HENFLI Seizoenen in kleuren Vredesweek- activiteiten Leuke demon- stratie D.O.K. annol82(r r<9s 7°/o g °ogsle UIT DE SCHOOL GEKLAPT.... Zeepkistenrace Burg. Verveenschool Geslaagde ouderavond R.K. scholen Scala van problemen Rente P§]tot Interessante toespraak .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Vlug's Bakkerijen D E T.V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. RADIO ijii'juu-mr De techniek van de glazenier Het wonder der seizoenen Goede propaganda Wordt lid van de Wijkvereniging Velen van U zullen zich nog de geslaag- de vliegerwedstrijd herinneren, die on- geveer een jaar geleden door de Bur- gemeester Verveenschool werd geor- ganiseerd. Ook de in het begin van de zomer georganiseerde hengelwedstrijd was een groot succes. Nu staat weer een ..zepkistenrace" op het programma. Tijdens de zomer- vacantie hebben vele kinderen druk ge- timmerd en er is een aantal fraaie „karren" gefabriseerd. Op 4 oktober 1969 (of 11 oktober 1969, dat hangt van de weergoden af) zullen de vehikels aan het publiek worden getoond en wordt een „zeepkistenrace' gehouden. Niet alle kinderen hebben (wegens gebrek aan oude kinderwagens, e.d.) zelf een „kar" kunnen maken. Perso- neel en oudercommissie zijn er evenwel in geslaagd een zodanige formule voor de wedstrijd te ontwerpen, dat toch alle kinderen kunnen meedoen. Het belooft dan ook weer een gezellige drukte te worden rond de Burg. Ver veenschool op zaterdagmorgen 4 of 11 oktober 1969 tussen 9.30 uur en 12.00 uur. Spannende ogenblikken zullen dan weer te beleven zijn. Wij verwachten dan ook dat vele ouders en andere belangstellende acte de pre- sance zullen geven, want U komt toch ook PROGRAMMA voor 4 oktober 1969 9.30 - 9.45 u. parade der zeepkisten 9.45 - 10.45 u. zeepkisten-race voor de klassen 1, 2 en 3 11.00 - 12.00 u. parade van de ver- sierde steppen en skelters voor de klassen 1 en 2 10.45 - 11.00 u. zeepkisten-race voor de klassen 4, 5 en 6 12.10 - 12.30 u. prijsuitreiking. De gezellige sfeer waarin deze verga- dering gehouden werd tekent de pret- tige verhouding van het bestuur van de oudervereniging enerzyds en het hoofd en de leerkrachten van de Mgr. Bekkersschool anderszyds. De voorzitter, dhr. Hengst opende de vergadering met een korte terugblik op het schooljaar dat achter ons lag en de te verwachten aktiviteiten in het komende jaar. De notulen van de vo- rige vergadering en de ingekomen stukken werden snel verwerkt, terwijl ook het jaarverslag van de penning- meesteres en de secretaris welwillend door de aanwezigen werd gehoord. Spontaan stelden zich een heer en dame beschikbaar voor het vormen van een nieuwe kascommissie. Voor de pauze gaf de begeleider van het godsdienst- onderwijs op de Mgr. Bekkersschool en de Bachpleinschool nog een over- zicht van de aktiviteiten op dit speci- fieke terrein. Na de pauze verdiepten ouders en be stuur van de oudervereniging samen met de leerkrachten zich in een waar scala van problemen waar school en ouders in de loop van een schooljaar mee te maken kunnen krijgen. Zeer op prijs gesteld werd de aanwezigheid van dhr. Nefkens van de Willibrordus- stichting die vooral bij financieele pro blemen een duidelijke uiteenzetting vermocht te geven van de budgettaire mogelijkheden. Wilt U een greep uit de vele onderwerpen van gezamenlijke dis- cussie? De bouw van de Bachplein- scholen; de regeling van het toezicht in het Bad Groenoord; financiele mo gelijkheden voor de expressie-vakken op school en thuis; het muziekonder- wijs etc. etc. Een zeer geslaagde avond waarop de oudervereniging voldaan kan terug zien. De aktie die de lnterkerkelijke \'re- desgroep Kethel-Groenoord tijdens de van 21 tot 28 September gehouden Vredesweek heeft gehouden, is een vol- ledig succes geworden. Zowel voor de door de wykpastores bemande kraam op de markt alsvoor de in „De Rank" belegde bijeenkomst op 23 September waar Prof. Dr. J. Verkuyl het woord voerde. bestond grote belangstelling van wykbswoners. De bij de ingang van het marktterrein staande kraam, waarvan Ds. Verwaal, Pastoor Groeneveld en Pater Stalenhoef de bemanning vomden, mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Ge- assisteerd door een tweetal leden van de Vredesgroep dhr. J. v.d. Kolk en Ir. B. C. J. Zoeteman werden vele tien- tallen Vredeskranten uitgereikt. Ook de anderen in de kraam aanwezige lite- ratuur over vrede en ontwikkelingshulp kreeg veler aandacht. Het was een goede gedachte om op een zo druk bezochte plaats als de markt de geeste- lijke voorgangers van Kethel en Groen oord te laten discussieren met het publiek. 's Avonds trok Prof. dr. J. Verkuyl in de Rank een publiek van meer dan 100 personen, die zeer aandachtig luister- den naar zijn gloedvolle toespraak over het ontwikkelijkswerk waarbij hij als docent in de zendingswetenschap- pen van de Vrije Universiteit van Am sterdam zo nauw betrokken is. Vooraf aan het betoog van Prof. Verkuyl ging een filmpje van de Canadees Norman Mc. Laren, dat kort doch zeer treffend het broze begrip 'Vrede' in beeld bracht. Een tiental tijdens de pauze schriftelijk gestelde vragen werden door Prof. Ver kuyl op zeer deskundige wijze beant- woord. Daarna ruimde de Amsterdamse hoog- leraar - die nogal wat haast had - zijn plaats in voor Pater Preusting, die als discussieleider voor een zware taak kwam te staan want er kwamen nogal wat vragen los die beslist niet al- lemaal op het uitgangspunt van de avond „de kerkelijke oplossing van de vrede" betrekking hadden. Er stond echter nog een aparte discussie-avond geplanned voor vrijdag 26 September, zodat pater Preusting alle belangrijke vragen voor die avond op schreef. Hij zou dan ook de politieke partijen graag bij het debat aanwezig zien zo zei hij, zodat er een forse woorden- strijd ontketend zou kunnen worden. We kunnen zonder meer stellen dat de jonge vredesgroep op een zeer ge slaagde actie kan terugzien. Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorglng door de gehele stad. Ons brood Is ook verkrijgbaar bij Fa. SIMONS - LAAN VAN BOL' ES WAARBORG VOafvAKKlJRDIGH E1D Bij ons geen hoge reparatiekosten. Lange Kerkstraat 86, Tel.157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reductle Ook 's avonds helpen wij u uit de nood. Eigen service-dienst 3 mnd. garanlie op rep. Dag en nacht bereikbaar Met het korten der dagen en daarmee het vroeger ontsteken der binnenvelichting, zal uw aandacht eerder gevestigd worden op nog een kunstwerk dat onze wijk rijk is: de 80 M2 grote gebrandschilderde glaswand in de St. Martinuskerk, voor- stellend de vier jaargetyden, gecombineerd met de 12 figuren van de dierenriem. Wil men de voile schoonheid van dit kunstwerk van glazenier JAN W1LLEMEN ondergaan. dan moet men uiteraard zien van binnen naar buiten, omdat dan het voile daglicht de prachtige kleuren tot leven wekt. Het was boeiend de niet meer zo jonge glazenier in zijn ruim atelier in Dongen aan het werk te zien. Zijn materialen zijn gekleurd glas, grisaille of brandschilderverf, en lood- strips. De kunstenaar begint met op papier de werktekening te maken op ware grootte, het z.g. „carton". Dit papier wordt met een dubbelmesje precies op het hart van de loodtekening tot schablonen gesneden. Met een glas- snij-diamant wordt dan het gekleurde glas langs de schablonen gesneden en op een lichtbak beschilderd met con- turen, ornamenten en details. De met grisaille beschilderde gekleurde glasstukken worden nu op ijzeren pla ten in de oven geschoven, die ver- warmd wordt tot een temperatuur, waarop het glaspoeder der grisaille begint te smelten en zich op het glas vasthecht. Na afkoeling worden de nu gebrande glasschijven in lood gezet. Ruim een jaar heeft Jan Willemen in zijn atelier aan het venster gewerkt, dat vervol- gens in drie etappes naar Groenoord werd getransporteerd en in de St. Martinuskerk werd geplaatst. Daar vertellen nu sinds november 1968 zijn prachtige kleuren over het wonder der seizoenen. Elk jaargetijde werd door de kunste naar ..opgebouwd" rond een boom. Eerst de LENTE: de boom draagt nog geen lover, maar wel een overvloed van pastelkleurige bloesems; ook de lammeren in de wei en een nest jonge spreeuwen wijzen naar het voorjaar. In de zomer worden de kleuren vtel warmer met veel groen, waartegen het antiek rood fel afsteekt. Weelderig lover tooit de boom in de zomer, ter wijl de bloemenpracht zich spreidt over de wei en verder is samengebracht in een rijk-opgemaakte bloemenmand. Een vlucht witte vogels zwermt langs het zwerk, tropische vissen bevolken het water. De HERFST brengt de oogst der land- bouwen, welke spreekt uit de goudgele korenschoof, de druivenwingerd en het fruit op de weegschaal, het ster- renbeeld dat het najaar inluidt. De nog warme kleuren van september- oktober contrasteren met de boom in de herfst, welke zijn laatste dorre bladeren verliest in de novemberstorm, die de boom met kale takken doet doorbuigen tegen de grijs-grauwe herfstlucht. In de WINTER dragen slechts de naaldbomen nog groen, terwijl de loof- bomen vanuit de sneeuwkraag de kale stammen in de lucht steken en het sprokkelhout leveren, om, als de brand er in is gestoken, de warmte het laaiend vuur te voeden. In blauw-lila vlokken komt rijkelijk de sneeuw omlaag, hier en daar afgewisseld met sneeuw- kristallen. Boven elk jaargetijde zijn de drie bij- behorende figuren van de dierenriem uitgebeeld, waardoor a.h.w. de gehele kosmos in het tafereel is opgenomen. Het loont de moeite om eens een be- zoek aan de kerk te brengen en de prachtige kleuren op u te laten inwerken. U zult ervan overtuigd raken hoe de goedheid van de Schepper nauwelijk.s rijker is uit te beelden dan juist in de WEELDE DER SEIZOENEN. Als U komt, zoek dan een zonnige dag uit, dan komen de ramen het mooist tot hun recht. Op zondagmiddag is de kerk meestal open, doch U kunt op elke willekeurige andere dag even aan de pastorie bellen in de Jan Damen- straat. Men zal U dan graag in de kerk laten. Op deze foto uit het archief, gemaakt in oktober 1967, ziet U de glazenier Jan Willemen bezig op een hoge stelling in de kerk. Het afgebeelde raam toont de aanzet van de lente. foto H. Donkersloot. Met een leuke kinderspeelmiddag, waar- aan meer dan 150 kinderen deelnamen en een demonstratie dames- en heren- turnen heeft de Chr. Gymnastiek ver- eniging D.O.K. zaterdagmiddag 20 Sep tember een goed stuk propaganda voor het turnen en de gymnastiek be- oefening gegeven. Tevens bood ze op die manier vele Groenoorders een uiterst plezierige middag op het gras- veld aan de Valeriusstraat. Begunstigd door uitermate fraai na- zomerweer werd om 2 uur begonnen. De voorbereidingen hadden daarvoor al vele uren in beslag genomen. Bege- leid door de eigen drumband kwamen de kinderen na een kleine mars op de weide aan, waarna allerlei spelletjes en wedstrijden werden gedaan. Ook kinderen die geen lid waren van D.O.K. konden aan sommige van die spelletjes meedoen. Na nog een show van de drumband was de beurt aan de seni- oren, die een fraaie demonstratie paard- springen gaven. Na nog een vlotte oefening op de mat werd de middag beeindigd. We hopen dat D.O.K. de redaktie van dit blad in het vervolg ook op de hoogte brengt van een acti- viteit als deze speelmiddag. Nu konden we deze middag niet aankondigen in ons blad en werden we bij toeval via een huis aan huis verspreid foldertje er op attent gemaakt.

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 3