akkoorden Is er voldoende speelgelegenheid brigade Balkon- bakken- keuring r\ Vi WALDO n.v. SCHIEDAM bijdrage aan aktie huismoeder- sconcou rs I Uw rijbewijs ..JASMIN" Van Selins slagerijen Boerenleenbank Schiedam/Kethel t/uL We hebben het in ons blad al verschillende malen gehad over de speelgelegen heid in Groenoord. Vorig jaar plaatsten we daarover ook nog een aantal opstellen van schoolkinderen die over dat onderwerp hun gedachten op papier zetten. Nu we kortgeleden diezelfde kinderen hun mening vroegen over ,,Het Fort" aan het Bart Verhallenplein, kwamen er in die opstellen weer zoveel opmerkingen over de speelgelegenheid in het algemeen, dat we besloten nog weer eens een inventarisatie te maken van de recreatiemogelijkheden voor de jeugd. RUIM VOLDOENDE We maakten daartoe op een mooie zomeravond eens een wandeling door de wijk, beginnend bij de Sweelinck- singel in Groenoord-Zuid. Dit gedeelte van de wijk is rijkelijk gezegend met speelplaatsen; we telden er 6 klim- rekcombinaties, met banken, benevens een zestal grasveldjes voor allerlei spelletjes. Tenslotte zijn er de klim- bomen aan de Valeriusstraat, die zeer intensief gebruikt worden en de beide voetbalvelden die een functie vervul- len voor de gehele wijk, dat hebben de voet- en handbaltournooien van de Wijkvereniging wel bewezen. Maar dan Noordwaarts gaande wordt de speelgelegenheid gaandeweg min der. Op het B. Zweersplein en het W. Landreplein vinden we een paar ban- ken, een zandbak en wat klimrekken, terwijl op het A. v. Raalteplein gelegen- heid is voor het spelen van basketbal. Het Bart Verhallenplein zou eveneens voor basketbal of volleybal worden be- stemd. Aan de Noordzijde van het- zelfde plein bevindt zich de reeds veel besproken stammenspeelplaats, kort- weg ,,Het Fort" genoemd. Vermelden we tenslotte nog een zandbak op de speelplaats van de drie kleuterscho- len, benevens een enkel klimrekje op dezelfde speelplaatsen. En dan houdt het opl KLEINE ACTIERADIUS Op 't hele middengedeelte van Groen oord, dus tot aan de Vivaldilaan/Mo- zartlaan (waar juist het grootste aantal kinderen van de wijk te vinden Is) is totaal geen gelegenheid voor school- gaande en kleinere kinderen om vlak bij huis bezig te zijn. En dat terwijl wetenschappelijk is vastgesteld dat de actieradius van peuters en kleuters tot honderd meter loopafstand reikt en dat de lagere schooljeugd normaal maar vierhonderd meter van huis gaat spelenl We hebben U in vorige artikelen al gewezen op de vele moderne speel- mogelijkheden In de vorm van bouw- speelplaatsen, waterspeelplaatsen en avontuurlijke speelplaatsen die vooral in plaatsen als Delft, Utrecht en Am sterdam te vinden zijn. Voor zulke speelplaatsen is gezien het zeer com- pacte karakter van Groenoord geen plaats meer. Doch er moet toch hier en daar tussen de flatblokken en op de pleinen nog wel een attractief klimrek of een kleine speelruimte met de fan- tasie prikkelende mogelijkheden ge- creberd kunnen worden. Om van de omisbare zandbak maar te zwijgen! Al AUTORIJSCHOOL V.A.M.O.R. en N.B.A. ge- dlpl. en erkend. Lett met Flat 850 en Flat 850 Abarth Bachpleln 114, - Tel. 353291 Schiedam b.g.g. 262385 of 159373 2e Jaargang no. 32 7 aug. 1969 Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. Verschijnt iedere veertien dagen huis aan huis in Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Secretariaal: Wijkvereniging I. Oreliosingel 27, telefoon 15 67 35. Gironummer Wijkver. Groenoord 267585 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. i. Levens Jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 zijn er vele tegenstanders van de zand bak in een woonwijk; we hebben toch in tientallen nieuwbouwwijken overal in het land gezien dat de zandbak een onmisbaar attribuut is en blijft. U moet maar eens zien hoe de kleuters elke losse tegel tot een zandbakje maken. Binnen de kortst mogelijke tijd is zo'n zandbak" vele malen vergroot. Moderne, felgekleurde polyester speel- plastieken; ideaal voor plaatsing op kleine ruimten tussen de flats. Dit plaatje is genomen in Delft. BACHPLEIN AFMAKEN Vervolgen we na dit intermezzo onze weg verder noordwaarts I Tussen de zogenaamde ,,L-flats" is gelukkig ruim- te genoeg overgebleven om de plant- soenendienst de gelegenheid te geven een aaneengesloten recreatieparcours te maken. Ingebed in gazons (nou ja het is groen) vinden we er de rol- schaatsbaan (waarvoor tot veler ver- driet een grote zandbak het veld moest vervolg ptig. 3 In ons vorige nummer gaven we U de datum van de balkonbakkenkeuring die door de KNMTP en de wijkvereniging samen zal worden verzorgd. Dat zal zijn maandag 11 augustus a s. We be- loofden U nog nader te zullen infor- meren over de keuringsvoorwaarden en maatstaven. Die gegevens vindt U nu hieronder! ledereen die door middel van het aan- brengen en het verzorgen van een bloemversiering een bijdrage heeft ge- leverd aan de aktie „GEEF UW GEVEL EEN CORSAGE" wordt automatisch bij de keuring betrokken. Dit houdt dus in dat een bloemversiering bij de keuring betrokken zal worden welke van bui- tenaf bezien een bijdrage heeft gele- verd tot het gestelde doel. Het is ons bekend dat velen een bloemversiering voor eigen genoegen hebben aange- bracht welke alleen bezien vanaf het balkon een lust vormt voor het oog. Hoewel wij deze wijze van balkonver- siering uitermate belangrijk vinden, be- antwoordt deze aktiviteit niet aan het gestelde doel van deze aktie en zal dan ook bij de keuring buiten beschou- wing worden gelaten. Bij de te hou- den keuring op 11 augustus zal wor den gelet op: 1e Bloeirijkheid, 2e Sa- menstelling van de geplante materia- len, 3e Staat van onderhoud, 4e Ver- houding bloembak tot de aangebrachte planten, 5e De bloembak m.b.t. zijn directe omgeving. De uitslag van deze .keuring, waaraan door de KNMTP en de Wijkvereniging een tiental geldprij- zen zijn verbonden, zal worden bekend gemaakt in ons nummer van 22 augus tus a.s. Tevens zal het mooiste balkon van Groenoord middels een foto in Groenoord-Akkoorden worden afge- drukt. Op initiatief van de hengelsportver. Schiedam en onder auspicien van de Schiedamse Gemeenschap zal in het kader van de vakantieweek a s. zater- dag 9 augustus een visconcours wor den gehouden in de vijvers van het Beatrixpark. KIJKERS WELKOM 's Ochtends van 8 tot 11 uur vissen de hengelaars boven de 15 jaar terwijl 's middags van 14.00 tot 16.00 uur de jeugd onder de 15 jaar zijn geluk kan beproeven in de goed van vis voorzie- ne vijvers. De nummers voor beide wedstrijden moeten minstens een half uur van te voren zijn afgehaald bij de theeschenkerij in het park. Daar de in- schrjjfmogelijkheid voor dit viscon cours inmiddels voorbij is, kan dit ar- tikeltje alleen nog geinteresseerde kij- kers van dienst zijn. Als U stil bent, kunt U als toeschouwer aan de walle- kant plaats nemenl We hebben ons inzake de noodzaak de schoolgaande kinderen op E. van Beinumlaan en Laan van Bol'Es een veilige oversteek te garanderen door bijv. een oversteekbrigade van huis- moeders kennelijk vergist. Want een maand na de plaatsing van ons artikel hierover heeft zich zegge en schrijve 1 huismoeder gemeld die bereid is te gaan helpen bij het oversteken. GELIJK REAGEREN We hopen in ons hart dat er tientallen dames na het lezen van het artikel in G.A. van 10 juli wel gedacht hebben ,,Ja, daar wil ik aan mee doeni", doch dat ze het door de vakanties ,,ver- geten" zijn. We hopen ook dat deze dames dan nu onmiddellijk zullen rea- geren en ons hun naam en adres zul len opgeven. Mochten we een week na deze editie nog niet voldoende re aches binnen hebben, dan beschouwen we onze missie als geeindigd en ho pen we dat men ons naderhand niet zal verwijten dat we niets ondernomen hebben. Want we blijven van mening dat zolang de Churchiilweg nog niet gereed is (en dat zal beslist het ko- mende schooljaar niet het geval zijn) de door de schoolkinderen over te steken Laan van Bol'Es, E. v. Beinum laan en Mozartlaan beslist als onveilig bestempeld worden. Aan U dus de daad moeders van Groenoord! Voor een lekkere maaltijd mef vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 Kethel A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 Voor uw Reisdevlezen en Reisverzekeringen Travelercheques Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel. 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1