HENFLI r Oecumenische diensten Beton gestort voor winkels J Denk aan het concert Zeekadetten vlot begonnen In het Stedelijk Museum Spalandfontijn "GROEMTJE"—I De Boerderij KOST WEL IETS MEER .STUK VLUGGER Bekende liturgen D E T.V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. BEL RADIO Voorjaar gereed Van Selms slagerij en Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 Kefhel PPro facial! Bijna alle prijzen Liefhebberij aanwakkeren vervolg van voorpag.) Het was werkelijk een bijzonder fijn gezicht iedereen daar zo gezellig rond de fontijn te zien. Binnen in de grote recreatiezaal werd daarna nog het glas geheven en bleef men nog lang bijeen met alle geno- digden. De fontijn, die nog een naam moet krijgen - er waren al suggesties als „Opkikkertje" en „Bron des Le- vens" - heeft de dagen na zijn inge- bruikneming al heel wat genoegen aan de bewoners geschonken, want de heerlijke nazomerdagen noodden nog volop tot een wandeling door tuin en omgeving. (vervolg van voorpag.) de vorige artikelen onver de boerderij hebben we al duidelijk gemaakt dat de daarin aanwezige ruimten niet al- leen voor de wijkverneniging zijn, doch dat alle andere verenigingen en clubs de gelegenheid krijgen om van deze ruimten gebruik te maken. Ze kunnen hun wensen daartoe kenbaar maken bij de voorzitter der tijdelijke beheers- commissie. We hopen dat er zowel telefonisch als schriftelijk een grote stroom aanvragen om ruimte in de boerderij zal komen, zodat binnen de kortst mogelijke tijd er geen uur meer vrij is. Volledigheidshalve volgt hier nog het adres van de voorzitter der tijdelijke beheerscommissie van Boer derij Landvreugd, dat is K. Vlug, Bach- plein 194, tel. 35 13 56. SCHIEDAM NIEUWLA Vanuit de oecumenische werkgroep te Kethel kwam het verlangen op om oecu menische diensten te houden. Zo blijft niet alles bij praten, maar zal er ook samen gebeden en gezongen worden. Daarbij wilden wij byzondere aandacht besteden aan de actuele waarden van de bijbel. Wy maken tevens gebruik van het feit dat de prof. dr. G. van der Leeuw Stichting te Amsterdam aan de kerken een proeve van een Oecume- nisch Ordinarium heeft aangeboden. Zij was hiertoe in staat door subsidie van het prins Bernhardfonds en het ministerie van C. R. en M. Deze litur- gie is samengesteld door bekende li turgen uit de reformatorische en rooms- katholieke kerken zoals Huub Ooster- huis, Barnard en Huibers. De bedoeling hiervan is dat er mee geexperimen- teerd wordt. Door de samenwerking die in onze wijk groeit, is ons nu een goede gelegenheid geboden deze oecumenische liturgie in de Martinuskerk te beproeven. De pa- rochieraad van de Martinusparochie en de kerkeraad van de Hervormde Kerk stelden zich volledig achter dit plan. Tegelijkertijd hebben we de mogelijk- heid aangegrepen om de hoofdlijnen in het bijbelse denken in deze diensten aan de orde te stellen. Na verschillende besprekingen is er een cyclus tot stand gekomen van vijf diensten, telkens op de laatste zondag van de maand, te beginnen met zondag 28 September, van 7.15 tot 8 uur. De laatste dienst van de cyclus valt in januari in de ge- bedsweek voor de eenheid. Als hoofdthema van de cyclus hebben we genomen het fundament van het bijbelse denken, namelijk HET VER- BOND. Dat woord moet ons vooral niet afschrikken, alsof het slechts een theologisch begrip zou zijn. Het heeft te maken met de vragen van alle dag,met de dagelijkse werke- lijkheid: Het verbond betekent „met ons is God" en dat is weer de letter- lijke vertaling van „Immanuel". De gedachte van het verbond tussen God en mensen, God en Israel, Zijn Messias Jezus, beheerst de bijbel van de eerste tot de laatste bladzijde. In onze tijd van geloofscrisis Kan een helder inzicht in dit bijbelse denkp?- troon ons geloof vernieuwen en met nieuwe kracht bezielen. Zonder begrip van deze fundamenten blijft de bijbel voor ons een duister boek en blijven we vast zitten in het concurrentie sche ma tussen God en mens, God boven en de mens beneden. In het beleven van het verbond kan de mens zijn menszijn ervaren als een samen zijn met God, onze Vader. In 5 diensten zullen deze gedachten die vooral in de nieuwste bijbelse theologie (Fiolet, Barth, Molt- mann, Buber) ontwikkeld zijn, worden ontvouwd. De eerste dienst op 28 sept, krijgt als thema „Het verbond als levensvi- sie", de tweede (26 oktober) „Het leven vanuit het verbond", de derde (30 november) „De schepping als ver bond", de vierde (31 december) heeft als oudejaarsviering een apart karakter, de vijfde (25 januari 1970) zal als thema hebben.de concretisering van het verbond in Jezus Christus. Juist omdat onze Messias Jezus bij het laatste avondmaal de beker wijn neemt en zegt: „deze beker is het nieuwe ver bond in Mijn bloed", hopen we in deze dienst samen de maaltijd van de Heer te kunnen vieren. Bij de diensten wordt literatuur over de behandelde onderwerpen uitgestald en erna is er gelegenheid in het Tref- centrum elkaar te ontmoeten en even- tueel vragen te stellen. De liturgie wordt steeds in de Werkgroep Kethel besproken. De prediking wordt ge- houden door pastoor M. Wuyster, pa ter Stalenhoef en ds. E. Verwaal. Het welslagen van deze diensten zal uiteraard afhangen van de belang- stelling. Wij weten echter alien hoeveel vragen er bij ons leven, hoezeer de kerken tegenwoordig in beweging zijn, hoe de huidige wereldsituatie met zijn hele problematiek ons benauwt. Wij willen samen met U proberen op deze vragen een antwoord te zoeken. Daarom nodigen wij ieder uit zondag 28 September om 7.15 uur deze dienst mee te maken. Namens de oecumenische werkgroep Kethel - Schiedam drs. E. Verwaal. WAARBORG VOO&ARKUHDIGHEID Bij ons geen hoge reparatiekoslen. Lange Kerksfraat 86, Tel. 157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reductie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood. Eigen service-dienst 3 mnd garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar Met het storten van het eerste beton voor de funderingen heeft burgemeester H. Roelfsema vrijdag 12 September j.l. het officiele startsein gegeven voor de bouw van het buurtwinkelcentrum aan de Borodinlaan. H'y deed dit in aan- wezigheid van tal van genodigden, waaronder o.a. raadsleden, hoofden van dienst, vertegenwoordigers van de Schied. Handels- en bedrijfsraad, het M.B.O., de wijkvereniging en de plaat- selijke pers. Na de officiele betonstortplechtigheid ging het gezelschap genodigden per bus naar cafe rest. Rijnmond. Hier werd onder het genot van een glas nog het woord gevoerd door dr. A. W. Luyck, directeur van het Ontwikke- lingsbureau Winkelcenta dhr. J. H. B. Vredebregt, voorzitter van de Schie- damse Handels- en Bedrijfsraad en Ir. J. C. Broeyer, directeur van Gemeente- werken. Zoals we al eeder schreven komen in het voorjaar gereed het winkelcentrum naast een supermarkt een 11-tal zaken van genuanceede omvang in de branches drogisterij, aardappels, groen- te, fruit, slagerij, slijterij, brood, banket, zuivel, tabak, lectuur, bloemen, huish. art., ijzerwaren, rijwielen, brom- fietsen, herenmode en herenkapper. De onderhandelingen met verschillende gegadigden zijn momenteel nog in voi le gang; alleen dhr. Bijl is al zeker van zijn plaats in de supermarkt van ca. 550 m2. Als alles volgens plan veloopt, zal het winkel-centum in het voorjaar van 1970 gereed kunnen zijn. Bouw- en Aannemingsbedrijf D. Baron te Schiedam die het project in opdracht van het M.B.O. in Amsterdam bouwt, zal er zijn uiterste best voor doen bin nen de geraamde bouwtijd te blijven. Veel zal hierbij natuurlijk afhangen van de weersomstandigheden in de komen- de winter. We zullen U van de verde- re ontwikkelingen van het winkelcen trum op de hoogte blijven houden en hopen U ook binnenkort de namen van alle winkeliers te kunnen geven. Voor een lekkere maalfijd mef vlees \an alle spanning en ongeduld waarmee onze voorzitter en zijn prouw de geboorte van hun tweede spruit tegemoet zagen, kwam zondag 14 September een einde toen in de Dr. Noletstichting een gezonde dochter het levenslicht zag. Nynke Carine Vlug (gewicht 34S0 gram en 51 cm. lang bij de geboorte) ligt nu heelijk in haar wiegje in de Nolet en groeit als kool. We wensen vanaf deze plaats dhr. en mevr. Vlug van harte ge- luk met hun dochter en hopen de nieuwe aanwinst spoedig thuis op het Bachplein te mogen zien. Hoewel we het concert van organist Aad van der Hoeven en zijn Prinse- kerkkoor al uitvoerig met publiciteit hebben omgeven in artikelen en d.m.v. affiches, willen we toch op de valreep de vergeetachtigen nog even op dit concert wijzen. Deze krant komt bij alle mensen in Goenoord en Kethel nog vo6r donderdagavond in de bus en het concert begint om 8 uur. Plaats van handeling: Martinuskerk, toegangsprijs: Fl. 1,50 (voor bejaarden en jongeren tot 18 jaar Fl. 1,—)- Laat de t.v. nu eens een avond voor wat ze is en kom in drommen naar de Martinuskerk. Wijk- genoot Aad van der Hoeven is het waard Op zaterdag 16 augustus j.l. zijn de Schiedamse Zeekadetten hun nieuwe korpsjaar vlot begonnen. Nadat de kadetten vol trots langs de door hen verdiende en in het nieuwe ketelruim uitgestalde prijzen waren gelopen, is men begonnen met het nieuwe programma. Maar eerst nog even een blik op de prijzen. In het Landelijke Zomerkamp, dat ieder jaar in Hilversum gehouden wordt tussen de 10 Nederlandse Zee- kadetkorpsen heeft Schiedam weer eens laten zien dat het corps van de Waterweg ook op de Loosdrechtse plas- sen zijn mannetje kan staan. Zij won- nen op zeilgebied bijna alle prijzen, verloren helaas de volleybal-competi- tie, waren op nautisch gebied nr. 1 en behaalden hiermee de felbegeerde wis- selbeker de „Pokhouten Pul". Buiten alle verwachting haalden zij ook de Groene Wimpel. In de toekomst zal aan de mast van de Jan van Gelder (het opleidingsschip) deze wimpel trots wapperen. Voor de lOe maal werden zij landskampioen op voetbalgebied. Maar nu het programma, dat in het komende seizoen weer vele nieuwig- heden biedt. Het ligt in de bedoeling dit jaar de zeilinstructie tot laat in het jaar doorgang te laten vinden, ter- wijl in november een sloep te water gaat, waarin de roeilessen tijdens de winter gewoon doorgang vinden. Di verse excursies zullen gehouden wor den naar scheepswerven en toeleve- ringsbedrijven daarvan. Half September start het lesprogram- ma. Lessen in Schiemannen, kompas- leer, navigatie (onontbeerlijk bij zei- len), zonnetje schieten, meteorologie, motoren, radio- en radartechniek (al leen beginselen) en niet te vergeten zeilen en roeien. Een programma dat elke jongen enthousiast maakt zijn vrije tijd op en bij het water door te brengen. De gedachte dat dit een op- leiding is om later naar zee te moeten is beslist een verkeerde gedachte, al leen de liefhebberij voor het water wordt aangewakkerd. Beslist noodza- kelijk is hierbij het bezit van een zwem- diploma. Jongens vanaf 13 jaar, die interesse hebben het Zeekadetkorps beter te leren kennen, worden uitge- nodigd om op zaterdag 27 September ca. 2 uur naar de Jan van Gelder te komen, die te bereiken is via de hoofd- ingang van de Scheepswerf Gusto, Maasdijk 5 te Schiedam. Op die middag wordt een ..instuifmiddag" gehouden. Wil men eerder komen, dan is men van harte welkom. Voor verdere infor- maties kunt U zich wenden tot de heer Bergvelt, Rotterdamsedijk 417, Schie dam, telef. 26 30 01, of bij de heer Gijtenbeek, Vivaldilaan 147, Groenoord. Tot ziens. Kindertekeningen van Schiedamse scholen kunt U bekijken van 19 sept, tot 9 oktober. Bijna in dezelfde periode n.l. van 13 sept, tot 6 okt. wordt een tentoon- stelling gehouden van werken van Kdes Bierman (kleur collages) en Gerrit Kooy (objecten). Als U toevallig t6ch eens in de Hoog- straat bent, loop dan eens even ons museum binnen; het is beslist de moei- te waard. Ook op zondagmiddag is een bezoek aan het museum een zeer waardevolle vrijetijdsbesteding. Vooral Uw kinderen zullen nu met plezier hun eigen tekeningen en die van vriendjes aan U laten zien.

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 3