Kamermuziek werd hoog gewaardeerd! Bijna alle winkeliers Borodinlaan nu bekend Geen tijd! 7/o- Spelen in de Herfst... 31 okt. Groeton in „De Rank" anno 1820^ Rente te) tot Lezing Prof. Dr. Fiolet in „De Rank' akkoordjes Nasale timbre van Vedel Vele stijlvormen Bekende winkeliers 6 november sluitingsdatum voor het volgend nummer Leuke speelgelegenheid Kaarten bij boekhandels Klaverjassers en Bridgers. Van Selnts sUtgerijcn Het concert dat op donderdag 16 ok- tober onder auspicien van de Wijkver- eniging in de Martinuskerk plaats vond, stond grotendeels in het teken van kamermuziek, al is deze aanduiding niet in strikte zin toepasselyk op het optreden van de sopraan Truus- je Giel en de bariton Henk de Buck, die na de pauze werden begeleid door de heer C. Dubbeld aan het orgel. Maar een trio van vedel, cello en gi- laar, een gitaarduo en een gitaarkwar- tet vragen om de kleine besloten ruim- te, waar de intimiteit en de subtiliteit van deze muziek in de geserreerde kringloop van muzikale gedachtenwis- seling tussen musici en toehoorders goed tot hun recht komen. Wie aanvankelijk mocht denken dat een toch vrij grote en zakelijke ruimte als die van de Martinuskerk zich hier- toe minder goed zou Ienen, heeft zich vergist. Dat is althans onze ervaring. En de romantische Perk, die de vedel wilde horen zingen „waar roos en win- gerdranken omhelzen't huis des akker- mans", had zich ervan kunnen overtui- gen dat ook hier in een minder rus- tieke omgeving het merkwaardige, lichtelijk nasale timbre van het oude instrument - het wordt al in de bijbel vermeld en afgebeeld op vroege mid- deleeuwse schilderijen - letterlijk en figuurlijke een goede klankbodem vond. Het was plezierig te horen dat de vedelaar Andries Zoutendijk, de gitarist Edward Nielsen en Irmgard Menningh, die de cellopartijen zeer boeiend vertolkte, de Suite van Ger hard Maasz, een eigentijdse, zij het be- paald geen avantgardistische, compo- nist, 10 mogelijk nog ernstiger namen dan de 17e-eeuwse senate van Lotti. Het gitaarduo Nine Sonneville en Rob Poelman en het gitaarkwartet (de eerstgenoemden met Anneke Wester- beek en Edward Nielsen) leidden de toehoorders van het laatrenaissancis- tische Fitzwilliam Virginal Book, waar- uit een Muscadin en Watkins Alle, wer den ingespeeld, via een charmante se nate van Scheidler, een sinfonia uit de Zwei-stimmige Inventionen van Bach en 'n romantisch kwartet van Fernando Ser naar muziek van onze tijdgenoten Burkhart en Pfister: een muzikale om- megang in klein bestek, waarvan de ongeveer 70 aanwezigen genoten. Het was een gelukkige gedachte na de pau ze de vocale muziek aan bod te laten komen. Ook daar werd het beste aan muzikaal vermogen opgebracht door de uitvoerenden in een grote verscheiden- heid van stijlvormen.De romantische Mendelsohn, die vertegenwoordigd was met twee liederen bleken Truusje Giel en Henk de Buck goed te „liggen"; de drie negro Spirituals, die Henk de Buck ten besluite van het concert ten gehore bracht, mogen degenen die zich bewust blijven van de origine van deze liederen, aandoen als enigszins gepo- lijst, dat doet niets af van de waarde van de muzikale prestatie en plezier, dat de toehoorders, blijkens het ap- plaus, er aan beleefd hebben. En als om te bewijzen dat een bloemlezing uit de muziek zeer geschakeerd kan zijn, waren daar ook twee aria's uit Han- dels Jesua en Messiah, een Agnus Dei en Te Virginum Corona van Mozart, resp. door Truusje Giel en Henk de Buck, gezongen. Meer nog dan de bloe- men die door de wijkvereniging werden aangeboden moet de intense aandacht waarmee de toehoorders van het con cert genoten voor de vocalisten en het instrumentale ensemble het bewijs geweest zijn van het feit, dat kamer muziek in Groenoord welkom is. v. d. H. 0/ Q) Er begint nu ook schot te komen in de toewyzing van de winkelruimten van het in aanbouw zynde winkelcen- trum aan de Borodinlaan. Van de in totaal 11 beschikbare verkoopruimten zyn er nu nog maar drie vrij, t.w. twee gewone panden van ca. 109 m2 en een hoekpand van ca. 115 m2. De gedach- ten van het M.B.O. dat de winkel- uitgifte in handen heeft, gaan uit naar de branches brood/banket, huishoude- lyke artikelen, snackbar, dames-kapsa- lon, doe het zelf artikelen of slyterij. De ander acht winkelruimten zijn nu definitief toegewezen. Uit de vele tien- tallen gegadigden uit talloze branches zijn de volgende gelukkigen tevoor- schijn gekomen, die op een na alien uit Schiedam komen. A. Bijl, in Kethel en Groenoord al zeer bekend, gaat de supermarkt van ca. 550 m2 bezetten, dat was al lang bekend. M, Damme Zonen van de Mgr. Nolenslaan gaat rijwielen en bromfietsen verkopen, A. Simons van de Laan van Bol'Es, die evenmin toelichting behoeft, gaat een tweede zaak in groenten, fruit en delicatessen openen. W. v.d. Meer van de Fr. Haverschmidtlaan krijgt een moderne slagerij. Over de winkel van J. S. de Botr waar tabak, lectuur en gramofoonplaten verkocht zullen wor den, vertelden we reeds in ons vorige nummer. J. G. M. Jue, beter bekend als ..Windsor House", die o.a. grote be- kendheid geniet in de Mgr. Nolenslaan, gaat de Groenoorders voorzien van vrijetijds kleding, terwijl een buurman van de Nolenslaan, dhr. G. Krabben- dam een tweede bloemen- en planten- zaak krijgt in het nieuwe complex. We sluiten de rij voorlopig met een Briel- lenaar dhr. J. Coops, die een drogisterij annex parfumeriebedrijf gaat openen aan de Borodinlaan. Zodra bekend is wat de drie nog vrij zijnde winkelruim ten voor branches zullen gaan bevat- ten, zullen we U daarvan in kennis stellen. Onze ervaringen met de kindercreche in het afgelopen jaar waren niet al te best. Was de ruimte niet geschikt? De tijden niet juist gekozen? Is et hier geen belangstelling voor creches? Hoe het ook zij, het maximum aantal kinderen wat we haalden was 12. Door onze geheel vernieuwde opzet hopen we dat dit aantal ons minimum zal worden, want.... De grotere kinderen, vooral de jongens, kunnen zich met balspelen etc. nog wel vermaken, doch de kleinere kin deren missen in onze wijk t6ch nog wel veel op het gebied van speelgele genheid onder moeders oogbereik. In grote delen van de wijk - vooral het midden - ontbreken nog steeds klim- toestellen en zandbakken bij de flats. We zagen veel kinderen hun behoefte aan zand compenseren met het gra ven van kuilen in de aarde. Een plas regenwater leende zich voor allerlei waterspelletjes. Gelukkig heeft het Bachplein er echter een zeer leuke speelgelegenheid bij gekregen. Plantsoenendienst - die nu in het najaar de handen mer vrij heeft - heeft de kleine bestaande bomen- speelplaats verder uitgebreid met een groot aantal klim- en klautermogelijk- heden, allemaal opgebouwd uit het oude Sterrenbos afkomstige stammetjes. Er is een „boot", evenwichtsbalken, er hangen banden om aan te schommelen, en het geheel is ook met boomstammen van een omheining voorzien waar- in zelfs een echte ingangspoort is. Hoewel deze leuke speelplaats door de grote afstand natuurlijk niet voor alle kinderen van de wijk bereikbaar is, zijn we toch weer een stapje verder gekomen met de speelgelegenheid on der moeders oogbereik. fi Prof. Dr. H. A. M. Fiolet, hoogleraar in de oecumenische en reformatorische theologie aan de katholieke theologi- sche hogeschool te Amsterdam, hoopt op dinsdag 4 november a.s. een lezing te houden n.a.v. zyn pas verschenen goek „De Tweede Reformatie"Als op ponent is uitgenodigd Drs. K. Blei, N.H. predikant te Vlaardingen. Deze lezing wordt gehouden in ge- bouw „De Rank" t/o bad Groenoord. Aanvang 8 uur. Toegangsprijs 1,—. Kaarten verkrijgbaar bij de boekhan dels Ila, Gerrit Verboonstraat 12. J. S. van Leeuwen, Broersvest 44. Fa. Wed. A. Niemantverdriet, Lange Kerkstraat 52. Henri Rebers N.V., Hoogstraat 146. p—* A. Roodbol, Rubensplein 16 en's avonds L/\.lCltlC aan de zaal. Voor alien, die op enigerlei wijze bezig zijn met de oecumene als geheel of met hun eigen kerk in het bijzonder belooft dit een boeiende en zeer leerzame avond te worden. E en gevleugeld woord, dat je steeds weer hoort wanneer je mensen benadert. Geen tyd om zich in te zetten voor verenigings- werk, om de helpende hand te bieden bij een actie of organisatie in welke vorm dan ook. Geen tijd om iets te doen waarmee men niet alleen zichzelf, doch ook een an der bevoordeelt. Het lijkt wel of er niemand meer tijd heeft tegen- woordig. We merken dat goed in de Wijkvereniging. Alle activitei- ten die we organiseerden en nog organiseren, werden en worden gedaan door een handjevol men- sen, voor wie het vele werk "aak een te zware belasting vormt. ledereen wil wel dat er veel ge- beurt, dat Groenonord gaat f>, ui- sen van activiteiten op culturcel, sportief, sociaal en recreatief ge bied, doch iedereen wacht cot een ander het eraan verbonden werk doet. Dat geeft diegenen die wel actief zijn, die alle vrije uren die ze hebben aan wijk- of vereni- gingswerk besteden, wel eens ae zin het bijltje er bij neer te gooi- en. Maar ze gaan door, omdat ze het zonde vinden om alles dat is opgebouwd verloren te laten gaan. We willen daarom ndg eens een beroep doen op al diegenen die capaciteiten en tijd hebben om het wijkwerk in Groenoord daad- werkelyk te steunen. Of ze nu willen helpen bij het instuifwerk, het crechewerk, een nieuwe acti- viteit van de grond willen helpen, behulpzaam willen zijn bij de or ganisatie van de sportactiviteiten. of Koninginnedagfeesten, schryven in Groenoord-Akkoorden, kortom het doet er niet toe, als we het aantal actief werkende leden maar kunnen uitbreiden. We willen een werkgroep Algemene Acties daad- werkelyk gestalte geven om uit die groep te kunnen putten bij elke gelegenheid waarvoor maar mensen nodig zijn. Stap dus eens over die ,,GEEN- TIJDSDREMPE1" heen en meldt U aan, schriftelijk of telefonisch bij het secretariaat, een der be- stuursleden (U vindt hun rdres^en hierbyof by de redaktie van dit blad. En stel het niet uit tot mct- gen, doe het nu Groenoorder In verband met een R.K. Kerkdienst, kunnen wij maandag 3 november niet vo6r 20.30 uur in de aula van de Mar tinuskerk terecht. Wij beginnen maan dag dus een half uur later dan ge- woonlijk. Het Bestuur. WENST U LID TE WORDEN VAN DE WIJKVERENIGING GROENOORD? Neem dan even contact op met Mevrouw G. J. v.d. Spek, Obrechtstraat 86, tel. 15 95 38; Mevrouw B. A. M. Luyckx, J. Oreliosingel 27, tel. 15 67 35; Dhr. G. de Jager, H. Bosmanplein 125, tel. 15 10 63. U wordt hierna zo spoedig mogelijk bezocht I Ik ben alvast gekomen om naar de verlang- lijstjes te kijken en de kadoo's te verzorgen. V kunt mij helpen door te schrijven aan antwoordnummer 123, Schiedam (plak geen postzegel), of te komen kijken bij de „Magneet" Rotterdamsedijk 279. Dozen luxe post v.a. Fl. 4.25 v'isitekaarten v.a. Fl. 7.05 EEN PERSOONLIJK KADOO Voor een lekkere maaliijd mef vlees Noordeinde 3 (Dorp) fel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) fel. 26 70 39 Kefhel Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. GARAGES TE HUUR aan het W. Landreplein. Telefonische inlichtingen uitsluitend na 19.00 uur onder nummer 35 31 90. TE KOOP MARKLIN spoorbaan met 3 treinen, locomotieven en veel accessoires. Nieuwprijs 475,vraagprijs 200, Alles 1 jaar oud. B. Zweersplein 68, tel. 15 99 10. AUTORIJSCHOOL AAD VAN LEEUWEN lest met Volkswagen. Uw eigen instruc- teur. Vamor - gediplomeerd. Prof. Ka- merl. Onneslaan 129, tel. 26 55 78. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Maliepaard, telefoon 35 24 10 Bachplein 444 - Schiedam-Groenoord DRUKWERK Voor huwelijks-, verlovings-, visite- en geboortekaarten, privfe briefpapier en enveloppen naar Drukkerij - Uitgeverij „De Magneet", Rotterdamsedijk 279-281, Schiedam, Telefoon 26 86 66, - 26 66 70.

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 5