akkoorden Groeton's nieuwe stuk: „DE BEMOEIAL" 7 A WALDO n.v. voig SCHIEDAM ba<Tv anno 182Cr Rente tot *°ogs te<® Zangfestival Leger des Heils op 1 november de „S"-bocht! Instuif voor de jeugd Denk aan het concert... '/JKf- 77 Boeiend blijspel Moeilijke wurgscene Talloze medewerkenden BIJL SUPER- ENKABE MARKT Uw rijbewijs JASMIN" Ideale oplossing J Vrijwilligers nodig Boerenleenbank Schiedam/Kef hel Het seizoen is nog maar net begonnen I De Toneelgroep Groetonechter heeft reeds vergevorderde plannen met betrekking tot de uitvoering van het nieuwe toneelstuk. Zoals U in de vorige ..Groenoord-akkoorden" hebt kunnen lezen is de uitvoeringsdatumVrijdag, 31 oktober 1969. Aanvang 20.00 uur in het Gebouw ,,De Rank", Schiedamseweg, Kethel. Opgevoerd zal dan worden het blijspel van de bekende Engelse schryver Jack Popplewell, „De Bemoeial" (Busybody). In dit stuk zal de werkster, die plotse- ling geconfronteerd wordt met een lijk in het kantoor van haar baas, gespeeld worden door Riet Hordijk. De politie- commissaris, gespeeld door Karel Prins die de zaak in handen neemt, blijkt een schoolvriendje van haar te zijn, waardoor zij meent zich met alles en nog wat te kunnen bemoeien en aller- lei speurderstechnieken en politiele maatregelen te berde te brengen. On- nodig te zeggen dat zij aan het slot de schuldige te slim af blijkt te zijn. De regie is in handen van Jan van der Slot. Verder werken aan dit bijzonder boei end blijspel mee Loes Bonneur, Mar tha Segaar, Hennie Jansen, Roon Pluym, Paul Segaar en Jan Vredebregt. Het is een blijspel in drie bedrijven en het is een echte goede thriller want de dader wordt pas aan het slot ontmas- kerd op een zeer geraffineerde wijze. De toegangsprijs is bijzonder laag ge- houden, teneinde een ieder de gelegen- heid te geven de uitvoering bij te wonen. Praat er eens over, en bestel nog heden Uw kaarten ad. 2,per stuk inclu- sie£ B(ijzondere) T(oneel) W(aarde), op onderstaande adressen. Regisseur Jan van der Slot was afge- lopen maandag een gelukkig man, toen het derde bedrijf achter de rug was. Een moeilijk bedrijf, waar nogal het een en ander aan te pas komt. De spelers en speelsters doen onvermoeid met enthousiasme de diverse scenes steeds opnieuw leven, net zolang tot het uiteraard goed gaat. De wurgscene is dan ook de moeilijkste in het hele stuk, en het „hulpgeroep" van mrs. Piper, de werkster, klonk griezelijk echt. evenals het klemzetten van de moordenaar, waarbij de rechercheur er niet voor terugdeinste hem bij zijn kladden te grijpen. Gelukkig dat het ook nog steeds inslaat bij de trouwe niet-spelende leden, zoals o.a. Mieke Meyer, Loes Tertoolen en Hilde van Mansum, die zoet en zwijgend (op straffe van een vermanend gesis van de souffleur Mas Hordijk) het toneel stuk, af en toe goedkeurend knikkend en meelachend, bekijken. Het, naar wij hopen en verwachten, in leeftijd sterk varierend publiek, zal er geen spijt van hebben deze uitvoe ring van hun onderafdeling van de Wijkvereniging te komen zien. Natuur- lijk verwachten wij, dat daarin voorop gaat het Wijkverenigingsbestuur en de besturen van de zuster-onderafdelingen en haar leden. Maar ook niet-leden zijn van harte welkom. Een seintje, belletje of tip: de kaarten worden prompt bij Off II13.3.1S U thuisgebracht, dat is de welbekende - - service van de Toneelgroep „Groeton". Mevr. L. Bonheur, Joh. Straussplein 345, tel. 26 40 36. Mevr. M. Meyer, Sem Dresdenplein 70, tel. 35 39 56. Mevr. H. van Mansum, Bart Verhallenplein 177, tel. 35 24 58. Mevr. J. van Houwe- lingen, Obrechtstraat 68. De heer J. van der Slot, Dirk Schaferplein 90. De heer K. Westerdijk, Bachplein 47. Mevr. R. Hordijk, Alb. v. Raalteplein 113, tel. 15 29 16, Mevr. M. Segaar, Dieselstraat 46, tel. 37 27 09. Mej. H. Jansen, Lijs- terbeslaan 28. Gezien de grote belangstelling vorig jaar, organiseert het Leger des Heils wederom een zangfestival op zaterdag 1 november a.s. in de Magnalia Dei Kerk, Albardastraat, Schiedam. Aan vang 8 uur. Toegang 1,50 Medewerking verlenen de volgende koren Het kerkkoor van de Hervormde Ge- meente o.l.v. Jac. P. Bekkers. Het Nieuwland kerkkoor o.l.v. G. v.d. Schoor. De zangbrigade van het Leger des Heils Dordrecht o.l.v. D. Ritman. De zangbrigade van het Leger des Heils Schiedam o.l.v. C. A. Scheper. Tevens zult u deze koren tezamen als Groot-Koor in een 4-tal liederen kun nen beluisteren o.l.v. C. A. Scheper. Verder verlenen aan deze avond mede werking Het muziekkorps o.l.v. A. Bijloo. De combo o.l.v. J. M. Maat. De Tamboerijn-brigade o.l.v. W. Weergang- Klepke. Speciale gasten deze avond Het Heldria's meisjeskoor (60 meisjes) uit Den Haag o.l.v. Max Punt. Kaartverkoop bij de koorleden en majoor F. Zuidema, Tuinlaan 30. Kaart verkoop voor de bewoners van Groen- oord bij C. A. Scheper, Puccinistr 11. advertentie ACIMTE It l* AGIN A dan naar: AUTORIJSCHOOL-^l V A.M.O R. en N.B.A. ge- dipl. en erkend. Les) met Fiat 850 Prijs 1 11. p uur Bachplein 114, - Tel 353291 Schiedam b.g.g. 26 23 85 of 15 95 96 A 2e Jaargang no. 37 16 oktober 1969 Naar aanleiding van de vragen die het raadslid dhr. P. J. Beekman aan de raad heeft gesteld inzake de zeer gevaarlijke verkeers-situatie in de bocht van de Schiedamseweg, hebben B W inmid- dels besloten tot een aantal maatre gelen die naar men hoopt de situatie minder gevaarlijk zullen maken. Zo zijn inmiddels stop- en parkeerver- boden geplaats op verschillende punten en is er een inrijverbod gekomen voor auto's voor de Kerklaan in westelijke richting. In oostelijke richting is de Kerklaan verboden voor voertuigen van meer dan 6 meter Iang en/of 2.10 meter breed. Hoewel de weinige par- keerruimte in het oude dorp door deze maatregelen nog verder is gereduceerd, juichen we ze toch van harte toe. Doch we zijn het eens met dhr. Beekman en vele bewoners van Kethel dat de enig afdoende oplossing voor de gevaarlijke bocht toch is eenrichtingverkeer. Want al staat er nu geen auto geparkeerd in of bij de bocht, er kunnen elkaar bijna geen 2 auto's passeren (laat staan vrachtauto's of bussen) zonder fietsers of voetgangers in gevaar te brengen omdat er geen trottoir aanwezig is. Maar B W stellen dat eenrichting verkeer weer afbreuk zou doen aan de veiligheid in de Laan van Spaland en de Lindeyerstraat en op de kruisingen van deze wegen met de Harreweg en de Schiedamseweg. Vooral omdat het „binnendoorverkeer" van Delft naar Schiedam steeds meer de veel te smal- de Harreweg gaat gebruiken. De meest ideale oplossing lijkt ons een directe en nieuwe verbinding tussen Delft en Schiedam (aansluitend op de Churchil- weg) waardoor alle doorgaand verkeer om de oude dorpskern wordt heenge- leid. Doch hoe lang zal het nog duren voor zo'n verbinding tot stand komt? Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt iedere veertien dagen huis aan huis in Groenoord en KetheL Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, Schiecam, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 In de wijken Groenoord en Kethel be- staat een duidelijke behoefte aan jeugdwerk. De Wijkvereniging Groenoord e.o." de N. H., Geref. en R.K. Kerken hebben in deze tot samenwerking besloten. Deze samenwerking heeft geleid tot het oprichten van een gemeenschappe- lijke INSTUIF voor de gehele jeugd van GROENOORD EN KETHEL. Deze zal plaats vinden in de boerderij „Landvreugd". 's zaterdagsmorgens voor de jeugd van 6 to 12 jaar en op zaterdagsavonds voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. Om dit jeugdwerk te laten slagen zijn veel vrijwilligers en vrijwilligsters no- dig. Wie hiervoor belangstelling heeft, wordt uitgenodigd om op zaterdag 18 oktober a.s. om 10.30 uur in de keet Lacendijk hoek Obrechtstraat - Joh. Wagenaarstraat te komen. Deze bij- eenkomst is noodzakelijk om een over- zicht te krijgen van de mogelijkheden. Dit is in het belang van Uw kinderen Laat hen niet in de steek I I Eventuele telefonische inlichtingen en opgaven bijMevrouw A. v.d. Spek, Obrechtstraat 86, tel. 15 95 38, Hr. H. F. W. Haan J. Oreliosingel 99, telefoon 35 25 93. In ons vorige nummer gaven we U een uitgebreide opsomming van wat ons volgende concert op 16 oktober a.s. U te bieden heeft. Peilingen in de wijk wijzen op een goede belangstelling, zodat we hopen dat een groot, doch vooral aandachtig, gehoor de Marti- nuskerk zal vullen. Voor de vergeet- achtigen nog even een korte infor- matieoptreden zullen een gitaar-duo, een gitaar-kwartet, een trio bestaande uit cello, vedel en gitaar voor de pauze; terwijl na de pauze een vocaal pro- gramma zal worden uitgevoerd door een sopraan en een bariton, begeleid door een organist. De aanvangstijd is 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 1,50 (bejaarden en jeugd 1, TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 Spaarbank voor uw salaris en prive-rekening Ruime openstellingsuren Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, lei. 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1