school ge- klapt Schooldeuren weer open NIJKAMP knip dit uit OPENBAAR ONDERWIJS ONDERWIJS Sporthuis H CKldne akkoordjes pgr iff (F(STUFF FfTFF t fiCFF -IF Ok Alles voor de school EN OOK DAARBUITEN DICHT BIJ HUIS! - BOEK- EN KANTOORBOEKHANDEL MGR. NOLENSLAAN 612 - TELEFOON 26 20 36 R K JUDO Delta sportcentrum PROT. CHR. ONDERWIJS Danhbetuicjing De W. Gehrelsschool antwoordt de redactie Indoortraining autorijschooL Voor al Uw sport- en campingartikelen en vrijetijdskleding SCHOOL PnpFjfTjjr pr pr pjF (F f FPiF jf pr Nog een paar dagen en dan zitten de schoolvakanties er weer op. Dan zwaaien de schooldeuren weer open. Voor honderden kinderen is dat een hernieuwde kennismaking met hun oude school, voor vele tientallen kinderen betekent het een eerste kennismaking met kleuterschool of lagere school. Omdat de scholen- situatie in Groenoord door verschillende tijdelijke voorzieningen i.v.m. de Bach- pleinscholen nogal onoverzichtelijk is, dachten we U van dienst te zijn met een totaal overzicht van de huidige toestand. Uiteraard alleen in Groenoord, omdat de situatie in Kethel normaal is gebleven. SITUATIE BACHPLEIN Zoals bekend zullen er op het Bach- plein 3 zevenklassige lagere scholen, 3 drieklassige kleuterscholen benevens een gymnastieklokaal komen. U hebt in uw krant kunnen lezen dat voorlopig en vooruitlopend op de kredietverle- ning voor het gehele project van f 6.380.600,alvast begonnen is met de bouw van 2 van de 3 kleuterscho len. Het heeft er nog flink om gespan- nen of deze scholen wel tijdig gereed zouden komen, doch het is op het nip- pertje gelukt al zal er na 11 augustus nog wel het een en ander gedaan moe- ten worden aan de afwerking. Doch geschoold kan er wordenl Omdat zo- wel kleuteronderwijs als lager onder- wijs met een groot overschot aan leer- lingen zaten is besloten de nu gereed zijnde kleuterscholen een dubbele funktie te geven. ledere school bevat nu nl. 2 klassen lager onderwijs en 1 klas voor het kleuteronderwijs. De ene school herbergt Rooms-Katholiek onderwijs, de andere Prot. Christelijk onderwijs. Op deze pagina vindt U meer bijzonderheden over deze scho len. NOODOPLOSSINGEN Het overschot aan leerlingen bij het Openbaar onderwijs is voorlopig op- gevangen in de beide houten nood- scholen op de hoek v. Beinumlaan/ Mozartlaan. In het ene gebouwtje zijn 2 kleuterklassen ondergebracht o.l.v. Mej. M. de Wijs, in het andere ge bouwtje zwaait dhr. J. Rensink de scep ter over een tweetal klassen lagere schooljeugd (1e en 4e klas). Als laat- ste tijdelijke voorziening noemen we de kleuterklas van het Prot. Chr. On derwijs, die o.l.v. Mej. J. Knecht is on dergebracht in gebouw ,,De Ark" aan de Zwaluwlaan. De bedoeling is dat al deze noodvoorzieningen natuurlijk zo snel mogelijk zullen kunnen worden omgezet in definitieve voorzieningen. De bouw van de resterende scholen op het Bachplein zal hopen we zo spoedig mogelijk worden voortgezet. Er waren nogal wat negatieve berich- ten daarover i.v.m. het staken der hei- werkzaamheden en het uitblijven van de urgentieverklaring van het Ministe- rie van Onderwijs. Doch van gemeen- tezijde werd ons verzekerd dat alle scholen beslist met het nieuwe school- jaar 1970 gereed zullen zijn. De scho len zullen niet allemaal tegelijk worden opgeleverd; zodra er een gereed is wordt hij onmiddellijk in gebruik ge- nomen. Daarom zal er dus in het hui dige schooljaar al het een en ander veranderen. En dat is maar goed ook, want we kunnen de huidige noodoplos- singen nu niet bepaald stimulerend voor het onderwijs noemen! .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorglng door de gehele sfad. Ons brood is ook verkrijgbaar bij Fa. SIMONS - LAAN VAN BOL' ES Dhr. J. Krabbendam, de cursusleider van de recent gehouden bloemschik- cursus van de wijkvereniging dankte in een brief de dames van de cursus voor de verrassing die hem op de laatste cursusavond werd overhan- digd door Mevr. v. d. Wal en Mevr. v. Pelt. Hij schreef: ,,Het was de beste groep waar ik ooit les aan heb gegeven. Zij was beschaafd, intel ligent, meegaand en oplettend, het- geen het werk voor mij prettig en gemakkelijk maakte. Misschien is er nog wel eens een tot ziens. Met Kerst?" Naschrift redaktie: We zullen de mo- gelijkheid van een nieuwe cursus tegen Kerstmis op de eerstvolgende bestuursvergadering bespreken. U hoort dan tijdig of er een nieuwe cur sus komt en zo ja, wanneer die be- gint. Een der zaaltjes van boerderij Landvreugd zal zich daar prima voor lenen! T. Morltz Jeugd-judo v.a. 5 jr. op woensdag v. 12 30-15.30 u. en zaterdag v. 09 00-10.00 u. in trefcentrum Martinuskerk Inl. ook tel. 01880-55 52 KLEUTERONDERWIJS Kleuterschool Peter van Anrooilaan 5 Hoofd Mej. C. A. Corbeau tel. school 157080 Totaal aantal kinderen ca. 100 Leerkrachten: Mej. C. A. Corbeau, Mej. Y. R. Bernhardi en Mej. I. v. Beek Kleuterschool E. v. Beinumlaan/hoek Mozartlaan Hoofdleidster: Mej. M. de Wijs Totaal aantal kinderen ca. 65 Leerkrachten: Mej. M. de Wijs en Mej. I. Roel G.L.O. Willem Gehrelsschool Peter van An- rooylaan 1 tel. school 157079 Totaal aantal kinderen 260 Leerkrachten: Klas 1 Mej. B. Berkhout (39 leerl.) Klas 2 Mevr. J. v. Keimpema (40 leerl.) Klas 2 en 3 gecomb. Mevr. H. G. Kranenborg (30 leerl.) Klas 3 Dhr. J. G. Schreudering (36 leerl.) Klas 4 Dhr. J. Zwiers (41 leerl.) Klas 5 Dhr. B. Kranenborg (37 leerl.) Klas 6 Dhr. G. J. v. Praag (37 leerl.) School E. v. Beinumlaan/hoek Mozart laan Hoofd: Dhr. J. Rensink, tel. 159853 Totaal aantal kinderen ca. 60 (36 leerl.) Leerkrachten: Klas 1 Mej. J. Jongejan, Klas 4 Dhr. J. Rensink (24 leerl.) KLEUTERONDERWIJS Dr. Sauer Kleuterschool, E. v. Beinum laan 65 Hoofdleidster: Mej. E. L. E. de Jong tel. school 155658 Totaal aantal leerlingen ca. 100 Leerkrachten: Mej. E. L. E. de Jong, Mej. J. Pronk en Mej. M. Opentij School Bachplein" Hoofdleidster: Mej. E. J. C. Voorbach Totaal aantal kinderen ca. 30 Dependance Gebouw ,,De Ark", Zwa luwlaan Leidster: Mej. J. Knecht G.L.O. Dr. Sauerschool, E. v. Beinumlaan 61 Hoofd: Dhr. P. D. As, tel. 159154, prive Totaal aantal leerlingen ca. 250 Leerkrachten: Klas 1a Mej. G. de Vroet, Klas 1b. Mej. S. W. Bervoets, Klas 2 Mej. Th. C. L. Plooy, Klas 2 en 3 gecomb. Mej. A. M. Bos, Klas 3 Dhr. P. v. d. Zwet, Klas 4 Dhr. G. Dam, Klas 5 Dhr. J. v. Toor, Klas 6 Dhr. P. D. As School „Bachplein" Hoofd: Dhr. A. Donkers, tel. 260008 (prive) Totaal aantal kinderen ca. 50 Leerkrachten: Klas 1 Mej. E. C. Groen (ca. 20 leerl.), Klas 2 Dhr. A. Donkers (ca. 28 leerl.) Hierbij dank ik het bestuur van Wijkvereniging Groenoord" voor de mooie fruitschaal die ik tijdens mijn ziek zijn mocht ontvangen. Mevr. E. 1.1. de Jong-de Ridder 1. Oreliosingel 5. KLEUTERONDERWIJS St. Bernadette Kleuterschool, E. van Beinumlaan 68 Hoofdleidster: Mej. T. v. Eerde Tel. 157397 Totaal aan leerlingen: ca. 100 Leerkrachten: Zuster Leontien, Mej. L. Kamps en Mej. T. v. Eerde School Bachplein Hoofdleidster: Mej. T. Waterreus Totaal aantal kinderen ca. 30 G.L.O. Mgr. Bekkersschool, E. v. Beinumi. 64 Hoofd: Dhr. G. Poels Tel. school: 157380 Totaal aantal leerlingen ca. 250 Leerkrachten: Klas la Mej. J. Penders (25 leerl.), Klas 1b Mej. I. de Raay (25 leerl.), Klas 2 Mej. J. Etienne (40 leerl.), Klas 3 Dhr. P. v. d. Heuvel (45 leerl.), Klas 4 Dhr. B. v. Rijthoven (45 leerl.), Klas 5 Dhr. R. Poels (45 leerl.), Klas 6 Dhr. G. Poels (25 leerl.) School Bachplein Hoofd: Mej. J. Kamp Aantal leerlingen ca. 65 Leerkrachten: Klas 1 Mej. J. L. de Bloois (ca. 30 leerl.), Klas 2 Mej. J. Kamp (35 leerl.) In nr. 26 van Groenoord Akkoorden riep de redacteur de schoolhoofden op de stroom nieuws voor de rubriek ,,Uit de school geklapt" weer flink te laten aangroeien. ..De animo die aanvankelijk redelijk was, is zodanig verslapt, dat vele nummers van ons blad zonder de rubriek zijn verschenen" zo schreef de redaktie. Ik geloof echter, waarde re daktie, dat dit niet zozeer een gebrek aan animo is, als wel een gebrek aan nieuws. Er zijn nu eenmaal week in week uit geen feestelijkheden, ouderavonden en inzamelacties. Ook trouwerijen en jubilea komen niet dagelijks voor, al is er op onze school dit jaar heel wat af- getrouwd (28 mei trouwde weer een onderwijzer van ons: dhr. J. Zwiers). Er waren de afgelopen maanden echter gelukkig! ook heel wat weken dat er niets over ons te vermelden viel. Gelukkig, schreef ik, want het is ook wel eens goed dat we ons geregeld kunnen bezig houden met ons eigen- lijke werk: het geven van onderwijs. En voor goed onderwijs is een regel- matige en rustige gang van zaken toch nog een eerste vereiste. Onderbrekin- gen in die regelmatige gang van zaken zijn er overigens toch al genoeg, maar deze zijn niet altijd geschikt om gepu- bliceerd te worden: afwezigheid van een onderwijzer door ziekte of voor 't doen van een examen, bezoek van de schooltandarts of de schoolarts, het verkeersexamen, de standaard proef- werken, het samenstellen van de di verse handbal- en voetbalploegen voor de diverse tournooien, de schoolreisjes enz. Daarom redactie: het is wel leuk wan neer er eens iets bijzonders te vermel den valt, maar het is ook wel GOED wanneer er eens enige weken niets te vertellen is. G. J. van Praag, hfd. W. Gehrelsschool. Binnenkort (waarschijnlijk de eerste week van September) begint weer de indoortraining voor dames (op donder- dag van 21.3022.30 uur) en voor heren (vrijdag van 21.1522.30) in de gymnastiekzaal aan de P. v. Anrooy- laan. Zij die nog niet meedoen en interesse hebben, kunnen zich op die avonden aan de zaal melden. Het lidmaatschap van de wijkvereni- ging is verplicht! Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. AAD VAN LEEUWEN lest met Volkswagen. Uw eigen instruc- teur. Vamor-gediplomeerd. Prof.Ka- merl. Onneslaan 129, tel. 26 55 78. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Maliepaard, Telefoon 35 24 10 Bachplein 444 - Schiedam-Groenoord Oranjesfraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 5