HENFLI UIT DE SCHOOL GEKLAPT Z-flats" GIRO 267585 CKleine Corona kreeg nieuwe Bloemenkiosk. f akkoordjes Burg. Verveenschool Muzikale „Doe-lessen" Chr. Bachpleinschool R.K. Kleuterscholen W. Gehrelsschool Interessante discussie Actieve Gehrelsschool Goed wonen Alle girobetalingen aan de wijkvereniging uit- sluitend aan penning- meester wijkvereniging „Groenoord" e.o. Van Sri ins slagerijcn D E T.V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. BEL RADIO De Meester bracht redding! Woensdag 5 nov. werd in De Rank, een ouderavond gehouden van de Burg. Verveenschool. Het was een bijzonder geslaagde avond, waar vooral de aan- dacht werd gevestigd op de vernieu- wingen in het basisonderwijs (lager onderwijs). De lezing van de heer Bak, directeur van de Schiedamse Muziek- school, had dan ook als motto „nieuwe vormen van muziek-onderwys op de basisschool". De ouders werden vast op de hoogte gesteld hoe het muziekonderwijs in de naaste toekomst op de scholen ge- bracht zal worden. Alleen zingen is niet voldoende, de aanleg en muzikali- teit van het jonge kind moeten ont- wikkeld worden door bekwame kach- ten. Een maal in de maand zullen de kinderen en onderwijzend personeel les krijgen van een leraar van de tnu- ziekschool. De overige drie weken kan het personeel voortborduren op deze geconcentreerde les. Het worden doe- lessen geen leer-lessen, ook de fantasie van het kind kan meespreken. Na de lezing liet de heer Bak zien hoe zo'n toekomstige les in de 5e klas zal wor den, de ouders in de zaal bleken ge- willige leerlingen. Aan het begin van de avond werd het jaarverslag, op de band gesproken, verlevendigd door dia's en muziek, terwijl aan het eind van de avond een dia-show „AICT1EF" alle belangrijke evenementen als de han- denarbeid-demonstratie van de rollen en stokjes van VOO, de hengelwedstrijd en de zeepkisten-race nog even in het zonnetje kwam zetten. Van de Prot. Chr. school aan het Bach- plein ontvingen we een nieuwsbrief waarin een ouder-contactavond op 30 oktober werd aangekondigd. Als on- derwerpen stonden o.a. genoteerd: een naam voor de school en de financien, terwijl als belangrijkste element van de avond het onderwijzend personeel graag wilde laten zien op welke ma- nier de kinderen momenteel onderwijs krijgen en welk aandeel de ouders daarin kunnen hebben. Daar de op 16 oktober gedateerde brief echter pas 31 oktober in onze bus viel, konden we van deze avond geen melding maken, noch er een afgevaardigde heen zen- den. Misschien mogen we een volgende keer het nieuws wat eerder ontvangen? In verband met de bezetting van de kleuterscholen voor het school-jaar 1970-1971, verzoeken wij alle ouders hun kleuters die voor oktober 1970 vier jaar worden, zo spoedig mogelijk op te geven aan onderstaande scholen. Uitsl. na schooltijd (12 of 15.30 uur). R.K. Bernadette kleuterschool Eduard v. Beinumlaan 66 R.K. kleuterschool. Bachplein 560. Woensdag 29 oktober werd op de Willem Gehrelsschool een geslaagde ouderavond gehouden, die bezocht werd door ongeveer 100 ouders. De tijd v66r de pauze werd besteed aan het huishoudelyke gedeelte. In een vlot tempo werd dit afgewerkt. By de rond- vraag stelden enige ouders vragen over de begeleiding van de kinderen by sport-evenementen en over de expres- sievakken op school. Na de pauze stond het onderwerp „straf" centraal. Het hoofd van de school hield een korte inleiding en gaf toen het volgende probleem ter dis cussie. Op een dag ziet U Uw zoontje met enige vriendjes op de zevende verdieping van een in aanbouw zijnde flat spelen, waarbij ze er kennelijk op uit zijn de bewaker te treiteren. U wijst Uw zoontje op het verkeerde van zijn handelwijze, maar twee dagen later merkt U tot Uw verontwaardiging dat hij weer op die flat op dezelfde wijze bezig is. Wat zou U dan doen Na deze inleiding werden de ouders in verschillende groepen verdeeld en on- der leiding van de leerkrachten vond de discussie plaats. Er werd in de groepen geanimeerd gepraat, waarbij ook allerlei andere problemen betref- fende straffen thuis en op school ter sprake kwamen. Na een half uurtje kwamen de groepen weer bij elkaar. Elke groep legde een kort verslag af en tenslotte was het woord aan drs. M. Schnater, die als psycholoog zijn visie op het besproke- ne gaf. We kregen de indruk dat de ouders deze ouderavond wel op prijs stelden. Mogelijk hebben ze minder „geleerd" over het strafprobleem dan wanneer drs. Schnater een uitvoerige, deskundige inleiding had gehouden. Maar ze hebben nu zelf in een gesprek hun standpunt kunnen uiteenzetten en de ervaringen van anderen kunnen vernemen. En dat lijkt ons wel zo waardevol. Sinds de aanvang van het nieuwe schooljaar vonden er op de Gehrels school al een groot aantal activiteiten plaats, die bewijzen dat de kinderen in schoolverband meer doen dan al leen maar leren. Ziet U zelf maar 8-13 September 6e Klas naar schoolbuitenhuis. 5 September Rinus Gosens, trainer van SW en Aad Koudijzer bezochten de klas van mevr. Kranenborg, waar het onderwerp voet- bal centraal stond. 20 September Voetbalwedstrijd van deze klas tegen een elftal van SVV. 26 September Bezoek van de 4e klas aan Beatrixpark. Vooral de dieren werden bekeken. Sommige kinderen waren nog nooit hier geweest 3 oktober Bezoek van de 6e klas aan Museum voor de zeevisserij te Vlaardingen, (dit onderwerp was uitvoerig in de klas ter sprake gekomen). 16 oktober De container voor oud papier kwam bij school. De opbrengst was 190, 4 november Bezoek van de 6e klas aan jeugdcon- cert in Magnalia Del Kerk. (vervolg van voorpag.) Burgemeester Roelfsema, die ais gast aanwezig was, zei in een geestige toe- spraak tot de bouwers en eigenaars van de Z-flats dat in de Z-flats vele punten die bij de moderne hoogbouw vaak achterwege worden gelaten, zo- als geluid-isolatie en goede afwerking, maximale aandacht van de bouwers en architecten hebben gehad, waardoor de nadelen verbonden aan het wonen in een zo groot woonproject tot een minimnum zijn beperkt. Hij was er van overtuigd, dat de mensen zeer prettig in de nieuwe flats zullen wonen, dank zij alle zorg die er aan besteed is. Om het verpozen in de recreatie-ruim- ten nog wat te veraangenamen bood Muys en de Winter een geluidinstal- latie aan. Het architectenbureau E. F. Groosman completeerde deze uitrus- ting met een bandrecorder, compleet met banden. Aan muzikaal genot zal het de recreanten op „hoog niveau" dus niet ontbreken. Voor een lekkere maaltijd mef vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 Kethel Ik ben alvast gekomen om naar de verlang- lijstjes te kijken en de kadoo's te verzorgen. MJ kunt mij helpen door te schrijven aan antwoordnummer 123, Schiedam (plak geen postzegel), of te komen kijken bij de „Magneet" Rotterdamsedijk 279. Dozen luxe post v.a. Fl. 4,25 Visitekaarten v.a. Fl. 7,05 EEN PERSOONLIJK KADOO De bekende bloemenzaak CORONA van Jan Krabbendam, die reeds geruime tijd met een bloemenstalletje staat op de Laan van Bol 'Es (voor slijterij Otto Jansen) heeft sinds woensdag 12 november de beschikking over een veel groter en fraaiere bloemenkiosk. We hebben deze nieuwe kiosk nog niet kunnen bewonderen, doch volgens dhr. Krabbendam jr., die ons het „nieuws" mededeelde is het een bijzonder repre- sentatieve kiosk, waarbij de oude vol- komen in de schaduw valt. We zijn blij voor dhr. Krabbendam, dat net voor de winter invalt, hij verlost zal zijn van het in de koude buitenlucht bivakkeren. DAGELIJKS BESTUUR WIJKVERENIGING Voorzitter Dhr K. Vlug, Bachplein 194, tel. 35 13 56 Secretariaat Mevr. B. A. M. Luyckx, J. Oreliosingel 27, tel. 15 67 35 Financien Mevr. A. v. Spek, Obrechtstraat 86, tel. 15 95 38 Dhr. G. de Jager, Henr. Bosmanplein 125, tel. 15 10 63 Vice-voorzitter Dhr J. J. Levens, Joh. Strau8splein 332, tel. 15 69 67 WAARB0RG VOO&AKKUNDIGHEID n Eigen service-dienst 3 Bij ons geen hoge reparatiekosten. Lange Kerkstraat 86, Tel. 157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reductie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood. nd. garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar Het was zaterdagmorgen. Op het plein twee jongetjes in de felle storm, elk een veel te zwaar pak kranten torsend, op weg naar school, waar de oud-papiercon- tainer wacht. Halverwege het plein kunnen ze niet meer en zette hun zware vracht even neer om te rusten. Doch daar heeft de wind op gewacht. Tientallen kran ten zwiepten omhoog en dwar- relen tussen de struiken en de geparkeerde auto's. De jongetjes zijn ten einde raad. Terwijl de een ijverig achter alle wegwaaiende kranten aanholt en ze zoveel mo gelijk probeert te pakken, gaat de ander met zijn voile lengte op de restanten van de pakken zitten, alles met handen en voe- ten tegenhoudend. Zo knokken ze een tjdlang tegen de storm. De ene jongen verdwijnt, om met een fiets zonder bagagedrager terug te komen. Dan proberen ze met de pakken op het zadel verder te komen, doch het lukt niet. De jongen brengt zijn fiets weer te rug en blijft nu een tijdje weg. Dan komt terug met in zijn kiel- zog een der onderwijzers van zj.i school in een auto. En met dicns hulp zijn de moeilykheden snel van de baan. Meester smijt alle kranten in zijn auto, terwijl de de jongetjes ijverig alle nog rond- slingerende papieren uit de strui ken en van het plein halen. Dan verdwijnen ze gezamenlijk in meesters auto naar school. Dit kleine papierdrama bewijst weer eens dat het nodig is dat leer krachten en ouders de kinderen er nog eens nadrukkelijk op wijzen niet te veel papier tegelijk mee naar school te nemen. Anders wordt het sympathieke doel van de oud-papier-acties ongewild om- gezet in vervuiling van de straten als kranten verloren worden. En we vinden dat we juist zo goed krijgenHet beste is als vader zelf even in de auto stapt en het oude papier van zoon of dochter naar school brengt. De kinderen wordt dan veel gesjouw ontno- men en men heeft de zekerheid dat alles ook inderdaad op school komt en niet als garnering in de struiken achterblijft. Groenoorder. I J .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad. Tarlef: f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. Te koop: SIMCA 1000 GL 1969, ca. 65000 km gelopen en in staat van nieuw. Te bevr. Bart Verhallenplein 80. AUTORIJSCHOOL AAD VAN LEEUWEN lest met Volkswagen. Uw eigen instruc- teur. Vamor - gediplomeerd. Prof. Ka- merl. Onneslaan 129, tel. 26 55 78. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Maliepaard, telefoon 35 24 10 Bachplein 444 - Schiedam-Groenoord DRUKWERK Voor huwelijks-, verlovings-, visite- en geboortekaarten, prive briefpapier en enveloppen naar Drukkerij - Uitgeverij „De Magneet", Rotterdamsedijk 279-281, Schiedam, Telefoon 26 86 66, - 26 66 70.

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 5