Eclatant sukses voor „Groeton" 7/ Sporthuis Hitman GROENOORD BRIDGE anno 1820 Rente tot SCHAAKVERENIGING Grote spil Ideaal duo Bridge- en klaverjasver- eniging Groenoord e.o. Speelavond 27 oktober Speelavond 3 november CONTRIBUTIE^ NIEUWS IN HET KORT N.C.V.B. Zandbakken "ojfste^ Aftreden Wordt lid van de Wijkvereniging Juwelier Boot Voor al Uw sportartikelen wintersportkleding verkoop en verhuur ski's en skischoenen De derde uitvoering van onze toneel- groep ..GROETON" is een eclatant sue- ces geworden. In een ruim gevulde zaal van ,,De Rank" (ca. 200 personen) werd „De Bemoeial", een thriller/blyspel van ]ack Popplewell met groot enthousias- me en veel kundigheid voor het voet- licht gebracht. Een opgetogen publiek beloonde na afloop de Groetonners met een ovationeel applaus. Grote spil van het stuk was Riet Hor- dijk-van Vliet, die als de bemoeizuch- tige werkster Lily Piper, in een make- laarskantoor het lijk van haar baas ontdekt, dat daarna echter op vreemde wijze weer verdwijnt. Er ontspint zich een ingewikkeld ondervragingsproces tussen commissaris Baxter (Karel Prins) enerzijds en de overige personeelsleden van het kantoor anderzijds, waar tus- senin Mrs. Piper, op kolderieke wijze de commissaris „helpt" al gaat dat dan ook gepaard met de nodige woede-uit- barstingen van de commissaris, die niet wil toegeven door de pientere werk ster, die haar ogen beslist niet in haar zak heeft, op vele punten overtroefd te worden. Mrs. Piper zorgt tenslotte ook voor de ontknoping van het moord- raadsel, maar niet nadat ze de zaal met haar onversneden opmerkingen tot grote hilariteit heeft gebracht. Riet Hordijk wis Mrs. Piper in alle hoe- danigheden en typische eigenschappen die zo'n volkse werkster in een grote- stadskantoor bezit. Karel Prins had het als tegenspeler van Riet Hordijk eerst wat moeilijk de ware Voor dat wij de strijdtafels bevolkten hadden we het genoegen onze bridge vriend F. Schoots de hand te drukken. Na weken aan bed te zijn gekluisterd, melde hij zich weer aan. De rust heeft hem kennelijk wel goed gedaan want de eerste de beste wedstrijd scoorde hij met dhr. Brouwer maar liefst 61.90 hetgeen geevenaard werd door dhr. Seip sr. en v. Gulik. Boven de 50 haalden nog de heren Bish en Snackay en v.d. Giesen - Linschoten. Speelde de B groep een parenwedstrijd, de A groep trachtte de grootst moge- lijke winst te halen uit een viertallen- wedstrijd. Volledig slaagden de heren Bergveld, v. Ewijk, v. Harten en Spiek- man (6-0), terwijl de heren Seip jr., Vledder, Vermander en Wolf met een matiger winst hun partij eindigden (4-2). Er volgen nog zes speelavonden, waarna we kunnen bezien welk viertal er degradeert en welke hoogste paren er promoveren. Deze avond begon voor een onzer leden bijzonder onprettig. Onze bridge-speel- ster mevr. Hoffenaar was n.l. zo onge- lukkig om bij het binnengaan van het Trefcentrum een nog dichte deur niet tijdig op te merken, waardoor ze er dwars doorheen liep en een diepe snij- wond aan haar been opliep. Na te zijn behandeld in het ziekenhuis mocht ze nuannces in zijn spel gestalte te geven. Zijn woedeuitbarstingen vonden we vaak wat al te fiolent. Doch allengs raakten de commissaris en de werkster meer op elkaar ingespeeld en bij het einde vormden ze een ideaal duo. Het slachtoffer van de avond Richard Mars hall werd geacht een keiharde, niets ontziende zakenman te zijn, doch Roon Pluym zette toch een aanzienlijk milde- re Marshall op de planken, die ten slotte nog ieders sympathie kreeg. Ben Vredebregt speelde als gast van Groe- ton voor Rechercheur Goddard, de rechterhand van commissaris Baxter. Veel kreeg hij niet te doen, vandaar zijn belangstelling voor de knappe typiste van Marshall, Vicky Reynolds, gespeeld door Hennie Jansen, die haar rol met fris, jeugdig elan gestalte gaf. Het kan toor van Marshall werd verder nog bevolkt door zijn prive-secretaresse Marian Selby (Martha Segaar-v. Gel- deren) en Robert Westerby, gespeeld door Paul Segaar. Vooral in de ont knoping van het stuk trof ons zijn toneelroutine en de waarachtigheid van zijn optreden. De vrouw van Marshall, Claire, tenslotte werd vertolkt door Loes Bonneur-Coelers, die vooral ook opviel door een sterke mimiek. Regisseur Jan van der Slot kan met een zeer tevreden gevoel terug zien op dit goed gespeelde derde stuk van zijn jonge toneelgroep. Als de groep zo doorgaat, kan ze zich spoedig mcen met de veel oudere Schiedamse ama- teur-toneelgroepen. Rest nog een woord van dank aan Jan Wolffers, die grime- en kapwerk verzorgde en aan Mas Hordijk, die voor goed en bijna on- hoorbaar souffleerwerk zorgde. gelukkig weer naar huis. Doch iedereen was danig geschrokken van dit trieste voorval. We wensen mevr. Hoffenaar een spoedig geheel herstel toe. Om tot de orde van de dag over te gaan: onze B-lijn speelden viertallen. Mevr. Cijs en de heren Ligthart, Brouwer, Schoots haalden het maximale punten-aantal (6-0), terwijl tezelfder tijd de heren Bish, Snackay, v.d. Giessen en Linscho ten zich evenmin onbetuigd lieten door hun tegenstanders met 5-1 terug te wijzen. De A-lijn verlustigde zich in het paren- spel. Moet er nog vermeld worden dat de heren v. Harten en Spiekman de topscore maakten? Maar liefst 68.25%. Een prima tweede vormt het paar Vermande - de Wolf (63.49 terwijl 60.32 van de heren de Veth - Hageman ook niet bepaald mis is. Boven 50 werd nog behaald door de heren Berg- velt - v. Ewijck (54.76 en Janisch v.d. Kraan (53.17 Allen onze geluk- wensen. F. V. Hoewel zeer velen aan ons ver- zoek hebben voldaan, hebben nog niet alle leden hun contributie tot en met december 1969 be- taald. Het is beslist noodzakelyk dat v66r 1 januari 1970 alle con tributie gelden binnen zijn, om het jaar te kunnen afsluiten. We verzoeken V daarom nogmaals vriendelijk hieraan te willen mede- werken. De heren penningmees- ters der verschillende onaerafde- lingen worden verzocht bij hun leden op de contributie-betaling aan te dringen en tevens wordt hun verzocht de ge'inde gelden uiterlijk in de eerste week van januari aan de penningmeester der wijkvereniging af te dragen. Het bestuur. Zoals U de afgelopen weken hebt kun nen zien, is deze rubriek in Groenoord- Akkoorden van een naar onze mening passender hoofd voorzien, iets dat je jezelf ook tijdens het schakan wel eens toewenst. Vervolgens kunnen we mis- schien ten overvloede mededelen, dat aan de boerderij „Landvreugd", waar onze toekomstige clubavonden zullen plaatshebben, momenteel met man en macht wordt verbouwd en het laat zich dan ook aanzien, dat we vo6r het einde van het jaar onder de „balken" zitten.een mijlpaal in ons korte be- staan. Tenslotte hebben we de betite- ling van resp. huis-, huishoudelijke- en interne-competitie maar vervangen door Groenoord-competitie. Als dit stukje verschijnt is onze eerste competitie-wedstrijd tegen het jubile- rende Hermandad (50 jaar) al weer verleden tijd, met een hopelijk voor onze vereniging gunstige resultaat. In onze volgende editie hopen we U van de details van deze ontmoeting op de hoogte te kunnen stellen. De belangrijkste gebeurtenis van de afgelopen twee competitie-avonden was wel de partij tussen de heren J. Zwart en A. Meyer. De heer J. Zwart, snel in opmars naar de hoogste gelederen en nog ongeslagen, werd door de heer A. Meyer resoluut terug gewezen. Dhr. A. Meyer, die tot dan toe uit de zes gespeelde wedstrijden geen punt had weten te veroveren, vond het nu ken nelijk welletjes en het was onze club- kampioen 1968 die het moest ontgel- den. Door deze verrassing belooft het aan de top van groep „A" een span- nende strijd te worden. In groep „B" is het de heer M. G. van Soest, die zich na iedere wedstrijd vaster aan de top nestelt. Verder ziet U in groep „B" de heer C. Kloet een nieuwe aanwinst. ons 23e geregistreerde lid, die we ook van deze plaats een hartlijk welkom in onze vereniging toeroepen. Op woensdag 19 november zal in het kader van de avonden van de Nederl. Christen Vrouwenbond (N. C. V. B.) Schiedam-Kethel in de Rank Drs. Pronk spreken over „Ontwikkelingshulp". Iedereen die geinteresseerrd is in dit actuele onderwerp is van harte welkom die avond. Men begint om 19.45 uur. Plantsoenendienst heeft op een aantal trottoirs voor de hoogbouwflats in Groenoord-midden voor opluchting van de zandspeeldrift der kleinsten gezorgd door er enkele kleine zandbakjes te plaatsen. Het zijn wel geen echte zandbakken, doch in de grond gegraven rioolbuizen van ca. 2 meter doorsnee, doch dat deert de kinderen niet. Ze kunnen nu tenminste legaal met zand spelen en hoeven geen tegels meer uit GROEP „A" 1 W. C. van Evert 7 - 5 2 J. J. Henkelman 5 - 4 y2 3 J. Zwart 5 - 3 4 G. M. Henkelman 6-3 y2 5 A. v.d. Spek 6 - 3 y2 6 J. H. J. Meeder 7 - 3 7 J. F. Schoonderwoerd 4 -1 i/2 8 B. Wassink 7-1% 9 A. Meyer 7 -1 GROEP „B" 1 M. G. van Soest 7 - 6 2 H. Zeilstra 8 - 5 3 A. Schilten 8 - 5 4 A. L. Kruidenier 7 - 4 5 H. v.d. Heuvel 4 - 3 6 A. Schell 4-2 7 H. J. Zondag 7 - 2 8 J. B. Renskers 3 -1 9 D. L. Bakker 7 -1 10 C. Kloet 2 - 0 Onze leden moeten er rekening mee houden, dat onze clubavond op dins- dag 18 november a.s. wegens een mu- ziekuitvoering in de St. Martinus Kerk niet in het gebruikelijke Trefcentrum van deze kerk kan plaatsvinden. We verwachten U dan ook op deze avond in de direktiekeet van de Firma La- gendijk gelegen op de hoek Obrecht- straat en de Joh. Wagenaarstraat. *7 o/ Q de straat te halen. We hopen dat deze door ons zo hard bevochten zandbakjes verschoond zullen blijven van honden en katten bezoek, zoals helaas zo vaak gebeurt. Laten we boosdoeners op dit gebied (althans de baasjes) op hun wangedrag wijzen. Dhr. B. J. de Jong heeft het bestuur van de wijkvereniging schriftelijk la- ten weten helaas niet langer deel meer te kunnen uitmaken van het bestuur. Zijn vaak onregelmatige diensten bij de verkeerspolitie geven hem weinig gelegenheid zich naar behoren in te kunnen zetten voor de verschillende werkzaamheden van de W. V. We danken dhr. de Jong hierbij voor het werk dat hij vooral bij de organisatie van de sporttournooien heeft verricht en hopen toch te gelegener tijd nog wel eens een beroep op hem te mogen doen. Dr. Wibautplein 15 Telefoon 26 69 05 Oranjesfraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 7