Ikbenje opa niet. Geef me Never wat om handen! Sporthuis Hitman GROENOORD POSTZEGEL- CLUB anno 182(r *0, 7Yo BRIDGE Jeugdsoos GIRO 267585 °°gs te* Groep A Groep B Nieuwe zegels NIEUWS IN HET KORT Spalandruiters Muurplastiek Rente tot Voor al Uw sportartikelen wintersportkleding verkoop en verhuur ski's en skischoenen Bridge- en klaverjasver- eniging Groenoord e.o. Alle girobetalingen aan de wijkvereniging uit- sluitend aan penning- meester wijkvereniging „Groenoord" e.o. Speelavond 13 oktober Speelavond 20 oktober Juwelier Boot Veel bejaarden willen werken. Kunnen werken. Vraag ze per annonce. En gebruik dit vignet: GROETON Uitkijkend naar 14 oktober, de dag waarop we de eerste R.S.B.-competitie- wedstrijd in ons bestaan zouden spe- len, ontvingen wij van onze vermeende tegenstander, Sliedrecht 3 de mede- deling, dat zij zich met het derde tien- tal wegens onderbezetting van de bor- den, uit de R.S.B.-competitie had te- ruggetrokken. Dit was bijzonder te- leurstellend voor ons, maar waarschijn- lijk teleurstellender voor bedoeld tien- tal. Een ontmoeting met onze volgende tegenstander in deze competitie, Her- mandad 2, vindt plaats op 11 november a.s. in Rotterdam. Voor Uw informatie: Hermandad 2 eindigde vorig seizoen in Klasse c op de vijfde plaats, uit een totaal van zeven. 1 W. C. van Evert 2 J. Zwart 3 J. H. J. Meeder 4 A. v. d. Spek 5 G. M. Henkelman 6 J. J. Henkelman 7 B. Wassink 8 J. F. Schoonderwoerd 9 A. Meyer 6-4 3-3 5-3 4-2% 5-2% 2-2 5-1 3-% 5-0 14 oktober, geen R.S.B.-, wel interne- competitie en wat voor een, een avond waar de stukken vanaf vlogen en met de meest onverwachte gevolgen. Het gezegde: de verliezers van gisteren zijn de winnaars van morgen, was hier wel van toepassing. Uiteraard zijn deze partijen stimulerend voor beide spelers en maken het reeds zo boeiende schaak- spel nog boeiender. Dinsdag 21 oktober stond wederom in het teken van de Groenoord-Com- petitie en beide avonden hebben in de standenlijst een merkbare verschui- ving teweeggebracht, oordeelt U zelf 1 M. G. van Soest 2 H. Zeilstra 3. A. L. Kruidenier 4 A. Schilten 5 H. v. d. Heuvel 6 H. J. Zondag 7 A. Schell 8 D. L. Bakker 9 J. B. Renskers Op zaterdagmorgen 1 november a.s. komt de Jeugdpostzegelclub om 11 u. weer bijeen in keet lagendijk aan de Obrechtstraat. NEDERLAND: 11 november: De kin- derpostzegels 1969 in de frankeerwaar- den met toeslagen van resp. 12 4- 8, 15 10, 20 4-10, 25 4-10, en45 4- 20 cent, ontworpen door de kun- stenaar Dick Bruna te Utrecht en de belettering is verzorgd door de typo- grafisch ontwerper P.C. Cossee te 's-Gravenhage. Door de Ned. schooljeugd worden weer speciale velletjes bestaande uit vier postzegels van 15 4- 10 en twee van 25 4- 10 cent verkocht. De netto opbrengst boven de fran- keerwaarde is bestemd voor steun aan de arbeid t.b.v. het hulpbehoevende kind. U hebt onlangs in ons blad kunnen lezen dat de jonge ponyclub Spaland ruiters een aanvraag had ingediend bij de gemeente voor een stuk grond voor een hoefslag of manege. Na de vakantie, zo had de Gemeente gezegd, zou op die aanvraag terug gekomen worden. Het heeft daarna nog wel lang geduurd, doch nu heeft men dan een uitnodiging ontvangen om eens te ko- men praten op het gemeentehuis. Ver- wezenlijking der plannen is nog lang niet in zicht, doch er begint t6ch een beetje schot in te komen. Naar wij vernemen hebben B. W. van Schiedam hun goedkeuring ge- hecht aan het ontwerp voor een muur plastiek die zal worden aangebracht aan de zijmuur (bij de ingang) van de Dr. Sauerschool aan de Eduard v. Bei- numlaan. De plastiek stelt voor de energie, ge- symboliseerd door een wagen die door paarden wordt getrokken. Het ontwerp is van de Haagse beeldhouwster Helene Zielstra, die evenwel haar atelier in Rotterdam heeft. Het schoolbestuur hoopt dat Helene Zielstra spoedig haar ontwerp, waar- voor polyester als materiaal wordt ge- bruikt, kan gaan verwezenlijken. Oranjesfraai 15 Schiedam Telefoon 26 7513 5-4 6-4 5-3 6-3 3-2 6-2 2-1 6-1 2-0 Het is verheugend te constateren dat de clubavonden goed bezet zijn geweest, waardoor de competitie zonder al te veel improvisatie van de kant van de wedstrijdleider zijn verloop kon hebben. We hebben inmiddels ongeveer een kwart van de competitie achter de rug, en gezien de steeds wisselende stan- denlijsten is er van het verdere verloop van de competitie weinig te voor- spellen. De Jeugdsocieteit Kethel - Groenoord (voor de jeugd van 16 t/m 20 jaar), organiseert op zaterdagavond 1 nov. weer een gezellige discoavond met di verse andere vermaken. Aanvang 19.15 uur, in zaal „De Rank", Schiedamseweg, Tuindorp. Deze avond zal vermoedelijk een van de prettigste voor onze t.z.t. scheidende oud-penningmeester, dhr. J. Ligthart, zijn geweest. Zijn partner liet het af- weten, waardoor het nodig was hem „solo" te laten spelen, d.w.z. dat hij elke ronde steeds weer een ander (uit de B-lijn) met hem het koppel vormde. Dat dit alles behalve een strop bete- kende, blijkt uit het aantal punten dat hij bereikte, een percentage van 71,43%. Het gevolg daarvan was, dat zijn gemiddelde maar liefst met bijna 6 steeg. Hulde hr. Ligthart Veel heldhaftigs is er eigenlijk verder deze avond niet geschied, al is nog vermeldenswaard dat 6% van de heren Hagemans - de Veth. 50% of meer scoorden de' paren: G. Bovenkerk - L. Grevelink J. Bergvelt - J. v. Ewijk G. Linschoten - C. v. d. Giessen het echtpaar Hoffenaar H. v. Harten - C. Spiekman TH. de Veth - H. Hagemans De teerling is geworpen. Er is geen terug meer. De minder goede tot slechte resultaten in de serie van zes selectiewedstrijden, gehouden van 15 September tot en met 20 oktober zijn wellicht bij velen onzer nog steeds een onderwerp van een pijnlijke geestelijke nabeschouwing. Til er echter niet te zwaar aan mensen! De algemeen be- kende engelse uitdrukking: It is all in the game, is hier volledig op zijn plaats. Vele malen wordt U door het bestuur voorgehouden, dat de afdeling bridge- klaverjassen op de eerste plaats gezien moet worden als een prettige onderbreking van de dagelijkse sleur en daarna pas als een mentale strijd. Als het U nu minder goed gelukt is in deze strijd op faire wijze gespeeld, daarvan zijn wij overtuigd, wie weet zullen dan de goden op kaartgebied U straks beter gezind zijn. Houdt goede moed, leer van elk spel en laat het U geen gevoel van „tegen de benen ge- schopt" geven, als er op welgemeende manier kritiek wordt geleverd.. Nie- mand onzer is volleerd! Men is nooit te oud om van een ander te leren. Maar U moet zich er wel voor openstellen. Pas dan kunt U meer succes gaan oogsten. MODEL CLAUDIA Dr. Wibaulplein 15 Telefoon 26 69 05 Ja, eindelijk is het dan zover. Nu is bekend wie in de A-groep en wie in de B-groep zullen starten. De laatste speelavond is van ontstellend veel betekenis geweest. Voor de achtste plaats in de A-groep ging het om drie paren, die deze zouden kunnnen bezetten. Op tienden van procenten moest de stand opgemaakt worden waarbij het echtpaar maar net tot de „gelukkigen" gerekend kon- den worden. Dit paar behaalden een gemiddelde van 48,645% onmiddelijk gevolgd door de heren J. L. v. Gulick, J. D. Seip met 48,415% terwijl de he ren P. v. d. Kraan en P. Sanstra ein- digden met48,346%. Dit impliceert een komend hevig gevecht in de B- groep tussen de 4 genoemde heren. In de A-groep zullen zowel bij de paren- wedstrijden als in de viertallen uit- komen: G. Bovenkerk - L. Grevelink het echtpaar Elderhorst J. J. v. Ewijk - J. A. Bergvelt H. v. Harten - C. G. K. Spiekman K. Janisch - J. M. v. d. Kraan W. Seip - F. J. F. VIedder W. J. C. Vermande - E. P. J. de Wolf Th. de Veth - H. J. Hageman De B-groep zal worden vetegenwoor- digd door: G, G, Brouwer - K. Schoots het echtpaar Brusse H. Bisch - P. Snackay Mevr Cijs - J. Ligthart J. L. v. Gulick - J. D. Seip C. v. d. Giessen - G. Linschoten het echtpaar Hoffenaar P. v.d. Kraan - P.- Sanstra Voor statistici onder U zij nog vermeld, dat in deze laatste selectie-wedstrijd de hoogste vier scores werden gemaakt door: H. v. Harten - C. Spiekman Mevr. Cijs-J. Ligthart 59%% H. Bosch - P. Snackay 55%% echtpaar Elderhorst 55%% waarvan de laatste score, zoals boven uiteengezet, voor de heer en mevrouw Elderhorst van groot belang is geweest. Hoewel onze felicitaties natuurlijk uitgaan naar alle vier genoemde kop- pels, maar wij menen de anderen niet te kort te doen als wijeen tik- keltje meer van die felicitaties speciaal bestemmen voor het echtpaar Elder horst. Namens het bestuur F. V. cr Publikatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideele Keclame Vrijdag 31 oktober Toneeluifvoering in „de Rank"

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 7