NFLI Vrede is onvermijdelijk v v In gesprek met Aad van der Hoeven Geen goedkeuring voor scholenbouw aan Bachplein anno 1820 V 7 REAKTIES VAN LEZERS De Prijsuitreikers Van Selms slayerijen Avond in ,,De Rank" Verre van ideaal Rente p§] tot Noteer in Uw agenda 18 SEPTEMBER Concert Aad van der Hoeven Martinuskerk Aanvang 20.00 uur Toegang f 1.50 MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. RADIO Het is zo verfrissend eens een gesprek te hebben met iemand die zo vervuld is van zijn werk als Aad van der Hoeven. Ik had het geluk hem te treffen op zijn flat aan het Bachplein waar hij niet zo vaak is door zijn drukke werkzaamheden. Een nog jong kunstenaar (28) die reeds een bekende naam heeft bij talrjke orgelliefhebbers. Aad v.d. Hoeven studeerde aan het Rotterdams conservatorium bij de he- laas te vroeg overleden Piet v.d. Kerk- hoff en George Stam met als bijvak piano. Hij is organist van de Prinsenkerk te Rotterdam (Blijdorp) en heeft het ge- presteerd reeds 12 grammofoonplaten te produceren. Hiervan zijn wel het meest bekend de opnamen van het orgel van de Nieuwe Zuiderkerk te Rotterdam dat wel tot een van de grootste orgels van Nederland be- hoorde. Naast de vele concerten die Aad v d. Hoeven geeft o.a. op het transeptorgel van de Laurenskerk is hij ook nog di- rigent van diverse koren o.a. het Toonkunstkoor van Schiedam (onge- veer 100 leden) het Prinsekerkkoor en is docent aan het Marnix Gymnasium en de dr. Rutgersschool te Rotterdam. A1 zijn wij - Groenoordbewoners - gehuisvest in een wijk waarvan de straten en pleinen naar de zeer groten in de muziek zijn vernoemd, velen met mij zullen niet geweten hebben dat en zo prominent figuur op muzikaal gebied tussen ons woont. Terwijl mevr. v.d. Hoeven een koele dronk serveert en Aad op prettige eenvoudige manier van zijn werk ver- teld, klinkt op de achtergrond zacht de toccata in a klein van zijn grote meester Piet v.d. Kerkhoff op diens machtig instrument. Aad v.d. Hoeven speelt ook voor U. Hij geeft een concert op donderdag 18 September in de Martinuskerk waar- aan zijn Prinsekerkkoor medewerking verleent. Liefhebbers van het orgel en koor- muziek, noteer de datum. U mag dit zeker niet missen. Voor een lekkere maaltijd met vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 Kethel RECTIFICATIE Door een vergissing van de jury in de balkonbakkenkeuring (o.a. veroorzaakt door een verkeerde nummering der brievenbussen) werd de tweede pnjs abusievelijk toegekend aan het bal- kon van dhr. F. A .Haring, J. Strauss- plein 321. Die prijs komt echter zijn buurman dhr. J. F. Eijkenbroek, J. Straussplein 322 toe. Onze excuses hiervoor aan dhr. Eijkenbroek. Deze heeft zijn prijs inmiddels al van de jury ontvangen. ,,Het is duidelijk dat er geen vrede kan heersen in een wereld waarin de be- staansmiddelen zo onbillijk zijn ver- deeld. Het is mijn overtuiging dat met een rechtvaardiger verdeling van de aardse goederen een van de grondoor- zaken van oorlog en geweld wordt uitgebannen" ,,Op straffe van ons alter bestaan kunnen we niet meer langs het wereld- welzijn heen". Dit zijn woorden van Prof. Jan Tinber- gen aangehaald uit de Vredeskrant 1969. Van 21 tot 28 September wordt in honderden plaatsen de Vredesweek gehouden. Pers, radio en televisie vra- gen uw aandacht voor de vrede. Groenoord - Kethel blijft niet achter! Niemand minder dan Prof. J. Verkuijl komt u op dinsdag 23 September in De Rank zijn visie geven op het pro- bleem van rijkdom en armoede in de wereld. Verder kunt u onze pastoors en donii- nee op de markt bij de vredeskraam vinden. Zij hopen daar met velen van u te spreken. Vrijdag 26 September houden we een gespreks-avond, weer in De Rank om 8 uur. Stellig wilt u er wel wat meer van weten, wilt u ook zelf wel eens aan het woord komen. Welnu, dat kan, u bent hartelijk welkom. Gerechtigheid wordt nu gevraagd in de wereld. De situatie wordt met de dag meer revolutionair, meer explosief. De arme landen zijn bezig op te staan. Het gaat om het recht der armen op gelijkwaardigheid, op leven en ontwik- keling. Dat recht kunnen wij voor hen ver- wezenlijken. Hoe? Dat hoort u van Prof. Verkuijl 23 sept, in De Rank. Tot ziens! Interkerkelijke Vredesgroep Kethel - Groenoord. Als klap op de vuurpijl na alle strub- belingen rondom de scholenbouw op het Bachplein kwam het bericht dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hun goedkeuring onthouden hebben aan het besluit van de Gemeenteraad waarin een krediet van f 6.380.600 beschikbaar werd gesteld voor de bouw van een tweede serie scholen. Als re- den wordt opgegeven een stagnatie in de vaste kapitaalverstrekking. We zijn benieuwd hoe het nu verder zal gaan met de scholen op het Bach plein. Zoals U weet zijn er vooruit- lopend op de goedkeuring van G.S. alvast een tweetal kleuterscholen ge- bouwd, waarin om in de ergste lo- kaalruimtenood te voorzien, in ieder gebouw 1 klas kleuter-onderwijs en 2 klassen lager onderwijs werden ondergebracht. Deze oplossing is na- tuurlijk verre van ideaal, doch werd vanwege het tijdelijke karakter ervan met beide handen aangegrepen door de schoolbesturen der St. Willebror- dusstichting en de Ver. Chr. Volks- onderwijs. Het Openbaar onderwijs werd „tijdelijk" ondergebracht in de beide houten noodscholen aan de E. v. Beinumlaan, eveneens in afwach- ting van de bouw der resterende scholen aan het Bachplein. Laten we hopen dat alsnog spoedig de financiele kant der scholenbouw in orde komt, zodat de heikar (hoe gevreesd ook door sommigen) weer aan het werk kan. Want nu onze be- zwaren tegen de situering der scholen (we prefereerden een scholengemeen- schap zoals U weet) door een beslis- sing van het gemeentebestuur niet geaccepteerd werden, is het zaak de kinderen om wie alles toch draait, zo snel mogelijk het maximale schoolcom- fort te geven waarop ze recht hebben. Op een van de vele bijzonder re- enachtige avonden die eind au- gustus zo rijk was gingen de drie prijsuitreikers der balkonbakken- actie „Geef Uw gevel een corsa ge" op pad. Ze troffen gelukkig alle tien de prijswinnars thuis die avond, zodat de missie in een keer volbracht kon worden. Opvallend was bij een nadere kennismaking met de prijswinnaars dat ze alle bijzonder veel liefde en zorg voor hun balkonplanten aan de dag legden. Enkelen hadden vroeger een huis met en tuin gehad en hadden hun balkonversiering als een compensatie voor het ver- lies van hun geliefde tuin. Op vallend was ook dat bijna alle win- naars binnenskamers vaak een groot aantal prachtige planten hadden, die met grote zorg wor den omringd. Het was derhalve een plezierig werk die prijsuitrei- king. Naast een waardebon, varie- rend van 25 tot 5 gulden kregen alle winnaars ook nog een gratis abonnement op „Groei en Bloei" tot januari 1970 benevens een diploma van de KNMTP en nog wat foldermateriaal. Dat dit alles bijzonder in de smaak viel was duidelijk te merken. Vooral de eer- ste prijswinnares mevr. C. Lu- reman-v. Havezaat, die al haar planten al vele jaren zelf weer steeds opnieuw stekt, was bij zonder blij met het plotselinge bezoek dat zomaar kwam binnen- vallen met een cadeaubon van f 25,-. Ze maakte al direct plan- nen voor een goede besteding ervan. We hopen dat de winnaars van dit jaar ook volgend jaar weer mee zulen doen en hun best zullen doen om weer in de prij- zen te vallen en dat al diegenen die niet in de prijzen vielen, de balkonaktie als een stimulans zul len zien om tot nog betere re- sultaten te komen. DAGEUJKS BESTUUR W1JKVERENIQING Voorzitter Dhr K. Vlug, Bachplein 194, tel. 35 13 56 Secretariaat Mevr. B. A. M. Luyckx, J. Oreliosingel 27, tel. 15 67 35 Financien Mevr. A. v. Spek, Obrechtstraat 86, tel. 15 95 38 Dhr. G. de Jager, Henr. Bosmanplein 125, tel. 15 10 63 Vice-voorzitter Dhr J. J. Levens, Joh. Straussplein 332, tel. 15 69 67 Mynheer de redacteur. Hoewel my allang bekend was dat er een station NS zou komen in Nieuw- land, werd ik er door de publicatie in Uw blad nog eens opmerkzaam op ge- maakt. Graag over deze gebeurtenis het volgende in Uw blad als ingezon- den stuk geplaatst; A - „Een der eerste" is dat station niet, want als met zoveel dingen is Vlaar- dingen ons allang voor enwel als DERDE STATION. B - De schrik slaat mij om het hart als ik denk aan de VELE malen dat wij straks voor de overweg zullen moeten wachten. Een kwartiersdienst van de NS, dat tvil zeggen elke 7y2 minuut een trein, plus nog de nodige goederen- treinen, boottreinen, strandtreinen ex tra enz. Dat beloofd een vreselijke toestand te worden. Doorrijden zal er dan weinig by zijn, want eer de file weggereden is, gaat de overweg weer dicht voor de volgende. C - Doordat het station dan dicht bij de overweg komt zoniet er naast, wil dat zeggen, dat de treinen, die nu met 80 a 100 kilometer voorbij razen dan met 10 of nog minder voorbij gaan dus per keer er veel longer over doen. Net op gang of bijna afgeremd. Moge lijk krijgen wij dan hetzelfde als in Vlaardingen by het Hoofdstation, daar blijven de bomen gesloten vanaf dat de trein het station (vanaf Maassluis) binnenryd tot alles uitgestapt is en de trein weer opnieuw is weggereden en de overweg gepasseerd. Dat worden fiiiiile auto's, en Groenoord maar uit- breiden en steeds meer auto's enz. D - Bij de aanleg van de Nwe Damlaan was er al sprake van, dat zo goed als zeker een kwartierdienst ingevoerd zou worden in de toekomst. Er is toen over een tunnel gesproken in plaats van een overweg, maarer was geen geld. Wel echter en dat is nu weer typisch Schiedams) voor een tunnel in het verlengde van de Parkweg, waar nog geen lOe van het verkeer door gaat van de Damlaan, daar kon wel geld voor los komen. Daarom zal er nu wel een tunnel MOETEN komen, dat wordt anders een chaos. Maar wat kost het nu? Een vermogen meer dan toen. E - Overigens, de wijken Woudhoek en Spaland zullen meer gebaat zijn bij een station in Kethel, daar waar vroeger ook al een station was aan de lijn Rotterdam-Den Haag. Dat is prak- tiser en zal beter aan zijn doel beant- woorden dan Nieuwland. F - Eigentijk een stom iets, een zo drukke ONBEWAAKTE overweg mid den in de stad? Regeren is vooruit zien, maar blijkbaar niet hier. G - Nu de overweg toch ter sprake komt, waarom is het nodig, dat de trein eerst 100 meter weg is, eer de bomen opengaanEer dat zij geheel open zijn is de trein al enkele kilome ters verder. Die bomen kunnen toch makkelijker onmiddellijk achter de trein open gaan H - Tot slot, propageert de NS links verkeer? Aan hun nieuwe embleem zou je het wel zeggen. Met dank voor de plaatsing, in de hoop dat de juiste personen zich liter eens mee gaan bemoeien en een verzoek aan de andere bladen dit in hun blad over te nemen en een compliment voor goede verzorging van dit blad, be sluit ik; A. J. S. WAARBORGVOOtVAKKUMDIOHEID Bij ons geen hoge reparaflekosten. Lange Kerkstraat 86, Tel.157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reducfie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood. Eigen service-dienst 3 mnd garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 3