akkoorden Jeugd in ban van voetbalsterren-rage NICOMA V 17 WALDO n SCHIEDAM Eerste woningen overgedragen Orpheus vraagt de aandacht Banken werden snel geplaatst! anno l820\ v Rente tot „Z-flats" «JASMIN» ,)lha bet**' I Afhankelijk van zakgeld Reusachtige aantallen Autorijschool Symbolische overdracht llw rijbetvijs BACHPLEIN 114 - SCHIEDAM .V. Zaal moet vol BMJL SEPER- ENKABE MARKT Gezellig element Boerenleenbanlc Schiedam/Kethel ..Voetbalplaatjes uitverkocht, donderdag weer nieuwe voorraad"Een in haast geschreven brief je op de ruit van een onzer supermarkts bewyst hoe groot de rage van het verzamelen van voetbalsterrenfoto's wel is. Voor niet ingewijden: Het gaat hier om kleurenplaatjes van erediviesievoetballers - 270 stuks in totaal - die in zakjes van 7 stuks voor een kwartje verkocht worden. Tevens wordt een album verkocht waarin deze sterren kunnen worden ineeplakt voor de somma van f 1.50. Is deze hobby duur? Reel genomen zou men voor ca. 11,50 album en plaatjes bij elkaar hebben, doch aangezien er natuurlijk erg veel dubbele foto's bij zijn die niet allemaal geruild kunnen worden, komt het er in de praktijk op neer dat er kinderen zijn die wel tot 20,investeren. De vraag of deze hobby duur is houdt dan ook veel ver- band met het bedrag dat men kinderen ter beschikking geeft. Er zijn kinderen die van hun zakgeld bijv. 2 zakjes per week kopen, doch er zijn er ook die door hun ouders in de gelegenheid worden gesteld soms wel 10 zakjes per week te kopen. Doch ook ouderen sparen mee! Van een winkelier hoor- den we dat zodra er een nieuwe voor raad plaatjes aankwam enkele volwas- senen voor vele guldens plaatjes koch- ten om vervolgens voor de winkel met kinderen te gaan ruilen. De uitgever der plaatjes Vanderhout Internationale uitgaven in Utrecht, biedt ook de ge legenheid om ontbrekende plaatjes rechtstreeks te bestellen. Men moet dan minstens 10 portretten tegelijk be stellen, die per stuk 5 cent kosten. Voor administratie- en verzendkosten wordt een bedrag van 50 cent in reke- ning gebracht. Doch duur of niet duur, er worden ontzettend grote, aantallen plaatjes verkocht, vandaar' briefjes op winkel- ruiten als boven aangehaald. Een in- formatie bij een drietal supermarkts in Groenoord en Kethel gaf een gemiddel- de weekomzet van ca. 1500 zakjes te zien. Doch een winkelier elders in de stad heeft in zijn eentje al zo'n omzet per week Het verbaast dan ook niet dat er landelijk vele tienduizenden zak jes over de toonbank gaan. De uitgever kon ons door de overstelpende drukte nog geen exacte cijfers noemen, doch dat er vele miljoenen plaatjes in om- loop zijn is zeker. De plaatjes worden in Spanje in offset gedrukt, omdat men daar nu eenmaal zeer grote oplagen goedkoper kan drukken dan hier. Door de miljoenen-oplage en een moeilijker communicatie tussen drukker en uit gever vanwege de afstand, kleven er technisch helaas nog wel wat foutjes aan de plaatjes. Vreemde, onechte kleuren, overdadige retouche in achter- gronden, doch helaas ook een door el kaar gegooid elftal van o.a. S.V.V. De uitgever is zich deze onvolmaaktheden terdege bewust en zal proberen ze zo- veel mogelijk te corrigeren bij volgen- (zie vervolg op pag. 3) Ik D D i Aleidastraat 24 b-Schiedam Nu ook Morris Mini Cooper 1000 THEORIELOKAAL Joh. Strausspleln 318 Tel. 2610 60 /o yt! 7't" Op vrydag 31 oktober j.l. vond in aan- wezigheid van gemeentelyke autori- teiten, vertegenwoordigers van de wijk- vereniging, afgevaardigden van scholen en kerken in de wyk en by de bouiv der Z. flats betrokkenen, de officiele overdracht plaats van de eerste 120 gereedgekomen woningen van de Z.- flats aan de P. van Anrooylaan, eigen- dom van het Alg. Burgerlijk Pensioen- fonds in Den Haag. Deze overdracht, gesymboliseerd in het aanbieden van een kistje met 120 sleu- tels door drs. de Winter van Muys en de Winter aan mr. dr. N. H. Wiarda van het A.B.P., vond plaats in een van de boven op de Z.-flats gelegen re- creatieruimten. Die ruimte is als het ware als een 13e etage aan de woon- lagen toegevoegd. In een totaalopper- vlak van ruim 430 m2 wordt daar de bewoners der flat de gelegenheid ge- boden om in de vrije uren ontspanning te zoeken, in welke vorm dan ook. Er is een toneeltje en er zijn kleedruim- ten, terwijl er ook een pantry aanwe- zig is voor de verzorging der inwen- dige mens. De eigenaar der Z-flats, het A.B.P., vraagt zich nog af in welke mate de toekomstige bewoners van deze unieke recreatieruimte gebruik zullen gaan maken en of wellicht ook groeperingen van buiten het gebouw zoals bijv. een wijkvereniging de zaal in het schema van hun activiteiten kunnen betrekken. (zie vervolg op pag. 5) Dan naar AUTORIJSCHOOL V.A.M.O R.en N.B.A. gedlpl. en erkend. LEST MET FIAT 850 LESPRIJS I 11,- PER UUR TEL. 353291 - b.g.g. 262385 of 159596 A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 2e Jaargang no. 39 13 november 1969 In ons vorig nummer plaatsten we een uivoerig portret van Kon. Schied. Man- nenkoor Orpheus", dat op dinsdag 18 november a.s. een concert zal verzor- gen in de Martinuskerk, onder aus- picien van de wijkvereniging. Sindsdien wezen vele readies op een grote be- langstellin voor dit concert, zodat we een maximaal aantal toegangsbewijzen hebben laten drukken. We hopen dat alle toezeggingen van geinteresseerden dan ook zullen resor- teren in een overvolle zaal, zodat ons grote Schiedams Mannenkoor kan zien dat de Groenoorders niet alleen muzi- kaal zijn in hun straatnamen, maar ook concrete interesse hebben in het muzikaal gebeuren in hun wijk. Voor dieeenen die nog twijfelen of de Orpheusavond wel de moeite waard zal zijn, noemen we hierbij enkele van de uit te voeren werken die volgens ons wel tot de besten van Orpheus beho- ren en die iedere muziekliefhebber zullen aanspreken. Dat zijn dan het Veni Creator van Alph. Diepenbrock, Trosterin Musik van Anth. Bruckner, Landerkennung van Edw. Grieg, het Soldatenkoor uit „Faust" van Gounod en als laatste de finale van de 2e acte uit „La Forza del Destino" van G. Verdi. Daar tussenin o.a. werk van Schumann, Dvorak, enkele zeer fraaie nefrospiri- tuals en een drietal leuke volksliedjes, waaronder het bekende Heidschi Bum- beidschi. Totaal omvat het programma 21 liederen. Tenslotte nog de zakelijke gegevens inzake het concert; aanvang 20.00 uur precies, zaal open 19.30 uur, toegangs- prijs 1,50, voor bejaarden boven 65 en jongeren onder de 18 jaar 1, Orgaan van da wljkvar. Groanoord a.a. te Schiedam. Verschijnt iedere veertien dagen huls aan huis In Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, Schiedam, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Lavens Jr., Joh. Strauasplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 zte advertentie ACUTEHPAGIAA De afgelopen weken zijn in onze wyk een groot aantal banken geplaatst op die punten.die bij mooi weer het meest tot een zitje noden, doch vooral langs de Noord-Zuid wandelroute, die aan weerzyden van de v. Beinumlaan over de Oreliosingel voert. Het is bijzonder verheugend om te kunnen constateren dat nog geen maand nadat in ons blad middels een ingezonden brief een aantal wijkbe- woners nog eens om die zo noodzake- lijke rustpunten vroeg, (G. A. repte er al veelvuldig over) plantsoenendienst al een 25-tal fraaie banken neerzette. Zo wordt bewezen dat gemeentelijke diensten ook wel eens bijzoder vlot kunnen werken. De banken zijn in twee kleuren afge- werkt n.l. groen en beige en zoveel mogelijk om en om in kleur geplaatst. Ze zijn licht van constructie en gemaakt van met een laag polyester bekleed hout. Het onderstel is van beton. Hoewel door de nu eindelijk ingetre- den herfst, de banken nu natuurlijk nog maar weinig gebruikt worden, kleden ze op zichzelf de wijk al weer een stuk meer aan. Ze geven gewoon een gezellig element aan de straat. Op enkele punten zijn de banken zodanig geplaatst, dat wanneer over enige tijd kleine zandbakken en wat speelwerk- tuigen worden geplaatst in het mid den van de wijk, de moeders vlak bij hun spelende kinderen kunnen zitten om er oog op te houden en gelijktijdig wat gezellig contact ondering te leggen. Spaarbank voor uw salaris en priv6-rekening Rulme openstelllngsuren Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, fel. 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1