t. to£4*t>4>> akkoorden Scholen worden met kunst „versierd 11 WALDO n.v. SCHIEDAM v: °og ste^ anno 1820 ha**1 I Speelgelegenheid aan J. Oreliosingel J Kindercircus speelde in Groenoord Mini-nijlpaarden De andere scholen rr: Rente tot BIJL SEPERMARKT Tijdelijke voorziening Wijziging plan Vw rijbetvijs ..JASMIN" Boerenleenbank Schisdam/Kethel Veelzijdigheid Onze wijk is arm aan beeldende kunst; we repten daar al eens eerder over. Zegge en schrijve een beeldje en een gevelversiering zorgen voor een artistieke noot op straat. Gelukkig komt daar wat verbetering in, want ingevolge de 1% regeling (een niet bindende regeling die inhoudt dat 1% der bouwkosten van een openbaar gebouw aan vefraaiing van dat gebouw mag worden besteedt) worden succesivelijk de schoolgebouwen van onze wijk van beeldende kunst aan de buitenzijde voorzien De eerste scholen waar dat het geval is, zijn de Mgr. Bekkers-school en de Bernadette kleuterschool. De St. Wille- brordusstichting heeft n.l. de in Am sterdam wonende Hongaar L. Radkai opdracht gegeven voor bovengenoemde scholen een tweetal sculpturen te ma- ken. Deze sculpturen zijn inmiddels geplaatst. Bij de Bekkersschool werd het een vliegerende jongen: een op een sokkel geplaatst abstract beeld van 1.50 hoog van brons. Het is een zeer geslaagd beeld, dat vanaf de straat goed zichtbaar is en dat zeer goed uitkomt tegen de schoolmuur van gele stenen. Het beeld dat Radkai maakte voor de Bernadette kleuterschool is van een geheel andere stijl. Het stelt voor een nijlpard met jong en is even- eens van brons. Het is maar van zeer geringe afmetingen n.l. 30 cm hoog en 60 cm lang. Die nietige indruk wordt daarbij nog in de hand gewerkt doordat het beeldje bij de ingang der school bij- na op de grond en vlak tegen de be- planting is geplaatst. Nu kan het beeld wel tegen een stootje, zodat kinderen die erop gaan staan het niet zo ge- makkelijk kunnen beschadigen, doch het was ons toch liever geweest als het beeldje op een sokkel van bijv. 50 cm was geplaatst. Zowel de kinderen als volwassenen zouden het beeldje dan, lijkt ons, beter kunnen bekijken en het zou dan ook voor passanten zichtbaar zijn geweest. En juist die funktie van zo'n beeld voor wandelende bewoners vinden we zo belangrijk, al blijft het uitgangspunt natuurlijk het verfraaien van de school en niet van de wijk. Van de andere scholen in Groenoord is wat betreft de plaatsing van beel- den e.d. nog weinig definitiefs te mel- den. De Ver. Chr. Volksonderwijs, waaronder ressorteren de Dr. Sauer- ACH TEHPA GIAA school en de Dr. Sauer kleuterschool is nog bezig met besprekingen die moeten resulteren in het verstrekken van opdrachten aan een beeldhouw- ster voor beelden aan of bij beide scholen. In dit stadium is alleen te zeggen dat een van die beelden waar- schijnlijk aan de zijmuur van een der scholen zal worden bevestigd. Wat de openbare scholen, t.w. de W. Gehrelsschool en de kleuterschool aan de P. v. Anrooylaan betreft weten we dat er besprekingen zijn geweest tus- sen de schoonheidscommissie en de Dordtse beeldhouwer Hans Petri over een te maken moderne speelplastiek die voor beide scholen tegelijk /ou zijn. Deze speelplastiek zou van bijzon- dere forse afmetingen worden, zodat hij het woongebied rondom de school een ludiek tintje zou gaan geven. We hopen dat de projecten van bo vengenoemde scholen snel ook ver- wezenlijkt kunnen worden, zodat ze de steen- en betonmassa in onze wijk wat zullen opfleuren. zie advertentie A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 2e Jaargang no. 34 4 September 1969 Vorig jaar november schreef onze wijk- vereniging in een brief aan burgemees- ter en wethoudcrs dat ze de groen- strook langs de J. Oreliosingel graag zou willen behouden^Ze stelde voor dat ze op die groenstrook graag wat speelwerktuigen, zandbakken, banken en beplanting gerealiseerd zou willen zien, zodat deze groene long in de wijk een optimale recreatiemogelykheid zou kunnen bieden. Nadien hoorden we niets meer van de gemeente en onze brief raakte een beetje op de vergeethoek. Tot eind augustus plotseling berichten in de Schiedamse dagbladen verschenen die melden dat B. en W. er geen bezwaar tegen hebben dat de groenstrook voor- lopig gehandhaafd blijft, Tegen het plaatsen van speelwerktuigen zou geen bezwaar bestaan (afgezien van de kos- ten) al zou e.e.a. dan ook waarschijn- lijk een tijdelijk karakter dragen. Dat er echter sprake zou zijn van een speeltuin, zoals een der dagbladen in een kopregel suggereerde is beslist niet juist; het zou hier dachten we gaan om klimrekken of houten speelwerk tuigen zoals al staan op het Joh. Straussplein. De toestemming van B. en W. inzake het voorlopig handhaven der groen strook is een gevolg van een wijziging in het bestemmingsplan Groenoord. Aanvankelijk was de groenstrook aan de Oreliosingel gereserveerd voor scholen, doch nu in de behoefte aan scholen is en wordt voorzien op het Bachplein is een deel van de vrijgeko- men grond nu beschikbaar gekomen voor andere wijkverzorgende voorzie- ningen. Gedacht wordt in de toekomst aan bijv. en instructiebad en misschien een wijkcentrum. Daar wat deze voor- zieningen betreft nog totaal niets-de- finintiefs geplanned is, kan dus de groenstrook voorlopig dienstbaar wor den gemaakt aan de zo broodnodige recreatie. B. en W. stellen de raad voor de wijkvereniging Groenoord van haar standpunt op de hoogte te stel len. Hoewel we dus officieel nog ner- gens van weten, hebt U middels dit artikeltje wel gemerkt dat het nieuws van de nog te ontvangen brief er al wel df is! Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. Verschijnt iedere veertien dagen huis aan huis in Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Uitgave: „De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 dan naar: ALITOR IJSCHOOL- V A.M.O R. en N.B.A. ge- dipl. en erkend. Lesf met Fiat 850 Prijs f 11,—p uur Bachplein 114, - Tel. 35 32 91 Schiedam b.g.g. 26 23 85 of 15 »5 96 Voor uw Reisdevlezen en Reisverzekerlngen Travelercheques Zwaluwlaan 101, telef. 26 5325 Nieuwlandplein 56, fel. 15 8183 De droom van veel Groenoordse kin deren is tdch uitgekomen. Ze wilden zo graag eens een circus in hun eigen wijk. En nu was er dan een, al was het maar een minicircus. Want het kinder- circus Hoepla sloeg voor enkele dagen zijn tent op aan het Bachplein en ver- maakte er vele tientallen kinderen met een leuk programma. Eigenaars en enige menselijke arties ten van dit circus zijn de heer en mevr. Brenkman uit Apeldoorn. Ze vervullen in dit geheel zelfgemaakte circus een groot aantal functies en rollen; ze bouwen de tent op, verkopen de kaartjes, doen een clownsnummer, en laten de beer, de beide pony's, de hond en de duiven moeilijke kunstjes uithalen. En dat alles voor de toe- gangsprijs van slechts 1 gulden. Het was dan ook geen wonder dat het storm liep bij de kleine circuskara- vaan, bestaande uit 2 dierenwagens, 2 materiaalwagens en een woonwagen. Met de fleurige hekken rondom en een heuse circusentre was het kleine circus enkele dagen lang de attractie van het Bachplein.

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1