laagbouwflats omvat) zou gaan zitten. Hij kwam ruw geschat op maar liefst 4400 kilo aan primer en aflak tesamen. Dat dit projekt niet in een paar dagen geklaard is, is natuurlijk wel duidelijk. Ook weer ruw geschat zijn 3 man er toch zo'n 150 pure werkdagen mee bezig. Slechte weersomstandigheden meegerekend is dit dus een project van vele maanden. De schilders vragen de bewoners van nog te verven flats alle medewerking bij hun werk. Wilt u dus auto's die in de onmiddellijke omgeving van de flats staan even verwijderen en ook met uw was rekening houden met verfspetters en met de natte balkonranden. Uw medewerking biedt de schilders de kans zo snel mogelijk te werken er, dat is ook in UW belang! Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. Bij de fa. Kerstens, Mozartlaan 65 (tel. 26 98 52) is een beige duifje (soort Turks tortelduifje) voor de eigenaar terug te halen. Het is gevonden op het J. Urlusplein. AUTORIJSCHOOL AAD VAN LEEUWEN lest met Volkswagen. Uw eigen instruc- teur. Vamor-gediplomeerd. Prof.Ka- merl. Onneslaan 129, tel. 26 55 78. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Maliepaard, Telefoon 35 24 10 Bachplein 444 - Schledam-Groenoord Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad.

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 7