akkoorden Snelle protestaktie tegen „Bulderbaan" Bazar voor Gerefor- meerdekerk Instrumentaal-vocaal concert in oktober cnto"c* WALDO n JO SCHIEDAM f ol/l/noKr Spitsen opvangen Licht op groen Hoog muzikaal gehalte Vocaal tweede deel Uw rijbewijs JASMIN BiJL SUPERMARKT .V. IaX Boerenleenbank Schiedam/Kef hel CwjesMsO/id* 2e Jaargang no. 36 2 oktober 1969 Hoewel U via dag- en nieuwsbladen zeker al wel op de hoogte bent gebracht van de activiteiten van het voorlopige atie-commite Kethel-Groenoord dat uit- breiding van het vliegveld Zestienhoven wil beletten, achten we het tdch juist de motieven van dit actie-commite om tot onmiddellyke aktie over te gaan, nog eens te memoreren. Inmiddels heeft dit voorlopige actiecommite op dinsdag 30 September een openbare protestvergadering gehouden in „De Rank" over het resultaat van deze avond kunnen we U echter helaas nog niets mededelen, aan- gezien dit nummer toen al ter perse was Het comite, waarin een aantal wijk- bewoners zitting hebben, die allang verontrust waren over de Rotterdamse plannen om tot uitbreiding van het vliegveld Zestienhoven te komen is tot onmiddellijke actie aangezet n.a.v. de persconferentie die de wnd. directeur van het vliegveld Ir. Th. Brouwer op 16 September j.l. heeft gehouden .Uit deze persconferentie bleek duidelijk dat Rotterdam er naar streeft om straks, wanneer Schiphol zijn maximum ca- paciteit heeft bereikt, de te verwachten spitsen van die luchthaven op te van- gen. Rotterdam wil een eigen grote luchthaven 1 Daarom wil men Zestien hoven uitbreiden met een nieuwe start- baan van 3500 meter lengte. Deze startbaan zou dan precies in het ver- lengde van Kethel, Groenoord en Ho- lywijk komen te liggen. Wat dit voor geluidsoverlast met zich mee zal bren- gen, laat zich niet moeilijk raden, ter- wijl de gevarenfactor in zo'n dichtbe- volkt gebied eveneens bijzonder groot is. Ook de ons omringende wijken en dorpen, zoals Overschie, Schiebroek, Berkel-Rodenrijs, Berschenhoek wor- den met dezelfde problemen als wij geconfronteerd. Daarom zijn ook da&r al actie-comite's opgericht die zullen proberen om gezamenlijk invloed te krijgen op de beslissing inzake de uit- breidingsplannen. Ir. Brouwer noemde als punt dat voor uitbreiding van Zestienhoven pleit de gunstige ligging der luchthaven ten opzichte van het wegenstelsel in de on middellijke omgeving. Aan de wel zeer ongunstige ligging van diezelfde lucht haven ten opzichte van de omringende wijken als gevolg van de gevarenfactor en de geluidshinder werd nauwelijks aandacht besteed Als zoethouder werd gesteld dat een bureau opdracht zal krijgen een onderzoek in te stellen naar de geluidshinder. Hr is echter geen on derzoek voor nodig - zo stelt het co mite - om de geluidshinder te onder- zoeken, dat kan iedere inwoner van Groenoord en Kethel U z6 wel vertellen! Waarom, zo vraagt men terecht wordt er geen onderzoek ingesteld naar de meest gunstige en gelet op gevaar en geluidshinder, aanvaardbare plaats van een vliegveld in de omgeving van Rotterdam? Nu gaat men het paard achter de wagen spannen Volgens wethouder Polak van Rotter dam staat het licht voor luchthaven (zie vervolg op pag. 5) Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt iedere veertien dagen huis aan huls in Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, Schiedam, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,DeMagneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 De kerkeraad der Geref. Kerk, hoopt volgend jaar in Groenoord-Kethel (aan de Zwaluwlaan? 1) met kerkbouw te kunnen beginnen. Om de benodigde fi- nanciele middelen bijeen te krijgen, wordt o.a. op 8, 9 en 10 oktober een bijzondere bazar gehouden in de Mag- naliakerk aan de Albardastraat in Nieuwland. Op deze bazar zullen enkele bijzondere stands worden geplaatst. En wel van postzegels, oude munten, oude an- zichten van Schiedam, Rotterdam en andere plaatsen in ons land. Ook an- tiek, plastiekjes en foto's van Oud- en Nieuw Schiedam (van dezelfde plek genomen) zullen daar verkrijgbaar zijn. Wat denkt u bijv. van een grote foto (formaat 30 bij 40 cm., op stevig karton geplakt) van de afbraak van de St. Liduinakerk? En dat voor een prijsje 7,50 Daarnaast vindt u er stands, die u op elke bazar tegenkomt. Grabbelton, Rad avontuur, levensmiddelen, textiel enz. Als u in de gelegenheid bent, moet u de bazar (geopend's middags van 2.30 tot 5 uur en 's avonds van 7.30 tot 10.00 uur) werkelijk bezoeken. Temeer omdat de kerkeraad ernaar streeft een Centrum te bouwen, dat ook in de week voor velerlei doeleinden bruik- baar zal zijn. En zoals u weet: dergelij- ke gebouwen heeft Groenoord-Kethel bitter hard nodig. U kunt inzake bo- vengenoemde bazar eventueel contact opnemen bij de contactman ds. K. H. Schuring Nassaulaan 40 tl. 26 78 62. Na het zo succesvolle concet op 18 September van Aad van der Hoeven en zijn Prinsekerkkoor, hebben we voor de maand oktober weer een nieuw concert voor U in petto. Dit keer presenteren we U iets heel anders, n.l. en gitaarduo, een gi- taarkwartet, een trio bestaande uit cello, vedel en gitaar en als vocaal element van de avond een sopraan en een bariton met orgel-begeleiding. De datum van dit concert is 16 oktober en het zal wederom plaatsvinden in de Martinuskerk. Aanvang zoals gebruikel'yk 20.00 uur precies. Deze avond zal, hopen we weer door net zo'n groot aantal mensen bezocht worden als het concert in September. We kunnen U verzekeren dat de optre- dende musici alles in het werk zullen stellen om U een avond van bijzonder fijn muziekgenot te verschaffen. Want hoewel de optredenden geen beroeps- musici zijn, zijn ze door bijzonder in- tensieve studi en door vele optredens wel zo goed ingespeeld op elkaar en op hun repertoire, dat hun amateurs- status beslist niet ten nadele uitvalt. Integendeel, ze zullen juist alles op alles zetten om hun muzikale idealen zo dicht mogelijk te benaderen. Maar laten we nu eens de musici aan U voor- stellenWe beginnen met de instru mental groep. Deze bestaan uit Nino Sonneville-van Raven, Rob Poelman, Anneke Westerbeek en Edward Nielsen gitaar, Irmgard Menningh cello en Andries Zoutendijk vedel. uit deze 6 personen worden achter- eenvolgens geformeerd een gitaar- kwartet, een gitaar-duo en een trio. Dit laatste bestaat dus uit cello, vedel en gitaar (Edward Nielsen). Het pro- gramma omvat o.a. werken van 17e en 18e eeuwse componisten zoals Gio vanni Battista Marella, Dominico Scar latti, Johan Sebastiaan Bach en Chris tian Gottlieb Scheidler. Deze instru- mentale groep zal het programma v66r de pauze vullen. Na de pauze treden voor het voetlicht de sopraan Truusje Giel en de bariton Henk de Buck, die aan het orgel zullen worden begeleid door Dhr. C. Dubbeld Beide vocalisten bevinden zich qua prestaties op een zeer hoog niveau. Ze treden veelvuldig op in kerken en be- jaarden centra, zeer vaak nog vergezeld door de alt Aat Heemskerk en de tenor Jouke Crediet. Dit voltallige kwartet, dat lessen volgt bij de bekende zang- pedagoge Jo Bollenkamp, zullen wij U nog op een later tijdstip presenteren, waarschijnlijk in januari 1970. Ze zullen dan een avondvullend program ma brengen, begeleid door hun vaste begeleider dhr. J. Quispel jr. Interes- sant is het dat Truusje Giel (uit onze eigen Vogelbuurt in Kethel) ondanks haar vele concerten elders, nu voor de eerste maal in Groenoord optreedt. Ook de begeleider dhr. C. Dubbeld komt uit Kethel; hij is voor zeer Velen een bekende naam. Het repertoire van Truusje Giel en Henk de Buck bevat liederen van Mozart, Handel, Mendel- shon en Haydn. We bevelen dit interessante concert van harte in Uw belangstelling aan; de toegangsprijs van 1,50 (voor be- jaarden en jongeren zelfs maar f 1, kan beslist geen bezwaar zijn dan naar AUTORIJSCHOOL V.A.M.O R. en N.B.A. ge- dipl. en erkend. Lest met Flat 850 Prijs f 11,—p. uur Bachplein 114, Tel. 353291 Schiedam b.g.g. 262385 of 159596 zie advertentie .4 CHTERPA GUM A A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 Spaarbank voor uw salaris en prive-rekening Ruime openstellingsuren Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, fel. 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1