Nog meer over het „Fort PUZZELHOEK Boerderij Landvreugd irk r ri .1 GRDEN 99 „HET FORT". Balkonvloeren Gevelplaten Doorgaande Puzzel id" W~ Ti zo" is W~ Tf" 7T7 I :7 i Omschrijving Kopij Autorijschool Groenoord Erkend door A.N.W.B. Telefoon 15 9115 in ons nummer van 10 juli hadden we een artikel over het Fort aan het Bart Verhallenplein. We lardeerden dit arti kel met een aantal opstellen waarin schoolkinderen hun mening gaven over de waarde die zij aan dit Fort hechten. Tot besluit hierbij nogmaals een aantal van de volgens ons origineelste opstel len. We hebben daarbij het vdor- of tegen niet laten meespelen! HET FORT. Ik vind er niks aan, het is een grasveldt met een stel palen in de grond. En het is er een mooie plek om vuurtje te stoken. Dan ken je wel zeggen: ,,Nie- mand ziet het". Maar de rook steigt en waait een huiskamer binnen. Ik deed het vroeger een 1 '/2 jaar geleden vaak op de vlakte waar nu de 12 hoog flats staan. Je kunt er tikkertje doen. Als je in het hoekje van het fort ga dan ken je er gaan zoenen. Maar ik ga vaak 's avonds met een vriend vissen dan komen we er langs. Soms zie je er jongens of meisjes op de palen lopen. (m) Maar denk u nou eens aan jongens en meisjes van 4 jaar, die vinden een mooie glijbaan leuk. Maar laten we nou een voorstel doen. U maakt van de ene helft een klein speeltuintje en van de andere helft een mooi vlak grasvelt voor je speeltent op zetten of te voetballen. Dat vind ik veel leuker dan die palen. Want ik vind er op het ogenblik niks aan. Dat was mijn mening. Dick. Ik kom er nooit. Maar als ik er langs komt dan doe ik toch even in het fort spelen. Want ik vind het wel leuk. Maar ik zou er liever een speeltuin heben. Met grote schomels en wippen en glijbanen. Waar je fijn kunt spelen. Groenoord is een plaatsje. Waar alleen maar huizen staan. BallI ik zou veel liever op een boerderij willen wonen. Wat heb je hier nau, alleen maar hui zen, en flats. Ik wou dat hier een grote dierentuin zoals Artis en Blijdorp dat zou leuk zijn. Want er is veel te wijnig natuur, alles woord geloof ik huizen. Groenoord word veel te druk als je moeder Bood- schappen moet doen is alles al uit verkocht het is vreeselijk hoor, Ik vind er niets meer aan Balllllll Alles wat er kom is gevaariijk. voor de flats mag je niet spelen want dan krijg je straf. We heben negens ruimte om te spelen. Ball Ball en nog eens Bah llllll Marijke. HET FORD. Ik ben er een keer geweest. Ik vind er niks aan. ik heb veei iiever een speel tuin, daar kan je leuk spelen. Ik weet niet wat ik moet doen in dat ford. Toen ik er een keer was, heb ik maar een beetje rondgelopen op die boom- stammen. Maar je kunt er wel tikkertje doen. Hier is nergens in de buurt een speeltuin, en daarom wit ik graag dat er een speeltuin komt. Einde. Op de palen van „Het Fort", met het geweer in de aanslag. En de omringende flats maar weg- denkenl Ik vind het niet leuk. Ik ben er e6n keer geweest. Ik heb liever op de zelvde plaats een speeltuin. Daar kan je teminste schomelen. En van de glijbaan en op de wip. Ik weet niet wat in dat ford moet doen je loop de hele tijd maar naar je voeten te kijken als je op die palen loop. En je loop maar de hele tijd in de ronte op die boomstammen en daar krijg je hoofdpijn van. Beste mense maak astublieft een speeltuin. Dan komen er veel meer kinderen. Dat weet ik zeker. En dan kom ik ook. Ik wil zo graag in een speeltuin spee- len. Wandt anders moet je helemaal Naar het Beatrixpark. Einde. Doet uw best heren astublieft. HET VOORD Ik noem dit ford altijd het ford de apache. Ik kom er 4 keer in de week of soms meer. We doen soms, cauwbootje: of tik kertje of verstoppetje. Ik vind't er wel fijn. Ik vind het jammer als het weggaat. Wand hier in groenoord heb je niks te doen. Ja, toch. In het oude dorp, daar staat een half verrotte speeltuin anders niet. Waarom nou geen speeltuin op de pleinen bevoorbeeld. Corneliavazand plein daar is wel een grote parkeer- plaats veel te groot wand 's-avonds dan zijn ze niet eens hellemaai vol en als ze die nu eens een paar weg hallen dan kan er een speelplaats gebouwd worden. En dat is het zelfde als op het Henrij- jettebos mans plein. Dat geld voor alle pleinen. En als je verstoppertje speeld dan gaat je je eigen in een fladgebouw en drie tellen later word je er weer uit ge- schopt je hep hier niks te doen. alien in dat ford maar op den duur gaat dat ver vellen. lijk u dat ook niet op alle pleinen van groenoord moet een speel plaats komen vind u ook niet wand het bejetriks park is zo ver. lijk dat u ook niet. of op het johan strausplein een voetbalveld aan te legen of wat anders is ook goed. Fed „HET FORT". Ik vind dat men het hele veld waar het fort op staat verpest is. Het is niet mooi en er vallen vaak kinderen af ze hadden er net zo goed een mooie speelplaats kunnen maken en een plasje voor de kinderen om pootje te baden meer weet ik er niet van want ik kom er nooit. Anny HET BONANZA SPEL. Nou ik vind het wel leuk. Al die bomen daar, je kunt allerlei dingen doen b.v. tikkertje, cowboytje verstoppertje enz. Het is erg leuk. Maar toch zou er nog wel wat bij kun nen, huisjes of zo. Want het lijkt wel iets op een fort. Je kan aan de zijkant van die palen planken ma(a)ken waarop je kunt staan. Maar u mag ook wel iet voor de meiden maken. Want als er eentje voor je loopt nou dan ben je een uur kwijt voor je weer aan het eind bent. Nou dit was mijn mening. Arie. Afwerken balkonvloer en gevel-platen Er blijken diverse flatbewoners te zijn, die graag de vloer van het baikon en de asbest-gevelplaten, zowel aan de galerijzijde als de balkonzijde, een beter aanzien zouden willen geven. De betonvloeren van de balkons zijn niet bepaald glad afgewerkt en zijn derhalve moeilijk stofvrij te houden. De asbest-gevelplaten zijn, zonder een afwerkende behandeling, niet bepaald een lust voor het oog, en moeilijk schoon te houden. Voor beide behandelingen zijn diverse materialen verkrijgbaar, echter, voor- zichtigheid is in deze geboden. Verre van aile aangeboden artikelen zijn doeltreffend. KOSTENBEPALING Indien een aanvaardbaar aantal Groenoorders gemteresseerd blijkt, zal e.e.a. nauwkeurig worden onder- zocht. Dr. Kurt Herberts en Co Chemi- sche Werke und Lackfabriken te Wuppertal, waarvan het verkoopkan- toor Nederland is gevastigd te 's-Gra- venzande, werd bereid gevonden voor het ter plaatse geven van advies door een technicus, en daarna het bepalen van de afzonderlijke kosten. Deze kosten zijn vooraf nauwelijks te schatten, daar dit sterk afhankelijk is van de blijkens het onderzoek ge- wenste materialen. Bovendien zal vooraf nog met de huiseigenaar overleg dienen te wor den gepleegd omtrent toestemming en te gebruiken kleuren. Voordat hlertoe wordt overgegaan, dient echter eerst globaal bekend te zijn hoeveel Groenoorders hun flat wensen te verfraaien. Hebt u belangstelling, om uw baikon en/of gevels, waarschijnlijk volledig voor eigen rekening, te verfraaien, schrijf dan, uiterlijk een week na ver- schijnen van dit blad aan met vermelding van a) baikon b) gevel c) beide. C. J. H. v. d. Heijden Corn. v. Zantenplein 19 010- 157960 Het is alweer enige tijd geleden dat er iets over de Boerderij Landvreugd bekend werd gemaakt. Nu is het gelukkig dan zover dat er met redelijke zekerheid gezegd kan worden dat de Boerderij per 1 oktober a.s. gereed zal zijn en dus ter beschik- king zal komen van de bewoners van Groenoord. Aan elke vereniging uit Groen oord zal dan de gelegenheid worden geboden om van een van de lokaliteiten die in de Boerderij aanwezig zijn gebruik te maken, tegen betaling van een zeer redelijke huur. We hebben gezien de vakantieperiode onze puzzelrubriek een tijdje gestopt, doch beginnen nu weer met frisse moed. Omdat het aantal inzendingen ons nog- al tegenviei, hebben we besloten af te stappen van het geven van prijzen in natura, zoals autokoffers, visitekaarten e.d. en hiervoor in de plaats te stellen enkele kleine geldprijzen. Voortaan worden voor iedere puzzel beschik- baar gesteld een eerste prijs van f 7,50, een tweede prijs van f 5,en een derde prijs van f 2,50. De inzending voor bijgaande puzzel moet uiterlijk dinsdag 2 September bin nen zijn bij de puzzelredaktie Mevr. J. de Graaf - Boelen, Diepenbrock- straat 90. i i i ;2 ill i i i 3 4 S 1 1 !2 19 t 1 127 1 t 28" 21 /J 6" 3" 23 22 16 i 1/3 bron, reden; 2/5 emmer; 4/6 iemand die erft; 6/7 gebrek, fout; 7/9 iemand iets sturen; 8/10 iemand, die denkt; 10/12 elastisch; 11/14 inhechte- nisneming; 13/15 onbepaald voornaam- woord; 15/17 bewijsstuk, getuigschrift; 16/19 bouwstof; 18/21 iedereen; 20/23 houding; 22/25 ontvangst; 24/27 veel- voud van tien; 26/28 gave; 28/29 kleer- maker. De laatste letter(s) van het ene woord, zijn de beginletters van het volgende woord. VOOR ALLE BEWONERS In de Boerderij zullen 2 lokalen komen die geschikt zijn voor aktiviteiten zoals: hobbywerk, knutselwerk e.d., zowel voor de jeugd als voor de ouderen. Verder komen er twee lokalen die ge schikt zijn voor vergaderingen en kaart- of schaakavonden. Ook de kinder- creche zal een plaats krijgen. De ruimte hiervoor kan ook nog gebruikt worden voor andere doeleinden. In ben van de lokalen zullen alle voor- zieningen worden aangebracht om er een gezellige societeit van te maken. Zoals wij reeds schreven, de boerderij komt ter beschikking van alle bewo ners van Groenoord, dus niet alleen voor de wijkvereniging, zoals velen denken. Dus elke vereniging die be- hoefte heeft aan een lokaliteit kan deze huren indien er nog ruimte beschikbaar is. Men moet daarvoor dan een aan- vraag indienen bij de secretaris van de beheerscommissie Boerderij Land vreugd, de heer B. J. de Jong, Jozef Oreliosingel 5, Schiedam. De aanvraag moet vergezeld gaan van een toelich- ting waarin vermeld staat op welke uren en op welke dagen men bij voorkeur van een ruimte gebruik zou willen ma ken, verder moet een korte doch duide- lijke omschrijving van de aard van de aktiviteiten worden gegeven. Ook het aantal deelnemende personen zouden we gaarne weten. Stuur zo spoedig mo- gelijk uw aanvrage in, zodat de be heerscommissie tijdig een schema kan opstellen wie welke ruimte ter beschik king krijgt en op welke tijden. Hoe meer er van de Boerderij gebruik gemaakt wordt, hoe goedkoper de huur per lokaliteit zal worden. We hopen van harte dat de Boerderij een centrum gaat worden van het ver- enigingsleven en dat er uit de aktivi teiten in de boerderij een duidelijk overzicht komt van de behoeften in onze wijk, zodat daarmee, bij de bouw van een geheel nieuw wijkcentrum in Groenoord rekening kan worden ge- houden. voor het volgende nummer, dat op 4 September verschijnt, moet UITERLIJK 28 augu. in het bezit zijn van de redaktie, J. Oreliosingel 91. Rijks V.A.M.O.R. gediplomeerd insfrucfeurs. R. Haan, Bachplein 269, Groenoord - Schiedam

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 5