Bulderbaan Geslaagd concert wijkvereniging Impressie van het concert Damesblad over speel- gelegenheid Raadslid stelt vragen CKldne Sporthuis IS it nut n Bezoek'es iemand Bond van plattelandsvrouwen Leerzame avonden akkoordjes Spontaan applaudiseren Van Selms stagerijcn NIEUWS IN HET KORT N.C.V.B. in „De Rank" E.H.BG. ,,St. Liduina'' Spreekuur Contactman Mooie armaturen in vogelwijk Gevarieerde avonden 9 oktober sluitingsdatum voor het volgend nuramer Voor al Uw sport- en campingartikelen en vrijefijdskleding (vervolg van voorpag.) op gematigd groen. Voor ons in de schaduw van de toekomstige bulder baan staat het echter beslist op rood, zo besluit het comite. Mocht U nog ideeen voor de aktie hebben, of Uw me- dewerking eraan wilen geven, dan kunt U dat melden aan het voorlopig aktie- comite, Molensingel 121, tel. 26 05 14 en/of Lindenlaan 18 tel. 37 29 41 (bij voorkeur 's avonds nd 7 uur). In het bijzonder welkom zijn suggesties van deskundigen op het gebied van de re- klame, publiciteit of publicrelations en reakties van luchtvaart- en geluids- technici, planologen, medici en juristen. Het was voor het comit6 bijzonder verheugend om reeds onmiddellijk na het bekend maken der actieplannen van zeer vele deskundigen op velerlei terrein zeer positieve reacties te ont- vangen, Onder hen was o.a. Prof. Dr. G. P. Hoefnagels van de Nederlandse Economische Hogeschool in Rotter dam, die zich reeds geruime tijd in de kwestie uitbreiding Zestienhoven heeft verdiept, Prof. Hoefnagels heeft een brief opgesteld waarin alle problema- tiek rond de tweede start- en landings- baan wetenschappelijk, doch nuchter wordt bekeken. Als tweede in de serie concerten van de wijkvereniging concerteerde op don- derdag 18 September in de Martinus- kerk de bekende Schiedamse organist Aad van der Hoeven met het door hem geleide koor van de Prinsekerk te Rotterdam. Deze avond werd een vol- ledig succes omdat zowel de keuze der uitgevoerde werken, alsmede de kwaliteiten van organist en koor voor een maximaal muziekgenot zorg droe- gen. Een groot publiek van meer dan 125 personen beloonde na afloop orga nist en koor met een ovationeel applaus. Dat dit grote publiek het concert bij zonder apprecieerde bleek ook duidelijk uit het forse applaus na elk werk, on- danks een verzoek van de organist om het applaus maar op te sparen tot aan de pauze. „Dan kunt U in een keer voor alles tegelijk klappen" zoals hij opmerkte. Wat betreft de uitgevoerde werken laten we het woord aan dhr. K. J. Bus- kes uit „Spaland" die in een apart artikeltje zijn mening weergeeft. Dhr. Buskes was een van de vele Spaland- bewoners die de avond bijwoonden. Op deze groep mensen heeft vooral het Prinsekerkkoor een grote indruk ge- maakt Wat betreft de kwaliteit van het Mar- tinusorgel kunnen we opmerken dat de orgelbouwer dhr. Koppe er technisch gelukkig de nodige verbeteringen aan heeft kunnen aanbrengen, waardoor irritante tekortkomingen zoals bij het vorige concert gelukkig nu niet meer voorkwamen. Getracht zal nog worden om aan de hand van een door Aad van der Hoeven opgestelde verlanglijst het orgel nog meer af te stemmen op het geven van orgelconcerten. De fi- nanciele consequenties van deze uit breiding van het orgel zijn echter nog al groot, zodat hierover nog het nodige overleg met de parochieraad van de Martinuskerk nodig is. Na afloop van het concert dankte Aad van der Hoeven het publiek voor het aandachtig gehoor en de spontane re acties. De Wijkverenigingscommissie belast met de organisatie der concer ten, kreeg een pluim op de hoed voor het vele werk dat ze gedaan had. Eventuele kritiek-hebbers op het orgel werden door v.d. Hoeven alvast de mond gesnoerd door de beperkte mo- gelijkheden van dit instrument nog eens duidelijk aan te tonen. Dat echter ondanks de beperkte mogelijkheden van het orgel de avond een eclatant succes was, hebben we in dit artikeltje al duidelijk laten merken. DENK AAN EEN LANGDURIG ZIEK OF EENZAAM MEDEMENS EN GEEF HUN ADRES OP AAN MEVR. LUYCKX, JOZEF ORELIOSINGEL 27, TEL. 156735. Voor een lekkere maalfijd mef vlees Noordeinde 3 (Dorp) lei. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 Kethel (door K. J. Buskes) lk zou graag willen beginnen met de orgelsoli van Aad van der Hoeven. Het meest bekoorden my het Concerto del Signr. Meek van J. G. Walther, een specialist in koraalbewerking en hof- musicus te Weimar, de symphonie in F groot van William Boyce en de prelude Air en Gavotte van Samuel Sebastian Wesley. Walthers prachtige conserto was een zingende melodie, die de or ganist dwong om alle instrumenten van het orgel te laten spreken; Boyce's symphonie was een streling voor het oor en Wesley's opwekkingsmuziek toonde nog eens aan dat ook Engeland zeer goede orgelcomponisten )heeft voortgebracht. Al luisterend naar de fascinerende mu- ziek van v.d. Hoeven werd ik bekoord door de grote kundigheid van deze organist. Men wordt door de fijne muziek ontheven van de aliedaagse ge- dachten en gebracht naar het hogere. Orgelspel van een goede organist kan een preek zijn soms beter dan van een predikant Aad van der Hoeven voerde verder nog werken uit van D. Zipoli, F. Mendel- shon-Bartoldy en L. v. Beethoven. En dan het Prinsekerkkoor. Wat een prachtige stemmen, vooral sopranen en tenoren. Wat vormde dit koor een geheelEn wat werd het ge'inspireerd door de kundige wijze waarop van der Hoeven het dirigeerde. Er ontstond een grote eenheid tussen koor en dirigent die het koor tot fenomenale prestaties aanzette. Ofschoon alle uitgevoerde werken bij zonder fraai waren, spraken mj toch het meest aan de drie psalmen van H. Schutz (121, 47 en 48), de Engelse Hymne van J. B. Davies "Ye choirs of new Jerusalem" en de door G. W. Tor rance gecomponeerde geloofs getuige- nis: Lord I have loved the habitation of Thy House" In dit laatste werk ver- telden de stemmen hoe goed het is met liefde blijvend in te wonen in het huis van de Heer. Als dank voor de grote waardering die het publiek had getoond voor het con cert, gaf Aad v.d. Hoeven nog een toe- gift, n.l. de toccata uit de Suite Goti- que van Boelmann, krachtig en met voile inzet gespeeld. We hebben zowel van het orgelspel van Aad van der Hoeven als van het prachtige zingen van het koor bijzonder genoten en we hopen dat Aad van der Hoeven ons nog eens weer spoedig op een nieuw concert zal vergasten. Dat niet alleen wij in Groenoords ver- band regelmatig over speelmogelijk- heden voor de jeugd schrijven, doch dat ook de grote landelijke bladen veel aandacht aan dit actuele onderwerp besteden, bewijzen o.a. recent Margriet en Libelle. In Libelle van 20 September tonen niet minder dan 6 pagina's met prachtige kleurenfoto's hoe in vele plaatsen in ons land (vooral Delft) kinderen zich heerlijk vermaken met een scala van moderne speelmogelijk- heden. Waterspeelplaatsen, avonturen- speelplaatsen, bouwspeelplaatsen en wat al niet voor andere de fantasie prikkelende mogelijkheden tonen aan dat de tijd van de traditionele speel- tuintjes en klimrekjes op een betegeld pleintje voorbij is. Laten we hopen dat ook Schiedam (en vooral Groenoord) zich ook binnenkort kan scharen in de rij van steden die bewijzen te weten wat het hedendaagse kind verlangt in en buiten de enge begrenzing van de betonnen nieuwbouwwijk. In het kader van de lezingencyclus van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (N.C.V.B.) afd. Schiedam-Kethel zal op donderdag 16 oktober Mevr. Eberle- Gotlib spreken over het onderwerp „Is het Joodse volk nu nog Gods uit- verkoren volk De avond wordt evenals als alle andere die nog komen, gehouden in het Hervormd Wijkge- bouw „De Rank" Schiedamseweg 122 in Kethel. De aanvang is 19.45 uur. In onze brievenbus viel een aankon- diging van de EHBO „St. Liduina' afd. Kethel, waarin men bekend maakt dat een nieuwe cursus die in 12 a 14 wekelijkse lessavonden opleidt voor het EHBO diploma, zal starten op vrijdagavond 3 oktober in het Schepp- huis achter de Dordskerk in Kethel. De cursus vangt om 19.30 uur aan en duurt tot ca. 21.30 uur. Informaties kunt U krijgen bij P. Lansbergen, B. Verveenstraat 8, H. v.d. Koppel, Mo lensingel 27 tel. 26 24 18 en Mevr. de Jong, lepenlaan 88, tel. 26 44 82. U kunt met Uw problemen op het sociale- en bestuurlijke vlak weer te- recht bij de gemeentelijke contactman dhr. P. J. Drenth en wel op donderdag 2 oktober a.s. van 19.00-20.00 uur in 6§n der lokalen van de W. Gehrel- school aan de Peter v. Anrooylaan. Het is maar dat U het niet vergeet De in een onzer vorige nummers aangekondigde vernieuwing van de openbare verlichting in de Vogelwijk is inmiddels gedeeltelijk gerealiseerd. We kunnen niet anders zeggen dat de nieuwe armaturen bijzonder fraai zijn om te zien en ook een goede, doch rustige verlichting geven. Waar op som- mige punten nog oude en nieuwe ar maturen bij elkaar staan is het ver- schil werkelijk frappant. Om in ver- lichtingstermen te spreken: een ver- schil van dag en nacht 1 Het k.v.p. raadslid dhr. P. J. Beekman uit Kethel heeft in een aantal vragen aan B W van Schiedam gewezen op een zeer gevaarlijke verkeerssituatie in de Schiedamseweg ter hoogte van het gebouw van het Groene Kruis. Daar ligt een onoverzichtelijke bocht in de zeer smalle weg, waardoor het verkeer van beide kanten onmogeiijk kan zien of er tegenliggers aankomen. Deze S-bocht is altijd al een gevaar ge- weest, doch doordat het verkeer de laatste jaren minstens is verdrievou- digd, is het nu een werkelijk levens- gevaarlijk punt geworden, dat drin- gend om een snelle oplossing vraagt. Dhr. Beekman stelt voor ter plaatse een rich tingsverkeer in te stellen en wel op zeer korte termijn. Is dit om welke reden dan ook niet mogelijk, dan vraagt hij, welke maatregelen denken B W dan te nemen. We hopen dat dit probleem inderdaad snel kan worden opgelost, want we weten uit eigen ervaring hoe het veelal veel te snel rijdende verkeer in die bocht gewoon vraagt om een ernstig ongeval. Daar ook de voetgangers door het vrijwel ontbreken van een trottoir hun leven niet zeker zijn, kan ook hier beter de put gedempt worden voor Let kalf verdronken is Het is wellicht nog aan te weinigen bekend dat er in Kethel een actieve afdeling van de bond van plattelands vrouwen is. Deze afdeling houdt iedere maand een bijeenkomst in het Schepp- huis achter de dorpskerk. Op die avonden, die meestal tegen het midden van de maand gehouden wor den, worden onderwerpen van zeer uiteenlopende soort behandeld. Zo zal op donderdag 16 oktober bijv. dhr. A. de Jong een causerie houden over de vele soorten vogels die in de verschil- lende jaargetijden in ons land te zien zijn. Deze causerie zal worden aange- vuld met vele dia's. Verder is het de bedoeling dat de plattelandsvrouwen naast leerzama avonden bijwonen, gewoon wat gezellig contact met el kaar willen onderhouden, hetzij op de maandelijkse bijeenkomsten, hetzij daarbuiten. Wilt U eens wat meer weten over het werk en de doelstel- lingen van de bond, neem dan eens contact op met mevr. H. Post, Harg- singel 29 in Tuindorp tel. 15 98 54. Ze zal U graag wegwijs maken Ook kunt U .natuurlijk op 16 oktober Uw schre- den richten naar het Schepphuis. Alle avonden beginnen om 19.45 uur. Enkele weken geleden las ik in dit blad over leerzame avonden die de wijkver eniging in samenwerking met de Stichting voor Huishoudelijke- en Ge- zinsvoorlichting wilde gaan organise- ren. De onderwerpen van deze avon den zouden zijn voedingsleer, founda tions en gast- en gastvrouw. Enkele belangstellenden hebben zich nadien gemeld voor die avonden, doch voor we tot de definitieve organisatie kunnen overgaan, moeten er toch nog meer dames komen. We willen derhalve alien die willen komen, doch die zich nog niet opgaven vragen om v66r 10 okt. zich op te geven bij Mevr .de Graaf, Diepenbrockstraat 90, tel. 26 03 99. Tarlef: f 2,50 voor de eerste vyf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels 19 bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven by de redaktle. Goed tehuis gezocht voor 4 jonge poes- jes, 7 weken oud en geheel zindelijk. Gratis af te halen bij B. Celant, J. Straussplein 330 tel. 35 13 62. Leren jas, maat 54. en Lambretta scooter L.I. 125 met windscherm te koop 36000 km. gelopen H. Bosmanplein 37 Telefoon 2619 91. AUTORIJSCHOOL AAD VAN LEEUWEN lest met Volkswagen. Uw elgen instruc- teur. Vamor-gediplomeerd. Prof.Ka- merl. Onneslaan 129, tel. 26 55 78. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Mallepaard, Telefoon 35 24 10 Bachplein 444 - Schiedam-Groenoord Oranjestraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 5