Uit Wal er in Kethel van de Vredesweek terecht kwam. GIRO 26Z585 Rapport over Poldervaart CKleine akkoordjes REAKTIES VAN LEZERS [I7|r IF rF jgTfr [f |FF prgiirF Frirr Het feest der dieren Dr. Sauerschool Tentoonstelling Schoolconcert Kijkavond Willem Gehrelschool Interessante ouderavond Alle girobetalingen aan de wijkvereniging uit- sluitend aan penning- meester wijkvereniging „Groenoord" e.o. Van Selms slagerijen .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Juwelier Boot Ingrijpend karwei Banken _(T(fc SCHOOL Op de grote open plek voor de Bekkers- shool was het zaterdagmorgen 4 okto ber een drukte van belang. Waarom dan wel, zult U zeggen. Het was die dag de dag der dieren, en een aantal van hen kwam bijeen om dat feest te vieren. Het openen van de deur, was voor de dieren het teken, om het praathuis te veroveren. Jawel, het leerhuis was die morgen omgetoverd in 'n praathuis. Ieder zocht zich een goed plekje, van- waaruit men elkaar goed kon zien. Behalve enkele buitenbossers, die de taal niet verstonden, waren de dieren al gauw niet op hun bekje gevallen. En wie waren er zoal Jodokus had de hele familie marmot meegebracht. Kanaries en parkieten kwamen de groeten brengen van ome Gerrit, en piep, zei de muis in het praathuis. De vissen hadden pret om Stoffels waterballet. De groeten van Bor zei de buitenbosse- beo schor. De honden, die niet naar binnen kon- den, waren aan de boom gebonden. Om twaalf uur was het uit me de pret en werd iedereen naar buiten gezet. 6e klas Mg. Bekkersschool. Uit de tweede nieuwsbrief van de school halen we het volgende: Op donderdagmorgen 16 oktober zul- len de zesde klassers een bezoek bren gen aan de beroepen tentoonstelling in de school aan de Singel. De kinderen gaan gezamenlijk met een RET-bus. Op maandag 3 november zullen de zesde klassers weer een attractie heb- ben. Ze zullen dan n.l. een jeugdconcert bijwonen dat door het Gewestelijk orkest van Zuid-Holland wordt gegeven in de Magnalia Deikerk in Nieuwland. De dirigent van het orkest dhr. Pierre van Houwe zal bij dit concert toelich- ting geven op de hem eigen wijze. De eerste kijkavond van de school- cursus zal worden gehouden op don- derdag 27 november. De ouders krijgen dan de gelegenheid het werk van hun kinderen te bekijken en ze kunnen de vorderingen met het onderwijzend personeel bespreken. In het laatste schoolbericht lezen we dat op 29 oktober een ouderavond wordt gehouden. Dit is de ouderavond die elk jaar in oktober door de ouder- commissie wordt georganiseerd. Op die avond zal naast de gesprekken tussen onderwijskrachten en ouders, ook een speciaal onderwerp gesproken worden n.l. het „straffen". Straft U Uw kinde ren vaak en heeft U daar succes mee? Of kunt U het zonder straf af? Vindt U dat de onderwijzers de kinderen goed straffen, of komen de kinderen nooit met klachten hierover thuis? U ziet een scala van vragen rond het onderwerp straffen. Daarom heeft de oudercommissie een deskundige op dit gebied aangetrokken namenlijk de psycholoog Drs. M. Schnater, ver- bonden aan de Lindenhof. Drs. Schnater staat garant voor een zeer deskundige aanpak van het interessante onderwerp. De oudercommissie hoopt dan ook op een massale opkomst. Vrijdagavond 26 sept. 1.1. vond in de Rank de bekroning plaats van de Kethelse aktiviteiten in de Vredesweek. Reeds op dinsdagavond kon worden vastgesteld dat voor meer dan 200 gulden aan lektuur over vrede en ontwikkelings-samen- werking was verkocht. De verkoop vond plaats in de kerken, in de vredeskraam op de markt en na de inspirerende lezing van prof. dr. J. Verkuyl uit Amsterdam in de Rank. Was de opkomst bij de lezing van prof. Verkuyl iets minder dan verwacht, ongeveer 125 mensen, op vrijdagavond over- trof het aantal geinteresseerden van bijna 50 de stoutste verwachtingen. Na de aandacht die in de pers reeds werd gegeven aan het Vredesweek-programma, kan hier worden vermeld, dat op vrijdagavond de discussie, die op voortreffelijke wijze werd geleid door Pater Preusting, uitmondde in de oprichting van een gespreksgroep en twee nieuwe werkgroepen. De eerste bijeenkomst van de gespreksgroep zal plaatsvinden op vrijdagavond 24 okt. te 8 uur bij de fam. Schijf, Jac. Urlus- plein 88. De werkgroepen komen voor het eerst gezamenlijk V.or een lekkere maalfijd mef vlees Noordeinde 3 (Dorp) lei. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) lei. 26 70 39 Kelhel Vlug's Bakkerijen Bro.rsv.st 45 - Telefoon 26 06 25 B.zorglng door d« gah.le sfad. Ons brood Is ook verkrijgbaar bij Fa. SIMONS - LAAN VAN BOL' ES MODEL CLAUDIA Dr. Wibaufplein 15 Telefoon 26 69 05 De poldervaart wordt omstreeks eind 1969 van de boezem afgescheiden, waarna ,,Delfland" de waterstand in de vaart niet meer op boezempeil zal handhaven Borden met deze tekst en ondertekend door het Hoogheemraadschap van Delfland zijn sinds enige tijd bevestigd aan alle bruggen die de poldervaart overspannen. Het zijn simpele woorden, die echter een veelomvattend en in grijpend werk zullen inluiden, dat lange tijd zal vergen en waaraan tal van gemeentelijke en provinciale dien- sten te pas zullen komen. Want zo'n vaart hef je zo maar niet op; dat heeft consequenties voor de water- huishouding, de recreatie etc. Daarom zal er naar wij vernemen, binnenkort een rapport verschijnen waarin alle aspecten en consequenties van de op- heffing der vaart uit de doeken zullen worden gedaan. We zulen U na het verschijnen van het rapport (als we het tenminste mogen ontvangen) ver- der inlichten. bijeen op vrijdagavond 31 okt. ten huize van de fam. Zoete- man, Willem Landreplein 63. Iedereen die afgelopen vrijdag avond was verhinderd is alsnog van harte welkom op een van de beide samenkomsten. Bijzonder opvallend tijdens de Vredesweek was de grote be- langstelling van de jeugd op lagere en middelbare scholen. Zo had de Vredeskraam op de markt vaak meer belangstelling van kinderen van de lagere scholen dan van hun moeders. Ook bleek vrijdagavond tijdens de discussie, dat middelbare scholieren van het Spieringhoek lyceum voorop gingen in een door 100 medescholieren gesteund programma dat ten aanzien van de vredesproblemen een kritische studie van b.v. films omvatte en het creatief verwerken hiervan in tekeningen. Afgesproken werd, dat deze jongeren ook op ce andere scholen in de omgeving deze aktiviteiten zouden introduceren. Al met al een enthousiast en veelbelovend begin voor het jaar, dat ligt tussen deze en de komende Vredesweek. Interkerkelijk Vredes Comite Kethel - Groenoord. Van een van de lezers van Groenoord- akkoorden ontvingen wij het volgende schrijven Bij verschillende oude mensen in onze wijk is een ernstige vereenzaming waar te nemen. Het eerste half jaar dat ze in Groenoord wonen zijn ze gelukkig met hun nieuwe gemakkelijke huis, daarna komt het verdriet over de ver- broken contacten met Schiedam. Ook de onmogelijkheid om eens wat winkels, het Beatrixpark of de markt te bezoekends een nare zaak. Deze huis- gebondenheid zou voor velen echter helemaal niet nodig zijn, als er maar wat meer banken in onze wijk stonden, zodat ze op hun route eens uit konden rusten. Daarom verzoek ik U om, eventueel in samenwerking met diaconie en pa- rochieraad, een verzoek in te dienen bij het gemeentebestuur, tot plaatsing van wat banken in onze wijk op daar- voor geschikte punten; ca. 25 stuks. T. Schijf-Breeuwer J. Urlusplein 88. Naar aanleiding van bovenstaande brief hebben we contact opgenomen met de gemeentelyke plantsoenendienst en daar hoorden we dat het plaatsen van verschillende banken in Groenoord in het kader van de algehele verfraai'ing der wijk, in de plannen is opgenomen. U moet dus nog even geduld hebben; de banken komen er dus Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. Garages te huur aan het Willem Landre- piein InlSchtingen Telefoon 35 3190. Na 19.00 uur. AUTORIJSCHOOL AAD VAN LEEUWEN lest met Volkswagen. Uw eigen instruc- teur. Vamor-gediplomeerd. Prof.Ka- merl. Onneslaan 129, tel. 26 55 78. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Maliepaard, Telefoon 35 24 10 Bachplein 444 - Schiedam-Groenoord Voor huwelijks-, verlovings-, visite- en geboortekaarten, priv£ briefpapier en en- veloppen naar: Drukkerij-Uitgeverij ,,De Magneet", Rotterdamsedijk 279 281, Schiedam, Telefoon 26 86 66, 26 66 70,

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 5