Verkeer op voetpaden moet veiliger 4, 7f SPORTHUIS RITMAN Zelfs auto's Egocentrisch denken NIEUWS IN HET KORT eerste paal kookcursus galerie punt 4 "GROENTjE"-! "....eindeliik...!" danslessen nieuwe namen ^young-people' "Spalandruiters" wachten op eigen weiland „Hier zijn we 1" toi toi toi RUITERSPORT Voor al Uw kleding en andere Ruitersportartikelen naar 18 sept. Aad van der Hoeven in Martinuskerk Aanvang 20.00 uur .Op BROOD van VLUG koml men TERUG." Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad. Ons brood is ook verkrijgbaor bij anno 1820 7 ■Rente tot j Rijnmondband stal de show in Groenoord Er is in dit blad al veel geschreven over de voetpaden die in Groenoord in zo grote getale aanwezig zijn. Die voetpaden moeten het de bewoners- doch voor- al kinderen en bejaarden- mogelijk maken zich zo veilig mogelijk te voet door de wijk te verolaatsen. doch dit is onmogelijk en wordt nog steeds onmogelijker doordat zeer veel bewoners en bezoekers van onze wijk weigeren zich aan de verkeers en spelregels te houden! Brommers en fietsers, zowel ouderen als jongeren, rijden over de voetpaden zonder zich te bekommeren over de verkeersborden die dat verbieden. Er zun er die de gehele wijk van Laan van Bol'Es tot Mozartlaan of Vivaldilaan over de voetpaden doorrijden om maar enkele honderden meters af te snijden. Maar niet alleen fietsers en brommers gaan hun boekje te buiten. We zagen op 1 dag zelfs 3 automobilisten die met hun auto over het voetpad van vele tientallen meters van het ene plein naar het andere reden. Ze moesten zich daarvoor om de geplaatste paal- tjes en de beplanting wringen! Dit gaat toch echt wel te ver; waar moe ten onze kleinste kinderen dan in hemelsnaam veilig spelen? Op de plei- nen is het door de geparkeerde en af en aan rijdende auto's te gevaarlijk; als nu ook op de voetpaden geen veili- ge speelgelegenheid voor de kleuters meer gewaarborgd is, lijkt het beter ze maar binnen te houden. Dit is toch al te gek! Laten we nu allemaal eens de hand in eigen boezem steken en eens zien hoe we zelf de voetpaden gebruikenl Wie de talloze moeders ziet die per brommer of fiets hun kinderen over Zonder enig feestelijk vertoon is op woensdag 20 augustus de eerste paal geslagen voor het winkelcentrum aan de Borodinlaan. Er was aan die eerste paal nogal wat geheimzinnigheid voor- af gegaan; onze informaties bij bou- wer en opdrachtgever over de juiste datum van het slaan van die paal liepen op niets uit. Ook over de namen der winkelirs die de zeven winkels en de drie kiosken zullen gaan bezet- ten tasten we nog in het duister. De onderhandelingen tussen het M.B.O. en de talloze gegadigden zijn nog niet afgesloten. De Stichting voor huishoudelijke- en gezinsvoorlichting, Nieuwstraat 12 at- tendeerde ons erop dat er nog enkele plaatsen vrij zijn voor de kookcur- sussen die op dinsdag- en woensdag- avond worden gehouden. Deze cur- sussen starten half September en het cursusgeld voor 8 lessen bedraagt f 10,- benevens 10,- zogenaamd„in- gredientengeld". U kunt U inzake deze cursussen nader op de hoogte stellen op maandagmiddag van 1.30 - 4.30 uur en op dinsdag- woensdag, donderdag- en vrijdagmorgen van 9.30 - 12.00 uur op bovenstaand adres of per telefoon 26 47 81. de voetpaden naar en van school bren- gen en daardoor wandelende kleuters in gevaar brengen, vraagt zich af of deze moeders dan zo egoistisch den ken dat ze alleen de „veiligheid" van hun eigen kinderen belangrijk vinden. Maar zo komen we er natuurlijk nooit! Dezelfde moeders klagen over te hard rijdende auto's en het ontbreken van oversteekplaatsen op de v. Beinum- laan en Laan van Bol'Es. Dezelfde moeders ook hebben we gevraagd een oversteekbrigade te willen formeren om alle kinderen veilig naar school en weer naar huis te kunnen laten gaan. Schrikt U niet; op drie opvallend in dit blad geplaatste oproepen rea- geerden slechts 3 dames. En dat op een totaal van ruim 3.000 gezinnen! We hebben daarom voorl. van verdere ac- ties afgezien, doch hopen dat al diege- nen die -al dan niet opzettelijk - nu nog de voetgangers en kinderen op hun eigen voetpaden in gevaar brengen hun leven zullen beteren. U kent toch het spreekwoord „Verbeter het leven en begin bij jezelf WiNKEL-COmX ftORODlNlBRN. m I'D iid Op 29 augustus werd in galerie punt vier aan de Rotterdamsedijk 369a een tentoonstelling geopend van relief- schilderijen van Dirk Rodenburg. Dhr. J. Paalman, directeur van het Stedelijk museum hield een inleiding over het werk van Rodenburg. U kunt de expositie bezoeken op woensdag- en vrijdagavond van 19.00-21.30 uur en zaterdag- en zondagmiddags van 14.00-17.00 uur. De tentoonstelling duurt tot 27 September a.s. Het plein voor het in aanbouw zijnde Geref. Bejaardentehuis bij de Chur- chilweg zal de naam Hargplein krij- gen, zo is door de gemeenteraad be- slist. Eveneens gaf de raad haar goed- keuring aan nog een naam in de westelijke randbebouwing van Groen oord n.l. de Smetanalaan. Vraagt U ons echter niet waar die laan precies is, want we weten het niet. Voor de danslessen die Dansschool Sitton iedere donderdagavond geeft in „De Rank" aan de Schiedamseweg kan men zich laten inschrijven op de donderdagen 4 en 11 September van 19.00 - 21.00 uur. Ook kan men zich telefonisch opgeven onder nummer 26 62 62. Vooral de lessen voor ge- huwden vormen iedere week weer een gezellige avond, waar men vrienden maakt in een ongedwongen sfeer. 4an- bevolen voor iedereen die dicht bij huis toch eens uit wil zijn en zijn dansen weer wil ophalen of in vorm wil blijven. Aan de scholieren van middelbare scholen, die in Groenoord wonen! Wij zijn van plan om een geheel nieuwe societeit voor scholieren te openen. „Young - People" Een ieder die belangstelling heeft, kan zich laten inschrijven al lid op vrijdag 12 September in zaal Tivoli op de Nieuwe Haven. De societeit zal iedere 2 weken een avond organiseren hetzij met een dis- cobar of met een beatgroep. De eerste avond is op 12 September in zaal Tivoli met een discobar, van 8 tot 12 uur. ALLEEN SCHOLIEREN HEBBEN TOE- GANG a 1,25 p.p. KOM JIJ OOK G. Huisjes J. Laport. Dat de Ponyclub de ,,Spaland-Ruiters" in zo korte tijd een goede naam in Groenoord en Kethel heeft verworven, is een ding dat zeker is. Deze vereni- gin telt nu zo'n 20 leden en al deze leden zijn in het bezit van hun eigen pony. Zij krijgen iedere zaterdagmid- dag les van Me;. A. Reiss op een gras- veld gelegen nabij het Bachplein. Het ligt in de bedoeling in de toekomst van deze vereniging een zeer grote te maken. Dan kan iedereen zich als lid opgeven en les krijgen. Nu echter nog niet. Nu krijgen alleen die 20 leden, welke hun eigen pony meebrengen, les en meer dan 20 stuks kan de vereni ging niet bergen. Alles hangt nu af van de gemeente. Hoe is alles begon- nen? Diverse mensen liepen met het plan rond om een ponyclub op te rich- ten. Om tot zoiets te komen moet je echter over een weiland beschikken, waar de pony's kunnen grazen, plus een manege of anders wel een hoef- slag een buitenmanege, waar de leder les kunnen krijgen. Deze innitiatiefne- mers hebben zich toen tot het ge- meentebestuur gericht en hun plan- nen op tafel gelegd en het antwoord was: „eerst iets oprichten dan kwam de rest vanzelf". Zodoende werd de ponyclub „SPALAND RUITERS" opge richt met de Heer A. Rip als voorzitter, Mej. A. Reiss als secretaresse en de Heer A. Broekhoven als penningmeester, ter- wijl als mentors aan het bestuur zijn toegevoegd de heren A. A. van Mil en P. Verspeek. En nu telt de vereniging al 20 leden en wederom ging er een schrijven naar de gemeente van „hier zijn we". Er werd een zeer goede show gegeven om te laten zien wat er in Groenoord enKethel, leeft en er kwam antwoord van de gemeente, dat zodra de vakanties voorbij zijn, de heren ambtenaren er de nodige aandacht aan zullen schenken. Dus nu maar wach ten. En beschikt de vereniging dadelijk over een stuk weiland met een manege, dan wordt Kethel overspoeld met po- nys. Want dan kunnen al deze ponys ondergebracht worden op het weiland met stallen en een buitenmanege. Dan kan ook ieder kind lid worden en les krijgen zonder zijn eigen pony mee te brengen. Dan wordt de vereniging groot en dat is de wens van het be stuur. Het wachten is op de gemeente en we hopen, dat deze het voorbeeld zal volgen van de buurgemeenten, wel ke zonder meer een manege en weiland beschikbaar hebben gesteld en waar dagelijks met veel plezier gereden wordt. Kijkt u maar in Vlaardingen en ook in Prinsenstad langs de Rijksweg naar Den Haag. Hoe mooi en netjes is het daar niet. Zou het in onze wijk 66k zo vlug en zo goed kunnen? Spaland- Ruiters veel sukses! Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 75 13 Fa. SIMONS - LAAN VAN BOL' ES Een grauwe donderdagmiddag eind au gustus. Somber staan de flatgebou- wen in de felle regen. Stormvlagen striemen het jonge groen. Groenoord leeft binnen, bij de kopjes thee. Ook de Martinuskerk is een natte klomp. Wie echter goed luistert, vangt tus sen het geluid van de wind de tonen van het orgel op. Door het kleine zij raam der kerk is de gestalte zichtbaar van een organist die in zijn spel ver diept is. De nieuwsgierige bezoeker vindt binnenin de kerk, waar het behaaglijk is, de jonge en enthousiaste organist Aad van der Hoeven, bezig met de repetitie voor zijn orgelconcert op 18 September. Wesley's speelse „gavotte" uit zijn twelve short pieces tovert onzichtbare zonnestralen in de kerk. De tonen buitelen over de lege stoelen en vallen ook binnen in de naast de kerkzaal gelegen wachtruimte waar moeders in spe hun beurt af- wachten voor en bezoek aan de verlos- kundige. De bezoeker luistert in stills bewondering en sluipt de kerk weer uit begeleidt door de machtige tonen van een toccata van Bach. Buiten, weer in wind en regen wenst hij Aad vast een „toi, toi, toi" toe voor zijn eerste con cert in zijn eigen wijk. Zaterdagmiddag 30 aug. was Groenoord vol pittige, moderne marsmuziek. De Rijnmondband maakte die middag in het kader van de concerten die ze geeft t.g.v. haar 40-jarig bestaan een mars met enkele shows door onze gehele wijk. Deze demonstratie van haar mu- zikale kunnen was voor de Rijnmond band een overweldigend sukses, gezien het fraaie weer en de enorme be langstelling. De mars begon in Groenoord zuid, waar via W. Pijperstraat, Sweelinck- singel en Diepenbrockstraat de Laan van Bol Es weer bereikt werd. Bege leidt door een steeds aangroeiende schare „fans" trok de band via straten en pleinen naar de groenstrook aan de J. Oreliosingel. Daar werd de eerste show gegeven. Door de zeer grote ruimte kwamen de exercities bijzonder goed tot hun recht. Vervolgens ging het noordwaarts en ook op J. Strauss- plein en Bachplein werden de top- nummers van de band geshowd. Via nog een show op het basketbalveld van het A. v. Raaltepltin bereikte men Bejaardentehuis Spaland. De aanhang der ban zowel van kinderen als vol- wassenen was tot een klein leger aan- gegroeid. Van vermoeidheid bij de band was na ruim li/2 uur marsen nog niets te bekennen. De bewoners van Spaland werden door de band maximaal verwend. Eerst een impone- rende show op het gazon voor het ge- bouw en daarna trok de band al spe- lend het gebouw binnen waar de in de recreatiezaal aanwezige bewoners niet alleen een keur uit de bestaande nummers van de band maar ook een tweetal geheel nieuwe concoursnum- mers voorgeschoteld kregen. Namens alle bewoners, die zichtbaar genoten hadden, bood de directrice van het tehuis Zr. M. van Horssen na c?n dankwoord de muzikanten - die in de warme zaal nu toch wel zichtbaar ver- moeid waren - een verfrissing aan. Al spelend blies men daarna „de af- tocht" uit Spaland. De overbekende, goed in het gehoor liggende show- muziek zoals Saint Emilion, Montini, Larriveau van de instructeur H. Frey- sen bleef nog uren na het optreden bij tallozen in het hoofd zitten. U kunt overigens al deze prachtige nummers net zo vaak horen als U maar wilt, want voor 3,95 bent U de eigenaar van een gramofoonplaat van de Rijn mondband waarop 9 van de beste nummers zijn opgenomen. Dhr. A. de Haan, S. v. Houtenlaan 27 kan U zo'n plaat leveren.

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 5