HENFLI Geslaagde Skelterraces Doorsteek open! Pony - show Spoedig eerste paal Borodin - complex' Speelgelegenheid vervolo p€ig. 1 D E T V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. BEL RADIO Autorijschool Groenoord Erlcend door A.N.W.B. Telefoon 15 9115 221 Juwelier Boot ruimen) een klein zandbakje (dat veel te dicht bij de woningen licht) het „wigwamdorp" benevens een aantal banken voor moeders om gezellig te zitten. Er is een lang voetpad door het hele gedeelte, er staan gezellige bloem- bakken; de beplanting is afwisselend en tenslotte liet Plantsoenendienst een soort totempaal maken, die een ludiek tintje geeft aan deze groenstrook. Het Bachplein komt er nog bekaaid van af, hoewel daar als de scholen eenmaal gerealiseerd zijn, ook de traditionele voorzieningen (zandbakje, klimrekje) zullen komen. De bomenspeelplaats aan het uiterste Noordpuntje van het plein is helaas door de gemeente na de eerste plaatsing van enkele bomen nog niet verder afgemaakt. Er liggen nog tientallen stammen en boomstam- men te wachten op plaatsing. EINDCONCLUSIE Resumerend: Groenoord Zuid mag niet klagen; Groenoord Midden is beslist stiefmoederlijk bedeeld en Groenoord Noord kan nog acceptabel worden ais vooral ook het Bachplein nog zijn por- tie speelaccommodatie krijgt. Nog- maals: Groenoord isl te dicht op el- kaar gebouwd om speelplaatsen a la „Voorhof" in Delft of „Kanaaleiland" in Utrecht te kunnen herbergen, doch we hebben onze hoop gevestigd op de nu nog open plekken, zoals J. Orelio- singel, J. Urlusplein en L. Zimmerman- plein. Als U de noodkreten der kinde- ren in hun opstellen leest, willen ze niets liever dan er complete speel- tuinen van maken, met schommels, wippen, glijbanen, trampolines etc. Al zijn dit de meer traditionele speelmo- gelijkheden, kennelijk zijn ze bij de jeugd toch nog volledig ,,in" ondanks de boven geschetste moderne speel plaatsen. Maar we geloven dat de jeugd blij is met alles wat er gebeurt; als er maar wat gebeurt! Als we tenslotte Groenoord vergelij- ken met bijv. Nieuwland in eigen stad, dan moet ons van het hart dat daar toch veel meer speelmogelijkheden tus- sen de woningen zijn. Practisch tussen elk blok zijn klimrekken, speelweiden, banken en zandbakken, zodat de klei- ne kinderen onder moeders oog kun nen buiten spelen. En al deze voor zieningen zijn direct bij de bouw van Nieuwland gerealiseerd. Zelfs bij de nieuwe flats aan de Braakensiekstraat en de Raemaekersstraat (begin v. Haa- renlaan) zijn al direct na de bouw klimrekken, zandbak en klimbomen neergezet. We wachten met spanning af of onze gemeente al is het maar aan een deel van onze wensen tegemoet kan komen. Zonder enig officieel vertoon is tegen het eind van juli de verbinding met de Zwanensingel in de Vlaardingse wijk Holy via de laan van Bol'Es gereali seerd. Helemaal af is de nieuwe ver binding nog niet; het voetpad is nog lang niet klaar en ook de verlichting is nog maar ten dele aangebracht. Ook moet aan de Schiedamse kant het trace van de huidige laan van Bol'Es nog worden verbreed. SCHUCHTER PROBEREN Maar in ieder geval kan men ongehin- derd in Vlaardingen komen. Nog maar heel weinig mensen hadden dit tot nu toe in de gaten, zo merkten we. Af en toe zag je een automobilist of fietser schuchter de weg op gaan om dan te merken dat er inderdaad geen belet- selen meer waren om in Vlaardingen te komen. Het is gek hoe kort de af- stand tussen Groenoord en Holy eigen- lijk is als je de nieuwe weg af rijdt. Voor je het weet ben je er. Voor ons was het de eerste keer dat we in Holy kwamen, want wat moet je er zoeken. Onze bezoeken in Vlaardingen voer- den ons via de Rijksweg altijd langs de wijk heen. We ontdekten er de Midhal, een nu reeds vier jaar oude winkelhal van forse afmetingen waarin gevestigd een slager, banketbakker, kapper, drogist, textielwinkel, sigaren- zaak annex tijdschriften, schoenwinkel, rijwielhandel, postkantoor benevens de Spar en COOP met levensmiddelen- zaken. Zo'n noodoplossing voor het winkelprobleem zou ook ideaal zijn geweest voor het winkelarme Groen- oordl Doch gelukkig komt de realisa- tie van het Borodincomplex nu einde- lijk in zicht. V WAARBORGVOoIvAKKUNDIGHEID Bij ons geen hoge reporatiekosten. Lange Kerksfraat 86, Tel. 157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reductie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood. Eigen service-dienst 3 mnd. garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar De onlangs al in ons blad gesigna- leerde jonge ponyclub „De Spaland- ruiters" gaf op zaterdag 26 juli j.l. een proeve van hun kunnen aan een zeer talrijk publiek op een deel van het zandlichaam van de toekomstige Chur- chillweg. Bij werkelijk schitterend zo- merweer lieten de ca. 20 leden van de club zien wat ze in korte tijd al be- reikt hadden met hun dieren. LATER MEER NIEUWS De dieren werden voornamelijk in het zadel bereden, doch er waren ook sul ky's en andere kleine wagentjes die aantoonden tot welke prestaties de dieren in staat zijn. Daar uw redakteur wegens vakantie niet aanwezig kon zijn bij de demonstratie, moet hij U een uitvoerig verslag van de demon stratie onthouden, doch U zult dit on- getwijfeld al wel in uw plaatselijk dag- blad gelezen hebben voor zover U niet zelf aanwezig was. Het ligt in onze be- doeling in een volgend nummer van G.A. eens uitvoerig in te gaan op de Spalandruiters en eens wat meer te vertellen over de voorwaarden waar- aan moet worden voldaan voordat men van de ponyclub lid kan worden. Voor diegenen die daarnaar zelf al willen informeren, vermelden we hierbij het adres van het secretariaat van Spa landruiters. Dat is: Mej. A. H. Reiss p/a Cronesteinstraat 49, Rotterdam-8, tel. (na zes uur) 15 55 17. Ook dhr. Rib, Schiedamseweg 12 en dhr. Verspeek, Schiedamseweg 1 kunnen U desge- wenst alle inlichtingen geven. Rijks V.A.M.O.R. gediplomeerd instrucfeurs. R. Haan, Bachplein 269, Groenoord - Schiedam Op zaterdag 19 juli werden er op het Bachplein voor het eerst in Schiedam skelterraces voor amateurs gehouden. De organisatie van deze wedstrijd was in handen van de Schiedamse Ge- meenschap. Inzet was de grote prijs van Schiedam. GROTE BELANGSTELUNG Een zeer talrijk publiek omzoomde die middag het wedstrijdcircuit, dat was uitgezet op het parkeerterrein. Op de galerijen van de nabijgelegen flat stond het eveneens zwart van de toeschouwers, die vandaar af een schitterend overzicht op de baan hadden. De wedstrijden begonnen om 2 uur en duurden tot ruim 5 uur. Voor veel toeschouwers bleek dat te lang, want de animo van het publiek ver- slapte zichtbaar, zodat tenslotte bij de spannende finale een groot deel van de toeschouwers al naar huis was gegaan. Precies 20 ploegen be- staande uit elk drie deelnemers bon- den eerst onderling en daarna met elkaar de strijd aan om de eerste plaatsen. Onder hen waren ook Rob en Hans van Weijen uit de W. Pij- perstraat 34 en Ouke Dijkstra uit de W. Pijperstraat 20, die als team van Wijkvereniging Groenoord meededen. Ze deden het niet slecht, al kwamen ze niet aan een prijs toe, doch ze bleven in ieder geval goed op de baan. En dat kunnen we echt niet van alle deelnemers zeggen. ONE MAN SHOW Er waren er die het presteerden om het halve circuit, dat uit strobalen was opgebouwd, uit elkaar te rijden. Dat deze malle capriolen grote hilariteit bij het publiek verwekten behoeft geen betoog. Al met al was het ech- ter best gezellig die middag. Er was een speaker die het nodig vond om een "one man show" te geven en de brokkenmakers voor zover dat no- dig was tenminste volledig in hun hemd te zetten. Maar gelukkig nam iedereen dat nogal gemoedelijk op, zodat na de finale bij de prijsuitrei- king door wethoudster de Graaff alle deelnemers unaniem van mening wa ren dat ze een gezellige middag had den gehad. Alleen moet ons van het hart dat de individuele winnaar van de wedstrij den, dhr. Sigmond van Coca-Cola, door de grote ervaring die hij met skelters had, eigenlijk geen partij was voor al de anderen die voor het eerst van hun leven tussen de kleine wieltjes plaats namen. S.G. wil proberen het evenement vol gend jaar weer te herhalen en dat initiatief kunnen we alleen maar toe- juichen. Over het grote tekort aan winkels in Groenoord hebben we al vele malen geschreven. Steeds moesten we U dan melden: ,,Het winkelcomplex aan de Borodinlaan moet tegen het eind van dit jaar zeker gereed zijn" en „Het grote winkelcentrum aan de Zwaluw- laan is nog bij de instanties in studie". Laten we nog eens zien hoe de zaken er momenteel bij staan! EINDELUK BEGINNEN Na grote vertragingen zal nu naar alle waarschijnlijkheid direct na de bouw- vakvakantie de eerste paal worden ge stagen voor de winkels aan de Boro dinlaan. Aanvankelijk zou dit al in het vroege voorjaar gebeurd zijn, zodat in dat geval inderdaad het complex aan het einde van dit jaar gereed had kun nen zijn. Nu zal het wel voorjaar 1970 worden voordat de inmiddels onge- duldig geworden huisvrouwen de meest noodzakelijke levensbehoeften vlak bij huis kunnen kopen. Het winkelcomplex zal worden gerealiseerd door n.v. Bouw- en Aannemingsbedrijf D. Baron uit Schiedam in opdracht van de Ned. Middenstands Financierings Maat- schappij voor Bedrijfsobjecten n.v. (in het kort M.B.O. genoemd). Het ontwerp ervoor werd gemaakt door het Archi- tectenbureau Tol, Noordhoek en De Ruyter in Rotterdam. Zoals bekend ko men er in het complex een supermarkt van 540 m2, zeven winkels van 108 m2, twee dubbele kiosken van 70 m2 en nog een kiosk van 35 m2. Wat voor soort winkelbranches het complex zul len gaan bezetten is nog niet bekend; alleen is er zekerheid inzake de super markt, die zoals reeds lang bekend, aan de fa. Bijl is toegewezen. Gedacht wordt aan dat soort zaken, die in de directe levenshoeften voorzien, zoals drogist, bakker-banketbakker, stager, groenteboer, textielzaak en eventueel een rijwielzaak, herenmodezaak, huis- houdelijke artikelen, kapsalon. Er lo- pen met de vele gegadigden nog con- tacten over deelname aan het project, zodat we U nog geen namen van de nieuwe winkeliers kunnen geven. VRAGEN IN DE RAAD Wat het grote winkelcentrum aan de Zwaluwlaan betreft, kunnen we U nog geen enkel nieuws geven. Kortgele- den hebben enkele raadsleden tijdens een gemeenteraadsvergadering vragen gesteld over de gang van zaken. Dit n.a.v. vragen om bouwruimte van de Boerenleenbank en Apotheek Kethel. Het antwoord van de burgemeester op die vragen was dat er door moeiljjk- heden met de grondprijzen vertraging is opgetreden bij de exploitatie-opzet van het winkelcentrum. Getracht zal nu worden in September de exploita tie-opzet gereed te hebben, zodat in oktober met de gronduitgifte begon nen kan worden. We menen echter uit de krantenberichten begrepen te hebben dat het winkelcentrum in ieder geval in grootte drastisch beknot zal worden! En dat is niet zo leuk na- tuurlijk! Het Groenoord-team gereed voor de start bij de op het Bachplein gehou den skelterwedstrijden. Dr. Wibautplein 15 Telefoon 26 69 05

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 3