11 It y- anno 1820 Rente tot VAN HET SCHAAKFRONT POSTZEGEL- CLUB KAARTLES BRIDGE 2e Speelavond Q. Autorijschool Groenoord Erkend door A.N.W.B. Telefoon 15 9115 CONTRMBUTIE R.S.B. competitie Klasse 3 C Twee groepen Juwelier Boot Toneelgroep GR0ET0N Nieuw stuk in studie Bridge- en klaverjasver- eniging Groenoord e.o. Hoog percentage >1A O ftAV Rijks V.A.M.O.R gediplomeerd insiructeurs. R. Haan, Bachplein 269, Groenoord - Schiedam Het vierde kwartaal is nu be- gonnen. Onze penningmeester ver- zoekt ons nog eens met nadruk te wijzen op de wenselijkheid Uw contributie van de wijkvereniging VOORUIT te betalen. Dit is nood- zakelijk voor een juiste planning van de verschillende activiteiten van de wijkvereniging. De opzet van vele van die activiteiten eist namelijk een ruime blik vooruit, zeker op financieel gebied. Voor- uitbetaling van Uw contributie stelt ons instaat een goed finan cieel beleid te voeren. Gelukkig is dit al door vele leden ingezien, doch er zijn toch nog veel leden die hun leven in dit opzicht kun- nen beteren. Dus gaarne nu be talen voor het gehele kwartaal of voor de maand oktober. Voor de goede orde volgt hier nog het gi- ronummer van de Wijkvereniging. U dient te gireren op giro-nummer 267585 t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord e.o. te Schiedam, dus geen namen ver- meldenWe danken U alvast voor Uw medewerking <3 <3 Ik ben helemaal van de leg, nu de hei- machine op het Bachplein weer terug is! Op zaterdag 3 oktober a.s. komt de Jeugdpostzegelclub weer bijeen in de Keet Lagendijk aan de Obrechtstraat, echter N1ET om 10.00 uur, maar van 11.00 uur tot 13.00 uur. Dit niet zo zeer voor de Iangslapers, als wel voor de jongelui die eerst die ochtend moe- ten sporten. Tot zaterdagochtend 11.00 uur. POSTZEGELNTEUWS NEDERLANDSE ANTILLEN 2 oktoberTer herdenking van de honderdste geboortedag van Mahatma Gandhi een bijzondere postzegel van 25 cent zonder toeslag in de kleuren rood en bruin, die de beeltenis van Gandhi draagt. Ontworpen door Studio Joh. Enschede Zn. te Haarlem. JdG. Ter informatie aan onze leden en an- dere belangstellenden doet het ons ge- noegen te kunnen mededelen, dat we voor de competitie van de R.S.B. seizoen 1969/1970, zijn ingedeeld in Klasse 3 C. Onderstaand lijstje laat in deze klasse zien 1. Hermandad 2-2. Groenoord 1 - 3. Schiebroek 2-4. Europoort 7 - 5. Papendrecht 3-6. Dordrecht 4 - 7. Sliedrecht 3 - 8. S. I. O. 1. Tegen elk van deze deelnemers spelen we een keer, totaal dus acht wedstrij- den, waarvan we er vier thuis krijgen, op onze speelavond. De uitwedstrijden spelen we op de speelavond van onze tegenstander. Onze eerste tegenstander is Sliedrecht 3, die op 14 oktober a.s. in ons clublokaal .verwachten. Het tiental dat door ons bestuur voor deze competitie is opgegeven is samen- gesteld uit de volgende leden 1. A. J. de Groot. - 2. J. Zwart. - 3. J. F. Schoonderwoerd. - 4. G. M. Henkel- man. - 5. A. v.d. Spek. - 6. W. C. van Evert. - 7. J. H. J. Meeder. - 8. B. Wassink. - 9. M. G. van Soest. - 10. A. L. Kruidenier. De overige leden van onze vereniging hebben we als reserve, m.a.w. mocht een der spelers uit het tiental een keer verhinderd zijn, dan doen we een be- roep op een van de reservespelers. HET BEHOEFT NATUURLIJK GEEN BETOOG, DAT OP DE AANWEZIGHEID VAN ELK LID UIT HET TIENTAL GE- DURENDE DE ACHT WEDSTRIJDEN DIE GESPEELD MOETEN WORDEN, GEREKEND WORDT. De interne competitie draait nu reeds veertien dagen op voile toeren en de animo is bevredigend, hoewel nog steeds enkele leden het kennelijk over- bodige luxe vinden een verhindering even telefonisch bij de wedstrijdleider te melden. U bespaart er de wedstrijd leider extra werk en Uw geplande tegenstander ergenis mee, denk U daar ook eens aan. Voor de competitie hebben we onze leden in twee groepen verdeeld, een A-groep en een B-groep. Hieronder volgt de huidige stand in deze groepen, de eerste kolom geeft het aantal ge- speelde partijen aan, de tweede kolom het behaalde aantal punten (verloren 0, gewonnen 1 en remise y2 punt) Groep A A. v.d. Spek 2-2. - W. C. van Evert 2-1%. - J. H. J. Meeder 2-%. - J. J. Henkelman 1-1. - G. M. Henkelman 1-1. - J. F. Schoonderwoerd 1-0. - Hr. Meyer 1-0. - B. Wassink 2-0. Groep B M. G. van Soest 2-2. - H. Zeilstra 2-2. D. L. Bakker 2-1. - A. Schilten 2-1. - H. J. Zondag 2-1. - A. Schell 1-0. - J. B. Renskers 1-0. - A. L. Kruidenier 2-0. Vervolgens was het ons een genoegen de Heer Meyer in ons midden te kunnen opnemen, een schaakliefhebber die we een plaatsje in groep A hebben toebedacht. Voor nog niet georgani- seerde schakers, we hebben nog borden en stukken genoeg om uw schaaklus- ten bot te vieren, U weet het inmiddels wel, speelavond op dinsdag, 19.30 uur. Trefcentrum, Martinuskerk, W. An- driessenlaan. MODEL CLAUDIA Dr. Wibautplein 15 Telefoon 26 69 05 Na een alleszins geslaagde uitvoering in mei l.l., onder auspici'en van de wijk vereniging en een welverdiende vakan- tei is de toneelgroep op maandag, 18 augustus 1969 officieel weer gestart. Dezelfde avond is direct met de lezing van het volgende te spelen toneelstuk begonnen. Het tableau de la troupe ziet er voor het seizoen 1969/1970 als volgt uit Dames: L. Bonneur, R. Hordijk, J. Hou- welink, H. Jansen, H. van Mansum (comm.esse), M. Meyer (voorz.), I. Noor- dijk, M. Segaar en R. v.d. Slot. Heren: J. Bal, F. Halberstad, M. Hor dijk (penn.), R. Pluijm, K. Prins seer.), P. Segaar, J. v.d. Slot (Regiss.), K. Wes- terdijk. Met groot enthousiasme is men met de eerste repetities begonnen, mikkend op een eigen toneeluitvoering in de laatste week van oktober a.s. Het doet ons dan ook een groot genoegen U nu reeds te kunnen mededelen, dat de uitvoe ring zal plaats hebben in het gebouw „De Rank" Schiedamseweg, Kethel op VRIJDAG, 31 oktober 1969. Opgevoerd zal worden een thriller/blijspel van de Engelse schrijver Jack Popplewell met als Nederlandse titel: „BEMOEIAL". De titelrol zal gespeeld worden door Riet Hordijk. Kaarten voor deze uit voering kunnen nu reeds worden be- steld bij Mevr. L. Bonheur, Joh. Strausspl. 345, tel. 26 40 36. Mevr. M. Meyer, Sem. Dresdenpl. 70, tel. 35 39 56. Mevr. H. v. Mansum, Bart Verhallenpl. 177, tel. 35 24 58.Mevr. J. Houwelink, Obrecht straat 68. De heer J. v.d. Slot, Dirk Schaferpl. 90. De heer K. Westerdijk, Bachplein 47. Mevr. R. Hordijk, Alb. V. Raalteplein 113, tel. 15 29 16. De prijs zal 2,bedragen, waarbij dan nog een programmaboekje aan te pas komt. Het belooft een interessante avond- te worden, temeer daar er hard aan gewerkt wordt. De rollen zijn goed verdeeld en zijn nu reeds, na 1 maand repeteren, gekend uit „het bolletje". Tenslotte willen wij U wijzen op de affiches in de diverse flatgebouwen, die zeer binnenkort zullen worden geplaatst terwijl uiteraard „Groenoord-akkoor- den" het eerste nieuws te verwerken zal krijgen. Houdt U deze avond vrij Van verscheidene kanten heeft ons de vraag bereikt of onze kaart- vereniging bereid is om bridge- les te geven. Natuurlijk willen wij datOp de bridge-afdeling van onze club is altijd nog wel een tafel vrij voor nieuwe bridgers. Ook voor klaverjassers is er ruim voldoende gelegenheid om een kaartje te komen leggen. U kunt niet klaverjassen Geeft niet hoor wij leren u dat wel even. Oh, U wilt bridgen leren Ook dat kan, want het bestuur heeft besloten een cursus te beginnen voor beide kaartspelen. De kosten zijn nog niet volledig bekend, hiervoor is het aantal aanmel- dingen doorslaggevend. Wanneer U wilt deelnemen aan een van de beide cursussen, geeft U dit dan even schriftelijk op aan ondergetekende en vermeld dan Uw naam, adres en de cursus waaraan U wenst deel te nemen. Onder het motto kaartspel prachtspel"zullen wij trachten U de fijne kneepjes van het vak bij te brengen. W. Seip, voorz. Sweelincksingel 12 15 September 1969 De kop van het nieuwe bridge- en klaverjasseizoen is eraf. Met veel enthousiasme werden de tafels door de bridgers bezet. Op aller gezichten was af te lezen, dat het prettig was weer samen te zijn, om op min of meer ernstige wijze de bridge- degens te kruisen. Het lukte de een wat beter dan de ander. Bijzonder goed hebben gespeeld de heren J. A. Bergvelt, uit Maassluis (ja, U leest het goed. Zelfs een vertegen- woordiger uit Maassluis tellen wij in onze gelederen) en J. J. van Ewijk, te Schiedam. Zij presteerden het om met 76, 19 uit de bus te komen. Onze gelukwensen, herenDit betekent een gezonde basis om er op verder te bouwen en er bijna zeker van te zijn na zes selectiewedstrijden, waarvan deze strijd de eerste is geweest, in de A-groep te komen. Boven 50 behaalden de volgende koppels W. Seip - F. J. F. Vledder 63,89 W. J. C. Vermande - E. P. J. de Wolf 63,49 - K. Janisch - J. M. v.d. Kraan 61,11 - J- L- van Gulick - J. D. Seip 57,14 - Th. de Veth - Hageman 54,17 - H. v. Harten - C. G. F. Spiekman 52,38 Het laagste percentage was 31,75 Dit is echter nog niets om te wanho- pen. Het heeft dit koppel waarschijnlijk wat tegen gezeten. De volgende keer beter, zodat er een levendige strijd kan ontbranden. Mevrouw, mejuffrouw, mijnheer, hebt U reeds besloten ons op maandag- avond, 8 uur 's avonds, in de grote zaal van de St. Martinuskerk te Groen oord te ontmoeten U kunt dan zelf ervaren hoe gemoedelijk het bij ons toegaat. Niemand beroept zich er op, dat hij of zij zo hoog op de ranglijst staat, maar evenmin treurt iemand er om, dat hij of zij NU nog zo laag staat. Het criterium is een avondje uit (Goed voor U en het ontmoeten van gezelligheid, gebracht door prettige mensen. Ook U bent van harte welkom. 22 September 1969 Een onzer leden zei na afloop van de tweede bridge- seance zo losjes weg iets in de geest van„Het is toch niet per ongeluk, dat zij de vorige keer zo'n hoge score maakten. Ze kunnen bridgen I" Dit waren de waarderende woorden, be- stemd voor de heren Bergvelt en v. Ewijk. Hoewel ze het deze keer wat minder deden, mag een percentage van 69,44 toch ook tot een meer dan behoorlijke score gerekend worden. Zoals een ieder, die weleens aan wed- strijd-brigen heeft meegedaan, weet, kan je het bij parenwedstrijden zowel mee- als tegenzitten. Doch bij een resultaat als de vorige keer en thans van genoemde heren moet worden ge- constateerd, dat hij, die de geciteerde woorden sprak, volkomen gelijk heeft. Heren B. v. E., beschouw dit als een schouderklopje en niets meer. Er ko men nog vele wedstrijden, waarin wij U alles goeds wensen, doch waarbij U tegenstanders zult ontmoeten, die U graag van Uw hoge troon zullen trachten te stoten. En terecht, uiter aard Sterkte toegewenst Boven de 50 werd gehaald door de paren W. Seip-F. J. F. Vledder 72,22 (dus in feite dit maal het hoogste percen tage). Janisch-v.d. Kraan 65,28 Brouwer-Schoots 60,22 v. Harten- Spiekman 56,94 Bovenkerk-Greve- link 52,38 Na twee ronden staan dus bovenaan de heren Bergvelt-v. Ewijk, met een gemiddelde van 72,81 gevolgd door de heren W. Seip, en F. J. F. Vledder, met 68,05 en op de derde plaats K. Janisch, en J. M. v.d. Kraan, met een average van 63,19. Prachtige gemid- delden, waard ze te behouden, maar OH ZO KWETSBAAR Alle succes toegewenst bij Uw pogingen. Namens het bestuur FV

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 7