ClsOtMsOAJ- akkoorden Doet de wijkvereniging genoeg? WALDO n SCHIEDAM Verlichting „Vogelbuurt" wordt vernieuwd Voorstads- station Nieuwland in 1970 open volf) £jtX0&1 Weer concert van W ij k v er enigin g r oS/l'AArr .V. .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." lit** tjpdf I A f ir rijhetvijs ..JASMIN" Boerenleenbank Schiedam/Kethel Er zijn wel eens mensen die zich (vooral als ze hun contributie moeten betaien) hardop afvragen: „Wat doet de wijkvereniging eigenlijk voor ons?" We willen eveneens hard op nog wel eens antwoord geven op die vraag, omdat we de talrijke activiteiten die door een betrekkelijk klein aantal mensen tot stand worden gebracht belangrijk genoeg vinden voor een „verdediging". Want de klagers missen dan meestal net een activiteit waarin ze zelf het meeste ge- interesseerd zijn. ONTSPANNING GENOEG! Laten we eerst de ,,gezelligheidsactivi- teiten" nog eens bij de kop nemen. U kunt bij de W.V. wekelijks klaverjassen, bridgen, schaken, toneelspelen, indoor- trainen. Eveneens kunt U wekelijks uw kleuter een ochtend ,,kwijt" in de kindercreche. De jeugd kan op iedere eerste zaterdag van de maand post- zegels ruilen. Voor nadere bijzonder- heden inzake deze activiteiten zie de rubriek VAN DAG TOT DAG, die voortaan in ieder nummer zal worden opgenomen. Dan hebben we verder nog het jeugd-voetbaltournooi, het jeugd- handbaltournooi en het „buikjestour- nooi". De dit jaar voor het eerst ge- organiseerde bustocht voor bejaarden was een eclatant sukses. De W.V. organiseerde een zeer geslaagde bloemschikcursus en bemiddelde bij suksesvolle naaicursussen van de Stichting Huish. en Gezinsvoorl. Voorts was er in mei een grote toneelavond met tombola en bal na en was er even eens in die maand het eerste concert in de Martinuskerk, dat binnenkort ge- volgd zal worden door een hele serie t/m december. Dat was een greep uit de sector ontspanning. Vindt U het niet genoeg voor een wijkvereniging die pas 11/2 jaar bestaat en die draait op een handjevol mensen die voor al deze activiteiten bergen werk moeten ver- zetten? FINANCIEEL VOORDEEL Al deze activiteiten zijn voor hen die lid zijn van de wijkvereniging aanzien- lijk goedkoper dan wanneer men lid is van een ,,gewone" vereniging. Daarbij krijgt U als lid der wijkvereniging op vertoon van uw lidmaatschapskaart re- ductie als U of uw dochter balletles heeft bij Tosca Balm. Als uw zoon aan judo doet bij Ted Moritz in het Tref- centrum kunnen we binnenkort daarop ook zeer waarschijnlijk een korting aan- bieden en we zullen proberen in de toekomst voor U nog meer van die re- ducties te krijgenl Wat betreft de „onzichtbare" activitei ten der wijkvereniging. We ondersteun- den de balkonbakkenactie der KNMTP ,,Geef uw gevel een corsage", waarvan op 11 augustus de keuring piaats vond (zie elders in dit blad). We hielpen mee met de organisatie en uitvoering van de koninginnedagfeesten. Volgend jaar, bij de 25-jarige herdenking van de bevrijding zal er nog meer van ons ver- wacht worden l Onze contacten met de Gemeente inzake uitbreiding van het A aantal speelplaatsen in onze wijk heeft aan beide kanten begrip gekweekt en we hebben hoop dat er binnenkort aan onze verlangens tegemoet kan worden gekomen. Over onze pogingen te ko- men tot oversteekplaatsen en een huis- moederbrigade hebt U in onze vorige edities uitvoerig kunnen lezen. MEDEWERKERS NODIG We willen het bij deze opsomming laten en hopen de klagers" duidelijk te heb ben gemaakt dat de W.V. genoeg doet, a! blijven er natuurlijk altijd wensen over. Doch Keulen en Aken zijn ook niet op 1 dag gebouwd! Tenslotte willen we nogmaals al die- genen die al is het maar in beperkte mate de wijkvereniging bij een aan- talkarweitjes van dienst willen zijn, vra- gen zich met ons in verbinding te stel- len. Werk nu eens daadwerkelijk mee i.p.v. toe te kijken hoe een ander het doet! Pak de telefoon en bel 15 82 47. In een nader gesprek kunnen we dan zien hoe we uw medewerking in de bestaande of nieuwe activiteiten kun nen inpassen. De verlichting van de Vogelbuurt in Kethe! is niet zo best, dat zullen be- woners en wandelaars beslist wel ge- constateerd hebben. De masten en de armaturen zijn al vele jaren hoognodig aan vernieuwing toe. Van vele masten is het armatuur zelfs geheel verdwe- nen! ETAPPEGEWIJS We vernamen echter van het G.T.B. dat zeer binnenkort zal worden begonnen met de vervanging van het oude mate- riaal door zeer moderne masten en armaturen. Gezien de hoge kosten zal de renovatie etappegewijs geschieden. Begonnen zal waarschijnlijk worden aan de Meeuwensingei, waarna dan gelei- delijk aan de rest van de Vogelbuurt aan de beurt zal komen. Als de nieuwe verlichting gerealiseerd zal zijn, zal de Vogelbuurt, die ook onlangs geheel op- gehoogd en opnieuw bestraat werd, weer geheel ,,up to date" zijn! In het N.S. blad „De Koppeling" van vrijdag 25 juli j.l. lezen we dat in het kader van het actieprogramma van nieuwe voorstads- en forensenstations '70'75 als een der eerste zal wor den geopend het station Schiedam- Nieuwland. BELANGRiJKE ROL De nieuwe halte zal in de toekomst een belangrijke rol spelen in het lo- kale vervoer binnen de agglomeratie van Rotterdam. Ieder kwartier zal men volgend jaar van het nieuwe station een trein kunnen nemen. De halte komt te liggen bij de kruising van de hoofdverbinding naar het centrum, Nieuwe Damlaan, met de spoorlijn Schiedam-Vlaardingen. Niet alleen voor de bewoners van Nieuwland zal het station van grote betekenis zijn, in niet mindere mate zal dat het geval zijn voor de bewo ners van Groenoord, Kethel en van de toekomstige wijken Woudhoek en Spaland. Op het ogenblik reeds wo- nen er binnen een cirkel van 2,5 km rond de toekomstige halte ruim 50.000 mensen. Dit aantal zal in 1985'90 aanzienlijk groter zijn, als alleen in Groenoord, Kethel, Woudhoek en Spa- land al ruim 45.000 inwoners zullen wonen. N.S. wacht nu alvorens de werkzaam- heden aan de nieuwe halte te begin- nen op het antwoord van het gemeen- tebestuur van Schiedam op de brief waarin het voorstel voor de nieuwe halte werd gedaan. Op eenzelfde brief aan het gemeentebestuur van Maas- sluis inzake een zelfde soort halte in Maassluis-West werd door Maassluis inmiddels positief gereageerd. De bedoeling van NS is dat Schiedam- Nieuwland en Maassluis-West met de jaardienst 1970 worden geopend. In de brief met het haltevoorstel werd aan deze datum echter toegevoegd: onder voorbehoud van goedkeuring van de staatssecretaris van Verkeer en Water- staat. Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele sfad. Ons brood is ook verkrijgbaar bij Fa. SIMONS - LAAN VAN BOL' ES 2e Jaar gang no. 33 21 aug. 1969 Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o Verschijnt iedere veertien dagen huis aan huis in Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Secretariaat: Wijkvereniging J. Oreliosingel 27, telefoon 15 67 35. Gironummer Wijkver. Groenoord 267585 Uitgave: ,,DeMagneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 In het kader van de door de wijkvereni ging te organiseren concerten in de Martinuskerk zal op donderdag 18 Sep tember a.s. de bekende Schiedamse organist Aad van der Hoeven concer- teren. Tevens zal die avond het door v. d. Hoeve geleide koor van de Prin- sekerk uit Rotterdam optreden. VOLLE MARTINUSKERK Het programma zal bestaan uit koor- werken van H. Schutz, J. S. Bach, Ho- milius en Engelse hymnes. De orgelsoli van Aad v. d. Hoeven omvatten werken van J. G. Walther, D. Zipoli, W. Boyce, F. Mendelsohn-Bartholdy, Wesly en Beethoven. We prijzen ons gelukkig Aad v. d. Hoe ven, die zelf ook in Groenoord woont, bereid te hebben gevonden een concert te willen geven voor de wijkvereniging en we hopen dat U hem die avond zult belonen met een voile Martinuskerk. Want hij is dat beslist waardi De toe- gangsprijs voor dit concert zal wederom 1,50 zijn, terwijl de jeugd onder de 18 jaar en bejaarden f 1,betaien. De aanvang van het concert is 20.00 uur. In ons volgend nummer zullen we nog uitvoerig op de uitvoerenden en programma terug komen. dan naar: AUTORIJSCHOOL V A.M.O R. en N.B.A. ge- dipl. en erkend. Lesf met Flat 850 Prijs f 11,—p. uur Bachplein 114, Tel. 353291 Schiedam b.g.g. 26 23 85 of 15 95 96 TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 Voor uw Reisdeviezen en Reisverzekeringen Travelercheques Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, fel. 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1