HENFLI kleuter Aktie Bulder- baan „ORPHEUS" zingt »DE BEMOEIAL« Bibliotheekbezoek groeit sterk Spreekuur Contactman REAKTIES VAN LEZERS Bezoek'es iemand HELP DE KLEUTER! RADIO Autorijschool Groenoord Wordt lid van de Wijkvereniging C. van ST EEIVMS Gevarieerd boekenbezit Bedoeld voor iedereen GARAGE LANDMAN D E T V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. WAARBORGVOOWAMUNDIGHEID Bij ons geen hoge reparatiekosten. Lange Kerkstraat 86, Tel. 157143-262996. Op verfoon van deze advertentie F 2,50 reduclie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood, Eigen service-dienst 3 mnd. garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar (vervolg van voorpagina) Rien Jiskoot clavecimbel en Aart Amink orgel.Alles onder leiding van Orpheus' dirigent Chris Verhoog. Dit was werkelijk een magistrale uitvoering. En zo zullen dus de zangers van Orpheus op 18 november in de Mar- tinuskerk aangetreden staan. Het zijn er wel niec zo veel meer als in vroeger jaren, toen men wel 290 actieve leden had. Nu schommelt de gemiddelde bezetting rond de 60 zangers. Onder hen is ook onze burgemeester Roelf- sema, die niet alleen een goed burger- vader, doch ook een goed zanger is. De heren hebben sinds kort het zwarte kostuum vervangen door een vlot donkergroen jasje en een leverkleurige broek. Want ook op dit punt moet men met de tijd mee gaan! Het is leuk te kunnen melden dat men dit nieuwe concertuniform voor de eerste keer in Groenoord zal dragen. We hebben dus de primeur! Ook op het gebied van het koorrepertoire is er de laatste jaren gelukkig veel veranderd; zong men vroeger uitsluitend Duitse liederen, nu staan ook werken van Franse, Russische.Tsjechische en Nederlandse componisten op het programma. Zo probeert men ook jong bloed aan te trekken want koren als Orpheus tonen een snelle mate van vergrijzing. Daarom wil men graag jonge mannen bij het koor hebben, om de openvallende plaatsen te vullen. Voor ge- interesseerden: Orpheus repeteert iedere dinsdag in Arcade en men be- taalt als lid een contributie van f. 1.50 per week. „dat doet de wijkvereniging wel in haar eentje", dan zijn we op het verkeerde pad. De wijkvereniging kan pas echt wat doen als de bewoners van de wijk ook achter het bestuur gaan staan met DE DAAD. Er wordt veel gedaan door de wijkvereniging, maar er zou zo ont- zettend veel meer gedaan kunnen wor- den als er maar mensen waren die niet alleen schelden, maar ook wat doen!! Dus moeders van Groenoord verenigt U en zorg voor een dienst die zorg draagt voor het begeleiden van onze kinderen wanneer ze uitgelaten en joe- lend de scholen uit komen rennen. Wij staan klaar om U te helpen bij het or- ganiseren en aktiveren van alles. Erkend door A.N.W.B. Rijks V.A.M.O.R. gediplomeerd instructeurs. Telefoon 15 9115 R. Haan, Bachplein 269, Groenoord - Schiedam Op 14 oktober j.l. hebben vertegen- woordigers van de actiecomites Berg- schenhoek, Berkel - Rodenrijs, Om- moord, Schiebroek en Schiedam be- sloten tot oprichting van een Centraal Comite Anti-Bulderbaan. Dit Centraal Comite zal alle acties bundelen tegen de plannen tot uitbreiding van het vliegveld Zestienhoven te Rotterdam. Daartoe zal het zich bezig houden met een verdere uitwerking van de voorlo- pige rapporten, die verschillende plaat- selijke comites hebben opgesteld. Ook zal het zich beraden op de aard en het tijdstip van eventueel te ondernemen acties. Als voorzitter van het Centrale Comite zal optreden de heer E. H. P. Swarte, Rodenrijseweg 573 te Berkel- Rodenrijs; als secretaris de heer E. L. Kruijnne, Larikslaan 216, Rotterdam-12. Voor een vlotte bediening en een goed model naor Heren- en kinderkapsalon Parkweg 15, hoek Burg. v. Haarenl. tel. 26 00 46 3 man bediening Geopend van 8 tot 6 uur zaterdags van 7 tot 4 uur dinsdags geslofen GROETON speelt op vrijdag 31 oktober in „De Rank" .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad. Nu noch aan de rand van Groenoord, in een zandwoestyn, doch hopelijk in de toekomst een onderdeel vormend van een groot winkelcentrum, ligt de Gemeentelyke Openbare Bibliotheek. Het fraaie houten gebouw, dat een ge- heel vormt met het postkantoor is vanuit Groenoord nu nog al om- slachtig te bereiken, doch dat is toch geen beletsel voor de leesgierigen want hun aantal groeit de laatste maanden byzonder sterk. Toch willen wij speciaal ten behoeve van de nieuwe inwoners in Groenoord en Kethel nog eens op de mogelijk- heden van de biblotheek wijzen. Het boekenbezit is zo gevarieerd mogelijk samengesteld. Het omvat o.a. streek- romans, detectives, familieromans enz. enz. Doch ook studieboeken en populair - wetenschappenlijke lectuur waaronder boeken over opvoeding, natuurwetenschappen, hobbies, tech- niek, huishoudkunde, kunst, woning- inrichting enz. enz. Voor de jeugd van ongeveer 4 tot 15 jaar is er een apparte jeugdafdeling. Hier staan zowel kleuterboeken en eerste leesboekjes voor pas beginnende lezertjes, als lees- en studieboeken voor de oudere jeugd. Speciaal ook voor de jeugd is er op woensdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur een voorlees half- uurtje. Hiervan wordt zeer veel gebruik gemaakt door jongens en meisjes. Kortom, de bibliotheek is bedoeld voor iedereen en we hopen dat nog meer volwassenen en kinderen de weg (letter- lijk en figuurlijk) naar en in de bibli otheek zullen vinden. De kosten kunnen beslist geen bezwaar zijn; Volwassenen betalen per jaar Fl. 3,50 (van sept tot sept) en hebben recht op een gratis jeugdkaart. Een tweede lidmaatschap in een gezin kost slechts Fl. 1,75 per jaar. Jongens en meisjes tot 15 jaar betalen slechts 1,= per jaar. Volledigheidshalve vermelden we hier ook nog even de openingstijden, want die zijn wellicht ook niet bij iedereen voldoende bekend. Ze zijn: Maandag: 14 -16,30 Dinsdag: 14 -17,30 Dinsdag: 18,30 - 20,30 Woensdag: 13,30 - 14,00 voorlezen Woensdag: 13.30 - 16.30 Vrijdag: 14,00-16,30 Zaterdag: 10,00 -12,00 U kunt met Uw problemen op het sociale- en bestuurlijke vlak weer te- recht bij de gemeentelijke contactman dhr. P. J. Drenth en wel op donderdag 6 november a.s. van 19.00-20.00 uur in een der lokalen van de W. Cehrel- school aan de Peter v. Anrooylaan. Het is maar dat U het niet vergeet Geachte redaktie. Uw bericht in Uw blad van 10-10-69 over de patatkraam die zou komen. was ons al lang bekend, als bewoner daar dicht in de buurt is ons van ge- meentewege bericht gezonden, dat daar een aanvraag voor was. In verband met de Hinderwet moest dat om e.v. be- zwaren er tegen in te kunnen brengen. Er zijn bezwaarschriften ingeleverd met meer dan 120 handtekeningen, niemand wil die bak- en braadlucht zo dicht bij huis. Zeer voorzichtig is dan ook door B. en W van Schiedam dan ook maar 'n voor- lopige vergunning verleend voor een jaar. Hiertegen is door dezelfde be- zwaarden een beroepschrift ingediend by H. M. de Koningin, om deze vergun ning ongedaan te maken. De bewoners van Groenoord wordt door opgedrongen dat er dit moet komen, 1 jaar geleden is in Groenoord- akkoorden over geschreven, maar sympathie-betuigingen kwamen er maar weinig, wel antisympathie, waar niet om werd gevraagd. Het wil my voor- komen dat de leefbaarheid in Groen oord er door wordt verslechterd, dag in dag uit bak- en braadlucht, en dan de herrie van 't af- en aanrijden van de jongelui op knetterende brommers, bovendien draagbare radio's tot laat in de avond, waarbij komt de grote rommel die achtergelaten wordt aan lege zakjes, bekertjes enz. Bij de boerderij zou een betere plaats zijn Hoogachtend, Sem Dresdenplein 107. G. Bosman Mijne Heren, Ondanks vele akties van scholen en particulieren om de Eduard van Bei- numlaan te beveiligen met oversteek- plaatsen de zgn. zebra's zit hier vol- gens ondergetekende weinig schot in. Is B. W. zich de verantwoordelijk- heid bewust inzake deze tekortkoming? Zo j fl, waarom duurt dit allemaal zo ellendigst lang. Een alternatief is hier niet te zoeken. Uoeten er eerst weer kinderen of ouden van dagen sneuvelen? Dat zulke werkzaamheden geld kosten, natuurlijk, maar weegt dit op tegen mensenlevens? Misschien kunt U door middel van plaatsing in de groenoord - akkoorden B. &W. hier nogmaals op attenderen. Vele Groenoordbewoners gaan dan wat geruster naar hun werk als deze moordbaan beveiligd is. Bij voorbaat hartelijk dank. Hoogachtend J. Punt Dirk Schaferplein 26 N.a.v. bovenstaande brief en omdat de tot nu toe in dit blad geschreven arti- kelen over de noodzaak van zebrapa- den kennelijk niet officieel genoeg wa ren, heeft het bestuur der Wijkvereni ging inmiddels aan B. W. van Schie dam een brief geschreven met daarin het verzoek aan het punt van de over- steekpiaatsen in Groenoord zo spoedig mogelijk de grootst mogelijke aandacht te geven. Zodra we op deze brief een reactie hebben van de gemeente of de verkeersdienst der Politie zullen we U daarvan onverwijld in kennis stellen. Zie ook het artikel over de Nationaie Verkeersweek in dit nummer. Red. DENK AAN EEN LANGDURIG ZIEK OF EENZAAM MEDEMENS EN GEEF HUN ADRES OP AAN MEVR. LUYCKX, JOZEF ORELIOSINGEL 27, TEL. 156735. behoeven. Verder is het naar mijn me- ning ook dringend nodig om op de Eduard van Beinumlaan bij de daar gelegen scholen de aanleg van Zebra- paden uit te breiden met een dienst van moeders die vlak v6or en vlak na de schooltijden die kinderen nog bij het oversteken begeleiden. En als dan de moeders, gezien de geringe reaktie op onze reeds gedane poging, verstek laten gaan, zou het dan geen aanbeveling verdienen om daar verkeersbrigadier- tjes aan te stellen. Als de moeders dan niet voor hun kinderen willen zorgen, laten dan de kinderen het zelf maar doen. Op de vergadering van de wijk vereniging op woensdag 22 oktober 1.1. heeft het hoofdbestuur besloten om via een verzoek aan B. en W., nu eindelijk eens een definitief einde te maken aan deze WANTOESTAND in onze wijk. Wij leven in een wijk waar van velen zeggen dat hij nog leefbaar gemaakt moet worden. Echter, als we er zelf niets aan doen of bij ons zelf denken: (vervolg van voorpagina) MELDT U bij een van de bestuursle- den, hun namen en adressen vindt U verderop in Groenoord Akkoorden. Wij zorgen ook dat alles in het werk gesteld wordt om de Zebrapaden op de kortst mogelijke termijn te reali- seren. K. Vlug. Daf en Peugeot dealer voor Schiedam Noordmolenstraat 17 Telefoon 266233 - 265607

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 3