akkoorden Boerderij Landvreugd: WALDO n i votg @\xoW SCHIEDAM i bouw kan nu binnen een maand gereed zijn! „Spaland" kreeg fraaie fontijn anno 182(r "ogsle* Binnen een maand open Meer mensen nodig .V. Rente tot Symbolische overdracht Doorknippen lint m I w rijbewijs ..JASMIN" BIJL SEPERMARKT Boerenleenbank Schiedam/Kethel t 2e Jaargang no. 35 18 September 1969 In enkele artikelen over boerderij Landvreugd in juli en augustus spraken we van het gereed komen van de verbouwing rond 1 oktober. Het is nu inmiddels 18 sept, geworden en velen vragen ons of die streefdatum nu nog wel gehandhaafd kan blijven aangezien er nog steeds niet met de werkzaamheden begonnenn is. Alle moeilijkheden rond de verbouwing der boerderij lijken echter nu over- wonnen, zodat nu toch hoogst waar- schijnlijk binnen een maand kunnen opennen. De opdacht tot de verbou wing is gegeven; het aannemingsbedijf Mak Zn. van het Hoofd gaat alles verzorgen. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat Muwi ook nog enig werk zou verrichten, echter deze firma heeft ons laten weten dat zij wegens perso- neelsgebrek al haar eerder gemaakte afspraken niet kan nakomen. Zij stelde ons echter wel geheel gratis een aan- recht met bijbehorende kastjes ter be- schikking. De firma Mak heeft ons toegezegd haar uiterste best te zullen doen alles zo snel mogelijk te doen verlopen. Zij zijn echter ook afhanke- lijk van de levertijden der verschillende materialen. Echter die tijd die nu nog nodig is om alles klaar te maken zullen we nog hard nodig hebben om de verdere in- richting te vervolmaken en de aktivi- teiten die in de boerderij plaats kunnen hebben te gaan voorbereiden en op touw te zetten. U begrijpt dat dit niet een zaak is die een commissie of een bestuur alleen af kunnen; we hebben hiervoor steun nodig van U alien. Bij- voorbeeld de societeit, daar zal heel wat werk aan zitten om die goed te laten lopen. Op het ogenblik zijn daar twee heren voor die de initiatieven hebben genomen, maar deze zouden zich graag gesteund zien door een aan- tal enthousiaste mensen die zich willen inzetten voor de opbouw van deze so cieteit, die een trefpunt moet gaan worden van alles wat zich Groenoorder kan noemen. Verder ook zullen de kindercreche-activiteiten uitgebreid dienen te worden en daar zijn weer dames voor nodig die daaraan mee willen werken. In Groenoord wonen vast wel een aantal oud kleuteronder- wijzeressen die een ochtendje willen geven om toezicht in de kindercreche te houden. Over dit alles kunt U nade- re informatie krijgen bij onze secreta- resse Mevr. Luyckx, J. Oreliosingel 27 of bij ondergetekende. We hopen dat U ons niet in de steek laat en dat we in de toekomst in de boerderij een echt centrum gaan krij gen van velerlei aktiviteiten, waardoor we elkaar wat beter leren kennen. Laten we de kans benutten die ons hier gegeven wordt en tonen dat we een dergelijke gelegenheid waard zijn. In (zie vervolg op pag. 3) A Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt iedere veertien dagen huis aan huis in Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, Schiedam, tel. 15 82 47 Uitgave: „De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens Jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Het tdch al zo r'yk van uiterlijke ver- fraaiingen voorziene bejaardentehuis Spaland kreeg er op zaterdag 6 sept, een geheel nieuwe ..attractie" by n.l. een fontijn. Deze fontijn, midden op het fraaie gazon geplaatst, werd die dag officieel door het bestuur van het te- huis aan de bewoners aangeboden. Dit gebeurde tijdens een bijeenkomst in de recreatiezaal, waar naast vrijwel alle bewoners ook een groot aantal gasten aanwezig waren .We zagen Ds. Verwaal, Pastoor Wuyster, Pastoor Groeneveld, Dokter v.d. Kay, Dhr. C. Brunt en tal van personen die direct of indirect met Spaland te maken heb ben. Er was een zeer feestelijke stem ming in de zaal; iedereen keeg eerst een kop koffie met cake en de huisorga- nist dhr. L. Krommenhoek speelde vrolijke muziek op het electronisch orgel. Nadat eerst enkele bestuursle- den van het tehuis en de directice zr. M. v. Horssen inleidende woorden had- den gespoken, werd de fontijn - sym- bolisch - in de vorm van een verkleind model - door de bewoners aanvaard door de voorzitter van de bewoners- commissie dhr. T. Oosthoek. Deze sprak namens de bewoners woorden van dank aan het bestuur en directrice voor de zeer fraaie fontijn die in zo snel tempo verwezenlijkt werd. Vervolgens trok men gezamenlijk naar buiten, waar inmiddels het R.K. Har- moniegezelschap St. Radboud uit Kethel al was geariveerd en voor pittige muziek zorgde. Met het doorknippen van een lint werd de fontijn hierna door Mevr. M. v. d. Eijk-v. d. Berg in gebruik gesteld. Een luid applaus van alle aanwezigen was de beloning voor alien die het mogelijk hadden gemaakt dat deze faaie tuinversiering tot stand kon komen. In het heerlijke zonnetje, dat eindelijk weer scheen, luisterde men nog geruime tijd naar St. Radboud. (zie vervolg op pag. 3) pn Terwijl de bewoners van Spaland en de vele genodigden belangstellend toezien, spuit de nieuwe fontijn voor het eerst zijn stralen hoog de lucht in. Foto P. A. van Groezen. dan naar: AUTORIJSCHOOL V A.M.O R. en N.B.A. ge- dipl. en erkend. Lest met Fiat 850 Prijs f 11,—p. uur Bachplein 114, Tel. 353291 Schiedam b.g.g. 26 23 85 of 15 95 96 zie atlvertentie ACHTERPAGIAA TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 Spaarbank voor uw salaris en priv£-rekening Ruime openstellingsuren Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel. 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1