HENFLI Balkon bakken - keuring Steekuitdiehatid Sporthuis R Indirecte readies WOONT U OOK IN GROENOORD? Naaicursussen weer gestart VJ D E T.V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. RADIO Balkonbakken-actie Uit andere bladen Sleek uit die hand! Eduard v. Beinum Voor al Uw sporf- en campingartikelen en vrijefijdskleding 6 WAARBORG VOolvAKKllNDKjHEID Bij ons geen hoge reparatiekosten. Lange Kerkstraat 86, Tel. 157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reductie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood. Eigen service-dienst 3 mnd, garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar Op maandag 11 augustus werden door een keuringscommissie, bestaande uit de heren J. A. Overzet, A. de Bruin, G. J. de Kooter, J. Levens Jr., J. de Graaf en B. D. Roza, de voor de actie „Geef Uw gevel een corsage" in aan- merking komende balkonbakken ge- keurd. Hoewel er in de wijk een vrij groot aantal bloembakken aanwezig zijn, bleken er kwalitatief weinig uit- schieters te zijn. Slechts in een klein aantal gevallen kan echt gesproken worden van een goed doordachte of totale balkonversiering. UITBUNDIGE VERSIERING Het was voor de keuringscommissie een heel werk om alle balkons van Groenoord tijdens een rit en wandeling de revue te laten passeren. Na een eerste selectie op maandag 11 augus tus, die ruim 21/2 uur duurde, werden de kanshebbers op woensdag 13 augus tus nogmaals van zeer nabij bekeken en werd speciaal gelet op de in ons vorige nummer opgenomen vijf keuringspunten t w. bloeirijkheid, samenstelling van de geplante materialen, staat van onder- houd, verhouding bloembak tot de aan- gebrachte planten en de bloembak m.b.t. zijn directe omgeving. Unaniem was de keuringscommissie van oordeel dat de uitbundige bloemversiering van J. C. Lureman - v. Havezaat, uit de Die- penbrockstraat 21, in aanmerking moest komen voor de eerste prijs, t.w. f 25, in waardebonnen en te besteden aan planten, aarde, balkonbakken o.i.d. De tweede prijs van f 20,was voor het balkon van F. A. Haring, J. Straussplein 321, terwijl voor de derde prijs van f 15,in aanmerking kwam het balkon van L. Osterholt, Obrechtstraat 118. De andere prijswinnaars vindt U in aparte opsomming in dit blad. De prijzen zullen de winnaars worden overhandigd door dhr. J. de Graaf als vertegenwoordiger der Wijkvereniging en dhr. J. A. Overzet in zijn functie van voorzitter van de afd. Schiedam der K.N.M.T.P. Naast hun waardebon zullen alle prijs winnaars van de K.N.M.T.P. nog een map met uitvoerige documentatie (waar- onder de pocket ,,Tuinieren zonder tuin") ontvangen. De beloofde foto van het winnende balkon moet U wegens tijdgebrek tegoed houden tot het vol- gende nummerl De naailessen van de Stichting Huis- houdelijke- en Gezinsvoorlichting die maandag, dinsdag en woensdag in het Trefcentrum gegeven worden, zijn op de woensdagcursus na weer be- gonnen op 18 en 19 augustus. De woensdagcursus zal pas beginnen op 3 September. Voor die cursus zijn nog enkele plaatsen beschikbaar; de beide andere cursussen zijn volledig volge- boekt. Op de woensdagcursus kunt U het naaien tot in de finesses leren via een speciaal leerplan dat landelijk wordt gehanteerd. Deze cursus is dan ook zwaarder dan de beide andere cursussen. Het cursusgeld bedraagt f 18,voor 20 lessen en de lestijden zijn van 19.30-22.00 uur. U kunt U opgeven bij de St. v. Huish. en gezinsvoorl., Nieuwstraat 12, tel. 26 47 81 of de zaal. Prijswinnaars 1 e PRIJS t.w. f 25,— J. C. Lureman-v. Havezaat, Die- penbrockstraat 21 2e PRIJS t.w. f 20,— F. A. Haring, J. Straussplein 321 3e PRIJS t.w. f 15,— L. Osterholt, Obrechtstraat 118 4e PRIJS t.w. f 7,50 B. C. G. Kleinekoort, W. Andrles- senlaan 9 5e PRIJS t.w. f 7,50 W. Tinkelenberg, J. Oreliosingel 271 6e PRIJS t.w. f 5,— J. v. d. Perk, D. Schaferplein 80 7e PRIJS t.w. f 5,— Th. G. Elderhorst, Bachplein 354 8e PRIJS t.w. f 5, D. L. Putters, J. Urlusplein 69 9e PRIJS t.w. f 5,— G. H. Lange, A. v. Raalteplein 59 10e PRIJS t.w. f 5,— H. Elders, C. v. Zantenplein 105 Allen van harte geluk gewenst! In onze edities van 26 juni en 10 juli stelden we respectievelijk vragen over het oversteekprobleem in de Eduard van Beinumlaan en over de mogelijk- heid Bad Groenoord in de avonduren open te stellen voor die groep van zwemmers die overdag geen gelegen- heid hebben te zwemmen. VIA DE PERS De redaktie van G.A. heeft van politie en/of gemeente op de vraag inzake de oversteekplaatsen geen reactie gehad; evenmin hoorden we iets over het avondzwemmen. We moesten uit de plaatselijke pers vernemen (de jour- nalisten lezen G.A. goed) dat men geen aanleiding ziet iets aan over steekplaatsen te doen omdat de Chur- chillweg in de toekomst veel verkeer aan de nu drukke v. Beinumlaan zal ontnemen en dat de directeur van Bad Groenoord evenmin aanleiding ziet om avondzwemmen toe te staan omdat iedereen tussen 's morgens half zeven en 's avonds 7 uur best gelegenheid kan vinden te zwemmen, zo vindt hij. Tevens zit men vast aan de verschil- lende verenigingen die altijd al in de avonduren gebruik hebben gemaakt van het bad. We vinden het jammer dat we deze reacties in de kranten hebben moeten lezen. Liever hadden we van de betrokkenen rechtstreeks antwoord gehad I De redaktie ontvangt regelmatig van verschillende verenigingen de clubbla- den en leest die altijd met grote be- langstelling. Ook een schoolkrant en Spaland-nieuws ontvangen we regel matig. Zijn er in Groenoord en Kethel nog meer verenigingen of scholen die eigen uitgaven verzorgden, dan zouden we die ook graag willen ontvangen. Staan er in die bladen gegevens of verhalen die voor iedereen interessant zijn, dan willen we die graag ook in G.A. opnemen. Hieronder treft u een opsomming aan van de eigenschappen die volgens de redaktie van het club- blad van de Korfbalclub Succes een goede bestuurder van een vereniging moet bezitten. DOET EEN BESTUURDER HET WEL OOIT GOED? Als hij vrolijk is, is hij familiar. Als hij ernstig is, dan is hij een zuur- pruim. Als hij jong is, dan weet hij nog niets. Als hij oud is, dan is hij een ouwe sok. Als hij af en toe iets drinkt. is hij een drinkeboer. Als hij nooit iets gebruikt, dan is hij een dooie piet. Als hij met iedereen praat, is hij een kletskous. Als hij het niet doet, dan voelt hij zich hoog. Als hij zijn ogen de kost geeft, is hij een spion. Als hij geen interesse heeft, is hij te laks. Als hij zich af en toe laat horen, hoort hij zich zelf te graag. Als hij het niet doet, is hij bang voor kritiek. Als hij ondanks alles naar beste weten handelt, is hij een eigenwijs man. Als hij iedereen zijn zin wil geven, WORDT HIJ STAPELGEK. Wil hij blijven besturen dan moet hij bezitten: De wijsheid van Salomo, het geduld van Job, de huid van een olifant, de slimheid van een vos, de moed van een leeuw. Zij. die menen al deze eigenschappen te bezitten, gelieven zich als bestuurs- lid op te gevenl Aan het begin van het nieuwe school- en werkjaar, het moment waarop vele tienduizenden jongeren weer in het bromfietszadel klimmen voor de dage- lijkse rit naar school of bedrijf en naar huis, start het Verbond voor Veilig Verkeer onder het motto „Steek uit die hand" met een twee maanden du- rende verkeersactie. KWETSBAARSTE PARTI J Het niet aangeven van richting door bromfietsers bij het links- of rechts- afslaan is een belangrijke oorzaak van het steeds toenemende aantal verkeers- ongevallen met bromfietsers. Met name jongeren in de leeftijdsgroep 16-24 jaar verzuimen al of niet moedwillig verandering van richting aan te geven waardoor andere weggebruikers tijdig worden geattendeerd op het voornemen af te slaan. Slechts weinigen realiseren zich daarbij dat zij de zwakste en kwetsbaarste partij zijn in het verkeer, hetgeen tot uitdrukking komt in de on- gevallencijfers. Uit de voorlopige C.B.S.-cijfers (ver- keersongevallen) over het jaar 1968 blijkt, dat een kwart (705) van het aan tal verkeersdoden (2890) is onder te brengen in de groep 15-24 jarigen. Van deze 705 doden verongelukken er 537 op de bromfiets waarvan 251 tot de leeftijdsgroep van 16 - 24 jaar be- hoorden. In dezelfde leeftijdsgroep wer den meer dan 11.000 bromfietsers min of meer ernstig gewond. Het Verbond hoopt, dat door de actie In mijn vorig artikel heb ik getracht belangstellende Groenoorders, in dit geval de Bachplein-bewoners, iets meer kennis bij te brengen omtrent degene naar wie hun plein is genoemd. Het was en het is n6g mijn bedoeling telkens in deze rubriek weer een an dere belangrijke figuur uit het muziek- leven onder de loupe te nemen! GROTE BEKWAAMHEID De Eduard van Beinumlaan kennen we allemaal. Maar wie was eigenlijk Eduard van Beinum? Mensen die van klassieke muziek houden weten het wel, maar u, u niet-muziek-klassieker? Weet u het? Eduard van Beinum was een groot, een machtig dirigent, een imponeren- de persoonlijkheid. Dat was hij, maar hij is dat pas geworden na grondige studie van hard werken. Hij werd in 1901 te Arnhem geboren. Al heel jong kreeg hij piano- en viool- les van zijn broer. Hoe grondig dat onderricht wel is geweest, blijkt uit het feit, dat van Beinum reeds op 16-jarige leeftijd violist werd in het orkest van de Arnhemse Orkestver- eniging. Een jaar later ging v. B. ernstig studeren te Amsterdam. Al spoedig viel hij op door zijn grote be- kwaamheid als violist (ook alt-) en pianist. van Beinum werd, nauwelijks 27 jaar geworden, als gevolg van zijn opval- lende kwaliteiten benoemd tot dirigent van de Haarlemse Orkestvereniging. Onder zijn leiding ging dit orkest ver- rassend goed vooruit. ONGEKENDE HOOGTE In 1931 werd van Beinum Mengel- berg's assistent in de leiding van het Concertgebouw Orkest te Amster dam. Zeven jaar later werd hij daar 1e concertmeester, om in 1945 Men- gelberg als dirigent op te volgen. Veertien jaar lang heeft v. B. de scepter of zo u wilt de dirigeer- stok gezwaaid over het Concert gebouw Orkest. Door zijn grote muzi- kale kennis, zijn eminent leiderschap en grote ernst bracht hij het orkest op ongekend grote hoogte. De ge- stegen roem van het orkest had tal- rijke concerten in het buiteland tot gevolg. De grote muziekwereld had zoveel belangstelling voor Eduard van Beinum, dat hem de leiding van het Londens Philharmonisch Orkest werd aangeboden. Voorts trad van Beinum op als gast- dirigent in Zuid-Amerika en in de Verenigde Staten waar hij concer- teerde met het N.B.C.-, het Chicago- en het Philadelphia Orkest. Zwaar was de slag voor het Neder- landse muziekleven toen Eduard van Beinum in april 1959 kwam te over- lijden. Een groot musicus, een groot en beminnelijk mens was niet meer! Wim Schrijver. Steek uit die hand" de jeugdige brom- fietser, die met zijn vaak acrobatische behendigheid overal door heen weet te glippen (en wellicht daardoor verzuimt of het onnodig vindt richting aan te geven) meer begrip zal gaan opbrengen voor het overige verkeer, dat zich vaak minder op bovengenoemde eigenschap kan verlaten. Hetzelfde geldt voor het (brom-)fietsen op trottoirs. Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 3