Cabaretavond voor Braziliaans kindertehuis Aandacht voor de verlichtingsaktie anno 1820 Voetbal- sterren- rage Afrekening verwarming Andere eetgewoonten bij ouder worden Kopij °ogste tot Prijswinnaar I. C. C. Projekt geadopteerd Schoenpoetsactie Afbraak smaakpapillen Eetgewoonten herzien voor het volgend nummer moet binnen zijn op 20 nov. Autorijschool Groenoord Controleer regelmatig Goed licht Allicht (vervolg van voorpag.) de drukgangen. Binnenkort zal middels een circulaire die in de winkels uitge- reikt zal worden de mogelijkheid ge- boden worden om voile vellen met „verkeerde S.V.V.ers om te ruilen voor goede. Een ander punt waaraan nog aandacht zal worden besteed is het poseren in de juiste clubtenues van de voetballers. Vanderhout schetste ons de moeilijk- heden om alle spelers goed en op tijd voor de camera te krijgen. Daarom vindt men dan ook vele spelers in trai- ningspak of in shirts die afwijken van het originele ciubtenue. Dit kwam door trainingen en door vele andere omstan- digheden. De kinderen vinnden deze dingen erg jammer, zo hebben we ge- merkt want ze willen juist de elftallen gaan herkennen aan hun shirts. De uit- gever zal proberen bij een volgende se- rie deze onvolmaaktheden op te lossen. Ook wil men kijken of men in de plak- boeken wellicht nog wat meer informa- tie over clubs en spelers kan geven, op- dat de educatieve waarde van de hobby vermeerdert. Zelf zagen we thuis hoe onze twee zoons sinds de plaatjesrage bij iedere op de t.v. uitgezonden voet- balwedstrijd aan het scherm gekluis- terd zitten en proberen om aan de hand van de in hun bezit zijnde plaatjes de verschillende spelers te herkennnen. Ze stellen vragen over clubs en over het voetballen in het algemeen. Kortom ze zijn er bijzonder intensief mee bezig en dat is toch erg plezierig. We vroegen Vanderhout ook nog of het in de bedoeling ligt om ook plaatjes op de markt te gaan brengen van eerste- en tweede divisiespelers. Het ant- woord was dat men wel me die gedach- te speelt, doch omdat die clubs vaak veel teveel plaatselijk of regionaal in de belangstelling staan, er natuurlijk nooit zo'n grote oplage van te maken is. En juist die grote oplage maakt het mogelijk om de plaatjes voor een aan- vaardbare prijs op de markt te bren gen. Er zit in die eerste- of tweede- klassers dus een groot risico wat be- treft de eventueel te drukken oplage. Ook de verspreiding en de verkoop moeten natuurlijk anders georgani- seerd worden dan bij een over het ge- hele land lopende actie zoals nu met de eredivisiesterren. Alle hierboven genoemde punten staan bij de uitgever echter beslist in de voile aandacht, zodat naar we hopen deze heel Neder- land in de ban houdende voetbal- sterrenactie nog lang en verantwoord zal lopen. De afgelopen week zijn door alle be- woners van Groenoord met van warm- temeters voorziene centrale verwar- mingen, de afrekening ontvangen over het stookseizoen 1968-1969. Evenals vorige jaar zijn er weer mensen die het met de in rekening gebrachte kosten beslist niet eens zijn, gezien hun stookwijze en de graad van verwarming die men bereikt. Ook zeer grote on- derlinge verschillen tussen bewoners van eenzelfde galerij of flat komen voor en werpen vragen op. Door het bestuur van wijkvereniging Groenoord zijn in een bespreking ten stadhuize met de Wethouder van de Woningdienst Mr. M. J. M. v. Kinderen en de Directeur van de Gemeentelijke Woningdienst dhr. J. C. H. M. Titu- laer al enkele van bovengenoemde gro te- en vragen opwerpende verschillen in de warmtekosten van een aantal bewoners besproken. Toegezegd werd door de wethouder dat hij op zo kort mogelijke termijn zou uitzoeken hoe deze verwarmingsvork precies in de steel zit. Er zal dan in ons blad een uit- leg volgen die naar we hopen een groot aantal vragen van bewoners zal be- antwoorden. We verzoeken daarom mensen die van plan waren hun pro- bleem nog schriftelijk of mondeling naar voren te brengen, dat nog niet te doen en te wachten op de uitleg van de wethouder. Op zaterdag 15 november 1969 te 20.30 uur, organiseert de sinds enkele weken bestaande actiegroep TOV een cabaretavond in het gebouw ,,De Rank Schiedamseweg te Kethel in het kader van de Kethelse aktie „Lar da lnfancia". De toegangsbewijzen a f 3,50 zijn ver- krijgbaar op de onderstaande adresseti of 's avonds aan de zaal. Het cabaret dat Jos Brink, of moeten we nu spreken in het kader van de aktie van Jose Brink (met een duide- lijke knipoog naar het plaatsje Sao Jose di Rio Pardo, waar het kinderte huis gevestigd is!), is dit seizoen ge- start in het Haagse theater „In de Steeg". Anderhalf uur lang weet Jos Brink u te boeien in een aaneenscha- keling van conferences en liedjes, waarvan hij de teksten zelf heeft ge- schreven, met muziek van zijn vaste begeleider Loes Dikker. Zeer belang- rijk is daarbij de belichting en Jos Brink sjouwt zijn belichtings-installatie overal mee. Hoe belangrijk lijkt wel uit de belichting van zijn „act": de arts, ge- kleed in de befaamde witte doktersjas. Het lichtblauwe licht geeft hem haast een demonische verschijning. In haast al zijn liedjes en conferences spreekt de „theoloog" Jos Brink. Vooral zijn eerste liedie na de pauze „Een kwartier met God" is heel fijn en indringend I De nu 27-jarige Jos Brink, een prijs winnend in het ICC, weet met zijn die- pe, warme stem zijn publiek te boeien Een bezoek aan dit cabaret is ten voile waard, mede door het feit dat U daarmede een goed doel steunt De aktiegroep TOV heeft met opzet een eigen klein projekt geadopteerd omdat men van mening is, dat het geld dan direct wordt besteed en goedNiet de grote pot wordt dan bijgespekt en niet een duur projectJuist de kleintjes worden wel eens over het hoofd gezien en juist daar is de nood het grootst. Het Kindertehuis - op het moment onderdak biedend aan 27 wezen, half- wezen, onechte kinderen - jongens in de leeftijd van 4 tot 12 jaar - heeft urgent en op zeer korte termijn nodig het vlakgelegen stuk grond in hun directe nabijheid en een nieuwe elec- trische waterpomp. Hun huidige water- pomp kan de bevloeiing niet meer helemaal goed laten functioneren, waarbij de kans bestaat dat de koffie- plantjes (hun enige middel van be- staandoodgaan en dus niet meer verkocht kunnen worden aan de grote landbouwers. De aktiegroep TOV organiseert meer akties, o.a. verkoop van bepaalde ar- tikelen, dansavonden e.d. waarvan uiteraard de opbrengst ten bate komt van de aktie. U kunt de kaarten voor de cabaretavond op zaterdag, 15 nov. in DE RANK verkrijgen bij N. v.d. Mark, Schiedamseweg 67, tel. 26 05 77. Mej. A. Bijl, Schiedamseweg 66, tel. 26 35 77. Mej. I. Langkester, Kerklaan 43, tel. 01898 - 338. D. v. Herwijnen, Bachplein 449, tel. 35 16 93. G. Rosinga, Iepenlaan 34, tel. 26 26 57. Als B W toestemming verlenen, zal op zaterdag 22 november a.s. met eigen schoenpoets-middelen, een SCHOENPOETSACTIE worden gehou- den. Alle schoenen kunnen worden gepoetst tegen een waardige beloning! Op 28 november zal Boetiek Hippety hedendaagse kleding showen op haar reeds zo bekende eigen manier. Helpt U alien mee - de Kethelse jonge- ren rekenen op U 1 Gebrek aan interesse in voedsel bij ouderen vindt vaak zijn oorsprong in het afnemen van de smaak. Dit is een van de physiologische veranderingen inherent aan het proces van ouder- worden. Studies hebben aangetoond dat afbraak van de smaakpapillen begint omstreeks de 45 en versneld toeneemt na de 70. Smaakverlies vindt plaats aan de bin- nenkant van de wangen, op de lippen, aan de onderkant van de tong, midden bovenop de tong en aan de tonsillen. Een kind heeft op al deze plekken smaakpapillen. Door vermindering van eetlust en andere factoren zijn ouderen vaak in meerdere of mindere mate ondervoed; meer speciaal in de sector kalk, ascorbine zuur (vitamine C), ijzer en riboflavine (een vitamineBj.Een aan te bevelen dieet voor ouderen is een dieet dat voldoende bevat aan ei- witten, niet teveel koolhydraten, weinig vet en veel vitaminen en mineralen. Vetten zouden bij voorkeur moeten be- staan uit onverzadigde vetten of olien, om arteriosclerose te voorkomen. Ma- gere melk, kwark, vis, bakolien en mar garine zijn geschikt voor dieten voor ouderen. Een overmaat aan calarieen vertegenwoordigt ook vaak een pro- bleem. Naarmate men ouder wordt vermindert de behoefte aan energie- rijk voedsel van het lichaam en dus aan calorieen. Om hun gewicht onder controle te houden is het voor ouderen van belang om hun eetgewoonten te herzien. Zij mogen minder eten, maar zij moeten erop bedacht blijven dat - willen zij gezond zijn - zij een voldoen de varieteit aan voedingsstoffen nodig hebben. Ouderen maken wij erop attent dat zij er beter zullen uitzien, zich beter zullen voelen, als zij zich houden aan een goed uitgebalanceerd dieet. En zij zullen er een grotere weerstand mee opbouwen tegen infecties en lichamelijk letsel. Aanbevolen wordt om dagelijks tenminste drie maaltijden te eten, op regelmatige tijden. En om elke dag te beginnen met een goed ontbijt! Een ontbijt dat zo'n kwart of een derde ver tegenwoordigt van het totaal aan voed sel voor de hele dag. Een ontbijt dat de goedkeuring wegdraagt van medische autoriteiten en dietisten, is het ontbijt dat bestaat uit een graansoort. Het aanbevolen menu bestaat uit: - citrus fruit of vruchtensap; - schaaltje klaar-om-te-eten graansoort, zoals bijv. Corn Flakes met melk en suiker; - een boterham met boter; - koffie of thee of een andere drank naar keuze. Erkend door A.N.W.B. Rijks V.A.M.O.R gediplomeerd insfructeurs. Telefoon 15 9115 R. Haan, Bachplein 269, Groenoord - Schiedam Onze wijk telt zeer veel autobezitters daarvan getuigen wel de overvolle parkeerpleinen 's-avonds en de overvolle straten in Groenoord-Zuid. Graag wil len we al deze autobezitters -wellicht ten overvloede- nog eens wijzen op de Internationale verlichtingsactie, in het kader waarvan het Verbond voor Veilig verkeer een aantal verlichtingstips heeft opgesteld. U vindt die tips in zijn geheel hieronder! Van goed licht bent U verzekerd wanner U op gezette tijden alle lampjes vernieuwt. Zo'n zogenaamde groeps- vervanging biedt grotere zekerheid dat Uw verlichting altijd in orde is Het Verbond voor Veilig Verkeer ad- viseert: is een lamp voor of achter defect, vernieuw dan beide. Om de hoeveel tijd een groepsvervanging moet plaats hebben is afhankelijk van het type auto en de soorten lampjes. Als richtlijn kan worden aangehouden: elke twee jaar. Wanneer U op geregelde tijden al Uw lampen vernieuwt en de contacten regelmatig op corrosie en verbuigingen controleert of laat con- troleren, weet U zeker dat U het zelf zieten gezien wordt. Regelmatige controle van de verlichting kan ongelukken voorkomen en het is beter zelf gebreken te ontdekken, dan er door Uw medeweggebruiker op te worden gewezen. Het is veiliger om bovendien een set reservelampjes bij U te hebben. Een stuk gereedschap (een schroevedraaier is over het algemeen voldoende) kan goede diensten be- wijzen, of zelfs noodzakelijk zijn bij het vervangen van een kapot lampje. En heeft U een "gevarendriehoek aan boord De lichtbundels van de koplampen dienen goed gericht te zijn, maar ook moet worden nagegaan of het lampje goed gecentreerd is. Elke garagehouder is thuis on dit terrein en kan het con- troleren. Bedenk dat er maar 6en stand is, waarin de lichtopbrengst het hoogst is. Bij een tankstation is het een goede gewoonte om de voorruit van een wachtende auto schoon te maken. Het kan nog beter als U de pompbediende vraagt ook even Uw koplampen en achterlichten te willen schoonmaken. In deze tijd van het jaar worden overal verlichtingsacties gevoerd. Vergeet bij Uw verlichtings-controle vooral de accu niet, want die staat weer voor een zware taak. Vertrouw pas Uw lich- ten als U de zekerheid hebt dat ze goed kunnen branden. Licht in een duistere zaak. Dat is de bepaling dat U bij nacht en onder Uw verlichting aan moet hebben. Als U stil staat op parkeerstroken, in parkeerhavens of in noodgevallen op vluchtstroken langs autowegen. Licht aan, om gezien te worden. Bij dichte mist ontsteekt U natuurlijk groot licht. Maar als bij sneeuwval - ook overdag - het zicht ernstig be- lemmerd wordt, moet U eveneens ver- licht rijden. In plaats van koplampen mogen speciale mistlampen worden ge voerd in het slechte weer. Maar denk er wel apn dat deze gecombineerd moe ten zijn met Uw stadslichten, dus niet met groot licht of met dimlicht. En maakt U nu eens gebruik van de mogelijkheid Uw verlichting geheel gratis te laten controleren. In de ko- mende weken is daarvoor volop ge- legenheid in honderden garages in ons land.

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 3