t. akkoorden „ORPHEUS" zingt in Groenoord WALDO n NICOMA SCHIEDAM Aktie Veilig Verkeer Help de kleuter! anno 182(K Q> 7 Het Instuifwerk in Groenoord Gevarieerd programma Roemrucht veileden Vele hoogtepunten Het jubileumjaar BIJL SUPER- ENKABE MARKT .V. Autorijschool Betekenis zebrapad J Rente |^)tot Grootse plannen t n» rijbewijs AUTORIJSCHOOL-^l JASMIN" Boerenleenbank Schiedam/Kethel Het bekende Schiedamse mannenkoor ORPHEUS zal op dinsdag 18 nov. a.s. een groots avondvullend concert ver- zorgen in de Martinuskerk. Dit concert zal het vierde worden in de serie die door Wijkver. Groenoord e.o. worden georganiseerd en waarin al eerder con- certeerden Kees Bak met solisten van de muziekschool, de bekende organist Aad v.d. Hoeven en recent o.a. een gitaarkwartet en een vocaal duo met orgelbegeleiding. Orpheus zal een bijzonder interessant en gevarieerd programma ten gehore brengen.dat o.a. zal bestaan uit werken van Schuman, Bruckner, Grieg, Dvorak, en Gounod doch ook uit volksliedjes en negro-spirituals. Evenals bij de vo- rige concerten zal de toegangsprijs slechts Fl. 1,50 bedragen met een re- ductie van Fl.0,50 voor bejaarden en jongeren. We verwachten dan ook bij dit concert een massale opkomst van Groenoorders, zodat duidelijk zal blij- ken dat de concerten van de wijkver- eniging in onze wijk in een muzikale behoefte voorzien. De avond begint zoals gebruikelijk weer om 20,00 uur en zal inclusief de pauze tot ca. 22.00 uur duren. Met het Koninklijk Schiedams Man nenkoor Orpheus zoals de naam vol- ledig luidt,haalt de wijkvereniging 'n illustere gast in huis, met een meer dan 100-jarig en roemruchte historie, die zeer nauw met die van Schiedam verbonden is. Opgericht op 26 aug. 1866, verkreeg het koor in mei 1916 het praedicaat Koninklijk van H.M. Wilhelmina. Vele honderden bekende schiedammers hebben sinds de op- richting hun naam in de analen van het koor geschreven, doch de allerbe- langrijkste is toch wel geweest de oud burgemeester van Schiedam dhr. M. L. Honnerlage-Grete die tot de oprichters van het koor behoorde en die meer dan 83 jaar lid is geweest, waarvan 35 jaar als voorzitter. (Voor rekenaars, dhr. Honnerlag-Grete bereikte de eer- biedwaardige leeftijd van 103 jaar!!) Dat het koor in zijn lange bestaan vele muzikale hoogtepunten heeft gekend is te lezen in Orpheus gedenkklank, een dik jubileumboek dat werd uitgege- ven t.g.v. het 100-jarig bestaan in '66. Men concerteerden in alle delen van het land, in concertzalen, theaters, kerken en in de open lucht. Een keus uit deze hoogtepunten doen is ondoen- lijk; wel memoreren we een openlucht- concert in de Plantage op 1 sept. '26 t.g.v. het 60-jarig bestaan, waarbij meer dan 8.000 bezoekers werden ge- teld. Voorwaar een bewijs van de grote populariteit die het koor steeds gehad heeft. Een groot aantal zeer bekende vocale- en instrumentale solisten waren ook bij de uitvoeringen betrokken. Om maar een greep te doen, Margot Broe- ders, Marinus Flipse, Theo Bayle, Yehu- di Menuhin, Elly Ameling, Jennifer Vyvyan, Arnold v. Mill. Ook namen als Bart Verhallen, J. M. Orelio en W. Landre, die ons zeer bekend in de oren klinken in Groenoord, zijn aan Orpheus verbonden. En dat tenslotte ook dirigenten van grote naam het koor hebben geleid, behoeft geen be- toog: Eduard Flipse, Gijsbert Nieuw- land en Jos Vranken zijn bij iedereen bekend. Momenteel zwaait de jonge di- rigent Chris Verhoog de dirigeerstok over het koor. Het grootste hoogtepunt tot nu toe was toch echter het jubileumjaar 1966. In dat jaar werden maar liefst vijf concerten gegeven die nog lang in de herinnering zullen voortleven. Eerst op 21 januari een concert in de Grote Kerk, met het West Nederlands Symphonie Orkest. Rosemary Round,sopraan, Ru dolf Vedder bariton en Aad v. d. Hoe ven orgel. Daarna op 11 mei een groot operaconcert in het Passage theater, met Mizzy v. d. Lans sopraan. Will Mathes alt, Bert van 'tHoff tenor en Guus Hoekman bas, begeleid door le- den van het Omroeporkest. Op 29 mei trok men naar Viernheim in Duitsland, waar ca. 700 mensen in de Turnhalle ademloos luisterden. Vervolgens 7 ok- tober het officiele jubileumconcert in de Grote Kerk, waaraan medewerking werd verleend door de sopraan Agnita v. Leeuwen en een ensemble gevormd door leden van de Marinierskapel. Ook verleenden de Sanger Einheit 1872 uit Viernheim medewerking. Besluiten we deze opsomming met de medewerking van Orpheus aan de uitvoering van Handel's Messiah op 17 december in de Doelen. Deze uitvoering was door de Schiedamse Gemeenschap als sluit- stuk van het Eeuwfeestjaar van Orpheus aangeboden. Meer dan 250 zangers en zangeressen van alle gezamenlijke koren stonden toen op het podium aangetreden, samen met het Zuid- Hollands orkest, Mizzy v.d. Lans sopraan, Will Hamers, alt, Bert van 't Hoff tenor, Hans v. d. Leeuw bas, (zie vervolg op pag. 3) zie advertentie ACHTERPAGIAA A Aleidastraat 24 b-Schiedam Nu ook Morris Mini Cooper 1000 THEORIELOKAAL Joh. Straussplein 318 Tel. 2610 60 Heeft deze aktie voor Groenoord zin?? U zult het alien met ons eens zijn dat een aktie ter verbetering van de ver- houdingen in het verkeer altijd zin heeft. Zo'n Nationale Verkeersweek heeft meestal tot gevolg dat de men- sen weer eens tot bezinning gebracht worden en dan in ieder geval geduren- de een bepaalde tijd de door het Ver- bond voor Veilig Verkeer genoemde gevaren extra aandacht geven. Natuurlijk is het waar dat wij als ou- ders onze kleuters beter moeten voor- lichten en niet te licht onze oogappels alleen de straat op moeten sturen.De kleuter moet GELEERD worden dat hij /zij:Recht over moeten steken en daar waar veel overzicht is LINKS van de weg te lopen, als er geen voetpad is. Dat hij niet naar U toe mag hollen als U aan de overkant staat. Verder moeten wij ook onze kinderen de betekenis leren van het ZEBRAPAD. Zoals een goed vader betaamt, heb ik uiteraard, na het lezen van al die pun- ten die het Verbond voor Veilig Ver keer noemt, mijn zoon geprobeerd op de hoogte te brengen van dit alles. Echter, toen ik daarmede bezig was en aan het punt Zebrapaden toekwam,- kwam ik tot de ontstellende ontdek- king, dat er in geheel Groenoord niet een, maar dan ook niet 66n Zebrapad aanwezig is. Voor mij als vader die z'n kind iets wilde leren, was dat nu niet zo erg, maar wat ik wel erg vindt is het feit, dat er in de wijk Groenoord wel 10 plaatsen aan te wijzen zijn die DRINGEND een dergelijke voorziening (zie vervolg op pag. 3) mm r-, TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 2e Jaargang no. 38 30 oktober 1969 Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt iedere veertien dagen huis aan huis in Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, Schiedam, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens Jr., ioh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 In de vorige Groenoord-Akkoorden werd reeds melding gemaakt van de op handen zijnde voorbereidingen voor de gemeenschappelijke instuiven in boerderij „Landvreugd" Tijdens de eerste bijeenkomst in keet „Lagendijk" is uit de aanwezige be- langstellenden een werkgroep ge vormd, die zich zal bezighouden met de noodzakelijke voorbereidingen zo als het aantrekken van vrijwilligers, aanschaf van het benodigde materiaal, regeling van de financien en de vor- ming van een voorlopig bestuur. Grootse plannen staan op stapel, die gezien het enthousiasme van de aan- wezigen zeker een succes zullen wor den. U kunt er verzekerd van zijn, dat na de opening van de boerderij de ak- tiviteiten zo snel mogelijk een aanvang zullen nemen. Van alle vorderingen zult U via dit blad op de hoogte gesteld worden. Het is allemaal in het belang van het kind. Dus heeft U tijd op za- terdagmorgen of -avond, wilt U zich nuttig maken en mocht een der leden van de werkgroep vergeten hebben U om Uw medewerking te vragen, dan kunt U zich opgeven bij de volgende adressen. Mevr. A. v. d. Spek, Obrechtstr. 86, tel. 15 95 38 - Hr. H. F. W. Haan, J. Oreliosingel 99, tel. 35 25 93. V.A.M.O.R. en N.B.A. ge- dipt, en erkend. Lest met Fiat 850 Prijs f 11,—p. uur Bachplein 114, Tel. 353291 Schiedam b.g.g. 262385 of 159596 Spaarbank voor uw salaris en prive-rekening Ruime openstellingsuren Zwaluwlaan 101, felel. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel. 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1